Evlilik rüya mı ÇOK ACİLL

Üzgünüm ama bu adam sizi sevmiyor.
Sözlenince bazı şeyleri daha rahat yaşar diye düşünmüş.
Sevse evlilik konusunda tereddütleri olmaz ve sizi böyle süründürmez.
Bir şeyler yaşayıp sizi terketse (ki o potansiyelde gibi) daha çok üzülürdünüz. İyi yapmışsınız diyorum.
Çok teşekkür ediyorum. Yazım biraz yavan gelmiş olabilir. Elbette zamanında birbirimize sevgi dolu anlarımız oldu. Ama dediğiniz gibi evlilik istemiyorsa ne istediğini de bilemem. Sadece uzun zamandır tek yaşıyor ondan olabilir mi ki? Ya da artık yaşı ilerlediği için mantığı devreye giriyor olabilir mi? İnanın bilmiyorum.

Böylesi kararsız açık açık seni sevip sevmedigimi bilmiyorum diyen sürekli acaba arkasını dönüp yarı yolda bırakacak mı diye tedirgin hissiyat veren her iş ciddiye binince eli kapı tokmağına giden bir adam sizce hayat arkadaşı olur mu ?? Ay lütfen yapmayın ya boylelerinden ne koca olur ne de yol arkadaşı.. pısırık herif.. evlenince de ilk zorlukta boşanmak ister bosverin gitsin ben sizin kadar sabırlı olmazdim yüzüme yüzüme kararsız hallerini görüp gurursuz gibi hâlâ devam etmek çok yanlış. Bitmis gitsin kendi yoluna.

Bitmiş gitmiş. Şimdi acaba yanlış mı yaptım demenin âlemi yok ki. Bana kalırsa en doğrusunu yapmışsın. Geçmişine takılmanı saçma buldum. Haklı olma sebebin de sürekli gel gitleri olan insanla ömür geçmez anacım. Yoluna bak.

Böylesi kararsız açık açık seni sevip sevmedigimi bilmiyorum diyen sürekli acaba arkasını dönüp yarı yolda bırakacak mı diye tedirgin hissiyat veren her iş ciddiye binince eli kapı tokmağına giden bir adam sizce hayat arkadaşı olur mu ?? Ay lütfen yapmayın ya boylelerinden ne koca olur ne de yol arkadaşı.. pısırık herif.. evlenince de ilk zorlukta boşanmak ister bosverin gitsin ben sizin kadar sabırlı olmazdim yüzüme yüzüme kararsız hallerini görüp gurursuz gibi hâlâ devam etmek çok yanlış. Bitmis gitsin kendi yoluna.
Çok teşekkür ederim. Evet sabrettim emek verdim. Çünkü hep bana söylediği ve benim hissettiğim beni sevdiği istediği ama evlilikten korktuğuydu. Çevresindeki herkes boşanmış ablası da boşanma aşamasına gelmiş. Mutsuz olmaktan korkuyor. Destek olmak istedim hep ama birlikte günaha girecek şeyler yapıyoruz bir türlü emin olamıyor. O gün içime bir his geldi ve bitirmeye karar verdim.

Bitmiş gitmiş. Şimdi acaba yanlış mı yaptım demenin âlemi yok ki. Bana kalırsa en doğrusunu yapmışsın. Geçmişine takılmanı saçma buldum. Haklı olma sebebin de sürekli gel gitleri olan insanla ömür geçmez anacım. Yoluna bak.
Geçmişine şöyle takıldım. Bana en başta açıklasaydı ben kendisi ile ilerlemezdim. Yalan söyledi. O yüzden.

