Doğuma Hazırlık Ilginç Kiz Isimleri Bulan Var Mi?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bizimde kzımız olacak ve isimde hala tam emin olamıyoruz..
Duru , sare , lara anlamları güzel diye düşünüyopruz ama size e fikir olsun

Bende Derin ismini çok beğeniyorum. Hatta doğum yapan bir arkadaşım Derin Su koyacaktı ama ileride belki dalga geçilir diye Beren Su koydu. ^^

amonra, tesekkur ederiz verdigin bilgiler icin.
fakat bu yazinin kaynagi kimdir bilemeiyorum ama, aklimi kucalayan bazi seyler oldu mesela:

esila alinda dogrusunun asila oldugu yazilmis. dogru okunusu aynen esila dir. elif-sad-ye-lamelif bu harfler birlestiginde esiila i kismi uzatilarak kalin bir sekilde okunur. sad harfinin kalin olmasi elifi baglamaz yani bastaki elif a diye okunmaz e diye okunur. anlami da yazdigi gibi aksam demektir. aksam kelimesi kotu bir anlam icermiyor.

isra ismindeki sakincayi ben goremedim. isradir o kuranda gecen. araplar harekesizken de okuyabilirler ama harekesiz olunca e seklinde okuyanlar arap dilini bilmeyenler...

lina anlamini yazidan ogrndim, kotu degilmis ama neden ille line? arapca yazilisini da verseydi ya da ayet numarasini nasil okundugunu anlamam kolay olurdu ama, madem arapca bi isim, orjinal haliyle de kullanilabilir ne sakincasi var lina demenin, line neden sart? isra da oldugu gibi...

neyse, ben bu bilgilerin kaynagi olan kisinin cok cok da derin bilgilere sahip oldugunu dusunmuyorum. gene de bu yaziyla sinirli kalmamak lazim... aklima takilanlari yazdim sadece
herkese hayirli gunler

çok güzel acıklamıssınız tebrık ederım. Bende kızımın adını Lina Nur koymayı düsünüyorum. İsmin orjinalini kullanmaktan yanayım. Line demek gibi bir zorunlulugun oldugunu dusunmuyorum... Hira,mina,nisa isimleri orjınal olarak kullanılıyor türkiyede neden lina kullanılmıyor karsı cıkanların amacı ne merak edıyorum...

İsim işi cidden çok zor, ömür boyu degısmeyecek bısı ve cocukların kısılıgıne de yansıyor bence...

bizde 31. haftadayız ve hala isim bulamadık ama beğendiğim birkaç ismi paylaşayım. Öykü, İpek, İnci, Nehir, Rüya, Ecem, Beril, Gülce, Damla, Yağmur,.....

buğlem
dilşad
alara
begüm
mina
nehir
ırmak
yaren
burçe
aden

benim kızımın adıda AYBİGE manası ay yüzlü demek bi güvenilir kitapdada el değmemiş hatun olduğunu okumuştum osmanlıda genellikle çok kullanılan isimlerden biriymiş

X