benim yerimde olsanız ayrılır mısınız?

sayurii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
6
6
21
sevgilimle ortaokuldan beri tanışıyoruz ama lise 2’de sevgili olduk, yaklaşık 5 senedir birlikteyiz. şu an ben tıp fakültesi 2. sınıftayım, sevgilim okumuyor. cok detay vermeden acıklarsam kendisinin kalıtsal bir rahatsızlıgı var -bu sene ameliyat oldu hatta- ve sanırım belli bir yüzdelikle engelli sayılıyor. bu yüzden liseyi bitirir bitirmez kamuda işçi olarak çalışmaya başladı. engel raporundan dolayı 10 sene sonra emekli olabilecek. kendisinin işini sevmediğini biliyorum, her gün bana işte olanlarla ilgili dert yanıyor. ben de zaten işinin onu geliştirecek, ona hitap eden bir iş olmadığını; kendisi de sevmiyorsa belki de farklı bir şeyler denemesi gerektiğini söyledim. hatta ben şahsen üniversiteye gitmesini isterdim çünkü kapasitesi olan bir insan, ama kullanmayı tercih etmedi. bunları söyleyince “ne oldu lise mezunu sevgilin olduğu için utanıyor musun” diye üste çıkıyor. 10 sene çalışır emekli olur rahatıma bakarım kafasında. bunların dışında ben daha dışa dönük biriyim, düzenli olarak konserlere, tiyatrolara, müzelere giderim, çeşitli etkinliklere katılırım, yazları yurtdışına gezmeye giderim, sosyalleşirim vs ama o bunların çoğuna ne gerek var gözüyle bakıyor. en sevdiği aktiviteler geceleri arabayla çıkıp dolaşmak, bilgisayar oyunları oynamak, anime izlemek , borsayla uğraşmak vs vs, ilgilendiğim şeylere asla ilgisi yok. ailesinin görüşleriyle benim görüşlerim uyuşmuyor. bunların yanında iyi yönlerinden bahsedecek olursam senelerdir bana sevgisini belli ediyor, sadık ve fedakar. çok aşık olarak başlamıştım ilişkiye ama hala eskisi gibi hissediyor muyum emin olamıyorum, geleceğimiz var mı onu da bilmiyorum. ayrılırsam da inanılmaz bocalarım gibi geliyor çünkü senelerdir birbirimizin hayatındayız. siz ne düşünüyorsunuz, objektif bir şekilde yorumlarsanız çok sevinirim benim kafam çok karışık çünkü

Ayrılırım.
Siz doktor olacaksınız. Belli bir statünüz olacak. Çevrenizdeki arkadaşlarınız da o statüde olacak. Siz de tek hayali erken emekli olup üç kuruşa razı olacak bir işçiyi koca diye mi getireceksiniz?
Eninde sonunda rahatsızlıklarınız artacak.
Aileler uymuyorsa hele çifte kavrulmuş sorun. Ne gerek var.
Daha 2. Senen. Bin tane dengin adam çıkar. Düzgün biri çıkar.

bunca olumsuz faktörden sonra bence bir yerden sonra ayrılık çanları çalar, ipler kopar gibi geliyor. ayrıca siz de elinize mesleğinizi aldığınızda sosyal statünüz bir olmayacak, ki bu ilişkilerde özellikle erkeğin çok sıkıntı yaptığı bir durum. zaten anladığım kadarıyla erkek arkadaşınız da çoktan aşağılık kompleksine girmiş, size utandığınızı sormasına buna en büyük kanıt zaten.
hepsinden öte bu ilişkinin yürümeyeceğini "çok aşık olarak başlamıştım ama eskisi gibi hissediyor muyum emin olamıyorum" cümlenizden kestirebiliyorum. böyle bir cümle kuruyorsanız çoktan aklınızda bitirmeye başlamışsınız demektir. bence de en sağlıklısı bu olacaktır çünkü hayatın sizi kesiştirebileceği bir nokta çok kalmamış gibi anladım ben. hayatta başarılar canım, umarım en doğru kararı verirsin.

ayrılırsam da inanılmaz bocalarım gibi geliyor çünkü senelerdir birbirimizin hayatındayız. siz ne düşünüyorsunuz, objektif bir şekilde yorumlarsanız çok sevinirim

Objektif bir şekilde söylüyorum ilişkinizin geleceği yok direkt ayrılın.
Şu son paragrafta kendimizle çelişmiş siniz.

