Ikinci kızına hamile olan veya dogmuş olan hanımlar buyrun sohbete

ben 28 yaşındayım canım.32de senin için geç bir yaş değil bence.bi çok insan varki 30 yaşında evlenip 32 yaşında ilk çocuğunu yapıyor.

ben 10 yıl aradan sonra tekrar hamileyim.yıllarca gözümde büyüttüm ama en sonunda yinede oldu işte.o kadar özlemişimki küçük çocuğu hemen olsun hemen kucağıma alayım istiyorum.hepimiz için hayırlısı olsun...

canım arkadaşım benim bebeklerin arsı 16 ay inan küçük bebeği ben bile özlemişim eşimle onu yemek için birbirimizle yarışıyoruz bebekler çok tatlı çok allah kimseye eksikliğini göstermesin inşallah
:ecrin_bebek::

ben 28 yaşındayım canım.32de senin için geç bir yaş değil bence.bi çok insan varki 30 yaşında evlenip 32 yaşında ilk çocuğunu yapıyor.

ben 10 yıl aradan sonra tekrar hamileyim.yıllarca gözümde büyüttüm ama en sonunda yinede oldu işte.o kadar özlemişimki küçük çocuğu hemen olsun hemen kucağıma alayım istiyorum.hepimiz için hayırlısı olsun...

ay seni yaşın ne güzel uygunmuş valla o yaşta olucam bende hi düşünmeden üçüncüyü yüpardım .ama bilmiyorum.nasıl olacak.bakalım bi dogsunda ozaman daha net kara veririm.bi çocuga daha...

helenxcim banada ilişkiden sonra sağ tarafına yat dediler sabahakadar konuşma bende yaptım sağ tarafımdan yumurtlamışım iyi güzel alyans testide erkek gösteriyo çin takvimide tatlı şeylerde canım çekiyo ma ilk gebeliğimdeki bulantılarım belirtiler aynıydı valla bilmıyorum artık 25 inde doğumum var görecez yazarım ozman sana.:eek::ecrin_bebek:

bende sag tarafıma yatmıştım hemde bi saat bekledim.amaaan o takvimler bilmem neler hepsi banada erkek diyo ama görünen köy klavuz istemez degilmi...

aralık 25 mi....ay çok az kalmış.bende kısmetse ocak 13-14 diye söylüüyoruz bakalım.allah hayırlısını versin .dogurunca muhakkak yaz.umarım bi süpriz yaşarsın.bellimi olur hım..

canlarım kızım yedi aylıkken yeni bir bebeğe hamile kalmıştım ağlama zırlama derken doğurmaya karar verdim 13 haftada drum yüzde doksan erkek demişti çok iyi bir dr ve emin olmadan kesinlikle söylemem demişti tabii erken hamileliğin burukluğu uçtu gitti bir kız bir erkek ne güzel dedim ama 22 haftada 2.düzey ultrasonda radyoloji uzmanı kız dedi çok bozuldum ne yalan söyleyeyim ama sonra alıştım 17 ekimde doğdu bebişim kardeşiyle araları 16 ay çok kanka olacaklar eminim kendi adıma ve onlar adına iyiki böyle olmuş diyorum çünkü kimse kızkardeşin kadar yakın olamıyor kuzen falan hepsi hikaye sonradan anlıyorsun benimde 2 erkek bir kız kardeşim var anneme ve birbirimize erkek kardeşlerimden daha çok yakınız tabiki babama da hatta erkekler ailede istenmeyen kişiler oldu çünkü çok uzaklar aileye daha bekarlar ve hiç anne baba diyalogları yok ama evlendiklerinde aaa evlendiler bizi unuttular demeyiz çünkü ne olduklarını biliyoruz zaten ::))demek istediğim erkek çocukda istemek en doğal hakkımız bende istiyorum ama iki kız ballı kaymak inanın,dört beş yıl sonra bi çocuk daha deneyeceğim erkek olmasını umarak inşallah olur benim ve isteyen herkesin

