insafsız vicdansız Allahsız doktor..Doktor dövenler boşuna dövmüyor...

Nfrtettti

Guru
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2013
5.494
7.466
dünden beri çok sinirliyim ne çektiğimizi bir Allah bilir . 8 aylık kızım var çok öksürüyor cigeri sökülürcesine özellikle geceleri..ve ben doktora götürdüm nerdende götürdüm Allah devlet hastanelerine düşürmesin acil girişi yaptık .... doktoru çocuğuma bakmadı yaptığı hiçbirşey:KK47:ve kucağımda günlerce hırltılı öksüren burnu akan minik yavrunuz var o sırada aptallaşıyorsunuz salak gibi birşeyde diyemedim birde sistemimi ne yokmuş sıra bana geldi içeri girdim neden içeri dalıyorsun gibi birşey söyledi içeri dalmadığımı sıramın geldiğini söyledim bu tür meslekler gönül işi sevmiyorsan yapma..Allahım çok kötüyüm çok sinirliyim sonra ventolin denen buhara gönderdi bizi ki o astım hastalkarına verilen birşey kızım bebek bunu kabul etmedi az kala bizde çıktık gittik ventolini takan hemşire dediki neden ilaç yazmadı normal kağıt reçeteye yazabilir... şikayet hattını aradık ama it iti ısırmıyor...orda daha çok s,nir olduk ben çooook pişmanım orayı yıkmadığıma ama biz kavgaya gitmedikki, tedaviye gittik birde bi,zden önceki bebeğe diyorki her öksürük ciğerlerine zarar verir...ama biz<e bir hiç yaptı onu Allaha havale ediyorum..
detaylar aşağıda

Bugün Derin i doktora götürdük karşılaştığımız manzara hiç hoş değildi...
Çocuk acilde 1 saat sıra bekledikten sonra sıramız geldiğinde açık kapıdan içerdeki hasta çıkarken içeri girdik
tek yaptığımız bu doktordan söyle bir soru sordu:
-Neden içeri dalıyorsunuz?
Y A
-İçeri dalmadım sıramız geldi.
doktor baya bir sinir olmuş olmalıki yüzünden o kızgın ifade belliydi
doğru düzgün muayene dahi etmedi bir kağıt yazıp solunum cihazına gönderdi.
Sonuç olarak geceleri ağlayarak uyanan öksürük balgam burun akıntısı ve ciğerlerinde hırıltı olan bir çocuğunuz var 1 saat acilde sıra bekliyorsunuz
doktor sizden öncekilerle dakikalarca ilgilenip sizin çocuğunuzu üstünkörü 2 dakkada gönderiyor
alo 184 sağlık bakanlığı şikayet hattını aradık telefondaki bayan çok ilgili dinledi ve hatta benimde çocuğum var sizi anlıyorum merak etmeyin
ilgili yerlere bildireceğim dedi. aradan yarım saat kadar geçti alo 184 bizi aradı Yasemin kayıtlı olduğu için Yasemin görüştü
busefer arayan kadın bir türlü laftan anlamıyor (sanırım oda doktordu)
-doktor ventolin vermeyi uygun görmüştür onun tedavi biçimi bu şekilde
Y A
-Ama bizden öncekilerde çocuk yakın uzak aynı hastaydı onlara herşeyi anlattı çocuklar her öksürük ciğerlerine zarar verir diye açılamalar yaptı...
-Ama siz onun nasıl baktığına karar veremessiniz
telefonu ben aldım
-N A
-Bakın çocuğum hasta ciğerleri hırıl hırıl öksürüyor
-Doktor ne yaptı tedavi veya muayene etmedimi?
N A
-Çocuğu dinledi sonra solunum cihazına gönderdi ilaç yazıcaktım ama sistem kapalı yarın muayeneye getirin dedi.
çok öksürüyor dedik duymazlıktan geldi.
Çocuğu solunum cihazına götürdüğümüzde hemşire ilacı reçeteylede yazabilirdi deyip şaşırmış bir ifadeyle bize baktı.
-Olabilir o doktorun muayene tarzı
-N A
-bakın isminizi öğrenebilirmiyim ben sizin yanlı davrandığınızı düşünüyorum bana bir üstünüzü bağlarmısınız(diyalog daha uzun ve saçmaydı)
-Şu an kimseyi bağlayamam
doktor kendi egosunu tatmin ediyor ben size bunu anlatmaya çalışıyorum 1 saat sıra bekledik hadi biz neyse perişan oldu yavrucak
siz hala doktoru savunuyorsunuz sizinde çocuğunuz vardır bana bir üstünüzü bağlarmısınııııız!..
-Aydın beeeeeey
-Buyrun ben Aydın
aynı şeyleri birde aydıncığıma anlattım
son diyalog:
o doktorun düşünce tarzı
ozaman bu hattı niye kurdunuz bu hat sohbet hattımı?
-evet buda bir düşünce tarzı
N A
-düşünce tarzı öylemi senin düşüncelerinin .....
telefonu kapattım 1 dakka sonra tekrar 184 aradı telefondaki yine aynı adam
-size söylediklerinizi iade etmek için aradım
N A
-Öylemi Aydıncım hadi s..tr g.. şimdi.
10 saat önce · Beğen