Kimsenin rehabilitasyon merkezi değiliz hanımlar. Adam olan 'lösö mözönö sövgölöndön utanıyörsön" tatavası yapmaz, taşı sıkar suyunu çıkarır aradaki farkı küçültür.
Şu yaşıma kadar kendinden gömlek gömlek altta adamla birlikte olup çok seven kadın fazla fazla gördüm de; çirkin bulduğu, kendi liginin altında kadını seven adam 10 parmağımı geçmez.
Erkeğin dramatiği de sıtkımı sıyırıyor ayol.

Ayrılırım.
Siz doktor olacaksınız. Belli bir statünüz olacak. Çevrenizdeki arkadaşlarınız da o statüde olacak. Siz de tek hayali erken emekli olup üç kuruşa razı olacak bir işçiyi koca diye mi getireceksiniz?
Eninde sonunda rahatsızlıklarınız artacak.
Aileler uymuyorsa hele çifte kavrulmuş sorun. Ne gerek var.
Daha 2. Senen. Bin tane dengin adam çıkar. Düzgün biri çıkar.
Arada çok sevgi varsa aşıksanız yinede ayrılır mısınız

Arada çok sevgi varsa aşıksanız yinede ayrılır mısınız
Ben denkliğe önem veririm. Üniversite eğitimine önem vermeyen, daha 20li yaşlarda malülen emekli hayali kuran, yatışı seven bir tiple sevgili olmam. İşçi birine de aşık olmam zaten.
Beni bir erkekte zeka, bilgi, donanım, kültür ve eğitim durumu çeker.

Ben denkliğe önem veririm. Üniversite eğitimine önem vermeyen, daha 20li yaşlarda malülen emekli hayali kuran, yatışı seven bir tiple sevgili olmam. İşçi birine de aşık olmam zaten.
Beni bir erkekte zeka, bilgi, donanım, kültür ve eğitim durumu çeker.
Evet doğru ama üniversite bitirdiği halde boş beleş kendine bir şey katamamış insanda çok, vizyon önemli ama tabikide çalışkan birisiyse taşı sıkar suyunu çıkarır kendini geliştirir.Benim bi abim var mesela tanıdıgım, tıp fak. basladı ve 1 sene sonra ona asla uygun olmadıgını ve mutlu olamayacagını anladı üniyi bıraktı kendini gelistirdi ileri duzeyde yazılım bilgiis var ve yurt dısına uzaktan sekılde calısıyor maası da çok dolgun mesela.İnsanda kapasite olmalı üniversite okumak tek ölcüt değil dag basında bile vizyonsuz insanlar yetisiyor veya parayı verıp okuyorlar.Diploma satn alınmasından bahsetmıyorum bile emek hırsızlıgı resmen.Zeka ve bilgi sırf üni okumayla olmuyor bence tamamen ama üniversite okumakta onemli .Diğer yandan eniştem avukat ama gidip üni okusa bile kafası gelişmemis cok gerı kafalı dusunuyor tamamen bagnaz kafası.

bunca olumsuz faktörden sonra bence bir yerden sonra ayrılık çanları çalar, ipler kopar gibi geliyor. ayrıca siz de elinize mesleğinizi aldığınızda sosyal statünüz bir olmayacak, ki bu ilişkilerde özellikle erkeğin çok sıkıntı yaptığı bir durum. zaten anladığım kadarıyla erkek arkadaşınız da çoktan aşağılık kompleksine girmiş, size utandığınızı sormasına buna en büyük kanıt zaten.
hepsinden öte bu ilişkinin yürümeyeceğini "çok aşık olarak başlamıştım ama eskisi gibi hissediyor muyum emin olamıyorum" cümlenizden kestirebiliyorum. böyle bir cümle kuruyorsanız çoktan aklınızda bitirmeye başlamışsınız demektir. bence de en sağlıklısı bu olacaktır çünkü hayatın sizi kesiştirebileceği bir nokta çok kalmamış gibi anladım ben. hayatta başarılar canım, umarım en doğru kararı verirsin.
Ben zaten sizinde ayrılmak istediğinizi ama yılların verdiği etki ile karar veremediğinizi düşündüm
Bence de ayrılın ama aradaki eğitim farkından değil hayattan beklentilerinizin ve ailelerin birbirinden çok farklı olmasından dolayı hakkında hayırlısı olsun

aynı şeylere heyecanlanamadığınız bir insanla hayatınızı boşa harcarsınız. sizin korkunuzun sebebi sadece alışkanlık olması sizin için bu ilişkinin. ben ayrılırdım. ayrıca kimse kusıra bakmasın ama statü her seydir. statülerin eşit olması gerekiyor. erkek arkadasiniz kendini geliştirme isteği olan biri de değil. hayata farklı bakıyorsunuz, beklentileriniz, varmak istediğiniz yerler farklı. yani nöğğ

Şu an öğrenciyken bile "sen beni beğenmiyorsun" triplerine girdiyse mezun olup çalışmaya başlayınca aranızdaki sorun daha çok ortaya çıkar.
Ki etrafında çok sayıda kafana göre birini bulabilecekken neden zor olanı oldurmaya çalışıyorsun ki.
Şu an bir mesleği var seninle gezip tozmanın derdinde olmalıyken lise öğrencisi gibi pc başından kalkmaması bana uymazdı.

