Saç Uzatma Yöntemleri iki yılda saçlar belimde olsun (fotoğraflı)

Bu hardal tozu maskesi nasıl yapılıyor anlatırmisiniz. Haftada kaç kez ?
Sinemaki yaptım ara verme sürecim bitti uzama var ama toplamda 10 hafta gibi bir süreç için bence normal bir uzama oldu yani sinemakinin etkisi çok olduğunu düşünmüyorum bu yüzden başka bir küre başlamayı düşünüyorum.

Merhaba nasıl gidiyor hardal maskesi. Saçlarınız ne durumda ?

Merhaba canımmm kusura bakma biraz geç dönüş yaptım :KK1:
sinavlar hastalık derken hiçbir şeye fırsat bulamadım. saçlarımsaçlarınm uzamış gibi hissediyorum uzun süredir kuru yapamamama rağmen hatta keşke sınav dönemimde de devam etseydim diyorum şimdi tekrar başlıcam. Sen neye karar verdin hardal kurunu denedin mi?

Hardal kurunun tarifini yazabilirmisiniz rica etsem

Hardal kurunun tarifini yazabilirmisiniz rica etsem

Malzemeler: 2 çorba kaşık toz hardal. 1 çorba kaşık şeker. 1yumurta sarısı.60 ml sıcak su.2 çorba kaşık zeytinyağı.

Yapılışı: 2 çorba kaşık toz hardal, 1 çorba kaşık şeker, 1 yumurta sarısını bir kapta harmanlayın.Üzerine 60 ml su ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ve bu karışımı saç fırçası veya bir parça pamuk yardımıyla saçınızın köklerine yedirin.Maskeyi yalnızca saç diplerine uyguluyorsunuz , daha sonrada bone takıyor veya streçliyorsunuz.(ben bişey takmadim)

40-60 dakika bekleyip yumurta arınana kadar soğuk suyla saçınızı durulayın. Ardından saç kremini bolca sürüp yıkayın. Maske haftada sadece 1 kere yapabilirsiniz. Komple 14 hafta yapabilirsiniz.(8 haftada bir ara vermek gerek)

Uyarı:Maske yapıldığında kafa deriniz sanki size yanıyormuş gibi gelecek.Panik yapmayın bu durum normal çünkü hardal tozu başımızdaki kanı hareketlendiriyor.Kısa zamanda da saçlarda uzama başlıyor.

Bu hardal tozu maskesi nasıl yapılıyor anlatırmisiniz. Haftada kaç kez ?
Sinemaki yaptım ara verme sürecim bitti uzama var ama toplamda 10 hafta gibi bir süreç için bence normal bir uzama oldu yani sinemakinin etkisi çok olduğunu düşünmüyorum bu yüzden başka bir küre başlamayı düşünüyorum.

Hardal maskesi kokusu nasıl oluyor? Rahatsız edici mi? En önemlisi yıkadıktan sonra kokusu saçta kalıyor mu?

Hardal maskesi kokusu nasıl oluyor? Rahatsız edici mi? En önemlisi yıkadıktan sonra kokusu saçta kalıyor mu?

Hayır hiiiç koku yapmıyor en güzel tarafı bu işte :KK54:

Diplerim baya bi uzadı. Bugün boya yapcam. tekrar bi fotoğrafla hardal kürüne başlıyoruuuummm :kk77:

Hayır hiiiç koku yapmıyor en güzel tarafı bu işte :KK54:

Diplerim baya bi uzadı. Bugün boya yapcam. tekrar bi fotoğrafla hardal kürüne başlıyoruuuummm :kk77:

Buna çok sevindim. Hardal maskesini kaç günde bir yapmak gerekir. Hardalı aktarda bulabiliriz heralde değil mi?

Buna çok sevindim. Hardal maskesini kaç günde bir yapmak gerekir. Hardalı aktarda bulabiliriz heralde değil mi?

