İftiraya uğradım :(

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.702
4.247
Merhaba arkadaşlar
Benim kanser hastası bi stajyerim var (18yaşında) dün iyi görmedim rengi sararmıştı bitkin gibiydi
Ben de sordum iyi değilsin sanki diye o da evet son sonuçlarım da kötü çıktı her yerime sıçramış dedi :KK43: çok üzüldüm o an ağlamamak için zor tuttum kendimi ve iyi değilsin artık gelme okula bence dedim
Hatta benden sana izin,dönem sonuna kadar hiç gelme dedim
Eylülde de söyledim bu hastalık için uygun değil okul ortamı,ev ortamı daha sakin hijyenik olur bence gelmemelisin dedim,yok gelmek istiyorum dedi ama daha iyiydi o zaman..

Neyse şimdi arkadaşları da var diğer sınıflarda ve öğretmen çiçeği kovdu eve gitti bi daha gelmeyecek yalanı uydurmuşlar halbuki ben kıza üzüldüm ve izin verdim :KK43: o giderken öğretmenine de mesaj atmıştım Allahtan
Çiçeğe izin verdim iyi görünmüyor bilginiz olsun dedim mesajım duruyor da..

Ne yapmalıyım :KK43: yarın gelince anlatırım kızarım diğer kızlara falan ama o anda bi şahidim de yok ben ve çiçek tektik çok üzüldüm duyan herkes ne acımasız diyecek benim için ama demedim ya :KK43: nasıl derim öyle bişey
Aksine ayağa kalksa üzülürdüm aman kalkmasın yorulmasın,temiz olmayan bi makasa dokunmasın enfeksiyon kapmasın aman diyordum düşünün :KK43: Şuan o kadar hem kızgınım hem üzgünüm ki anlatamam :KK43:

Öyle çok üzülmüş, acımış gibi davranmak yerine güzelce açıklarsınız. Sizi bilen bilir zaten öyle bir şey yapmayacağınızı, boşu boşuna savunma durumuna gecmemelisiniz.

Sağlığı konusunda öneride bulundum deyip konuyu kapatın olsun bitsin.

O yüzden böyle şeyleri herzaman yazılı iletmek gerekli. Keşke konuştuklarınızı mail veya whatsaptan toparlayıp tekrar yollasaydın.

Bunda böyle üzülecek birşey yok.
Sonuçta çiçek biliyor ve gerekli açıklamayı yapacaktır.
Öğretmenine o anda mesaj attım duruyor mesaj

Çok üzüldüm, kanser hastasi birine bile bu sekilde uzucu davranişlar sergilenmesi diger arkadaslari tarafindan ülkemizin ailelerin ne kadar kötü ve acimazsiz cocuklar yetistigini gösteriyor. Ne diceyecegimi bilemedim cocuklarimiz bu kadar mi acimasiz buyutuluyor, saglikli bir birey sagligi tehlikede olan birey ile nasil muhatap ediliyor bu meseler cocuk dilinde. Ustelik cocukta degiller 18yasindalar! Sizin adiniza çok üzüldüm siz yetiskin olarak doğrusunu yapmissiniz. Ona konu hakkinda kendinizi aciklayabilirsiniz ona uzuldugunuz icin degil, daha cabuk toparlanabilmesi icin hasassiyet gosterdiginizi belirtin bilemiyorum elden baska ne gelir. gerçekten acimasiz bir topluk yetisiyor.

Ya kız gelmek istiyor belki de okulda kendini iyi hissediyor. Sizin de diğerlerinin de ondan rahatsız olduğunuzu düşündüğü için üzülmüştür. Böyle hastalıklarda moral çok önemli. Bırakın gelsin neden gelmesini engelliyorsunuz? Çok kötü olsa kendisi gelmek istemez zaten.
Allah şifa versin. Diğerlerine de bu açıklamayı yaparsınız. Hatta ona moral dersi de yapıp çağırırsınız sürpriz olur.

Siz iyi niyetli dusunmussunuz ama kız gerçekten kibarca kovulduğunu, ise yaramayacağını hissetmiş olabilir. İs hayatinda sorulmadikca bir seylere mudahale etmemek daha dogru. Yani işe gelmesi sağlığı için olumsuzsa zaten doktoru rapor verirdi ya da kız sizinle kendi konuşurdu idare eder misiniz durumumdan dolayı diye.
Bu sekilde daha olumsuz etkilemiş olabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar
Benim kanser hastası bi stajyerim var (18yaşında) dün iyi görmedim rengi sararmıştı bitkin gibiydi
Ben de sordum iyi değilsin sanki diye o da evet son sonuçlarım da kötü çıktı her yerime sıçramış dedi :KK43: çok üzüldüm o an ağlamamak için zor tuttum kendimi ve iyi değilsin artık gelme okula bence dedim
Eylülde de söyledim bu hastalık için uygun değil okul ortamı,ev ortamı daha sakin hijyenik olur bence gelmemelisin dedim,yok gelmek istiyorum dedi ama daha iyiydi o zaman..