alah analı babalı büyütsün canım.evet insan ikisindende istiyo.ama kısmet işte.inşallah seni dedigin gib bizde yaşarız iki kızımız var diye.eşim pek hevesi yok ikinci kız oluyo diye
benimde iyice moralim bozuluyordu.şimdi ikimizde alışmaya başladık kız olayına.ama hala doktora gelipte kızına görmüyo.gel diyorum zaten bşe dakkalık bişey inan çok yogunum diyor sen gelince anlat.diyo ..resimlerine bakarım diyo.bende seslenmiyorum.bazende çok sinirleniyorum.kızıyorum.büyüyünce hpsini anlatacagım seni görmedi kızım diyecegim diyorum oda bana şimdiden kızımı bana küstürme diyo.e gel ozaman diyorum tamam gelirim diyo.zaten bir ayım kaldı nereye gelecek.

canım arkadaşım benim bebeklerin arsı 16 ay inan küçük bebeği ben bile özlemişim eşimle onu yemek için birbirimizle yarışıyoruz bebekler çok tatlı çok allah kimseye eksikliğini göstermesin inşallah
:ecrin_bebek::

dogum yaklaştıkça beni iyice korku saldı iki çocuga nasıl bakacagım.nasıl onlara yetecegim diye...

dogum yaklaştıkça beni iyice korku saldı iki çocuga nasıl bakacagım.nasıl onlara yetecegim diye...

valla aynen bende kara kara düşünüyorum nasıl bakacam ikisine diye bazen diyorum kendi kendime keşke biraz daha bekleseydım ama napayım yapacak bişey yok oldu artık allah olmayanlara versin.benım doğumumda aslında ocak 7 de ama doktorum 25 inde alalım dedi beklemeye gerek yok dedi bende 1 inde olsun barı dedim 2010 doğumlu olsun oda olmadı işlerine gelmiyo yılbaşı günü.:bbo:

selam benimde ikinci kızım martda gelicek inşallah bende düşünüyorum ne halt edicem die:KK70:zaten kızım yeterince cadaloz rahatada çok alışdım şuanda kızım geceleri deliksiz uyuyor yemek problemi yok benimle yiyor içiyor benimle geziyor o kadar rahatızki ikimizde. allahım kolaylık versin:):):)allahdan seneye okula başlıyor..

alah analı babalı büyütsün canım.evet insan ikisindende istiyo.ama kısmet işte.inşallah seni dedigin gib bizde yaşarız iki kızımız var diye.eşim pek hevesi yok ikinci kız oluyo diye
benimde iyice moralim bozuluyordu.şimdi ikimizde alışmaya başladık kız olayına.ama hala doktora gelipte kızına görmüyo.gel diyorum zaten bşe dakkalık bişey inan çok yogunum diyor sen gelince anlat.diyo ..resimlerine bakarım diyo.bende seslenmiyorum.bazende çok sinirleniyorum.kızıyorum.büyüyünce hpsini anlatacagım seni görmedi kızım diyecegim diyorum oda bana şimdiden kızımı bana küstürme diyo.e gel ozaman diyorum tamam gelirim diyo.zaten bir ayım kaldı nereye gelecek.

canım benim erkeklerin bu durumlarına pek takılma bence inan erkek olsaydı da bir kereden sonra gelmezler gelse bile o zaman da bir şey göremiyorum anlamıyorum derler bebekler karnımızdayken bizim kadar heyecanlanamıyorlar ne yazıkki ama sen onları bide bebekler doğunca gör benim eşim öyle oluyor birde bebek karındayken çok hevesli olup doğduktan sonra sustur şunu diyenler var birde kendinize şöyle telkinde bulunun ya dr erkek deseydi ama şurası burası sakat deseydi diye, dua edelim allah bizlere eli,ayağı ve aklı sağlam çocuklar veriyor

eli ayağı sakat olup erkek olacagına sağ salim olsun kız olsun diyorum rahatlatıyorum kendimi. Öyle zor bişey ki engelli bir bebeğe bakmak ona anne olmak Allah o insanların emeklerini sabırlarını cennetle mükafatlandıracak inşallah..

