İnsanların Ego ve İkiyüzlülüklerini Kaldıramıyorum.

Böyle durumlarda biraz sert olup burnunuzdan kıl aldırmamanız gerekebilir.Bulunduğunuz ortamı tabii ki en iyi siz bilirsiniz ama iş yerinde altın kural bana göre şudur:"Asla muhtaçlığını hissettirme.Vazgeçilmez olduklarını kimseye düşündürtme."Siz olmazsanız başkası olur"u hissettir."Hep güçlü rolü yapmak zorundayız,yoksa ezerler.İnsanlar böyle maalesef.Arada bir "sinirimi bozmayın,kapıyı çarpar ,giderim"modunda olanlara daha çok saygı duyuyorlar.Hele de çalışan,işini iyi yapan biriyseniz.

Ama siz ezik durur,ben buradan başka yerde iş bulamam ki"durumunu hissettirirseniz geçmiş olsun.Bir çok iş yerinde çalıştım ve ne zaman kimseyle samimi olmadım,işimi yapıp,soğuk durdum ve haksızlığa anında müdahale ettim ve gerekirse çantamı alıp çıktım;hep saygı duyuldu ve arkamdan koşuldu(Tabii her durumda bunu yaparsanız ciddiye alınmazsınız.Şartlara göre)Ne zaman ezik durdum,her dediklerini yaptım,sınırlarım olmadı,hep haksızlığa uğradım...

Bunu başka çalışanlarda da defalarca gözlemledim.Hakkınızı isteyin,gerekirse çıkmayı göze alın.Rızkınızı onlar vermiyor.Allah veriyor...

Böyle durumlarda biraz sert olup burnunuzdan kıl aldırmamanız gerekebilir.Bulunduğunuz ortamı tabii ki en iyi siz bilirsiniz ama iş yerinde altın kural bana göre şudur:"Asla muhtaçlığını hissettirme.Vazgeçilmez olduklarını kimseye düşündürtme."Siz olmazsanız başkası olur"u hissettir."Hep güçlü rolü yapmak zorundayız,yoksa ezerler.İnsanlar böyle maalesef.Arada bir "sinirimi bozmayın,kapıyı çarpar ,giderim"modunda olanlara daha çok saygı duyuyorlar.Hele de çalışan,işini iyi yapan biriyseniz.

Ama siz ezik durur,ben buradan başka yerde iş bulamam ki"durumunu hissettirirseniz geçmiş olsun.Bir çok iş yerinde çalıştım ve ne zaman kimseyle samimi olmadım,işimi yapıp,soğuk durdum ve haksızlığa anında müdahale ettim ve gerekirse çantamı alıp çıktım;hep saygı duyuldu ve arkamdan koşuldu(Tabii her durumda bunu yaparsanız ciddiye alınmazsınız.Şartlara göre)Ne zaman ezik durdum,her dediklerini yaptım,sınırlarım olmadı,hep haksızlığa uğradım...

Bunu başka çalışanlarda da defalarca gözlemledim.Hakkınızı isteyin,gerekirse çıkmayı göze alın.Rızkınızı onlar vermiyor.Allah veriyor...

Gidip aık açık konuşmak istiyorum .

Ama bu insanlar açık konuşmaktan pek anlamıyolar.
Çok güzel tavsiyeler vermişsiniz.
Teşekkür ederim.

Gidip aık açık konuşmak istiyorum .

Ama bu insanlar açık konuşmaktan pek anlamıyolar.
Çok güzel tavsiyeler vermişsiniz.
Teşekkür ederim.

Sizi kaybetmek istemiyorlarsa,o iş yerine bir katma değeriniz varsa inşaAllah anlarlar.Yeter ki siz güçlü durun.Allah hayırlı kapılar açsın size.

Niye insanlara işi öğretmek için ve açıklarını kapatmak için çırpunıyorsunuz ki... Ben ilk işe girdiğimde herkes onlardan birşey öğrenirim diye akılları gitti yani. Öğrenmeyeyim diye uğraştılar aksine. Öğrenip ya işi ellerinden alırsam dimi... İşyerinde iyi niyete yer yok... Ezen kazanır maalesef...

Kendi kafalarına göre istediğim birime başkasını geçirirlerse bu sene başında ben kafayı yerim ama .
Psikolojim bozuluyor artık
Yüze söyleyenen hiçbi'şey yok .
Ama hissedersin bilirsin ya niyetleri öyle. Hareketleri kendi çaplarında oyunları da küçük emareler.
Çok yaşadım ama bu yaşlarda agir geliyor 30 dan sonra normalleşiyor maalesef bence maaşına odaklan

Zaten bu günden sonra bana ne sorsalar bilmem ben diycem .

Bugün müdürüm bana hiç kullanmadığımız bi teknikle neden çalışmadım diye gider ayak fırça çekti :KK70:
İşsizlik maaşı almak için de çıkarılmak gerekiyor değil mi ?

Bunlar beni çıkarmaz da. İş yapıyorum çünkü.

Madem sana bu şekilde davranıyolar sende işini aksat, bilmiyorum de, kendini çıkarttırmak için elinden geleni yapma. Kaç senene yazık neden istifa edeceksin ki. Senin hakkını vermiyorlar sonuçta o yüzden sende acıma kendini kovdur hem tazminat al hem isizlik maaşı. Başka iş bulana kadarda en azından az da olsa işsizlik maaşın gelir.

X