Dayak yiyen doktor boşa dayak yemiyor demeyelim de bazıları hakediyor diyelim. Evet sana da hakeden cinsinden gelmiş, ama Kuşum Aydına cevabına bayıldım. Neyse çocuğun nasıl oldu çok geçmiş olsun ? Bi daha o hastaneye gitme bazı doktorlar öyle bende geçen gittim bi başka bayan geldi 16 haftalık hamile ve kanamam var diyor gözlerinde aşırı korku ve üzüntü, dönüp arkasındaki hemşireye çok rahat bi şekilde düşük bu galiba şu odaya götürün diyor, benim bildiğim teşhisin de muayenenin de gizliliği vardır, koca koridor insan dolu ve sen daha muayene etmeden herkesin içinde bunu nasıl söyleyebiliyosun değil mi ? Sadece doktorlar değil ki işini hakkıyla yapmayan her insan bazen çok şeyi hakediyor :KK4:

Dayak yiyen doktor boşa dayak yemiyor demeyelim de bazıları hakediyor diyelim. Evet sana da hakeden cinsinden gelmiş, ama Kuşum Aydına cevabına bayıldım. Neyse çocuğun nasıl oldu çok geçmiş olsun ? Bi daha o hastaneye gitme bazı doktorlar öyle bende geçen gittim bi başka bayan geldi 16 haftalık hamile ve kanamam var diyor gözlerinde aşırı korku ve üzüntü, dönüp arkasındaki hemşireye çok rahat bi şekilde düşük bu galiba şu odaya götürün diyor, benim bildiğim teşhisin de muayenenin de gizliliği vardır, koca koridor insan dolu ve sen daha muayene etmeden herkesin içinde bunu nasıl söyleyebiliyosun değil mi ? Sadece doktorlar değil ki işini hakkıyla yapmayan her insan bazen çok şeyi hakediyor :KK4:

sorma o ayrı bir dert bende o tarz bir yere kontrol amaçlı gittim büyük diye resmen savaş zamanı olan hastanelere benziyordu gizlilik kalmamaış...kuşum aydına cevabı kocam verdi..ya ama vicdanlı umarım vardır yoksa benim bu ülkeden umudum kalmadı

ben yaşadığım doktor talihsizliklerini anlatmaya üşeniyorum şimdi 5 değil 10 değil:KK50: allah islah etsin hepsini ben hertürlüüsünü yaşadığım için ne deseniz inanırım. haberlerde gördüğüm doktora şiddet haberlerine bende hak veriyorum nedenmi senin emek verdiğin bi gülüşü için gözüne baktığın annen baban eşin bebeğin canın gitmiş nasıl tutsun kendini :KK19: allah önce vijdanlı insanlara nasip etsin sağlıkçı olmayı.
şunuda anlamam zeki olabilirsin oss de derece yapmış olabilirsin ama kendini ispat edeceksin diye illa doktor olmak zorunda değilsin ekonomist ol siyasetçi ol bankacı ol paramızı sömür ama doktor olma arkadaşım can gidince geri gelmiyo

Kimse kimseyi dövme hakkına sahip değil. Evet doktor hayati kararlar alıyor ama insan bazında ele alırsak siz kim oluyorsunuz da kimi dövüyorsunuz gibi bir algı oluşur.

