İftiraya uğradım :(

Öğrenciye geçmiş olsun. Babam kanser tedavisi sırasında ile devam etti. Kemo aldığı haftalar gidemedi. Ama kür arası işe koşa koşa gitti. Kendini işte iyi hissediyordu. Temiz, steril yada masa başı değildi işi... Kız gerçekten kovulmuş hissetmiş olabilir. Kötüyse rapor almalı. Başına dışarıda birşey gelirse siz sorumlu olursunuz. Bence etraflıca düşünün...

Aklıma annem geldi neredeyse son gününe kadar gezdi..
Vefat etmeden bir hafta önce birlikte çarşıda gezdik.
Çok halsizdi evet ama gezmek istiyordu bir yerlerde oturmak çay kahve içmek istiyordu..
Belki kendisine ortama girmek iyi geliyordur.
Kötü niyetli değilsiniz anlıyorum ama belki de dönem sonunu bile göremeyecek.
Kendisini arayın bence aramızda yanlış anlaşılma oldu sanırım ben seni yorgun gördüğüm için izin vermek istedim dinlenmeni istedim kendini iyi hissediyorsan tabii ki gel seni aramızda görmek bizi mutlu ediyor şekline bir konuşma yapabilirsiniz.

Kıza sordunuz mu peki okula gelip gelmeyecegi ile sanırım hayır belkide kıza çalışma ortamı iyi geliyordu öğrenciler ona kendini daha iyi hissettiriyordu dönem sonuna kadar gelme demişsiniz kızda doğal olarak kovulduğunu hissetmiş ayrıca izin konusunda siz kendiniz karar veremezsiniz ki okul idaresi karar verir.

Ya kız gelmek istiyor belki de okulda kendini iyi hissediyor. Sizin de diğerlerinin de ondan rahatsız olduğunuzu düşündüğü için üzülmüştür. Böyle hastalıklarda moral çok önemli. Bırakın gelsin neden gelmesini engelliyorsunuz? Çok kötü olsa kendisi gelmek istemez zaten.
Allah şifa versin. Diğerlerine de bu açıklamayı yaparsınız. Hatta ona moral dersi de yapıp çağırırsınız sürpriz olur.
Gelmek istediği için 1.dönem karışmadım çünkü iyiydi ama bu dönem gerçekten kötüydü ayakta duracak hali yoktu o sebeple söyledim yoksa asla onu üzmek değildi maksadım :KK43:

Aklıma annem geldi neredeyse son gününe kadar gezdi..
Vefat etmeden bir hafta önce birlikte çarşıda gezdik.
Çok halsizdi evet ama gezmek istiyordu bir yerlerde oturmak çay kahve içmek istiyordu..
Belki kendisine ortama girmek iyi geliyordur.
Kötü niyetli değilsiniz anlıyorum ama belki de dönem sonunu bile göremeyecek.
Kendisini arayın bence aramızda yanlış anlaşılma oldu sanırım ben seni yorgun gördüğüm için izin vermek istedim dinlenmeni istedim kendini iyi hissediyorsan tabii ki gel seni aramızda görmek bizi mutlu ediyor şekline bir konuşma yapabilirsiniz.
Bunu yaptım
Aradım kendisini ailesini de
Gelmek istiyorsa gelsin ama ben bitkin gördüğüm için izin verdim dedim
Onlar da beni anladı teşekkür de etti ve iyiki söylediniz çünkü bizi dinlemiyordu dedi
Sınıfımız rutubetli ve kalabalık ilk günden beri uygun değil dedim ailesine ana gelmek istedi diye karışmadım :KK43:
Şimdi iyice kötüleştiğini gördüm diye söyledim :KK43:

Kız mı farklı anlatmış ki insanlara?
Hayır diğer stajyerler ona müsamaha gösterdiğim için daha önce de böyle dedikodular çıkardı zaten onlar yapmış yine yapmışlar
Misal 1.dönem 90 verdim diye de onun için “gelmediği halde yüksek puan aldı bize haksızlık yapıldı” dediler

Siz iyi niyetli dusunmussunuz ama kız gerçekten kibarca kovulduğunu, ise yaramayacağını hissetmiş olabilir. İs hayatinda sorulmadikca bir seylere mudahale etmemek daha dogru. Yani işe gelmesi sağlığı için olumsuzsa zaten doktoru rapor verirdi ya da kız sizinle kendi konuşurdu idare eder misiniz durumumdan dolayı diye.
Bu sekilde daha olumsuz etkilemiş olabilirsiniz.
1.dönem gelmek istedi karışmadım ama bu dönem çok bitkin ve aşırı kilo kaybetti gördükçe içim erirdi :KK43:
Ailesi de meğerse istemiyormuş gelmesini,doktor da öyle ama zorlamayın da demişler..
Ailesi ben izin verdim deyince arayıp teşekkür etti
Bizi dinlemiyordu sağolun dediler
Sınıfımız temiz olsa yine tamam derdim
Bu hastalıktaki insanlar aşırı hassas oluyor enfeksiyon kapmaması lazım..
Sınıfımız rutubetli ve fareler cirit atıyor maalesef ve bu kız bi yere dokundukça ben kötü hissediyordum :KK43:

belki gelmek ona iyi geliyordu, sorunundan uzaklaştığını düşünüyordu keşke öyle demeseydiniz. evet iyi niyetle demişsiniz, aksini iddia etmiyorum ama farklı birşey yapmak kafasını dağıtıyor olabilirdi. birde psikolojik olarak iyi olmadığı zaten ortada alınmayın. o şekilde demediğinizi onu söylemek istemediğinizi açıklayın yeterli olur.
Konuştum onla da ailesiyle de sorunumuz yok ben arkadaşlarına kızdım bu acımasızlıklarına :KK43:

Çok iyi niyetle demişsin sen ancak karşı taraf sanırım bunu kibarca kovulmak olarak algılamış. Ben olsam önce öğretmenini arar konuşurum. Sonra da kızı ararım böyle böyle şeyler duydum ben seni kovmadım sağlığın için enfeksiyon kapma diye vs vs anlatır eğer ona psikolojik olarak iyi geliyorsa gelmesini söylerim.
Öğretmeni de biliyor durumu çünkü ona söylemeden öğretmenine mesaj attım,eve yolluyorum ve ben ona izin veriyorum gelmesin dedim :KK43: bizim kızla aileyle sorunumuz yok
Arkadaşlarının bu yalanı uydurmaları canımı sıktı :KK43:

Stajyerlerin çıkardığı dedikodu fazlasıyla önemsiz değil mi aslında?

İş arkadaşlarınız tutup stajyerlerin lafına bakacak değil ya.
Ya orası öyle de insanın canı sıkılıyor :KK43: bu acımasızlık bu kötülük neden yani ?
Üstüne müdüre de çıkıp “çiçek izinli olacaksa bizimle aynı parayı almasın kabul etmiyoruz” demişler :KK43:
Bu zorbalıktır :KK43: benim de 2 evladım var canım acıdı resmen :KK43:

öğretmen iseniz kanuni olarak gelme deme hakkınız yok hocam. staj bir görevdir haftalık veya günlük olarak tutulması gerekir. sağlık sorunu varsa gerekli raporlar ile ispatlanıp öğrencinin asıl okulu aracılığıyla gelmemesi sağlanır. staj öğretmenlerinin izin verme hakkı yoktur stajyerlere.
Ben zaten kanuni olarak söylemedim o an kötü görünce dayanamadım söyledim,o sebeple öğretmenine haber verdim
Mümkünse hiç gelmesin dedim ama kendi başıma karar vermeyeceğimi bildiğim için öğretmenine de haber verdim o da onayladı ve müdüre söylerim dedi
O kadar detayı yazmadım o kısmı resmiyet zaten..

Ya orası öyle de insanın canı sıkılıyor :KK43: bu acımasızlık bu kötülük neden yani ?
Üstüne müdüre de çıkıp “çiçek izinli olacaksa bizimle aynı parayı almasın kabul etmiyoruz” demişler :KK43:
Bu zorbalıktır :KK43: benim de 2 evladım var canım acıdı resmen :KK43:
çok düşüncesizler, bu durumda insan parayı mı düşünür.
onun yeribne arkadaşlarına nasıl destek olabileceklerini düşünsünler.
bence canınızı sıkmayın.

arkadaşlarını boşverin. gençler çok acımasız olabiliyor.
zaten devam eden bir hastalığı olduğu için özürlü devamsızlık süresi de 60 gün yanlış hatırlamıyorsam. canı istediği zamanlarda gelsin onun içinde değişiklik olur.

Arkadaslari yalan uydurmamis. Çiçek sizinle olan konusmasinda oyle hissettigi icin onlara o sekilde aktarmis. Belki dönem sonunu bile goremeyecek birine donem sonuna kadar gelme ne demek? Sonra daha mi iyi olup gelecek sanki. Kendinizi kotu hissedin diye yazmadim ama ölümü bekleyen hic kimsenin evde oturup beklemek istedigini gormedim ben.
Hayır çiçek söylememiş
Çünkü bu kızlar ben izin verdiğim gün müdüre de çıkıp “benim izin verdiğimi,onlara haksızlık olacağını,parasının kesilmesi gerektiğini” söylemiş
Yani ben ve çiçek arasında sıkıntı yok
Ailesi bile arayıp teşekkür etti
Normalde Şuan hastanede yatması gerekirken inatla okula geliyor sizin söylemeniz iyi oldu dediler 🤷🏻‍♀️😒

