ilaç kullanmalı mıyım?

larolita

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2023
4
0
18
merhabalar bundan tam 51 gün önce şüpheli bi ilişkim oldu (içe boşalma yok) ve ilk 72 saatte ertesi gün hapı kullandım (Ella) (ilişki yaşadığım gün normal regl tarihimdi ama olmamıştım zaten) ilaçtan 1 hafta sonra adetimi gördüm süresi kanaması normal seyrindeydi ama bu ay adetim tam 11 gün gecikti bugün 11. gün iki haftadır regl belirtileri gösteriyorum ama olamıyorum çok stres yaptım ve 4 gün önce predictor idrarda hamilelik testi yaptım negatif çıktı gebe olduğumu sanmıyodum zaten hormonlarimda genel olarak sıkıntı var sanırım ilacı kullanınca daha da kötü oldu her gün adaçayı içip masaj yoga yapıyorum hafif ağrılarım göğüs hassasiyetim gerginliğim var ama olamıyorum sizce adet söktürücü kullanmalı mıyım bu olay psikolojimi bozdu 5 kilo verdim elladan sonra bu sorunu yaşayan var mı benim gibi ve ilaç üstüne adet olup hamile kalma ihtimalim yok heralde test de yaptım adetim uzun süredir düzensiz ve adet dönemim çok ağrılı geçiyor acaba kist olabilir mi ilaçla birlikte iyice düzeni bozuldu sanırım adet söktürücü mü içsem?

merhabalar bundan tam 51 gün önce şüpheli bi ilişkim oldu (içe boşalma yok) ve ilk 72 saatte ertesi gün hapı kullandım (Ella) (ilişki yaşadığım gün normal regl tarihimdi ama olmamıştım zaten) ilaçtan 1 hafta sonra adetimi gördüm süresi kanaması normal seyrindeydi ama bu ay adetim tam 11 gün gecikti bugün 11. gün iki haftadır regl belirtileri gösteriyorum ama olamıyorum çok stres yaptım ve 4 gün önce predictor idrarda hamilelik testi yaptım negatif çıktı gebe olduğumu sanmıyodum zaten hormonlarimda genel olarak sıkıntı var sanırım ilacı kullanınca daha da kötü oldu her gün adaçayı içip masaj yoga yapıyorum hafif ağrılarım göğüs hassasiyetim gerginliğim var ama olamıyorum sizce adet söktürücü kullanmalı mıyım bu olay psikolojimi bozdu 5 kilo verdim elladan sonra bu sorunu yaşayan var mı benim gibi ve ilaç üstüne adet olup hamile kalma ihtimalim yok heralde test de yaptım adetim uzun süredir düzensiz ve adet dönemim çok ağrılı geçiyor acaba kist olabilir mi ilaçla birlikte iyice düzeni bozuldu sanırım adet söktürücü kullanmalı mıyım?

Kist olabilir gibi geldi anlattiklarinizdan kafaniza gore ilac almayin bir dra gidin bence.

ben de aynı şeyi düşünüyorum gebelik falan yoktur değil mi biraz da ondan çekindim gitmeye gözüm korktu diyeyim
Olsa simdiye 10 haftalik olurdu o da testte cayir cayir cikardi. Ella zaten hormonlari berbat eden bir sey. Sizin zaten agrili ve duzensiz regl gecmisiniz de varmis. O yuzden saglik icin bir dra gorunun derim. Bu arada korunmasiz iliskiden de kapilabilecek yuz tane hastalik var. Dr onu da goz onunde bulundurarak bi tedavi uygular.

Olsa simdiye 10 haftalik olurdu o da testte cayir cayir cikardi. Ella zaten hormonlari berbat eden bir sey. Sizin zaten agrili ve duzensiz regl gecmisiniz de varmis. O yuzden saglik icin bir dra gorunun derim. Bu arada korunmasiz iliskiden de kapilabilecek yuz tane hastalik var. Dr onu da goz onunde bulundurarak bi tedavi uygular.
çok çok haklısınız işte insan tek bi noktaya odaklanınca başka bir şey görmüyor..

Bu ilaç adetinizi geciktirebilir. Ama normalde de adetinizde düzensizlikler oluyorsa ve de ağrılı geçiyorsa bir jinokoloğa gidip kontrolden geçmenizde fayda var.

X