ifsumnadial'ın başarı öyküsü...

gerçekten tebrikler.bende istiyorum :KK43:(( lahana çorbasını burayada yazabilirmisin tarifini.hangi sıklıkla yedin

canım seni tebrik ederim ama çok hızlı bir şekilde kilo vermişsin sağlığına dikkat etmelisin bende 20 yaşındayım 6 ayda 17 kilo verdim 68den 51e ama yavaş vermeme rağmen 3 ay adet görmedim çok korktum doktora gittim şuan normale döndü ve bırakalı 5 ay oldu ve 2 kilo aldım herkes çok zayıfsın diyor ama bu iki kiloyu tekrar vermek istiyorum fakat 1 ay içinde.size tavsiyem arkadaşlar kilo vermek için yavaş yavaş yediklerinizden kısın ve sağlığınızda bir problem olursa mutlaka doktora danışın.ayrıca tempolu yürüyüş de çok faydalı kaydirigubbakcemile3

canim yok normal sekilde kilo veriyorum ayin 12sinde 4 ay olacak ve 15 kilo verdim 4 ayda zaten doktorlarda diyo 6 aydan az bir sürede cok kilo vermek zararli yaymak gerekiyo aylara acele etmemek lazim.valla benim adetim aksine düzene girdi kilo verdikce.ve cok mutluyum

canım sana kolay gelsin bende 8 ay önce evlendim ve 11 kilo aldım.63 ten 74 e çıktım 1 aydır diyet yapıyorum 4 kilo verdim.miktar önemli değil benim için önemli olan devam edebilmek.bu arada bende bebek düşünüyorum.zaten hamile kalıcam diyerek böyle oldu.peki sen pco diye yazmışsın.çözümü varmı bunun.neler yapıyorsun tedavidemisin.bunlarıda yazarsan sevinirim.[/QUOTE]

pcoluyum evet adetlerim cok düzensizdi ve sürekli kilo artisi oluyodu.ama azmedince kilolar gidince tedaviye gerek kalmiyo diye düsünüyorum cünki ben bunu zayiflayarak dahada iyi anliyorum bazi aylar 45 günü bulan gelmeyen adetim mesela buay 32.ci günde geldi.gecen ay 36.ci günde yani kilolar gittikce pco hastaligiminda düzeldigine eminim ve tabiki spor.pco hastaliginin en büyük tedavisi bunu bana doktorda demisti haplar falan kullandim tedavi olurken ama hic biri fayda etmedi aksine dahada kilo aldim hormonlarim bozuldu falan ve doktorda simdi kilo vermen gerekiyo ve cok spor yapman gerekiyo demisti kendiliginden gidecek demisti ama ben sallamistim cünki kilo vermek cok zor:)ama ben kilo vermeye pco yüzünden baslamadim ilk yazimi okumussan bilirsin:)böyle yani suanda tedavi görmüyorum ve yaklasik 1 senedir doktora gitmedim.bi 10 kilo daha vereyim öyle gidicem:)))

merhaba arkadaşlar yazıları okudukça insanın istedikten sonra neler yapamayacagını goruyoruz.. benimde 5 kılo fazlam var mayısa kadar vermek ıstıyorum fakat öğrencı oldugum için kendıme mutfakta lahana corbası gıbı pratıkler saglayamıyorum.. keten tohumunu içmeye başladım iştahım eskisi gibi deil şuan her sabahta 30 dk yürüyorum on gün oldu daha kılo 1 kılo verdım ama şişkinlik hala var özellikle suyu tükettikten snra...:KK43: umarım veririm.. azimliyim yürüyüşe devam edicem yemekleride az tüketiyorum mesela ekmek sadece sabah kahvaltısında ama 2. ogretım oldugum ıcın aksam yemeklerim 8den snra oluo genellede bu cok üzücü..ama yapacak bişi yok bu acıgı nasılkapatabilirim sizce..hepinize başarılar diliorum bu uzun serüvende mutlu olmak dilegiyle..