Ama bazen de sağlıklı kızları oğulları olan insanları görüyorum. Allah diyorum ne güzel oğlanı da kızı da tattırmış sağlıklı böyle güzel çocuklar.. çevremde çok var ilki kız ikincisi oğlan sağlıklı şeker çocuklar bebekler.. onlara nasip olmuş ya bana da olur inşallah Rabbim nasip eder.

Babaların ultrasona gelmemesine karşıyım. bir daha hamile olduğumda cinsiyetini öğrenene kadar haber vermeyecegim. oğlan olursa hele hiç hiç hiç söylemeyeceğim. gelemeyecegi zamanlara alacagım dr randevusu. öğrense de gelemeyecek en yoğun olduğu ana güne alacagım. çok canım yandı benim bu işte.. kız olduğunu öğrendikten sonra ben gelmesem olurmu dedi bana.
benim zorumla benim için geliyor sanki. Yazık günah bebeğimize. babası onu görmeye gelmiyor

eger doğunca bebek huysuzlandığında sustur şunu git arka odada uyut vb herhangi bişey söylerse çok ayıp eder, görüşlerim çok değişir belki evlendik bebek sahibi olduk ama yine de çok değişir bakış açım ona ve insaniyetine karşı..

sabırla bekliyorum kızımın doğacagı günü. babamız bu testi geçebilecek mi bakalım babalık yapabilecek mi cidden. en ufak bir ihmali saygısız sevgisiz davranışı beni bitirir benim aklımda ona dair güzel olan bi çok şeyide bitirir.

Allah nasip eder bir de oğlumuz olur inşallah.

bende ikinci kizina hamile olanlardanim:))
ilk zamanlar buhran gecirdim diyebilirim,kiz oldugunu ogrendigimde.simdi alismaya basladim bu duruma.
ama halen ara ara niye oglan degil diye icleniyorum.
aslinda kizima hep bir kizkardes istedim,benim bir kiz kardesim var kiziminda olsun istedim.3 cocuk istiyordum,simdi 3. bebekte oglan olmasi icin ugrasicam.eger bu oglan olsydi ucuncunun kiz olmasini isteyecektim.
niye oglan istegimi bilmiyorum aslinda. suna eminimki ilk cocugum oglan olsaydi ikincinin kiz olmasi icin ugrasacaktim.olmasaydi yine buhranlarda olacaktim.

Allah isteyen herkese istedigini verir insallah.........

selam benimde ikinci kızım martda gelicek inşallah bende düşünüyorum ne halt edicem die:KK70:zaten kızım yeterince cadaloz rahatada çok alışdım şuanda kızım geceleri deliksiz uyuyor yemek problemi yok benimle yiyor içiyor benimle geziyor o kadar rahatızki ikimizde. allahım kolaylık versin:):):)allahdan seneye okula başlıyor..

canım hoşgeldin.senide biliyordum ikinci kız annesi olacaklardan.hatta bayagı erkek olacak gözüyle baktık.belli degildiya....hayırlısı artık....ne yapalım o büyütme korkuları olacak ama herşeyi göze alarak yaptık bu bebekleri....

valla aynen bende kara kara düşünüyorum nasıl bakacam ikisine diye bazen diyorum kendi kendime keşke biraz daha bekleseydım ama napayım yapacak bişey yok oldu artık allah olmayanlara versin.benım doğumumda aslında ocak 7 de ama doktorum 25 inde alalım dedi beklemeye gerek yok dedi bende 1 inde olsun barı dedim 2010 doğumlu olsun oda olmadı işlerine gelmiyo yılbaşı günü.:bbo:

seninle aramız yakınmış.bende ocak 14 te omacak ib aksilik olmazsa.....bazıları 1 ocak yazdırıyormuş nüfusta belke sizde öyle birşey yaptırabilirsiniz.erkek olsaydı sorun olurdu ayın sonunda dogmak ne bileyim askerlik falan işte.allah yardımcan olsun rahat atlatırsın umarım...........