Hakkınız yendiyse hakkınızı arayacaksınız, sikayet hattına değil sabime, sağlık bakanlığına gideceksiniz.

Burda iki satır klavyeden yazıp rahatlamak daha kolay değil mi?

Cocuk kim bilir kac gündür öksürüyor, koşa koşa acile gidiyorsunuz.

bazı doktorlar gerçekten hakediyor dayağı bunu bilir bunu söylerim
hepsi değil ama bi kısmı doktor olmuş ama insan olamamış herkesi hor görür üstünlük taslar vs..çok büyük çirkinlik bu cidden :KK19::KK19:

Son düzenleme:
Kimse kimseyi dövme hakkına sahip değil. Evet doktor hayati kararlar alıyor ama insan bazında ele alırsak siz kim oluyorsunuz da kimi dövüyorsunuz gibi bir algı oluşur.

Hakkınız yendiyse hakkınızı arayacaksınız, sikayet hattına değil sabime, sağlık bakanlığına gideceksiniz.

Burda iki satır klavyeden yazıp rahatlamak daha kolay değil mi?

Cocuk kim bilir kac gündür öksürüyor, koşa koşa acile gidiyorsunuz.

sevgili elmayra sağlık bakanlığı bimer...gibi yerlerle haftalarca aylarca uğraşmış biri olarak bu ülkede adalet yok it iti ısırmıyor evet ben kim oluyorum ama o kim oluyor buda bir gerçek..ayrıvca her doktor doktor değil ablama 3 ay ömür biçende doktor vazgeçmeyin iyi olacak diyende doktor 15 yıldır yaşatanda doktor...ayrıca çocuğum birden öksürmeye başladı...ben neden götürmeyim ki..umarım birgün evladın olur ve beni anlarsın

Son düzenleyen: Moderatör:
ben yaşadığım doktor talihsizliklerini anlatmaya üşeniyorum şimdi 5 değil 10 değil:KK50: allah islah etsin hepsini ben hertürlüüsünü yaşadığım için ne deseniz inanırım. haberlerde gördüğüm doktora şiddet haberlerine bende hak veriyorum nedenmi senin emek verdiğin bi gülüşü için gözüne baktığın annen baban eşin bebeğin canın gitmiş nasıl tutsun kendini :KK19: allah önce vijdanlı insanlara nasip etsin sağlıkçı olmayı.
şunuda anlamam zeki olabilirsin oss de derece yapmış olabilirsin ama kendini ispat edeceksin diye illa doktor olmak zorunda değilsin ekonomist ol siyasetçi ol bankacı ol paramızı sömür ama doktor olma arkadaşım can gidince geri gelmiyo

aynene topunun Allah BELASINI VERSİN

sevgili elmayra sağlık bakanlığı bimer...gibi yerlerle haftalarca aylarca uğraşmış biri olarak bu ülkede adalet yok it iti ısırmıyor evet ben kim oluyorum ama o kim oluyor buda bir gerçek..ayrıvca her doktor doktor değil ablama 3 ay ömür biçende doktor vazgeçmeyin iyi olacak diyende doktor 15 yıldır yaşatanda doktor...ayrıca çocuğum birden öksürmeye başladı...ben neden götürmeyim ki..umarım birgün evladın olur ve beni anlarsın

Ben anlıyorum sizi, gercekten, caresizliğini yüreğimde hissediyorum. Ama mesele o değil.

Sen sikayetini yap, cözüm bulamıyorsan Allah'a havale et, yapabilecek birsey yok.

Heryerde iyi ve kötü var. Memuru doktoru polisi vs vs.

