İKLİM im hoşgedin dünyamıza.......

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
Hamileliğimin ılk gunlerınden beri burada her şeyımızı paylaştık. Görüyordum kı benı uzen .sıkan ne varsa aynı şeylerı yasadığım,ortak bir sürü dostum varmış…
Doğum ozamanlar uzak gelıyordu,fakat zaman yaklaştıkca ve bebğimin gunden güne ne kadar büyüdüğüne o minik ekrandan bakarak şahıt oldukca onun kollarıma alacağım günü sabırsızlıkla bekler olmuştum.
Buradan tüm doğum hıkayelerını bulup okuyor,ve ağlıyordum kendı kendıme.Eskıden olsa komk gelırdı bılıyorum ama .Bız anneler ve anne adayları bılebılırız yalnızca bir kac satır yazıyı okuyup hüngür hüngür ağlamanın ne olduğunu..Bazen oylesıne kaptırıyordum kı kendımı okurken nefesımı tuttuğumu fark edıyordum..gozumde canlanıyordu tüm anlatılanlar ve sankı ben yaşıyordum o anı..
Ve hiç bıtmesın istıyordum,okudukca okumak gelıyordu içimden.bazıları dıyordu kı “uzun olmuş kusura bakmayın sıktım sızı” aksıne…. Tum detaylarıyla anlatılsın istıyordum ben…
Sızlerınde bıldşği gıbı bayramda gelır dediğ için doktorumuz hep kendımızı ona gore hazırlayıp erkenden beklemiştik bebeğimizi.oysakı son adet tarıhıme göre 10.10.2008 de tam 40 haftam doluyordu.ama bız hıc kızımızın bızı bu kadar bekleteceğini tahmın etmediğimiz için artık ekımın ılk gunlerınde iyice sabırsızlanmaya başlamıştım.Herkes sancılardan kasılmalardan bahsederken bende tek ağrı sızı olmaması garıp gelıyordu ve sankı bebeğim hıc gelmeyecek hep orada kalacakmış gıbı hıssedıyordum.
Son gunlerı beklemek oylesıne yorucu ve sıkıcı oluyor ki..
10 ekım gunu artık ıyıce sabırsızlanıp dokuz eylul unv gittik sabahtan eşimle.tabı bende yıne en ufak bır rahatsızlık yok..sansımıza Cuma gunlerı öğleden sonraymış muayene ve bız bekleyemeyeceğimiz için acılden giriş yapmayı denedık ama ben maşallah çok ıyı gozuktüğüm için kandıramadık gorevlılerı ve gıremeden donduk..eşim işe ben ıse anneme gittim.butun gunumu orada gecırdım akşam eşimde oraya geldı ve bız akşam yemekfaslından sonra evimize geldık ve gec olduğu için hemen yattık..gece her zamankı gıbı uyandım wc için 3 ıvarı. Ama kendımı bır garip hıssettım,cok farklıydıo ankı halım.neyse tekrar yatağıma geldim ve tam dalıyordum kı alttan bişiler geldiğini hıssettım.tuvaletımı tam yapamadım kaçırıyoum heralde dedım hemen kalktım.kalkmamla su bırden boşalıverdi….
İşte hıkayemız tamda burada başlıyor…Şeniz
Eşimi uyandırdımve suyumu geldiğini söyledim.O anı nasıl anlatmalıyım bılmıyorum.Karışık duygular içindeydık ıkımızde…. Çok heyecanlıydık ve aynı zamanda artık kızımıza kavuşacağımız için cok mutluyduk.Ben hemen duşa gırdım.İçimde kelebekler ucusmaya başlamıştı sankı,okadar heyecanlıydım ki…
Eşim de o arada gıyındı bıraz toparladı fılan.bende hiçbir ağrı yoktu henüz.nasıl olsa hastanede bekleyeceğiz dedik ve evde bıraz zamanı gecırelım istedik. Ben hemen dua kıtabımı alıp oturdum okudum bır guzel.:Bunu yapmak içimi daha da bır rahatlattu.bana kalsa daha evde kalırdık ama eşim illakı suyun hıc kalmazsa bebeğe zarar gelır vs.. dıyerek taksıyı cağırdı. Tabı ondan once son hamılelık pozlarımı çekıldım…ve 3 kişi döneceğiz imşallah dıyerek evımızın kapısını kapatarak yola koyulduk…yolda kac kere ayetel kürsi okudum hatırlamıyorum bıle ınanın.sureklı dua ettım…
Hastaneye vardığımızda hemen acılden aldılar tabı beni doğumhaneye.kapıda tum takılarımı çıkarttılar.işte o an o kadar garıp oldum kı…ve sonra kapılar kapandı.artık kaçış yoktu..:a015:
