İlk gebeliklerini sonlandırıp yeniden gebe kalanlar

benimde ilk gebeliğim 8 haftalıkkken dün sonlandırıldı, kalp atışı yok gelişimi yok dediler, 3 tane doktora gittik,
telefonla doktor tanıdıklarımızı aradık, 8.haftadan sonra anne için riskli dediler, bizde aldırdık, inşallah 3 ay sonra tekrardan hamile kalırım.
ve bunları tekrar yaşamak istemiyorum.çok acı verici birşey,rüyamda hep bebek görüyorum.

yok ben görme cesaretini gösteremedim:KK43:(şimdi keşke baksaydım çok merak ediyorum ebe gördü dediki bunun neyi vardı gayet sağlıklı görünüyor deyince buz kestim zaten ama genede bakamadım sonra ebeler geldi dedi sırtında küçük bir delik vardı dedi:KK43:(yaww niyee nedennnnnnnnnnnnnn dışarıya çıkınca etfta onlarca insan var bizim yavrularımız fazla geldi diyorum isyan etmek istemiyorum ama düşünmeden de edemiyorum ne olurdu onlarda yaşasaydı gelselerdi dünyaya ama gelselerdi yüreyemiceklerdi büyük ihtimal bakardım oğluma köpeği olurdum ama o napardı psikolojisi nasıl olurdu bilemiyorum kızlar kendimi suçlu katil vs.gibi hissediyorum zorla aldık canını nasıl kıydım oğluma nasıl Allah ım bu ne acı bi karardı bu nasıl bişeydi hala inanamıyorum hamile kıyafetlerim duruyor :KK43:(hala iki yastıkla yatıyorum ne bileyim saçlarımın boyası akmıştı beyazlarım olduğu gibi duruyor saçını boyat bak kendine diyorlar bidaha yaparsın diyorlar kızlar böyle saçma şey olabilir mi öncelikle benim yasım varken saçım başım önemli mi hem 10 tane daha olsa oğlumun yeri ayrıydı oğlum Mertim doğdu ve öldü sonuç değişir miydi:KK43:(unutabilmek imkansız kızlar bebek hevesim var gözlerim bebek arıyor erkek çocuğu nedense kıyafetlere bakıp ağlamak istiyorum değişik bi his melekçi sen kaç aydan sonra hamile kaldın bana doktorlar 2 yıl önermiyoruz dedi ve ilaçları var dediler hamile kalmadan önce kullanman gerekir dediler ne bileyim bi taraftan korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan Allah ım düşmanımın başına vermesin (aminnnn)bir taraftan da istyor sanki bir tarafım ilerde artık ne olur Allah neyi nasip eder bilmem neyse karşımda olsanız yuz yuze dertleşsek konuşmaya ihtiyacım var çok
canım biliyorum çok yeni yaşadıkların ama inşallah atlatacaksın kendini başka şeylere vermeye çalış yoksa sürekli düşünerek kendine zarar verirsin. bu arada ben 4 ay sonra hamile kaldım doktorlar bir süre koymadılar ama çeşitli vitaminler verdiler gebe kalmadan 3 ay önce kullanmaya başladım. doğum yaptıktan 1.5 ay sonra başladım ben ilaçlara. belkide bu yüzden biraz daha kolay atlattım. nerede yaşıyorsun hangi hastaneye gidiyorsun ? hani bazı hastaneler farklı uygulamalar yapıyor andan soruyorum.

cnm ben 9 ay sonunda hamile kaldım..2 yıl değil doktorlar 6 ay süre veriyorlar ilaçlar tedavi felan derken sadece folbiol başlattı bana doktorum ve ben birçok doktora gittim hepside aynı şeyleri söylediler..3 ay folbiol iç sonra değerlerine baktır hamile kal..ama ben 7 ay içtim hiçç bırakmadım ilacı nasılsa zararı yok diye..şuan hamilelyim evet 4 veya 5 haftalık bende dün işe gelemedim 2 gündür kahverengi kanamam karnım ve belimde çok ağrıyor...ne yapacam bilmiyorum doktorumu aradım yok..perşembe günüydü randevum bakalım çok kötü olursam beklemem o kadar..