selam canim azmini yitirme 5 kilo fazla degil bak benim 30 kilo vermem gerekiyodu 15i gitti yari yolu gectim.5 kiloyu azmedersen sporunu yaparsan 1 aayda verirsin lahana corbasina falanda gerek yok tatliyi yagliyi hayatindan cikar bunun icinde tabiki meyve sulari karbonhitrati yüksek olan meyveler yani muz üzüm gibi meyveler en ideali yesil elma yiyebilirsin tatli niyetine.cok krize girersen tadimlik nefsini köreltmek amaciyla bir parca cikolata yiyebilirsin sorun yok.ama bol sebzeli bol PROTEINli bu cok önemli ki kaslardan gitmesin kilolar ve kalsiumlu yedikten sonra hic bisey olmaz hergün 2 yumurta tüketmeye calis sarisiz sadece beyazi.yesil mercimek kuru fasulye bunlari mesela yiyebilirsin illaki yemegi olmasi sart degil bak demissinki 8de yiyebiliyorum aksam yemegini.bu saydiklarimin hepsinin konservesi var hazir haslanmis al aksama bol domatesli salatalikli kuru fasulye ne bilim nohut yani aklina gelebilecek herseyi koy salata yap ama az yagli ve az tuzlu sirkeli veya limonlu.al sana aksam yemegi 8 dede yesen sorun degil.kahvalitiyi atlama 1 dilim tam tahil ekmek peynir zeytin domates ne yiyosan kahvaltida ama öyle bir yayki o bir dilim ekmeyinle bitince kahvaltinda bitmis olsun.yogurtunu eksik etme 3 litre su unutma.bir gün gün boyu 3 litre su ic ve ertesi gün vücuduna dikkat et sabah kalkinca nasil gergin oldugunu hissedeceksin.böyle yani

gerçekten tebrikler.bende istiyorum :KK43:(( lahana çorbasını burayada yazabilirmisin tarifini.hangi sıklıkla yedin

tesekkürler.
ben lahana corbasini her defasinda degisik hale sokuyorum hangi birinin tarifini vereyim bilmiyorumki:)))
yani beyaz lahanin yarisini dogruyorum sadece kendim yedigim icin miktarinida ona göre ayarliyorum icine iki sogan onuda 4e veya 6ya bölüyorum blenderdan kolay gecsin diye arzuya göre havuz brokoli ispanak kereviz pirasa karnibahar bezelye koyabilirsin.ama bu son yaptigm benim söyleydi mesela sirf lahana ve sogani kaynattim blenderden gecirdim ve icine tel sehriye attim bol naneli karabiber bul biber aci biber tuzda az bisey o sekil yapiyorum yani sprekli ayni sekilde yapsam midem almaz daha.gecenlerde yesil mercimekle bulgur ilave ettim oda güzeldi;:))))ve bitene kadar buzdolabinda muhafaza ediyorum nasil yiyorum ve hangi siklikta: corba bitene dek genelde 1 hafta sürüyo büyük tencerede yapmamaya özen göster ben hep kücük tencerede yapiyorum cünki 1 hafta sonra eksime yapabiliyo. sadece aksam yemeginde 1 kase.!!!ve 2 3 hafta yapmiyorum cünki sürekli yersem ne benim midem kaldirir onu nede vücuda bir faydasi dokunur hatta zarari bile olabilir fazla tüketmekte.vücudu birseye alistirirsan onun bir faydasi olmaz daha.bu spordada ayni 30 dk yürüyosan bir müddet sonra daha hic faydasi olmicak sana daha fazlasini isticek vücudun 1 saate cikaricaksin mesela.buda ayni sey sürekli lahana corbasi yersen bir süre sonra bosuna yemis olursun.tarfi bu bilmiyorum baska ne diyebilirim.

Diyet yapmak sorun degil de,uygulamada problem var,,ahh bu cikolata yok mu!!!5 kilo fazlam var,belkide az diye kasmiyorum ama gobek sinir bozucu..Verdigin kocamaan 10 kilo icin tebrikler artik bundan sonra donmezsin..kilo verdikce insanin veresi incecik olasi geliyor..yaz'a citirsin :KK66:

diyet yapmak sorun degil de,uygulamada problem var,,ahh bu cikolata yok mu!!!5 kilo fazlam var,belkide az diye kasmiyorum ama gobek sinir bozucu..verdigin kocamaan 10 kilo icin tebrikler artik bundan sonra donmezsin..kilo verdikce insanin veresi incecik olasi geliyor..yaz'a citirsin :KK66:

ınsallaahh.:)))))

biraz tut kendini canım tatlı yeme bir süre sonra alışıyorsun bende 6 haftada 8 kilo verdim bende inanamıyordum vereceğime ama isteyınce oluyormuş birde yatmadan bir kivi ye üzerinede 2 bardak su bağırsakları cok güzel temizliyor şişkinliği alıyor .