Neyse şimdi arkadaşları da var diğer sınıflarda ve öğretmen çiçeği kovdu eve gitti bi daha gelmeyecek yalanı uydurmuşlar halbuki ben kıza üzüldüm ve izin verdim :KK43: o giderken öğretmenine de mesaj atmıştım Allahtan

Ne yapmalıyım :KK43: yarın gelince anlatırım kızarım diğer kızlara falan ama o anda bi şahidim de yok ben ve çiçek tektik çok üzüldüm duyan herkes ne acımasız diyecek benim için ama demedim ya :KK43: nasıl derim öyle bişey
Aksine ayağa kalksa üzülürdüm aman kalkmasın yorulmasın,temiz olmayan bi makasa dokunmasın enfeksiyon kapmasın aman diyordum düşünün :KK43: Şuan o kadar hem kızgınım hem üzgünüm ki anlatamam :KK43:
belki gelmek ona iyi geliyordu, sorunundan uzaklaştığını düşünüyordu keşke öyle demeseydiniz. evet iyi niyetle demişsiniz, aksini iddia etmiyorum ama farklı birşey yapmak kafasını dağıtıyor olabilirdi. birde psikolojik olarak iyi olmadığı zaten ortada alınmayın. o şekilde demediğinizi onu söylemek istemediğinizi açıklayın yeterli olur.

Çok iyi niyetle demişsin sen ancak karşı taraf sanırım bunu kibarca kovulmak olarak algılamış. Ben olsam önce öğretmenini arar konuşurum. Sonra da kızı ararım böyle böyle şeyler duydum ben seni kovmadım sağlığın için enfeksiyon kapma diye vs vs anlatır eğer ona psikolojik olarak iyi geliyorsa gelmesini söylerim.

Arkadaslari yalan uydurmamis. Çiçek sizinle olan konusmasinda oyle hissettigi icin onlara o sekilde aktarmis. Belki dönem sonunu bile goremeyecek birine donem sonuna kadar gelme ne demek? Sonra daha mi iyi olup gelecek sanki. Kendinizi kotu hissedin diye yazmadim ama ölümü bekleyen hic kimsenin evde oturup beklemek istedigini gormedim ben.

öğretmen iseniz kanuni olarak gelme deme hakkınız yok hocam. staj bir görevdir haftalık veya günlük olarak tutulması gerekir. sağlık sorunu varsa gerekli raporlar ile ispatlanıp öğrencinin asıl okulu aracılığıyla gelmemesi sağlanır. staj öğretmenlerinin izin verme hakkı yoktur stajyerlere.

Merhaba arkadaşlar

Kanser hastası birine izin vermenize kim böyle bir saçma laf çıkarmış anlamadım. Bende üniversitede staj yaptım öğretmenlik için, bizde devam durumunuz staj yaptığınız okuldaki öğretmene bağlı, onunla beraber gün saat belirleyeceksiniz, devam durumunuzu onlar takip edecek derlerdi. Kimi arkadaşım hiç okula gitmedi öğretmeni çağırmadığı için. Zaten devamsızlık hakkı var stajyerin.

Ben sizin okulda stajyer olsam, hiç böyle aklıma kötü şey gelmezdi, kızın hasta olduğunu bildiğim için, hocası izin vermiş der geçerdim. Çok garip sizin için böyle konuşulması.

Merhaba arkadaşlar

Bu arada bu şekilde sarılık gösteren bir kanser hastasının izole, temiz ortamda bulunması gerekir, imkanı yoktur hastaneyr yatacak, ama böyle okul gibi kalabalık ortamda bulunması çok tehlikeli. Konu sahibinin yaptığı çok doğru aslında.

Siz yardımcı olmak istemişsiniz üzülmüşsünüz ama keşke bu kararı almadan önce konuyu müdürle , okul yönetimiyle falan görüşseydiniz önce

Olan olmuş bu saatten sonra evini ziyaret edip (yanlış mı bilemedim ama) aile ve dr ile görüşüp onun için uygun olacak olan duruma karar verilmeli.

Çiçek inşallah iyileşir ve hayatı çiçek bahçesi olur.

Çiçek kendini işe yaramaz hissetmiş olup arkadaşlarına duygusallıkla öyle aktarmıştır.

Engel olmayın gelebildiği kadar gelsin.

Zaten kendini halsiz hissederse gelemeyecektir.

Allah şifa versin.

Merhaba arkadaşlar

Öğretmenseniz zaten izin verme hakkınız yok ki. İzni idare verir.
Ayrıca birilerine kendinizi açıklamak zzorunda değilsiniz. O onu demiş bu bunu demiş kısmına girersek ohoooooo....

çok üzüldüm o an ağlamamak için zor tuttum kendimi ve iyi değilsin artık gelme okula bence dedim
Eylülde de söyledim bu hastalık için uygun değil okul ortamı,ev ortamı daha sakin hijyenik olur bence gelmemelisin dedim,
Kendisine gelmek veya gitmek ister misin diye sormamışsınız. Direk dönem sonuna kadar gelme artık demişsiniz, evde ölmeyi mi beklesin? Haklısınız kanser tedavisi gören biri için kalabalık ortamlar çok tehlikeli ama bırakın da kendi karar versin. Ailemden 3 kişiyi arka arkaya kanserden kaybettim. Bu hastalar evde izole olmak hayattan kopmak istemiyorlar. İyi niyetli olduğunuzu ama yanlış düşündüğünüzü söyleyin özür dileyin kendisinden. Her yere sıçramışsa dönem sonunu göremez zaten, bırakın gelebildiği kadar gelsin.

Actiginiz konulara bakinca sizin hep yanlis anlasilma probleminiz oldugu gorunuyor. Belki kendizi ifade ederken farkinda olmadan niyetinizden farkli bir his veriyorsunuz.

X