İnsanların beklentilerini karşılamadim diye ben mi kötü oldum?

Bu kadar iç içe yakın aile ilişkileri kurmak zorunda değilsiniz. Mesafeler iyidir. Kocanız daha net bir tavır alsın, sadece siz çekirdek aile gezin siz eşiniz ve çocuğunuz. Eltiyi kaynı kaynanayı peşinize takmayın. Sonra yok o bunu dedi yok o onu dedi. Gerek yok bu kadar içli dışlı olmaya.

Bu kadar iç içe yakın aile ilişkileri kurmak zorunda değilsiniz. Mesafeler iyidir. Kocanız daha net bir tavır alsın, sadece siz çekirdek aile gezin siz eşiniz ve çocuğunuz. Eltiyi kaynı kaynanayı peşinize takmayın. Sonra yok o bunu dedi yok o onu dedi. Gerek yok bu kadar içli dışlı olmaya.
bende öyle dusunuyorum. kendi anneme bile gidince ararim ve vakitlice girer cikarim cunku kafam kaldirmiyor…

bunlarda beklentili olunca acaba memlekete bu tarz seyler normalde ben mi fesatlik yapiyorum diye bi an tereddut ettim

Memlekete geleceğim.
Davet edilmeyi bırak bir hoş geldiniz denmeyecek.
Gezdirmeyi bırak beni gezdirmedin diye şikayet edecek.
Hediye alacağım bir teşekkür telefonu açılmayacak.

Şikayetlerini umursamamak bir yana kızardım.

İşin aslı yurtdışından gelince bol miktarda cep telefonu, laptop, altın falan getireceğinizi düşündü herhalde. Her yurtdışından gelenin sınırsız parası var elbette. 🤣

Gerçekten ciddiye almayın, baktınız ki kayınvalideniz dolmuş yukardakileri söyleyin. Önce size saygıyla davransınlar, sonra şikayet etsinler.

Söyleseydiniz gelirdim dediğinde gülümseyerek hihi söylemedik diyip geçin sanki şoförü var

Senede 1 kez gittiğiniz kişileri sorun etmeyin bence. Gereksiz takıyorsunuz

Her zaman net olun ve hayır demeyi bilin kendi mutluluğunuz icin.

Söylemimi yanlış anlamayın ama tipik yurtdışından yolunacak kaz geldi yolalım kafası eşinizin ailesinin kafası. Eminim bu gezilerin tüm mali yükü sizin üzerinizdedir. Eltinizde etinizden sütünüzden diğer aile üyeleri kadar yararlanamadığı için trip atıyor. Bence kimseye sponsor olmayın. Öyle her geziyede eşinizin ailesini peşinize takmayın. Bakın acıdığınız ve her yere gezsin diye peşinize taktığınız kayınvalideniz bile sanki eltinizide götürmek zorundaymışsınız gibi konuşmuş. Bir ata sözü vardır bilmem bilirmisiniz, iyi niyetten maraz doğar derler, sizin durum aynen o olmuş. Bundan sonra çekirdek ailenizle gezip tozun. Akraba olmak bu değiş, kimse kimsenin gezip tozmasına sponsor olmak zorunda değil, size akraba olarak değer veren bunları yapmadan da sever.

Örnekler veriyim bir iki tane: Annem Türkiyeye gitti bir isi icin. Gittigi sehirde hep görmek istedigi bir yer vardi. Ama gitmemis. Bende neden gitmedin diye sordugumda nereye gitmek istese aileden bir sürü kisi katildigini, herkes yol parasinin, yemek parasinin, giris ücretini felan onun ödemesini bekledigini ve bunu yapacak parasi olmadigi söyledi. Üstüne kiyafet felan isteyende olmuş. Yani yurtdisindan gidince bazi kisiler onlara da biraz tatil yaptirmanizi bekliyor 😅 Ben artik takilmiyorum. Sizde takilmayin. Eskiden babam annem herkese para yagdiriyordu. Babam öldükteb sonra bir cogu aramaz oldu. Gerisini siz düsünün.

Akrabaya yapılan iyilikten nankörlük doğmadığını görmedim ben hiç. Kayınvalideniz bile vefasızlık etmiş, sizi savunmamız bile. Böyle insanlara iyilik yaramaz, bi daha onu da götürmeyin. Laf ederse de cevabını verirsiniz.

Yurtdışında yaşayan eltim olsa ben de durup durup cıngar çikarirdim, niye bununla evlendim de kardeşiyle evlenmedim diye :-) olay eltilik değil bacım tamamen fesatlık

X