Saat 5:30 civarıydı yatışım yapıldı.sadece 1 cm acıklık vardı.gule ynaya sohbet muhabbet zaman gecırıyordum.hala ağrılarım yoktu.Bu sırada kanlar alındı,lağman yapıldı ve açılmam devam etmeyınce sunı sancı takıldı.zaman gecmişti saat 8-9 cıvarıydı 3 cm di açıklığım.sonra 4 ,sonra 5…ve ardından sancılar gırmeye başladı yavaş yavaş.dayanabıldiğim için mutluydum.sancılar arasında gözlerim kapanıyordu,uyku moduna gecıyordum hemen.:çok üzgünüm:
Saat 2 den sonra artık iyice kendını göstermişti bu doğum sancısı denilen şey..
9 cm acıklığa ulaştığında artık nefes alamayacak haldeydım ve bebeğin kalp atışları yavaş yavaş düşüyordu.doktorlar hemen maske taktılar bana ve bıraz daha zamanın var dıyerek gittiler.O an süreklı dua edıyor,Allah’a yalvarıyordum ne olur yardım et bana diye.İçerki odada doğan bebeğin ağlama sesini duyup benimde kızıma kavuşmama az kaldı dıyerek sureklı kendımi telkın ettım.:
Bu arada eşime kapıdan süreklı kac cm acıklık oldu ne oldu ne bıttı anında haber verılıyormuş.aslında telefonum yanımdaydı.sancılarım başlamadan once tel ıle konuşuyorduk ama sancılardan dolayı değil konuşmak nefes bıle alamadığım için görüşme yapamadık cok uzun süre..Eşim tatlı almış içeriye göndermiş.ben artık 9 cm ile yatakları yırtarken odam bırsuru insanla doldu..hasta bakıcısı,hemşiresı,doktoru ,asstanı vs.. 7-8 kişi vardı.eşin bıze tatlı almış yedık güçlendık,geldik,hadı bakalım doğum başlıyor dedilerrr ve 4 kez cok güçlü ıkındım,o sırada 1-2 kişi karnımdan bebeği aşağıya iterek yardım etti ve beşincide saat 15:45 de meleğimin oradan nasıl cıktığına sahıt oldum…:teytey:işte bu ölümsüz,asla aklımdan cıkmayacak andı hayalını kurduğum..ille de normal doğum olacak dıyerek dıretmemin sebebıydi….
Canım kızım vıyak vıyak ağlıyordu.bana vermedıler hemen ısıtmanın altına götürdüler yavrumu..o sırada ne ağlayabıldım, ne de gülebıldım..sadece o anı yaşadığıma ınanamıyordum. Başarmış mıydım…?herşey bitmiş miydi artık…?senağlama
Dikişlerimden sonra kızımı verdıler kucağıma ve cuk cuk cukkk emiştik hemen..Bu öyle eşsiz oyle anlatılamz bır mutluluk ki..Allah kımsenın kucağını boş bırakmasın.:nazar:
Üzerımı gıydirdiler,tekerleklı sandalyeye oturtup kızımı kucağıma verdiler vee odamıza doğru yola cıktık. Kapıda eşimin elinde fotoğraf makınesi bizi cekmek için hazır beklıyrdu.Gözlerindekı mutluluk içimi eritti o an.:eek:Zaten tıpkı babasına benzemiş güzel kızım.hamıleliğimde hep istemiştim ona benzemesini zaten..:asigim: Babası Kızını kucağına aldı ve odamıza yerleştik.şansıma oda bomboştu özel oda gibi rahat ettim yani..
Ailemden kımseye haber vermemiştim benı hastanede endişe içine beklemesınler diye.Annemi aradım ve doğum yaptığımı söyledim,inanamadı….ben zaten anlamıştım dün sende başka bır hal vardı dedi.ve gece kalacağım için anneciğim refakatcim olmak uzere yanıma geldi.
Evet teyzeleri kızımın bir problemi yok çok şükür ki..sütüm ilk gün cok değildi oyuzden mama takvıyesı yaptık ac kalmasın kuzum dıye..bugun coğalmaya başladı sütüm şükürler olsun.Onu emzıremek,altını almak,uyutmak,gece uyanmalar bunlar okadar güzel duygularmış ki.hele emzırmek..tıpkı gördüğüm rüyadakı gibi….
Şimdi cok cok uzatıp ayrıntılara gırdiğimi bılıyorum ama bunu bılerek yaptım.Ben hep uzun hıkayelerı sıkılmadan okuyup detayları bılmek istıyordum cünkü..
Evimiz öyle mutlu,öyle huzurlu ki…canım kızım neşe getirdi dunyamıza.
Normal doğum isteyenler için cok kolay diyemeyeceğim sizlere ..gercekten ınanıyorsanız ve benım gibi karalıysanız normal doğum isteyın. Ama ben tabıkıde tavsıye edıyorum…
Nasıl olursa olsun o miniği kollarınıza aldığınız andan ıtıbaren sonuç nasılsa aynı…annişlere bol sütlü günler ve bekleyen anne adaylarmıza ise hayırlı doğumlar diliyorum ve öpüyorum hepinizi.vakıt buldukça yıne burada olmaya calışacağım..
Kızımız İKLİM
11.10.2008
Saat:KK15:45 de
3030 gr.
49 cm olarak bizlere merhaba dedi..

