İlk Tüp bebek deneyimim sonuç negatif, nasıl atlatacağım ve ikinci denemeye hemen başlamalı mıyım ? Fikir verir misiniz 🙏🏻

Şöyle diyeyim en son dün kan testi verdim şükür 1500leri geçtik.haftaya cuma da nasipse kalp atışı için Dr randevum var canim . Dr 5.gune kadar bekleyecegimizi söyledi benim.yani kalmasa hersey sil baştan olcakti belki ama umudumu hiç yitirmedim.
Çok şükür 🩷 Allah yardım ediyor bi şekilde darısı bizlere inşallah 🩷 kalp atışı dinlemek ne güzel her anın tadını çıkarın

Hayır ilkinde 29 ikincisinde 30 yaşındaydım. İsteğe bağlı olarak iki tane konuldu. Ben de aslında beklemek istemezdim ama araya histeroskopi girdi. İkinci transferimi ilaçsız olarak doğal siklus yaptık. 2-3 ay da yumurta çatlamadığı için öyle ertelendi
Anladım belki bize de iki tane transfer olur bu sefer. Benim de ikinci transferim doğal siklus olacak. Peki doğal olunca muayeneye ne kadar da bir gittiniz

Merhaba canım çok güzel yumurtalıklarınız toplandıysa yumurtanın genine bakmak lazım ve o süreçle ilgili tedavilerin yapılır ha yumurtalıkların tedavi edildiği taktirde Rahime bakarlar rahimde kist yada farlı birşey varsa rahimi dedavi ederler daha sonra tutunur öncelikle rahimin buna hazır olup olmamasına bakarlar emin ol olacaktır
Çikolata kistim var ama o da belirsiz bazen miyom diyorlar, rahim filmim çekildi tüplerim açık çok şükür. İnşallah nasip olur

Merhaba benimde yaş 38 iki adet 5. Gün 2 adet 3. Gün embriyom vardı 5.ci gün çift embriyoydu Dr embriyolar çok kaliteli olacak muhtemelen dedi ćok umutluydum ama olmadı ikinci transfer 3.gun embriyosu çift embriyoydu şu an 16 haftalık 🤰 yım hemde ikizler 🥹
Yaa ne kadar değişik 🩷 çok sevindim normalde beşinci gün kesin tutacak diye bilinir ama sizin tam ters olmuş. Rabbim ol deyince oluyor çok sevindim darısı bize

Embriyoların dış yapısına göre kalite belirleniyor ama asıl önemli olan iç yapısı bazen en iyi olarak adlandırılan embriyolar tutmazken umutsuz embriyolar bir bakıyorsun sağlıkla tutunmuş. Her embriyoya şans vermek gerek. 🙏 30 yaş altı iseniz 2 negatif transferden sonra 2 embriyo koyuluyor, benim öyle olmuştu. Bir de 5. gün embriyoları daha iyi oluyor sanırım o yüzden 5. günü beklemek daha iyi olabilir. 🙏Bu arada Allah gönlünüze ferahlık versin, duygusal olarak yıpratıcı süreç ama inşallah bundan sonraki ilk transferiniz pozitif sonuçlanır sağlıkla da kucağınıza alırsınız.🤲🏻
Amin amin çok teşekkür ederim dualarınız için 🩷🩷 onu bilmiyordum evet benim de embriyolarım gebelik vadediyor denmişti ama tutmadı. Şimdi inşallah beşinci güne kadar dayanabilirler ve transferim de tutar çok teşekkürler r

İnstagramda sadece olumlu şeyleri paylaşıyorlar maalesef sosyal medya olduğu için.
5 pozitif varsa 5te negatif vardır ama onu paylaşmazlar kolay kolay.
Kendinizi kıyaslamayın, tüp bebek çok hassas birşey (sonuçta yapay bi yöntem)
Doktorunuzla konuşun ona göre bir yol çizersiniz.
İsterseniz başka yerlerdede ön görüşmeler yapın bi yere bağlı kalmayın.

İnstagramda sadece olumlu şeyleri paylaşıyorlar maalesef sosyal medya olduğu için.
Evet çok haklısınız, gitmeden önce hep videoları izlemiştim benimde böyle olsun diye ama tam tersi oldu. Öğrendikten sonra bekleme salonunun önünden geçmek istemedim herkes ağladığımı görüp umutsuzluğa kapılmasın diye arka kapıdan çıktık o çok üzdü beni.
En iyisi orası biliniyor diye hiç başka araştırmadık biraz da vakit dar diye. Doktorum çok içime sindi ama nasip olmadı bize güzel haber duymak

9
İnternetten şimdi baktım ne olduğunu daha adetimin 2. Günü gittim yani bugün bana iğne verdi şimdi yumurtaları büyüttükten sonra toplama işine başlayacağım tabi inşallah büy

Yaa ne kadar değişik 🩷 çok sevindim normalde beşinci gün kesin tutacak diye bilinir ama sizin tam ters olmuş. Rabbim ol deyince oluyor çok sevindim darısı bize
O yüzden umutsuzluğa kapılmayın bence ben de öyle düşünerek yaptırdım ve ikinci transferde hiç umudum yoktu pozitifi gördüğümde bile şok olmustum ikiz olduğunu öğrenince ikinci şoku yasadım

Çok üzüldüm. Ben de doktoruma demiştim bizim niye olmadı hiç bi hastalık yok amh iyi. O da dedi ki bazen bi sebep olmaması daha zor oluyor çünkü neyi tedavi edeceğimiz belli değil sorun yok gözüküyor ama var ki olmuyor. Dualarım sizinle inşallah bu sefer kucağınıza alırsınız
Amın inshAllah hepımızın bu sene bızım senemız olsun ❤️❤️🙏🏼