canım sanada çok geçmiş olsun umarım geçer hemen. 5 haftalıkken benim de kahverengi akıntım olmuştu. hemen git bi hastaneye iğne falan yapıyorlar bebek iyi tutunsun diye sonrada sürekli dinlen bu arada doktor bana ilişki yok demişti. hani tedbir amaçlı sen bilirsin.
bizde 29 haftadayız ama bebeğim biraz büyük 31 haftalık herhalde vitamin bağımlısı olacak.

canım sanada çok geçmiş olsun umarım geçer hemen. 5 haftalıkken benim de kahverengi akıntım olmuştu. hemen git bi hastaneye iğne falan yapıyorlar bebek iyi tutunsun diye sonrada sürekli dinlen bu arada doktor bana ilişki yok demişti. hani tedbir amaçlı sen bilirsin.
bizde 29 haftadayız ama bebeğim biraz büyük 31 haftalık herhalde vitamin bağımlısı olacak.

sağol cnm benim. zaten progestan vermişti buğün 2.30 da kontrolüm var bakalım inş. kalp atışını duyarız...inş. herşey güzel olur...tosuncuk olacak annesi maşallah nazar değmesin...gelsin önden önden sağlıklı olsunda sağ sağlim kucağına alda gerisi önemli değil cnm...hebardar ederim seni sende beni merakta bırakma öpüyorum seni.he birde belim çok ağrıyor geçen hamilelikten farklı şeyler yaşıyorum inş. aynı şeyleri yaşamam...kendinize çok iyi bakın...

canım biliyorum çok yeni yaşadıkların ama inşallah atlatacaksın kendini başka şeylere vermeye çalış yoksa sürekli düşünerek kendine zarar verirsin. bu arada ben 4 ay sonra hamile kaldım doktorlar bir süre koymadılar ama çeşitli vitaminler verdiler gebe kalmadan 3 ay önce kullanmaya başladım. doğum yaptıktan 1.5 ay sonra başladım ben ilaçlara. belkide bu yüzden biraz daha kolay atlattım. nerede yaşıyorsun hangi hastaneye gidiyorsun ? hani bazı hastaneler farklı uygulamalar yapıyor andan soruyorum.

Canım,ben Adapazarı nda yaşıyorum burada özel hastane var oraya gidiyordum 2 çocuğumda hep aynı doktor ve orada dünyaya geldi bu hamileliğimde de oraya gitmiştim yine drum hemen devlet hastanesindeki ayrıntılı ultrasona gönderdi sonra oradaki prof.lar baktı heyet toplandı öyle karar verildi:KK43:sonra vizite geliyorlar ya sabahları o zaman sormuştum prof.dr.a 2 yıl tavsiye etmiyoruz ve hamile kalmadan önce bir takım ilaçları var onları kullanacaksın aynı şeyin olma riski var dedi:KK43:(kızlar 2 çocuğum var Allah hepimizinkilere uzun ömurler versin bu hamileliğim sürpriz olmuştu bize korunurken olmuştu şaşırmıştık demkki bunun için olmuş bizim sınavımızdı diyorum hep:KK43:(neyse istememiştim aldırsam mı diye düşünmüştüm :KK43:kendimi suçluyorum hep zamanında istememiştim şimdi Allah aldı diye:KK43:(bir tarafım korkuyor yeniden hamileliği kaldırabilir miyim diye yaa aynı şey olursa diye aynı acılar 5 aya gelene kadar hep kuşku bende takıntılıyım kendimi eşimi yer bitiririm acaba olur mu der dururum korkuyorum kızlar böyle düşününce yok yapmam diyorum ama bir taraftan yarım kalan hamileliğim var alışmıştım oğlum der dururdum bebeğim derdim kucağım boş kaldı bir yanım diyor TEKRAR DENE bir yıl ölmezsem kısmet olursa düşünmüyorum kesin ondan sonra ne düşünürüm ne yaparım Allah bilir ama çok korkuyorum çokkkk:KK43:(oğlumun yeri apayrı ömrumun sonuna kadar onu ASLA UNUTMAYACAĞIM sarılıp öpemediğim meleğim acabalarla ömrum geçecek bunu anladım .:KK43:

kafama takıldı şimdi benim folik asitim 8,26 ama test sonucunda normal değeri 5,38 yazıyor .şu anda folıbol kullanmaya başladım gebelik düşünüyoruz.sen 22 yazınca daha çokmu düşük benim ki?

