İki kişi arasında kalmak.....Zor bir durum:((

Annen Baban istedi die böyle bir seye karar vermek yanlıs ! sen seviyorum diosun ki istedigin kisiyi sadece seviyosun diigerinden hic bi sıcaklık görmedin mi bu kdr olumlu düsündügün birinden peki ? daha evliliğe hazır diilsin bnce.. düsün tasn öle karar ver derim TatLım :) ztn hersey olcagına varır :KK66:

Annen Baban istedi die böyle bir seye karar vermek yanlıs ! sen seviyorum diosun ki istedigin kisiyi sadece seviyosun diigerinden hic bi sıcaklık görmedin mi bu kdr olumlu düsündügün birinden peki ? daha evliliğe hazır diilsin bnce.. düsün tasn öle karar ver derim TatLım :) ztn hersey olcagına varır :KK66:

Yaşım 26.Bende mutlu bir yuvanın hayalini kuruyorum artık.Hazırım aslında ama karar veremiyorum.Kafam çok karışık.Şüphelerim var.Şu zamana kadar keşkelerim çok oldu bundan sonraki kararlarımda keşkelere yer olmasın istiyorum.

yeminle,bu bir gönülde iki kişi muhabbetini anlayamıyorum..
erkekler yapınca sövüp sayıyoruz,kadınlar yapınca masumane genç kız gönlünü kime versin karar veremiyor diyoruz..

siz en iyisini araıyorsunuz bence,maddi veya manevi.. adayları da elinizde tutuyorsunuz hepsi bu..
bu hikayede aşk namına birşey yok,aşk olsaydı..
gönlüm kaydı ona gitti,yok buna kaydı muhabbetleri olmazdı..

erkekler yapınca sövüp sayıyoruz,kadınlar yapınca masumane genç kız gönlünü kime versin karar veremiyor diyoruz..

siz en iyisini araıyorsunuz bence,maddi veya manevi.. adayları da elinizde tutuyorsunuz hepsi bu..

Siz beni yanlış anlamışsınız.Benim sevdiğim insan var ailem karşı çıkıyor.Bir başkasını istiyorlar.O istedikleri kişiye olumlu bakmıştım taki sevdiğim insan karşıma çıkana kadar.Bu sefer ailem vazgeçmiyor.Ailemle sevdiğim arasında kaldım.Diğer insana da zamanında ümit verdiğim için pişmanım.Birilerinin gözyaşları üzerine mutlu bir yuva olur mu diye düşünmekten kendi kendimi yiyorum siz neler söylüyorsunuz.

CNM AKRABAN OLAN KİŞİYİ YILLARDIR TANIYOSUN ve içini dışını biliyosun ama öbür tarafdada tam olarak ailesel olarak onu tanımıyosun ben olsam mantıklı düşünür ve akrabam olanla evlenirdim çünkü insanlar tam olarak tanımadığı ve sadece aşık oldukları için evlenip ailelerine karşı geliyolar ve sonuç hüsran oluyo burda bir arkadaşın başına gelmiş ve dayak yiyo filan iyi düşün cnm ailen herzaman doğrusunu bilir.

ya sen o nettne tanıştığın kişiyi seviyorsan ve o akrabanla evlenince mutlu olucağınımı düşünüyorsn ki bnce mutlu olamazsın annenle düzgün bi şekilde konuş bu konuyu derim
he bide netten tanıştığımla anlaşamazsak diyosun söz ve nişanlılık dönemi neden var o zmn anlarsın ailesinin ve çevresinin davranışlarını ve söz ve nişanlılık döneminde bn bununla anlaşamama dersen ayırırsın yollarını ama ne dersen de ben olsam aşkımın peşinden giderdim

Siz beni yanlış anlamışsınız.Benim sevdiğim insan var ailem karşı çıkıyor.Bir başkasını istiyorlar.O istedikleri kişiye olumlu bakmıştım taki sevdiğim insan karşıma çıkana kadar.Bu sefer ailem vazgeçmiyor.Ailemle sevdiğim arasında kaldım.Diğer insana da zamanında ümit verdiğim için pişmanım.Birilerinin gözyaşları üzerine mutlu bir yuva olur mu diye düşünmekten kendi kendimi yiyorum siz neler söylüyorsunuz.

bu yazınız üzerine gözyaşlarınıza üzülüp,bir kez daha okudum ilk mesajınızı..
fikrim değişmedi hatta durumun daha da çirkin olduğuna kanaat getirdim..
ilk mesajınızdan sonra sanki aileniz saçınızı başınızı yolarak sizi o tanıdığınız bildiğiniz adama vermişler gibi ifade etmişsiniz..

dürüst olalım.. siz hayatınızda netten tanıştığınız o kişi varken ötekini de bu olmazsa bununla olurum diye idare etmişsiniz.. belki kalbiniz nettekinden yana ama mantıken de ailenizin uygun gördüğünün uygun olduğunun bilincindesiniz..

genelde bu tip şeyleri erkekler yaşar ve bende çok kızarım ,size tavırm da bu yüzden.. sizin ağladığınız şey mutsuzluğunuz ne netteki çocuk ne öteki..

aileniz eğer kara cahil bir aile değilse kimse kızını zorla evlendirmez,kafasına bir erkeği zorla sokmaz.. madem kalbinizde netteki çocuk vardı "anne ben bu tanıdığımız bildiğimiz adamı istemiyorum,emin değilim vs deseydiniz..

ama demediniz.. çünkü ikisininde aynı anda elinizin altında olması güven verdi..
evlilik benim için aşk demek,o yüzden bu hesaplara aklım ermiyor.. bin kere anlatın yine basmayacak kafam.. aynı mantıkta değiliz çünkü..
bu sebeple sizin doğrularınıza da saygı duymak durumunda kalıyorum..

ama o netteki çocuğun vebalini nasıl ödersiniz onu bilemiyorum.. kızlar kazık yiyecek değil ya hep,erkeklerde yiyor böyle..!

Sevdigine inanmıyorum ben sen o çocugu madem akraba olayın vardı neden oyaladın ki?hep erkeklere kızılır kızı oyalayınca belki oda hayaller kurdu bekledi bugün oldukça da ciddiymiş...sevmek mücadele gerektirir akrabana evet diyorsun ama ona da acık kapı bi an önce ver kararını bence..iyi koca olur akraba vb olmaz..ailene karsı savunmaya calışıp uğraşsaydın haksızsın bence..

:lepi:baska ne denir ki süper bi yorum olay özetle bu zaten..

X