merhaba arkadslar bende yenı uye oldum hepınızi gayretinizden ve azminizden dolayı tebrık ederm bende gecen yaz 58 kıloydum kendı cabalarımla 1.5 aya 10 kılo verdım ama kendımı hıc bsyden kısıtlamadm sadece gunde 1 saat yuruyus yapıordm ekmegımı 2 dılıme ındrdım sabah 1 oglen 1

aslında o kadar zor bisey degil özellikle yaza girdik kilo vermek dahada kolay olucak ilk basta günde en fazla 3 dilim ekmek yemelisiniz sabah 1 ögle 1 aksam 1 eger aksamları corba varsa ekmek yemiceksiniz çunku ( corba 1 dilim ekmek yerine geciyormus ayrıca 1 simit = 4 dilim ekmekmis ) saat 9 da meyve yiyordum en son 9 dan sonra hicbirsey yemiyorum öglenleri istedginiz yemek olabilr aksamları sebze yemekleri yiyiorum ve bol salata az yağlı tuzsuz olucak günde 2 adet (200ml) kutu süt sabah aksam birde kahvaltıda yesil cay iciyorum kesinlikle etkisi oluyor denemenizi tavsiye ederim... benm 2 kilom kaldı bana göre suan 48 kiloyum ama daha inemiorum malesef 10 kilo verdim bu da yeter aslında.

merhaba arkadaslar uzun zamandir bakmiyordum.konuyu actigimda 78 kiloymusum.suanda 73 kiloyum ve inanin ilk baslarda yaptigim hic birseyi yapmiyorum biraz yavas kilo veriyorum ama veriyorum.mesela ben fark ettim bana kahvalti yaramiyor.kahvalti yaptigim zaman kesinlikle bir siskinlik oluyor ve kilo vermekte zorlaniyorum,bende ne yapiyorum kahvaltida bir fincan yesil cay ve bir bardak soya sütü iciyorum ve inanilmaz derecede rahatim ve gün boyu ne yersem yiyeyim kilo almiyorum.bir kac gram haric.tabiki sporu ihmal etmiyorum yüzmeye devam ediyorum hafta 2 gün 1 saat haaa gidememmi yüzmeye bi isim cikti bos bos oturdugumu fark etince evde basliyorum karin kasi calismaya 50 100 tane haa odami olmadi calisiyosaniz isten gelirken 2 durak önce inin ve yürüyerek eve gidin hizli adimlarla.calismiyosaniz zaten zaman diye bir sorununuz yoktur isleri bitirdikten sonra tv izlemek yerine alin cocugunuz varsa eger hem cocuk gezmis olur hem siz sporunuzu yapmis olursunuz.bunuda hergün yapacaksiniz diye birsey yok haftda 2 3 kez.hergün spor yapin diyenler benim külahima anlatsin öyle bisey kesinlikle yok.hangi sporcuya sorarsaniz sorun sürekli yaptiginiz zaman vücud alisiyo ona ve hic bir faydasi kalmiyor ya sporun dozunu arttiracaksiniz hergün yapiyosaniz ögrnegin hergün 1 saat yürüyosunuz ama 1 gram bile gitmiyo ozaman sizin artik 2 saat veya 3 saat yürümeniz gerekiyo bunada kim dayanir kimse.o yüzden birgün yürüyosaniz 2 gün dinlendirin vücudu 1 gün 1 saat yüzüyosaniz 1 gün dinlendirin kendinizi.böylelikle nasil kilo verdiginizi göreceksiniz ve almayacaksiniz.ben suanda kekte yiyorum tatlida yiyorum hamur iside yiyorum zeytinyagli akliniza gelecek herseyiiiiii ama DOZUNDA.lahana corbasini falan yapmiyorum artik cünki midem almiyo.:)))ve 6tan en gec 7 den sonra yemek yememeye bakiyorum cokmu gönlüm gezeliyo meyve yiyorum kivi yiyin süper bir sindirim calistirici bildigim kadariyla türkiyedede pahali bisey degil kivi.herkeste ayni seyde olacak bisey degil kendinizi dinleyin bakin ben kahvaltinin bana yaramadigini cözdüm sizde yediklerinizi kontrol ederek neyin iyi geldigini neyin siskinlik yaptigini anlayabilirsiniz.kivi iyi geliyosa bakiyosunuz kilo veriyosunuz kivi yiyin.ÖRNEK.tam tahil ekmekler cogu kiside kabizlik yapar yapiyosa yemiyeceksiniz.yulaf yiyeceksiniz.yani kendinizi takip altina alarak beslenebilirisniz.ama lütfen ac kalmayin ac kalarak kilo verilmiyo inanin aciktikca yiyin ama ne yediginizi bilin önemli olan bu.benim 8 kilom kaldi ve bu demektirki 2 3 aya ihtiyacim var eger hesapladigim gibi olursa 6 7 ayda 25 kilo vermis olacagim:))))

süper valla bende tatlıyı cok seviyorum ama korkuyorum artk kilo verdim ya yeniden alırım diye;::KK43::KK43:

X