tşk ederim canım özelden mesaj hakkım yokmuş burdan yazayım dedim. şimdilik iyi geçiyor bugün ikili test yaptıracağız. ayrıntılıyada bayramdan sonra ankara da olucam oradaki hastanelere gidecem bakalım. folik asit değerin iyi benimde hamile kalmadan önce 22 ydi . korkularımızı yenmemiz çok zor şuan bana deseler sağlıklı ama ben doğurana kadar o korku devam edecek allahım yaşatmaz bir daha inşallah . biran önce başla çalışmalara senin de iyi haberlerini bekliyorum canım

kafama takıldı şimdi benim folik asitim 8,26 ama test sonucunda normal değeri 5,38 yazıyor .şu anda folıbol kullanmaya başladım gebelik düşünüyoruz.sen 22 yazınca daha çokmu düşük benim ki?

canım benim daha önce spina bifidalı gebeliğim olduğu için yüksek olması gerekiyordu ve hamile kalmadan 3 ay önce başladığım için yüksekti. sende böyle bir sorun yoksa değerlerin normalse sorun yok. hatta folbiol dozu çok yüksek böyle daha önceki gebeliklerinde sorun yaşayanlara veriyorlar diye biliyorum

duru_58 merhaba özelden gönderemiyorum da ben. canım öncelikle gebe kalmadan 3 ay önce (yani bu dönemde korunduk) folidoce, elevit, çinko, apikobal(b12) günde 1er tane tok karnına aldım. 3 ay bitince korunmayı bıraktık. çinkoyu da bıraktım. diğerlerine devam hamile kalıncada başka bir doktor folik asit olarak folbiol kullan dedi. ona devam ettim. birde hamile kalınca ilk 3 ay patates yemedim. sen eğer yersen taze olmasına dikkat et çillenmiş olmasın. ben her ihtimale karşı yemedim. hamile kalmadan bu ilaçları kullandıktan bir müddet sonra kanda değerlerine baktırabilirsin. bu ilaçları ankara zekai tahir hastanesindeki genetik doktoru kullanmamı söyledi. başka hastaneler farklı uygulamalar yapıyor mesela şuan çanakkaledeyim burdaki doktoruma bu kadar vit. kullanmam saçma geldi. sonuçta vit. bu zarar gelmez diye düşünüyorum belki biraz iştah yapar. umarım yardımcı olabilmişimdir. sen hangi şehirdesin doktorun ne diyor?

duru_58 slm yeni gördüm mesajını benim bu aralar b12 düşmüştü gebelere dodexi önermiyolarmış bana yine apikobal verdiler. bide sürekli iğnesini yaptımak zor olur unutabilisin. elevitte hap şeklinde karışık vit. içinde folikasit, b12 vs ne ararsan var ben ona gebelik boyunca devam ettim. umarım senin için her şey iyi olur. sağlıklı bir bebeğin olur.

melekci canım sen nasılsın nasıl gidiyor. bebiş iyidir umarım. bir sorun yoktur. benimde 1 ayım kaldı son hazırlıkları yapıyorum. hareketlerim çok kısıtlandı dışarı falan çıkamıyorum. sıkıldım artık eski halimi özlüyorum.

melekci canım sen nasılsın nasıl gidiyor. bebiş iyidir umarım. bir sorun yoktur. benimde 1 ayım kaldı son hazırlıkları yapıyorum. hareketlerim çok kısıtlandı dışarı falan çıkamıyorum. sıkıldım artık eski halimi özlüyorum.

cnm benim az kaldı senin ya sonra melegin kollarında olacak ben şimdiden belimi doğrultamıyorum...çok ağrım oluyor mide bulantıları geçti..arada çıkartıyorum...şimdilik iyi gidiyoruz..doktorum ikili testimizi yaptı ense kalınlığı felan normal sonuçlarda güzel...omuriliğine baktı düz gibi gözüküyor ama bir daha ki ay net belli olur dedi..sadece kafama takılan ilaçta kullanmıştım ya o...doktorum birşey olmaz diyor ama yinede insan korkuyor helede bu yaşadıklarımızdan dolayı...Allahım bu sefer sağ sağlim kucaklarımıza almayı nasip eder inş...kendine ve melegine çok iyi bak sonuna yaklaştın bak az kaldı...KEŞKE BENDE BİR AN ÖNCE O GÜNLERE GELSEM...randevularımı bile aydan aya veriyor ben görmeden yapamıyorum bir sağlıklı olduğunu öğreneydim içim rahat olacak hep stres sürekli araştırmalar artık çok yoruldum...artık bebeğimi kucağıma alıp onunla vakit geçirmek istiyorum bir dahaki randevum 17 nisanda..İNŞ. HERŞEY GÜZEL OLUR CNM...öpüyorum seni ...