Ama insan dövmek, bela okumak cok baska birsey. Yapma bunu, sakinleş. Sakin ol.

Allah kimseyi evladıyla ve sağlığıyla sınamasın.

iyi de sizin beğenmediğiniz durum ventolin vermiş olması mı,detaylı muayene etmemiş olması mı,doktoru ukala bulmuş olmanız mı??
devlet hastanelerinde ne yazık ki her hasta için 15-20 dk muayene için vakitleri olmuyor.ciddi bir sorun ancak bu problem sistemle ilgili doktorla değil.
sizden önceki çocukla aynı hastalık veya aynı şartlara sahip olduğunu nerden biliyosunuz ki? her ikisi de öksürük ama kaynakları farklıdır,yaşları farklıdır,ona başka ilaç verdi diye sitem hakkınız yok.
hepimizi çocuklarımız için en iyisini istiyoruz ancak bunu yolu,başkalarını dövmek sinirlenmek vs hiç değil.doktora öksürük için ne yapmanız gerektiğinizi sorsaydınız,hasatalığın ne olduğunu,tedavisini sorsaydınız,bir cevap alırdınız diye düşünüyorum kanımca..

Bir cocuk doktoru 11 yil universite egitimi aliyor.gunlerce uykusuz yorgun sabirla bir egitimden geciyor.sizin tahmin bile edemeyeceginiz zorluklardan geciyor sirf insanlara faydali olabilmek icin ve bence sirf bu yuzden bile biraz saygiyi hakediyor.doktor secme hakkina sahipsiniz doktorunuzu degistirebilirsiniz tedavi reddetme hakkina da sahipsiniz ancak hic kimse bir baskasina hakaret etme ve el kaldirma hakkina sahip degildir.doktorunuz sizi muayene etmis ve uygunbbuldugu tedaviyi de vermis.daha ne istiyorsunuz.sistem bozuksa bu doktorun sucu mu.niye resmi olmayan bi sekilde ilaci kagida yazsin.acil tedavisini vermis zaten bundan sonrasi poliklinigin isi.hemsire hanim da dogru yapmamis.sonucta onun gorevi doktorun verdigi tedaviyi uygulamaktir sorgulamak degil.boyle seyler okuyunca cok uzuluyorum bi doktor olarak.sirf allah rizasi icin bu kadar okuyup bu kadar fedakarlikla calisinca insanca yaklasimlar gormek istiyorum ama ne yazik..o zaman soyle diyelim karisini doven adam haklidir cunku kadin haketmistir yada veliden dayak yiyen ogretmen iyi ki yemis haketmis..ne kadar ayip. O doktor yuzlerce kisiyle karsilasip hergun yardimci olmaya calisiyor.36 saat nobet tutup bir gun bile izin kullanmiyor.karsiliginda dayagi hakediyor oyle mi?yazik cok yazik.

Doktorları döveriz, doktorlara söveriz, doktor allah belanı versin deriz ama bilmeyiz ki ne eller var can'ınız onlara teslim, şimdi ahkam kesme diyenler olacaktır ama keseceğim... Çocuk hırıltılı öksürük safhasına gelene kadar aklın neredeydi? Tv'ler bangır bangır bağırıyor salgın var, başlayan ve uzayan öksürüğü yabana atmayın diye dizi izlemekten vakit mi bulamıyorsunuz da bunları es geçiyorsunuz. Çocuğunuzun solunum sıkıntısı var ve ventolin vermiş doktor, siz de doktorsunuz belli ki bunun astım hastalarına verildiğini düşünüyorsunuz? hatta o kadar ki kızım bebek bunu kabul etmedi diyorsunuz? 8 aylık bir bebeğin iradesi mi var ki kabul etmeyecek? Bu noktaya gelmiş bir bebeğin solunumu rahatlatmanın başka bir yolunu biliyor musunuz? Biliyorsanız neden acildesiniz? Doktorun yaptığı doğrudur demiyorum ama dövmeyi düşünene kadar kendinizi de bir sorgulayın derim.