esmerkz29 canım sen 29 yaşındamısın benim gibi.merak ettim.bide üçüncü düşünüyormusun....

canım benim erkeklerin bu durumlarına pek takılma bence inan erkek olsaydı da bir kereden sonra gelmezler gelse bile o zaman da bir şey göremiyorum anlamıyorum derler bebekler karnımızdayken bizim kadar heyecanlanamıyorlar ne yazıkki ama sen onları bide bebekler doğunca gör benim eşim öyle oluyor birde bebek karındayken çok hevesli olup doğduktan sonra sustur şunu diyenler var birde kendinize şöyle telkinde bulunun ya dr erkek deseydi ama şurası burası sakat deseydi diye, dua edelim allah bizlere eli,ayağı ve aklı sağlam çocuklar veriyor

allaha şükür evet öyle degil.şimdi kızımı öyle seviyorku.ikinciyide biz böyle sevecekmiyiz aceba diyo.yani o kadar baglı kızına.bende oda bizim canımız tabiki onuda en az şimdiki kızımız kadar sevecegiz diyorum.bilmem daha görmedikya yüzünü sanki olmayacakmış gibi geliyor diyo.umarım dogunca fikri degişir...

eli ayağı sakat olup erkek olacagına sağ salim olsun kız olsun diyorum rahatlatıyorum kendimi. Öyle zor bişey ki engelli bir bebeğe bakmak ona anne olmak Allah o insanların emeklerini sabırlarını cennetle mükafatlandıracak inşallah..

Ama bazen de sağlıklı kızları oğulları olan insanları görüyorum. Allah diyorum ne güzel oğlanı da kızı da tattırmış sağlıklı böyle güzel çocuklar.. çevremde çok var ilki kız ikincisi oğlan sağlıklı şeker çocuklar bebekler.. onlara nasip olmuş ya bana da olur inşallah Rabbim nasip eder.

Babaların ultrasona gelmemesine karşıyım. bir daha hamile olduğumda cinsiyetini öğrenene kadar haber vermeyecegim. oğlan olursa hele hiç hiç hiç söylemeyeceğim. gelemeyecegi zamanlara alacagım dr randevusu. öğrense de gelemeyecek en yoğun olduğu ana güne alacagım. çok canım yandı benim bu işte.. kız olduğunu öğrendikten sonra ben gelmesem olurmu dedi bana.
benim zorumla benim için geliyor sanki. Yazık günah bebeğimize. babası onu görmeye gelmiyor

eger doğunca bebek huysuzlandığında sustur şunu git arka odada uyut vb herhangi bişey söylerse çok ayıp eder, görüşlerim çok değişir belki evlendik bebek sahibi olduk ama yine de çok değişir bakış açım ona ve insaniyetine karşı..

sabırla bekliyorum kızımın doğacagı günü. babamız bu testi geçebilecek mi bakalım babalık yapabilecek mi cidden. en ufak bir ihmali saygısız sevgisiz davranışı beni bitirir benim aklımda ona dair güzel olan bi çok şeyide bitirir.