O yüzden umutsuzluğa kapılmayın bence ben de öyle düşünerek yaptırdım ve ikinci transferde hiç umudum yoktu pozitifi gördüğümde bile şok olmustum ikiz olduğunu öğrenince ikinci şoku yasadım
Haklısınız inşallah olacak bu sefer hatta belki gerek kalmadan normal yolla olacak bekleme süresinde inşallah hep dua ediyorum

Merhaba arkadaşlar 💜
Bahçeci de tüp bebek tedavisine başlamıştık. Toplamda üç günlük, 3 embriyom oldu.
17 Ocakta transfer oldum, her şeye dikkat ettim ve sürpriz olsun istediğim için hiç kendim test yapmadan bekledim. Merkezde kan verdim ama maalesef negatif sonuç aldık tahmin edersiniz ki yıkıldım anca toparlanmaya çalışıyorum. Doktorumuzun sayfasında pozitif haberler başlığında amh 0.1 ve benzerleri olup, çeşitli hastalıkları olup ilkinde pozitif olanlar çok fazla bende ona nazaran benim bunların hiç biri yok hayli hayli olur diyordum ama olmadı maalesef.
İsyan etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum size iki şey soracağım
birincisi, en kaliteli olan embriyo koyuldu ama tutmadı. Kalan 2 embriyo da tutmaz o zaman gibi bi düz mantık düşüncesine girdim bu doğru mu sizce?
İkincisi ise doktorum ikinci adetimde tekrar başlayabileceğimizi söyledi tedaviye. Sizce ne kadar beklemeliyim hemen başlamak doğru olur mu ?
İnstagram da gördüğüm bir sayfadan sirkeler sipariş verdim bir çok olumlu yorum vardı acaba öyle mi denesem bir de diyorum. Adet olduğumda sonrasında belki kendiliğinden olacaktır diyorum şans yükseliyormuş sanırım tüp bebek sonrası çok kararsız durumdayım.
Allah hepimize yardım etsin yanımızda olsun inşallah bu süreçte 🤍
Öncelikle geçmiş olsun ..dondurulmuş embrionuz var ..3 ay ara verip tekrar deneyebilirsiniz...ilk yapildigin negafden sonra gerçekten toparlanmak çok zor oluyor ..ben 7 negatifden sonra 1pozitif aldım sonundav🙏hepsinin yıkımı bir başka oluyor ..ama Rabbim sabrını veriyor bir şekilde..
Bu son deneme de eşime artık son dedim ..çünkü 13 yıllık evliliğinde maddi çok sıkıntı çektim ..toparlanan bütün para tedaviye gidiyordu yardım ediyordu akrabalarım..inan ki evlilik boyunca evime sadece 1 halı Flex alabildik.gerisi tedavi idi..ama Rabbim şükür ki hamileyim ..sizde umutsuz olmayın ..nasip her zaman inanın ve isteyin

Öncelikle geçmiş olsun ..dondurulmuş embrionuz var ..3 ay ara verip tekrar deneyebilirsiniz...ilk yapildigin negafden sonra gerçekten toparlanmak çok zor oluyor ..ben 7 negatifden sonra 1pozitif aldım sonundav🙏hepsinin yıkımı bir başka oluyor ..ama Rabbim sabrını veriyor bir şekilde..
Bu son deneme de eşime artık son dedim ..çünkü 13 yıllık evliliğinde maddi çok sıkıntı çektim ..toparlanan bütün para tedaviye gidiyordu yardım ediyordu akrabalarım..inan ki evlilik boyunca evime sadece 1 halı Flex alabildik.gerisi tedavi idi..ama Rabbim şükür ki hamileyim ..sizde umutsuz olmayın ..nasip her zaman inanın ve isteyin
Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun, çok güçlüsünüz rabbim sonunda mükâfatını vermiş gerçekten öyle zor ki yaşamayan anlayamaz. Çok istiyorum inşallah bu seferinde olur çok teşekkür ederim moral verdiniz

Merhaba benimde yaş 38 iki adet 5. Gün 2 adet 3. Gün embriyom vardı 5.ci gün çift embriyoydu Dr embriyolar çok kaliteli olacak muhtemelen dedi ćok umutluydum ama olmadı ikinci transfer 3.gun embriyosu çift embriyoydu şu an 16 haftalık 🤰 yım hemde ikizler 🥹
İkinci transfer için beklediniz mi ? Benimde negatif olumsuz. Ara vermesem mi diye düşünüyorum.

Ben 2. Tüp bebek tedavime hazırlanırken regl olmayı beklerken histereskopi sonrası doğal hamile kaldım. Klişe ama hiç aklımda yoktu o ay. Tedavi sebebimiz bende amh düşüktü. O ay temizlik yaptım hopladım zıpladım. Gebe olduğumu öğrenmeden önce. Ilk tedavide 3. Gün tek embriyom olmuştu. Yani her şeye baştan başlayacaktım. Ve durumum gerçekten kötüydü. En yüksek dozlara rağmen 2 yumurtam gözüktü. 3 toplandı biri bozuk çıktı.

Eğer ara verirsem sakinleşebilirim derseniz ara verin. Daha da sabırsızlanacaksanız transferinizi olun. Olumsuz bir durum olursa yeni tedaviden önce ara verirsiniz. Embriyo kaliteleri filan da stres kadar mühim değil gerçekten.
Benini de amh düşük ilk deneme olmadı aslında 6 Güne iyi gitti pgt kötü gelince imha ettiler sizin yaşınız kaç acaba benim 40 bide düşünüyorum

X