Sözlenene kadar geçen sürede bana cehennemi yaşattı kendi de harap oldu. Her sabah içinde bir sızı ile uyandığını olamadığını bazen beni sevip sevmediğini bilmediğini ağladığını yemek yemediğini ya sözlendikten sonra istemem derse evlilikten sonra doğru insan olmadığımı anlarsa gibi şeyler söylemeye başladı. Tabii bu gibi şeyler hep vardı ama iş ciddiye binince daha çoğaldı. Sonra sözden bir gün önce yanıma geldi ve sızlanmaları devam etti. Yüzük seçerken de ayarlama yaparken de ben hiç mutlu değildim.

Haklısın. Yine de sevdim onu, o da beni sevdi hissettim ama bir türlü düzen tutturamadık. Özlüyorum şiödi de. İki gün oldu olaylar olalı.
Ne sevmesi yau!?
Seven insan böyle saçma şeyler düşünür mü?

Daral geldi bu nasıl dengesiz bir adam. Ama belli ki size karşı yeterli hissi yokmuş ayrılmanız yerinde olmuş. Hayatınızdaki insanları da geçmişleriyle yargılamayın ayrıca, eğer geçmişi olsun istemiyorsanız baştan siz bana göre değil diye uzaklaşın, söz yapacak noktaya getirmeyin olayı

Daral geldi bu nasıl dengesiz bir adam. Ama belli ki size karşı yeterli hissi yokmuş ayrılmanız yerinde olmuş. Hayatınızdaki insanları da geçmişleriyle yargılamayın ayrıca, eğer geçmişi olsun istemiyorsanız baştan siz bana göre değil diye uzaklaşın, söz yapacak noktaya getirmeyin olayı
İşte bana geçmişini anlatmadı, kızdığım nokta o. Anlatsa ben ilk hafta bitirirdim.

Çok teşekkür ediyorum. Yazım biraz yavan gelmiş olabilir. Elbette zamanında birbirimize sevgi dolu anlarımız oldu. Ama dediğiniz gibi evlilik istemiyorsa ne istediğini de bilemem. Sadece uzun zamandır tek yaşıyor ondan olabilir mi ki? Ya da artık yaşı ilerlediği için mantığı devreye giriyor olabilir mi? İnanın bilmiyorum.
Böyle tereddütlerle evlilik olmaz. Hiçbir aksaklık yaşamadan evlenen insanlar bile gün geliyor olmuyor diyor. Sizinki bariz belli. Olmayacak duaya amin denmez. Öyle miydi böyle miydi diye düşünüp kafanızı yormayın.

İşte bana geçmişini anlatmadı, kızdığım nokta o. Anlatsa ben ilk hafta bitirirdim.
Öğrendikten sonra siz de yakınlaşmışsınız ama bu adamla, siz de irade olarak yargıladığınız ve istemediğiniz insanla aynı kişisiniz sonuçta artık. Ben sizi de biraz dengesiz buldum açıkçası. Bunları da yargılamak için söylemiyorum insanların sevdikleriyle yakınlaşması bana göre olmayacak bir şey değil. Ama madem bu konuda bu kadar mideniz bulanacak kadar katısınız aynısını siz niye yapıyorsunuz?

Böyle tereddütlerle evlilik olmaz. Hiçbir aksaklık yaşamadan evlenen insanlar bile gün geliyor olmuyor diyor. Sizinki bariz belli. Olmayacak duaya amin denmez. Öyle miydi böyle miydi diye düşünüp kafanızı yormayın.
Teşekkür ederim. Beni üzen en büyük nedenlerden biri de bunca zaman kendimi tutup böyle bir insanla yaşadıklarım. Aklım başımdan gidiyordu. Çok utanıyorum ve belki de onun gözünde basitleştim. İstediğini aldıktan sonra ilerlemek istemedi belki de. İlk ayrılığımız erkenden cinsel konuşmalara başladığımız kendimi ona çabuk bıraktığım için olmuştu.