Allah nasip eder bir de oğlumuz olur inşallah.

evet haklısın gözümün önünde canlı örnegi var.bizim komşunun bir kızı vardı ikincisi erkekti.aman seviniyorlardı ne güzel.ama normal dogum yaparken bebegin beynine oksijen gitmemiş.oglu hem fiziksel hem zihinsel özürlü dogdu.şimdi dokuz yaşında.ne kendisini ifade ediyo.nede yürüyebiliyo.offfff öylelerini düşününcede bencillik diyorum bizim bu istedigimiz.allah saglıklı hayırlı vlat versin artık ...

ilk zamanlar buhran gecirdim diyebilirim,kiz oldugunu ogrendigimde.simdi alismaya basladim bu duruma.
aslinda kizima hep bir kizkardes istedim,benim bir kiz kardesim var kiziminda olsun istedim.3 cocuk istiyordum,simdi 3. bebekte oglan olmasi icin ugrasicam.eger bu oglan olsydi ucuncunun kiz olmasini isteyecektim.
niye oglan istegimi bilmiyorum aslinda. suna eminimki ilk cocugum oglan olsaydi ikincinin kiz olmasi icin ugrasacaktim.olmasaydi yine buhranlarda olacaktim.

canım senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım.günlerce üzüldüm neden kız oluyor diye.hatta inanaamadım doktor doktor gezdim aceba biri erkek dermi diye..anlıyorum seni....bende ilk kız olsaydı ikinciye deli gibi kız isterdim sanırım evet olmayıncada aynen neden benim kızım olmuyor diye aglardım.benimki sadece erkek olayı degildi yani ikisindende olsun çok istiyordum.tıpkı sende benim gibisin.
sen ne kadarlık oldun canım.

canım bende 29 yaşındayım 3. cü için cesaretim yok açıkcası coçuk bakmak gerçekten zor bi iş şuan düşünmuyorum yani:emir_bebek:

bende hiç istemiyorum.ama içimdede bi uhte kalacakya olsamı aceba diyorum.zaten eşimde istemiyo.asla iki tane yeter diyo.evet çok zor bir taneye zor derken şimdi iki çocuk olacak ozaman dahada zorlanacagız biliyorum.önce bi kızım dosunda.şöyle bir şyaşına bi gelsin ozaman karar verecegim üçüncüyü yapıp yapmamaya...........

canım ilk başlarda bende dedm nie oglan değil diye bi yere gidiyoduk bakıyodum bazılarını yanında bir kızı bir oğlu var biri arabada kızında elinden tutmuşlar yuh diyodumya nasıl tutturmuşlar.:):)bak bunların nasıl olmuş nie benim iki kız falan diyodum:):)sonra şöyle bi düşündüm ilk bebegim erkek olsaydı şimdiki hamileligimdede oglum olcak olsaydı heralde daha kötü olurdum hayatımda hiç kızım olmamasına hiç oğlum olmamasını kesinlikle tercih ederim iyiki ilk kızım olmuş.
3,ye deneriz bakdık oda kız tmm işde cenneti garantiledik 3 kız evladını evlendiren anne bana cennetlikmiş:):):)allahım hıyırlısını versin evlat sevgisi kıza erkege bakmıyor hoş annem abimi daha çok sever ama:):):)allahım sağlık versinde gerisi bomboş bir çerçeve sallıyorum artık herşeyi:):):)

helenx h.b canım..
bizim burda bi bayan var çocukları okula götürüken görüyoumda ikisi okula gidiyor biri bi yanında digeri öbür yanında biri kız biri oglan bide küçük oglu var oda bebek arabasında götürüyor ablasını abisini okula imrenmiyorum desem yalan olur.ya 1 ya 3 en ideali allahım sağlık versin.

artık bende alıştım kız olyına..
canım daha önce yazmıştım bi daha diyeyim.doktordan yumurta takibi yaptırdım ben.sabah muayeneye gittim çatlamak üzere demişti.bir kaç saat sonra iyice çatlar dedi.bizde sabah kocayı kim görüyokaydirigubbakcemile3adamcagız işte.artık akşam başladık.üç gün tek ilişkilerle hamile kaldım.yani yumurta çatladıkta sonra ilişki olmuş oluyo benimki.ama kısmet işte rabbim sanabi kız daha verecegim dedi..buyursun hoşgelmiş...

canımm amaa böylee tekk ilişkii olmuyorkii 3 ilişkii oluyor değilmiii

X