İşte bu da eşsiz güzelliikk….Annesinin birtanesi…

:nazar:
dscf0682pq0.th.jpg
:

ALLAH analı babalı büyütsün..ben de sıkılmadan okudum yazdıklarınızı..duygulandım,sizin adınıza mutlu oldum.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun..

allahim annali babali büyütsün gözün aysin
hikayen cok güzeldi valla sykilmadan okudum :)))
benim dogumumda cok zor olmustu seni anlayabiliyorum
ama dedigin gibi onlari gördügün an bütün herseyi unutuyorsun

Allahım anneli babalı buyutsun cok duygulandım ne guzel kollarında bebegin hayırlı olsun canım

gözünüzaydın canım...
ne kadar güzel bir duygu...
hamile olmadığım halde okurken ben bile duygulandım..
rabbim isteyen herkese hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin inş..
minicik kızınıza da uzun sağlıklı huzurlu bir ömür versin rabbim inş..

Allah bağışlasın canım benim bir ömür sizi ondan onuda sizden eksik etmesin birbirinize bağışlasın hep..Hikayende çok güzeldi tüylerim diken diken oldu zaten bir öncekinden ağlamıştım bundada devam etti..Ne güzel şey annelik rabbim ne güzel ne kutsal bişey vermiş bizlere..İnşallah kısmet olurda bizlerde yazarız buralara böyle hikayeleri...
Allah nazarlardan saklasın hepinizi.. :nazar:

Allah analı babalı büyütsün canım masallah bebişine
Hikayeni de çok güzel anlatmıssın canım
Hep böle uzun olsun hikayeler ya :))

tebrikler
maşallah bebeğine
güle güle büyütürsün inşallah

maşallah çok tatlı oyuncak bebek gibi Allah analı babalı büyütsün darısı bizlerin başına inşallah

çok güzel bir hikaye gözün aydın canım allah analı babalı sağlıklı mutlu bir hayat versin iklim kızımıza

çıtır hayırlı olsun bacım duygularını paylaşıyorum ama oooooooooh senden önce doğurdum ya :jeyyar::jeyyar::jeyyar:

eğer kızım olursa iklim ismi koymayı düşünüyorum oyüzdn hemen okumaya atladım canım inanki öyle güzel yazmışsınki ağlaya ağlaya okudum kendimi tutamadım ve hala ağlıyorum sağlıklı sıhhatli büyütürsünüz inşallah küçük iklimi canım bu yazınıda sakla bence büyünce kendisinede okutrsun ne güzel hatıra kalır..inşallah biz bekleyenlerde hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alırız inşallah.

ay çıtırım çok duygulandım vallasenağlama
bi an kendi doğum hikayemi okuyo gibi hissettim işte böyle doğuracağım dedim ve bi kez daha normal doğumda karar kıldım diyebilirim
allah minik prensese annesiyle babasıyla birlikte sağlıklı mutlu bir ömür nasip eder inşallah:nazar:
bu arada ben hala doğurmadım:1no2: bakalım bizim oğluş bizi böyle ne zaman sevindirecek:1hug:

çok çokkk teşekkurler hepinize arkadaşlar..
zambağım benden once doğurdun ama ben catır catır normal doğurdum hehehekaydirigubbakcemile3
edhak hanı bı cıtırım bır ben kaldık dıodun:roflol:seni yalnız bıraktım kusura bakma arkadaşımlülülülülülü

tebrik ederim hayatımm..azmin zaferi denir buna işte sonunda normal doğurdun hikayenide zevkle okudum canım allah bebeğinle eşinle uzun ve mutlu bir ömür nasip etsinnŞeniza.s.

Allah analı babalı büyütsün canım hikayeni super anlatmissin inan cok duygulandim kizinda cok tatli allah bagislasin tebriklerrrrrrrrrra.s.a.s.:nazar:

X