Ben de ayrılırdım. Ama denklik ya da statü meselesinden ötürü değil, genç yaşta emeklilik hayali kurup enerjisi düşük biri olmasından ötürü. Benim eşim statü ve eğitim olarak benden alt seviyede zaten. Ama hayatımda tanıdığım en harika erkek o. Çünkü enerji düzeyimiz benzer, çalışkan biri ve içi geçmiş diyebileceğimiz biri değil. Bunları meselenin benim bakış açımdan eğitim vs. olmadığını anlamanız için belirtmek istedim. Salt “x değilse olmaz, y ise olur” yaklaşımında biri değilim. Sizin aranızda inanılmaz uyumsuzluklar var sadece.

Ben erkek olsam da bu durumdaki bir kadından ayrılırdım açıkçası. Potansiyelini heba eden biriyle olmak istemezdim, tüm gün evde yatan ve potansiyelini heba eden bir kadın da istemezdim mesela.

Ay liseden gelen sevgiliden binde bir hayır gelir. Lisedeki kafa yapimizda olsak ohooo.. çok erken hayatındaki kişiye karar vermek için. Bunları bir kenara koyarsak 10 seneye emekli olma hayali kuran insan boş insandır benim için, direkt ayrılırım. Denkliğe de çok önem veririm, ilerde anlarsınız bir ortama girince ne kadar önemli olduğunu. Ben üniversite hayatım boyunca kendi üniversitem dışından biriyle bile çıkmadım yani nerde kaldı lise mezunu.

Evet doğru ama üniversite bitirdiği halde boş beleş kendine bir şey katamamış insanda çok, vizyon önemli ama tabikide çalışkan birisiyse taşı sıkar suyunu çıkarır kendini geliştirir.Benim bi abim var mesela tanıdıgım, tıp fak. basladı ve 1 sene sonra ona asla uygun olmadıgını ve mutlu olamayacagını anladı üniyi bıraktı kendini gelistirdi ileri duzeyde yazılım bilgiis var ve yurt dısına uzaktan sekılde calısıyor maası da çok dolgun mesela.İnsanda kapasite olmalı üniversite okumak tek ölcüt değil dag basında bile vizyonsuz insanlar yetisiyor veya parayı verıp okuyorlar.Diploma satn alınmasından bahsetmıyorum bile emek hırsızlıgı resmen.Zeka ve bilgi sırf üni okumayla olmuyor bence tamamen ama üniversite okumakta onemli .Diğer yandan eniştem avukat ama gidip üni okusa bile kafası gelişmemis cok gerı kafalı dusunuyor tamamen bagnaz kafası.
İşte üniversite kazanıp kendini geliştiremeyen örneği veriliyor hep de, şu ortamda onu dahi yapamayan insan mı kendini geliştirecek 😂
Benim için önemli. Ben diplomaya önem veririm.
Benim için bir ölçüttür.
Ne hikmetse bu tip konularda tüm üniversite mezunları boş liseyi zor bitiren tipler kendini geliştirmiş oluyor 😂😂
Ben hiç denk gelmedim. Sohbet etsen ne müzikten ne kitaptan ne filmlerden yönetmenlerden haberdar tipler genelde.
Ancak okumamış ama parası olanların örnekleri ne yazık ki gerçek. Eğitimli kesin bilerek alçaltılmaya çalışıyor. Sistematik bir şey bu. Eğitim artıkça malum partiye oy verme düştüğü için yapılan bir şey bana göre.
Ama benim nezdimde eğitim ve para eş değer değildir. Okumayan zengin bir adamdansa orta gelirli okumuş adamı tercih ederim.
Ben en azından bir lisans eğitimini tamamlamayan adamla evlenmezdim. Benim için büyük bir ölçüt. Bence çünkü üniversite ortamı büyük bir vizyon katıyor. Tabii ki yeni kurulan ilçe üniversiteleri de değil. Büyükşehirlerdeki eski köklü okulların mezunu olmasını da tercih ederim. Keza eşimde bende Ankara mezunuyuz.

X