iyi de sizin beğenmediğiniz durum ventolin vermiş olması mı,detaylı muayene etmemiş olması mı,doktoru ukala bulmuş olmanız mı??
Devlet hastanelerinde ne yazık ki her hasta için 15-20 dk muayene için vakitleri olmuyor.ciddi bir sorun ancak bu problem sistemle ilgili doktorla değil.
Sizden önceki çocukla aynı hastalık veya aynı şartlara sahip olduğunu nerden biliyosunuz ki? Her ikisi de öksürük ama kaynakları farklıdır,yaşları farklıdır,ona başka ilaç verdi diye sitem hakkınız yok.
Hepimizi çocuklarımız için en iyisini istiyoruz ancak bunu yolu,başkalarını dövmek sinirlenmek vs hiç değil.doktora öksürük için ne yapmanız gerektiğinizi sorsaydınız,hasatalığın ne olduğunu,tedavisini sorsaydınız,bir cevap alırdınız diye düşünüyorum kanımca..

umarım birgün yerimde olmazsınız...bizden öncekiyle benimkinin şikyeti hali ayı hepsi aynıydı ona öksürük cğerlere zarar verir diyor ama bize bir hiç...herkesi dakikalarca muayene ediyor bize hiç doktor hiçbirşekilde birşey demedi azarladı odadan çıkardı diyorum sizeeeeee

doktorları döveriz, doktorlara söveriz, doktor allah belanı versin deriz ama bilmeyiz ki ne eller var can'ınız onlara teslim, şimdi ahkam kesme diyenler olacaktır ama keseceğim... çocuk hırıltılı öksürük safhasına gelene kadar aklın neredeydi? Tv'ler bangır bangır bağırıyor salgın var, başlayan ve uzayan öksürüğü yabana atmayın diye dizi izlemekten vakit mi bulamıyorsunuz da bunları es geçiyorsunuz. çocuğunuzun solunum sıkıntısı var ve ventolin vermiş doktor, siz de doktorsunuz belli ki bunun astım hastalarına verildiğini düşünüyorsunuz? Hatta o kadar ki kızım bebek bunu kabul etmedi diyorsunuz? 8 aylık bir bebeğin iradesi mi var ki kabul etmeyecek? Bu noktaya gelmiş bir bebeğin solunumu rahatlatmanın başka bir yolunu biliyor musunuz? Biliyorsanız neden acildesiniz? Doktorun yaptığı doğrudur demiyorum ama dövmeyi düşünene kadar kendinizi de bir sorgulayın derim.

sen ne biçim insanısın ne dizisi çooook hastalarla uğraştım biliyiorum tabiii çocuğum günlerce öksürmedi şimdi bu yorumları okuyunca daha çoook nefret doluyorum birkere allah başına versinde anla...

Bir cocuk doktoru 11 yil universite egitimi aliyor.gunlerce uykusuz yorgun sabirla bir egitimden geciyor.sizin tahmin bile edemeyeceginiz zorluklardan geciyor sirf insanlara faydali olabilmek icin ve bence sirf bu yuzden bile biraz saygiyi hakediyor.doktor secme hakkina sahipsiniz doktorunuzu degistirebilirsiniz tedavi reddetme hakkina da sahipsiniz ancak hic kimse bir baskasina hakaret etme ve el kaldirma hakkina sahip degildir.doktorunuz sizi muayene etmis ve uygunbbuldugu tedaviyi de vermis.daha ne istiyorsunuz.sistem bozuksa bu doktorun sucu mu.niye resmi olmayan bi sekilde ilaci kagida yazsin.acil tedavisini vermis zaten bundan sonrasi poliklinigin isi.hemsire hanim da dogru yapmamis.sonucta onun gorevi doktorun verdigi tedaviyi uygulamaktir sorgulamak degil.boyle seyler okuyunca cok uzuluyorum bi doktor olarak.sirf allah rizasi icin bu kadar okuyup bu kadar fedakarlikla calisinca insanca yaklasimlar gormek istiyorum ama ne yazik..o zaman soyle diyelim karisini doven adam haklidir cunku kadin haketmistir yada veliden dayak yiyen ogretmen iyi ki yemis haketmis..ne kadar ayip. O doktor yuzlerce kisiyle karsilasip hergun yardimci olmaya calisiyor.36 saat nobet tutup bir gun bile izin kullanmiyor.karsiliginda dayagi hakediyor oyle mi?yazik cok yazik.