Öğrendikten sonra siz de yakınlaşmışsınız ama bu adamla, siz de irade olarak yargıladığınız ve istemediğiniz insanla aynı kişisiniz sonuçta artık. Ben sizi de biraz dengesiz buldum açıkçası. Bunları da yargılamak için söylemiyorum insanların sevdikleriyle yakınlaşması bana göre olmayacak bir şey değil. Ama madem bu konuda bu kadar mideniz bulanacak kadar katısınız aynısını siz niye yapıyorsunuz?
Hayır yakınlaşmadan sonra öğrendim ve sözü iptal ettim. Herkesle bu tür şeyler yapabileceğini düşündüm. Ama evet ben de kendimden utanıyorum.

Hayır yakınlaşmadan sonra öğrendim ve sözü iptal ettim. Herkesle bu tür şeyler yapabileceğini düşündüm. Ama evet ben de kendimden utanıyorum.
Siz şimdi yeni biriyle tanişsanız anlatacakmisiniz yani bu yaşadıklarınızı başkasına ?
Geçmisine takılmanız saçma olmuş biraz .

Adamın gelgitleri konusunda haklısınız .
Gerçekten seven insan tereddüt etmez
Sonuna kadar gider evlenmek ister .
Duygularından emin olamamak diye birşey yoktur bence ya seviyorsundur ya da sevmiyosundur.

Siz şimdi yeni biriyle tanişsanız anlatacakmisiniz yani bu yaşadıklarınızı başkasına ?
Geçmisine takılmanız saçma olmuş biraz .

Adamın gelgitleri konusunda haklısınız .
Gerçekten seven insan tereddüt etmez
Sonuna kadar gider evlenmek ister .
Duygularından emin olamamak diye birşey yoktur bence ya seviyorsundur ya da sevmiyosundur.
Açıkçası onu da sindirebilirdim zamanla. Sadece sabrımın son noktası oldu sanırım. Çok emek verdim söz alışverişi yaptığım zamanda da git gel yaşayınca iptal ettim işte.

Ben ne okudum? Öncelikle gecmişinden size ne? Bence adam senden kurtuldu, sen de dengesiz adamdan.
Ama o benim geçmişte konuştuğum herkesi inceleyip onları sevmeme takılıyor ve kıskanıyordu. Ben sırf geçmişte birine aşık oldum diye onu unutamam diye benden uzaklaşan biriydi.

Bacım boşver uzak dur. Adam çok gelgitli ne dediği belli değil çok ugrasirsin ziyan olursun anladığım kadarıyla sen de emin değilsin. Evlilik böyle bir şey değil. İyi olmuş ayrildiginiz sakın ha duygularına kapılıp özledim deyip gitme. Şu an belki de alışkanlıktan sana öyle geliyor ve belki de ilk olduğu için. Sana gerçekten değer veren ve net olan biriyle evlen. Erkeklere zaten evlenelim diyince bir şeyler oluyor ama seni gerçekten seviyor olsaydı sana bırakmazdı zaten gelir isterdi vs. Girerdi o yola yani. Rüya işlerini de bı geçsin herkesin her rüyası çıksaydı ohooo. Lütfen önüne bak.

Çok yorucu bir ilişki olmuş sizinki eminim sevmişsindir,özlüyorsundur da bence doğru kişi değilmişsiniz birbiriniz için. Doğru kişi böyle gitgeller yaşatmaz. Bu şekilde mutsuz etmez seni.Umarım karşına hayırlı biri çıkar sevildiğini sonuna kadar hissedersin.

Bence bu kadar dengesizlik yasanan bir iliskide oldugunuz adamla evlenmeyin. Ben de sizin gibi muhafazakar yetistirilmis bir insanım. Malesef cok baskilandigimiz icin( psikolojik olarak) evlendigimizde bile cinsellik tedirgin edici hissettirebiliyor. Vajinismus diye bir gercek var mesela. Bence ona takilmayin. Yakinlasmis olmaniz birseyi degistirmemeli. Evlilik boyle birsey degil. Iliski boyle birsey degil. Unutun gitsin. Dogru adami bulduğunuzda bu ikilemlerin zerresini yasamazsiniz emin olun..

X