Evet ben de aktardan 5tl lik aldım ve uzunca bir süre kullanırım daha. Aldıktan sonra robottan geçtim haftada bir gün belirliyorum mesela her hafta o gün yapıyorum

PicsArt_1429543239610.jpg

20.05.2015'te boyadım. ve fotoğraf çektim.

20150420_154156.jpg

25.05.2015'te 1. hardal kürü uyguladım.

Ben de saçımi 7ay oldu kestireli.önler uzun arkalar kısa kare kesimi yaptirdim. saçlarım oryalden hep kopuyordu.sacim halen sarı uçlarda.kestirdigimden beridir boyamadim. Bir 6cm dipten uzadı.Hiç bir şey yapmadım tabiki. uçlar saçlarım uzamaya başladıkça kopmaya başladı.iki haftadır yumurta sarisinin içine 3kasik hint yağı koyuyorum. Bir de yılan yagi az karıştırıyorum. Umarım bir faydasını gorurum. Bir de soğan suyunu söylüyorlar. Bir sürü tarif var ama hangisini yapmali.saçı çok yormadan.

Burda bi sürü kür var onlardan seç birini hepsi az çok işe yarar. Bir de biotin priorin gibi vitaminler var,bende kansızlık var o nedenle demir ilacı b12 kullanıyorum içten takviyede önemli,doktoruna danışıp kullanabilirsin bu vitaminlerden ihtiyacın olanı
b12 kullanıyorum demişsiniz bende kullanıyodum ama bıraktım çünkü sivilce yaptı sizde oldu mu böyle bir sorun acaba

Ben de saçımi 7ay oldu kestireli.önler uzun arkalar kısa kare kesimi yaptirdim. saçlarım oryalden hep kopuyordu.sacim halen sarı uçlarda.kestirdigimden beridir boyamadim. Bir 6cm dipten uzadı.Hiç bir şey yapmadım tabiki. uçlar saçlarım uzamaya başladıkça kopmaya başladı.iki haftadır yumurta sarisinin içine 3kasik hint yağı koyuyorum. Bir de yılan yagi az karıştırıyorum. Umarım bir faydasını gorurum. Bir de soğan suyunu söylüyorlar. Bir sürü tarif var ama hangisini yapmali.saçı çok yormadan.

canım öncelikle yıpranmış yanmış saçı kurtarmanı öneririm sonrasında zaten kendi uzar veya benim gibi hardal kuru yapabilirsin. Ama herşeyi aynı anda yapma saç yorulur

Kız daha bu gün 16.05.2015 sen bizden kaç gün ileridesin?

Şaka bir yana nasıl gidiyor bakalım :KK60:

Ayyy 04 yazacağıma 05 yazmışım yaaa :KK48: canım çok güzel gidiyo pek fırsat bulamıyorum buraya yazmaya ama küre devaaammmm. Iyiki de başlamışim :KK73: boya zamanim geldi bileeee :KK33:

canım öncelikle yıpranmış yanmış saçı kurtarmanı öneririm sonrasında zaten kendi uzar veya benim gibi hardal kuru yapabilirsin. Ama herşeyi aynı anda yapma saç yorulur

Haklısın canim.Bugün uclarindan kendim alicam. Saçlarım sağlıklı uzasin da.. Biraz sabirsizim ışte.

Ayyy 04 yazacağıma 05 yazmışım yaaa :KK48: canım çok güzel gidiyo pek fırsat bulamıyorum buraya yazmaya ama küre devaaammmm. Iyiki de başlamışim :KK73: boya zamanim geldi bileeee :KK33:

Ohhh şifa olsun :KK60:

Güzel uzamış gerçekten bende uzatmaya tekrar başladım . konum var son sayfada kullandıklarımı yazdım bak istersen o-

Güzel uzamış gerçekten bende uzatmaya tekrar başladım . konum var son sayfada kullandıklarımı yazdım bak istersen o-

Hemen bakıyorummmm Hoppa

Sınavlarımız başladı yone o yüzden ara veveriyorum kısa bi süre. Sonra tekrar başlıyoruzcam :KK75:

X