cnm benim az kaldı senin ya sonra melegin kollarında olacak ben şimdiden belimi doğrultamıyorum...çok ağrım oluyor mide bulantıları geçti..arada çıkartıyorum...şimdilik iyi gidiyoruz..doktorum ikili testimizi yaptı ense kalınlığı felan normal sonuçlarda güzel...omuriliğine baktı düz gibi gözüküyor ama bir daha ki ay net belli olur dedi..sadece kafama takılan ilaçta kullanmıştım ya o...doktorum birşey olmaz diyor ama yinede insan korkuyor helede bu yaşadıklarımızdan dolayı...Allahım bu sefer sağ sağlim kucaklarımıza almayı nasip eder inş...kendine ve melegine çok iyi bak sonuna yaklaştın bak az kaldı...KEŞKE BENDE BİR AN ÖNCE O GÜNLERE GELSEM...randevularımı bile aydan aya veriyor ben görmeden yapamıyorum bir sağlıklı olduğunu öğreneydim içim rahat olacak hep stres sürekli araştırmalar artık çok yoruldum...artık bebeğimi kucağıma alıp onunla vakit geçirmek istiyorum bir dahaki randevum 17 nisanda..İNŞ. HERŞEY GÜZEL OLUR CNM...öpüyorum seni ...

canım inşallah herşey senin içinde iyi olacak 14. haftamda banada sorun gözükmüyor demişlerdi. sende inşallah bebeğine kavuşacaksın. rahatla biraz stres iyi olmaz. geçecek bu günler. sen de iyi bak kendine iyi haberlerini bekliyorum öptüm bye

melekci merhaba, ben doğum yaptım ikimizde çok iyiyiz. sezeryanla doğurdum. toparlanmaya çalışıyorum. bebeğiminde sarılık tehlikesi var. inşallah onuda atlatacaz. senin adına da çok sevindim canım daha güzel haberler bekliyorum senden

melekci merhaba, ben doğum yaptım ikimizde çok iyiyiz. sezeryanla doğurdum. toparlanmaya çalışıyorum. bebeğiminde sarılık tehlikesi var. inşallah onuda atlatacaz. senin adına da çok sevindim canım daha güzel haberler bekliyorum senden

cnm benim gözün aydın ayy bende bayagı meraklanmıştım...ayy çok sevindim sarılıkta her bebekte oluyor cnm sakın sıkıntı yapma bol bol emzir bebişini benim için öpüp kokla Allahım sana şükürler olsun..sende aldın ya kucağına sağ sağlim...inş. bende sıra Allahın izniyle şimdilik bizde iyiyiz..omurliğinde sorun yok dedi doktor ama ayrıntılya girmeden rahat edemeyecem..25 mayısta ayrıntılya girecem çok sıra olduğu için biraz geç olacak ama Allahım hayırlsıını versin..ayy inanamıyorum hala yerim onun totosunu ben..kendinize çok iyi bakın haberdar ederim cnm seni...öpüyorum ikinizide...

cnm benim gözün aydın ayy bende bayagı meraklanmıştım...ayy çok sevindim sarılıkta her bebekte oluyor cnm sakın sıkıntı yapma bol bol emzir bebişini benim için öpüp kokla Allahım sana şükürler olsun..sende aldın ya kucağına sağ sağlim...inş. bende sıra Allahın izniyle şimdilik bizde iyiyiz..omurliğinde sorun yok dedi doktor ama ayrıntılya girmeden rahat edemeyecem..25 mayısta ayrıntılya girecem çok sıra olduğu için biraz geç olacak ama Allahım hayırlsıını versin..ayy inanamıyorum hala yerim onun totosunu ben..kendinize çok iyi bakın haberdar ederim cnm seni...öpüyorum ikinizide...

