İğneli Epilasyon İğneli Epilasyon

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
İğneli epilasyon (Elektroliz) yöntemi), yıllardan beri birçok hastada, cilt ve kıl renkleri ne olursa olsun, burun ve kulak içleri hariç tüm vücut bölgelerinde, istenmeyen tüy tedavisi amacı ile kullanılmıştır. IPL ve diğer lazer epilasyon yöntemleri gibi tüyleri azaltıcı ve inceltici değil, kalıcı olarak yok edici bir uygulamadır. Ayrıca direkt kıl köküne akım verildiğinden, deride genel ve yaygın bir yanık oluşturma ihtimali yoktur. Yine aynı mekanizmalardan dolayı, tüylerin rengi, kalınlığı ve cilt rengi tedavinin etkinliğini değiştirmez. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir. Yeni elektroliz teknikleri, eğitimli teknisyenler ve uzman doktorların yönetiminde, steril ve tek kullanımlık probları sayesinde, sadece istenmeyen tüylerin değil, batık kıl ve foliküllerin de güvenilir ve etkin tedavisini sağlar. Hamilelerin uygulamaması gereken bir yöntemdir.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
•Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
•Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
•Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
•Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
•Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
•Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
•Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
•Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
•Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
•Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz.

Kadınlar Kulübu

Son düzenleme:
ben igneliye gittim genital bolgemin ust kisimlarina ve 1 seansta ust kisimlar hemen hemen bitti:KK70: ama acidan oluyodum korkunc bir aci ayrica lokal anestezi yapmadilar bana

ben igneliye gittim genital bolgemin ust kisimlarina ve 1 seansta ust kisimlar hemen hemen bitti:KK70: ama acidan oluyodum korkunc bir aci ayrica lokal anestezi yapmadilar bana

o kadar yani acısı:KK53: anaaaammm
bende araştırıyorum ama anlamadım sonuç alan yok bitmiyor diyorlar yaa

arkadaşlar bende çene ve dudak üstü bölgeme iğneli epilasyon yaptırdım 2 yılda biter demişlerdi ama 4 yıl gittim hiç sonuç alamadım ilk başlarda azalır gibi oldu ama şu anda bile hala aynı zamanım ve param boşa gitti keşke lazer epilasyona gitseymişim :KK50:

arkadaşlar bende çene ve dudak üstü bölgeme iğneli epilasyon yaptırdım 2 yılda biter demişlerdi ama 4 yıl gittim hiç sonuç alamadım ilk başlarda azalır gibi oldu ama şu anda bile hala aynı zamanım ve param boşa gitti keşke lazer epilasyona gitseymişim :KK50:

arkadaşım peki iz kaldı mı? veya sivilcelenmeler falan oldu mu uygulama yaptırdığın yerlerde?
:KK55:

Bugunku aklim olsa lazerle filan ugrasmadan direkt igneli epilasyon baslardim. Simdiye hem bebek gibi olurdum hem de bosuna param , umutlarim gitmezdi

Merhaba, doğru bir uzmana gitmemişsin. Süreyi uzatmak için az akım vermiş bu yüzden de tüylerin bitmemiş. Doğru bir uzman bulursan 4 5 ayda çene ve dudak üstündeki tüyler biter. Hatta daha kısa bir sürede bile bitebilir.

Merhaba, doğru bir uzmana gitmemişsin. Süreyi uzatmak için az akım vermiş bu yüzden de tüylerin bitmemiş. Doğru bir uzman bulursan 4 5 ayda çene ve dudak üstündeki tüyler biter. Hatta daha kısa bir sürede bile bitebilir.

Peki sen hiç gittin mi iğneli epilasyona yüz için? Eğer gittiysen iz kaldı mı ve ne kadar sürede bitti canım?

ben de kaşlarımı şekillendirmek için iğneli epilasyona gidiyorum.ilk seansta bile kaşlarımın etrafındaki fazla tüyler çok azalmıştı. tamamen şekillendirmiycem belki daha sonra şeklini değiştiririm diye, sadece kalın bırakıyorum kaşımı, etrafta kalan çok alakasız kıllar ve ortadaki kılları aldı. 3 kere gittim toplam, bir kere alınan yerdekiler hiç çıkmadı diyebilirim. sadece kıl uzama zamanı denk gelmemiş olan tek tükler çıktı. kaşlardan çok memnunum tavsiye ederim.

dudak üstü ve yanak-kulak arasındaki tüyler için de düşünüyorum.gittiğim yerde sohbet ettiğim bi kız vardı,lazerle başlamış, vücut için tavsiye ederim lazeri ama yüze hiç değdirme demişti.önceden var olmayan kıllar çıkıyomuş, açık renkli olanlar koyulaşıyomuş,iyice içinden çıkılmaz bi hal alıyomuş.şimdi o da iğneliyle devam ediyor..

Son düzenleme:
ben de kaşlarımı şekillendirmek için iğneli epilasyona gidiyorum.ilk seansta bile kaşlarımın etrafındaki fazla tüyler çok azalmıştı. tamamen şekillendirmiycem belki daha sonra şeklini değiştiririm diye, sadece kalın bırakıyorum kaşımı, etrafta kalan çok alakasız kıllar ve ortadaki kılları aldı. 3 kere gittim toplam, bir kere alınan yerdekiler hiç çıkmadı diyebilirim. sadece kıl uzama zamanı denk gelmemiş olan tek tükler çıktı. kaşlardan çok memnunum tavsiye ederim.

dudak üstü ve yanak-kulak arasındaki tüyler için de düşünüyorum.gittiğim yerde sohbet ettiğim bi kız vardı,lazerle başlamış, vücut için tavsiye ederim lazeri ama yüze hiç değdirme demişti.önceden var olmayan kıllar çıkıyomuş, açık renkli olanlar koyulaşıyomuş,iyice içinden çıkılmaz bi hal alıyomuş.şimdi o da iğneliyle devam ediyor..

Peki iz kaldı mı, herhangi bir leke oluştu mu? :26:

Ben de dudak üstü ve favori bölgesi için istiyorum ama cesaret edemiyoru mbir türlü ya sonra daha kötü olursa diye. Gittiğiniz yerin adını özel mesaj olarak atabilir misiniz acaba? Bu arada İstanbulda'yım ben.

yok iz kalmadı çok şükür leke de yok. tavsiye ederim.

O zaman bana gittiğin yerin ismini atabilir misin canım özel mesajla? Bir de çok acıyor mu? Benim iğneliden tek korkum izi kalması ve çok acıtması çünkü ben dudak üstüne yaptırmak istiyorum ama lazer ince tüy olduğu için orayı görmeyebilirmiş tek çarem iğneli sanırım.

ya ignelinin digerleirnden ne fark var hangisi daha iyi ki ben genital ve bilkini bölgeme düşünüyorum lazer.neyi tavsiye edersiniz?

ben de iğneliye geçmek istiyorum, ama istanbul'da nerelerde var ? pek kalmadı sanki artık?

X