Yazacaklarımı birileri tane tane yazmış......doktor seçme hakkı var 24 saat içersinde öldürmeyecek bir hastalık acil müdahale yapılmış.......demekki konu sahibi doktordan daha titiz değil.........derdin çocuğun olsa ne yapar eder başka bir hastaneye yetiştirirsin reçeteni alırsın .......ha maksat bağcıyı dövmekse doktor dövmeni hiç tavsiye etmem zira artık ucunda hapis cezası var........içinde kaldıysa git bir dene istersen

Öncelikle Allah yavrunuza şifa versin, bilirim öksürükten uyuyamadıkça içi parçalanır insanın:KK50:

Ama dövme olayını ben sinirle söylediğinizi umuyorum.

Bu sadece doktorlarda değil her meslek grubunda var tuhaf, garip insanlar...

Hepsini dövsek ohooooo

Benim de hayatımda unutamadığım bir kaç tuhaf doktor anım var, ama iyi olarak hatırlayıp Allah razı olsun dediklerim o tuhafların 10 katı 100 katı fazla:KK34:

Her beğenmediğimizi dövemeyiz ki, belki o doktor da sizin hal ve hareketlerinizi beğenmedi, o da sizi dövmek istedi:nazar:

umarım birgün yerimde olmazsınız...bizden öncekiyle benimkinin şikyeti hali ayı hepsi aynıydı ona öksürük cğerlere zarar verir diyor ama bize bir hiç...herkesi dakikalarca muayene ediyor bize hiç doktor hiçbirşekilde birşey demedi azarladı odadan çıkardı diyorum sizeeeeee

bu durumda doktorun size neden özel bir gıcığı olsun anlayamadım,demek ki sizinle ilgili bir sıkıntı var.yani doktor kimseyi önceden bilmiyor,neden herkesi ayrıntılı muayene etsin de sizi etmesin ?önceki bebekle ilgilensin sizinkine bakmasın??
ayrıca ventolin nefes almasını sağlamak için oğlum bebekken benim de kullandığım bir şeydi.bebek önce nefes alsın sonra tekrar bakalım derdi doktorum.

sen ne biçim insanısın ne dizisi çooook hastalarla uğraştım biliyiorum tabiii çocuğum günlerce öksürmedi şimdi bu yorumları okuyunca daha çoook nefret doluyorum birkere allah başına versinde anla...

Arkadaşım önüne gelene beddua okuyup durma, iki evladım var benim ve bir çok kere başıma geldi zaten ama bir kere bile bir doktorla tartışmadım, tedavisini beğenmediğim olmadı mı oldu doktor değiştirdim, tarını mı beğenmedim sabime hasta hizmetlerine şikayet ettim. Çocuk bu hasta da olacak, düşecekte kalkacakta Allah daha büyük dert vermesin, bir an önce evladınıza da şifa versin. Birincisi biyolojik olarak öksürük bir anda başlamaz, başlaması için ve akciğerlere inmesi için tetikleyicisi olur bu da ancak bir kaç belirtiden sonra 2 ya da 3. günde artar. Solunum sıkıntısı artmış bebeklere de ventolin uygulanır rahatlatılır sonrasında da detaylı tektikleri yapılması için sabahı beklenir ki akciğer grafisi çekilsin, crp'si bakılsın diye gece acilde yapılıp yapılabilecek tek tedavi ise budur. Daha ne bekliyorsunuz? Özel hastane gibi alsın karşısına sizinle konuşsun açıklasın mı? Öyle bir dünya yok maalesef, bizde sağlık hizmeti bu kadar ki onu da beğenmeyen bir çok anne sizin yaptığınız gibi yok tedaviyi verdi ama bebeğim kabul etmedi diye konuşur durur.

X