çok sağol tşk ederim canım. allahım herkese nasip etsin çok güzel bir duygu. sende yarıladın inşallah ta sorun çıkmayacak. sarığımızı atlattık sayılır şimdide meme başı çatlağı o kadar güçlü çekiyor ki bir türlü iyileşmiyor. ne yapcam bilmiyorum emzirmek işkence gibi ama bebeğim için katlanıyorum. neyse canım haberlerini bekliyorum kendine ve bebeğine iyi bak . bu arada cinsiyet belli mi

çok sağol tşk ederim canım. allahım herkese nasip etsin çok güzel bir duygu. sende yarıladın inşallah ta sorun çıkmayacak. sarığımızı atlattık sayılır şimdide meme başı çatlağı o kadar güçlü çekiyor ki bir türlü iyileşmiyor. ne yapcam bilmiyorum emzirmek işkence gibi ama bebeğim için katlanıyorum. neyse canım haberlerini bekliyorum kendine ve bebeğine iyi bak . bu arada cinsiyet belli mi

çok şükür atlatmışsın cnm sarılığı onda birşey yok zaten her bebekte oluyor....meme başı çatlağı için ayva çekirdeğini suda bırakıp jelolunca sürülüyor diye biliyorum benim şimdiden acıyor benimde en korktuğum şey o ama mecbur emzireceğiz bebeklerimiz için birde ben doğuma bir ay kala felan krem varmış onu sürmeye başlayacam...bebeğine sadece ucunu değil kahverengi bölgeyide iyice ver ağzına...inş. atlatırsın cnm...kızım olacak Allahın izniyle...ismide hazır eylülde doğumum EYLÜL düşünüyorum belki eylül nisa olabilir bakalım babamız kabul ederse...herşeyimi eylülde yaşadım bende eylülde doğdum eylülde evlendim eylüldede Allahım kısmet ederse kzıımı kucağıma alacam..eylülümde inş. uğur getirecek...öpüyorum cnm ikinizide kendinize çok iyi bakın bu arada ismini sormayı unuttum prensesin...

paylaşımın için tşk ederim. umarım sende biran önce hamile kalırsın ve sağlıklı olur bebeğin. canım ben ankara zekai tahir genetik bölümüne gidiyordum. orada doktorum bize bir plan hazırladı. gebe kalmadan 3 ay önce folbiol, çinko, b12(apikobal), birde karışık vit. elevit . 3 ay bitince yani gebelik denemeye başlayınca çinkoyu bıraktım. şuan folbiol, elevit, apikobal kullanıyorum. bende saç dökülmesi falan olmadı.birde çok fazla folikasit kullanımının b12 eksikliği yaptığını duydum. belki ondan olabilir saç dökülmen. ben şuan çanakkaledeyim buradaki doktorlara saçma geliyor bu kadar vitamin kullanmam ama biz yinede tedbirimizi alalım. yine aynı şeyleri yaşama korkusuyla kendimi pek hamile gibi hissedemiyorum. yaşadıklarımızı unutmamızın imkanı yok ama sağlıklı bebekler dünyaya getirirsek belki bir nebze de olsa acımız azalır. senden güzel haberlerini bekliyorum. sürekli irtibat halinde olalım. allahım sağlıklı bebekler dünyaya getirmemizi nasip etsin...

mrb zeyden ben de 17 haftalık alobar holoprosensefali teşhisiyle oğlumu suni sancıyla düşürdüm.. 6 ay oldu.. hemen hemen her gün nette ne olur, tekrarlar mı diye araştırıp duruyorum..benim 2. gebeliğimdi. ilkinde de gelişmemişti 9 haftalıkkken kürtaj olmuştum ve çok zor bi durum, insanın içi içi yiyor.. cvs yapıldı genetik bi şey çıkmadı tesadüf denildi ama bilemiyorum.. korkuyorum ama yeniden denemek istiyorum

merhaba melekci uzun zamandır giremiyorum sürekli aklımdasın nasıl gidiyor umarım herşey yolundadır.bende benim kız dan dolayı giremiyorum. biraz yaramaz ev işi bile yapamıyorum adını sormuşsun nisa koydum sen nasılsın nasıl geçti hamilelik baya zaman geçmiş sonuna gelmişsin sağlıklı alırsın kucağına inşallah

kızlar yazdıklarınızı okuyunca umut oldunuz bana . ben18 haftalık ilk gebeliğimi spina bifidia denen hastalık yüzünden sonlandırmak zorunda kaldım. tek sebebi folik asit eksikliği dediler. 65 gün oldu gebeliğim sonlandıralı ama çok korkuyorum ya tekrar ederse diye. şimdi yazdıklarınızı görünce içimi bi sevinç kapladı Allahım inş. bana da nasip eder.

X