Öğrenciye geçmiş olsun. Babam kanser tedavisi sırasında ile devam etti. Kemo aldığı haftalar gidemedi. Ama kür arası işe koşa koşa gitti. Kendini işte iyi hissediyordu. Temiz, steril yada masa başı değildi işi... Kız gerçekten kovulmuş hissetmiş olabilir. Kötüyse rapor almalı. Başına dışarıda birşey gelirse siz sorumlu olursunuz. Bence etraflıca düşünün...
Yaa o izin kısmından öğretmenin de müdürün de haberi var ben sadece en alt kısımdaki olarak izin veriyorum dedim ama aileye de öğretmenine de haber verdim
Kafama göre karar vermişim gibi anlaşılmış ama resmi kısmı öğretmeni ile müdürlerinde halledilecek zaten.
Karşınızda 42 kiloya düşmüş beti benzi sararmış birini görseniz siz de eminim hastaysan gelme dersiniz eminim :KK43: o an öyle dedim ama resmi kısmı da bildiğim için hemen haber verdim üstlerime

arkadaşlarını boşverin. gençler çok acımasız olabiliyor.
zaten devam eden bir hastalığı olduğu için özürlü devamsızlık süresi de 60 gün yanlış hatırlamıyorsam. canı istediği zamanlarda gelsin onun içinde değişiklik olur.
Bunu ben de söyledim istersen staj günün olmayan herhangi bir günde de bizi ziyaret edebilirsin dedim tamam dedi onla hiçbir sorunumuz yok

öğretmen iseniz kanuni olarak gelme deme hakkınız yok hocam. staj bir görevdir haftalık veya günlük olarak tutulması gerekir. sağlık sorunu varsa gerekli raporlar ile ispatlanıp öğrencinin asıl okulu aracılığıyla gelmemesi sağlanır. staj öğretmenlerinin izin verme hakkı yoktur stajyerlere.
Çok çok kötüydü kilosu aşırı düşmüş ve aşırı bitkindi yani yolda da görsem öyle birini iyi değilsiniz der bi hastaneye götürürdüm o kadar halsizdi o da onaylayınca gitmek istemese söylerdi ben de belki o günlük yine tamam derdim
Ve izin verdiğim gibi öğretmenine ailesine ve kendi üstlerime haber verdim

Kıza sordunuz mu peki okula gelip gelmeyecegi ile sanırım hayır belkide kıza çalışma ortamı iyi geliyordu öğrenciler ona kendini daha iyi hissettiriyordu dönem sonuna kadar gelme demişsiniz kızda doğal olarak kovulduğunu hissetmiş ayrıca izin konusunda siz kendiniz karar veremezsiniz ki okul idaresi karar verir.
İzin verdiğim gibi ailesine öğretmenine kendi üstlerime haber verdim yani o kadar detayı buraya yazmadım ama her şey usulünce oldu
Kendini okulda ne kadar iyi hissederse hissetsin eminim siz de olsanız gayri ihtiyarı yavrum dinlen iyileş gel derdiniz kilosu çok düşmüş ve bayılacak gibiydi bakışları rengi. :KK43:
Ben de iyi ol gel ya da canın istedikçe staj günün olmasa da gel bizi ziyaret et dedim :KK43:
Allah kimseye göstermesin evet farklı ortamlar iyi hissettirir ama ortam gerçekten iyiyse sınıfımı da kirli arkadaşları da ona karşı saf kötü..
1.dönem ona yüksek puan verdim diye arkamdan haksızlık yapıyor da dediler :KK43: kız hastayım diye gelmediği gün müdüre çıkıp gelmedi parasını kesin dediler :KK43:

Yaa o izin kısmından öğretmenin de müdürün de haberi var ben sadece en alt kısımdaki olarak izin veriyorum dedim ama aileye de öğretmenine de haber verdim
Kafama göre karar vermişim gibi anlaşılmış ama resmi kısmı öğretmeni ile müdürlerinde halledilecek zaten.
Karşınızda 42 kiloya düşmüş beti benzi sararmış birini görseniz siz de eminim hastaysan gelme dersiniz eminim :KK43: o an öyle dedim ama resmi kısmı da bildiğim için hemen haber verdim üstlerime
Sanki başta çok bilgi olmayınca farklı anlamıştım... Allah şifa versin inşallah. Çok takılmayın, önemli olan öğrencinin sağlığı...

Diğer kızlara bilgi verirken savunmaya geçerek konuşmayın. Toplayıp bilgi verin. İyi olana kadar evde dinlenmesi gerekiyor bunun için bir süre yanımızda olamayacak gibi konuşma yapın.

X