benim yerimde olsanız ayrılır mısınız?

sayurii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
6
6
21
sevgilimle ortaokuldan beri tanışıyoruz ama lise 2’de sevgili olduk, yaklaşık 5 senedir birlikteyiz. şu an ben tıp fakültesi 2. sınıftayım, sevgilim okumuyor. cok detay vermeden acıklarsam kendisinin kalıtsal bir rahatsızlıgı var -bu sene ameliyat oldu hatta- ve sanırım belli bir yüzdelikle engelli sayılıyor. bu yüzden liseyi bitirir bitirmez kamuda işçi olarak çalışmaya başladı. engel raporundan dolayı 10 sene sonra emekli olabilecek. kendisinin işini sevmediğini biliyorum, her gün bana işte olanlarla ilgili dert yanıyor. ben de zaten işinin onu geliştirecek, ona hitap eden bir iş olmadığını; kendisi de sevmiyorsa belki de farklı bir şeyler denemesi gerektiğini söyledim. hatta ben şahsen üniversiteye gitmesini isterdim çünkü kapasitesi olan bir insan, ama kullanmayı tercih etmedi. bunları söyleyince “ne oldu lise mezunu sevgilin olduğu için utanıyor musun” diye üste çıkıyor. 10 sene çalışır emekli olur rahatıma bakarım kafasında. bunların dışında ben daha dışa dönük biriyim, düzenli olarak konserlere, tiyatrolara, müzelere giderim, çeşitli etkinliklere katılırım, yazları yurtdışına gezmeye giderim, sosyalleşirim vs ama o bunların çoğuna ne gerek var gözüyle bakıyor. en sevdiği aktiviteler geceleri arabayla çıkıp dolaşmak, bilgisayar oyunları oynamak, anime izlemek , borsayla uğraşmak vs vs, ilgilendiğim şeylere asla ilgisi yok. ailesinin görüşleriyle benim görüşlerim uyuşmuyor. bunların yanında iyi yönlerinden bahsedecek olursam senelerdir bana sevgisini belli ediyor, sadık ve fedakar. çok aşık olarak başlamıştım ilişkiye ama hala eskisi gibi hissediyor muyum emin olamıyorum, geleceğimiz var mı onu da bilmiyorum. ayrılırsam da inanılmaz bocalarım gibi geliyor çünkü senelerdir birbirimizin hayatındayız. siz ne düşünüyorsunuz, objektif bir şekilde yorumlarsanız çok sevinirim benim kafam çok karışık çünkü

Hanımefendı iki cıft kendımden bahsettım dıye nıye bu kadar zorunuza gıttı kı kıbarca soylemıs olabılırsınız ama nıyetınız ıyı değil.Buradadakı kullanıcıların buyuk cogunlugu konu hakkında konusurken kendı yasamından cevresınden de ornek verir.Benim önümde de parlak bi gelecek var ve kimsenin hikayesi bitmedi.Üstten konusmalarınızı kendınize saklayın komplekslerinizin kokusu geldi.
üstten konuşmuyorum, içinde bulunduğum durumdan bahsediyorum. yazdığınız ilk cevaptan bile aşağılık kompleksine sahip olduğunuz açıkça anlaşılıyor maalesef, bu yüzden daha fazla tartışmadan sorumdan gitmenizi rica ediyorum iyi akşamlar <3

Sevgili meslektaşım,

Hem meslektaşın hem de bir ablan olarak yorum yapmak istedim

Psikiyatri asistanıyım, uzmanlığımı almama yaklaşık olarak 2 sene kaldı, eski sevgilim inşaat mühendisiydi, iyi bir üniversiteden mezun oldu, aynı zamanda bana göre vizyon sahibi ve donanımlı birisiydi. Hoşlandığımız şeyler ve yapmak istediğimiz aktiviteler genel anlamda örtüşüyordu.

Uzun süredir beraberdik ve ben mutluydum onunla. Ben tıp fakültesini bitirene kadar bu konuda hiç sorun yaşamamıştık.

Ancak ben asistanlığa başlamadan önce ayrıldık. Daha doğrusu kendisi bitirdi.

İlişkimiz farklı bir nedenden dolayı bitmiş olsa da, ayrılmamıza yakın bir zaman öncesinde bana “ doktor olman bana ağır geliyor, TUS sonrası doğrudan işe başlayacaksın, benim iş durumum ise belli değil “ gibi bir şeyler söyleyerek benden uzaklaşmaya başlamıştı. Sürecin sonunda üzerine farklı şeyler de eklenince ayrıldık. Bana göre eğitimi oldukça iyi ve başarılı biriydi, hiç beklemiyordum böyle bir şey düşünmesini.

Velhasılkelam, böyle bir durumla karşılaşma ihtimalin yüksek, tabi farklı meslek gruplarına mensup olup da çok iyi anlaşan/ geçinen çiftler de var , bu tamamen her iki tarafın ortak paydada buluşabilmesine bağlı.

Ama canım, senin sevgilinle bakış açılarınızın farklı olduğu da ortada ;ve bunun seni rahatsız ettiği de

şahsen ben üniversite eğitimini de geçtim , en sevdiği aktiviteleri gece arabayla gezmek ve evde oyun oynamak olan biriyle birlikte olamazdım.

Şimdiki erkek arkadaşım benim gibi doktor, branşlarımız farklı. Aynı şekilde Hayat görüşü, hobileri, uğraşları, hoşlandığı şeyler, bana hitap ediyor , onunla vakit geçirmek bana keyif veriyor.

geriye dönüp baktığımda, şu an bu konularda sorun yaşamamanın aslında ne kadar rahatlatıcı olduğunu görüyorum ( asla mühendisliği aşağıda görmüyorum, bence oldukça iyi bir eğitim ve meslek grubu, eğitim olarak denk olsak da mesleklerimiz farklı diye bile sorun yaşadım, onu demek istiyorum 🙏🏻😊 )

İçine sinmeyen şeylerin üzerine git, geçiştirme. İyice düşün. Küçük yaşlarda başlayan ilişkileri bitirmek insana zor geliyor, anlıyorum, ancak 1 tane hayatımız var ve bize iyi gelmeyen, memnun olmadığımız şeylere ısrarla devam etmek, beraberinde mutsuzluk getiriyor

Çok hastayım cümlelerim devrik ve saçma olmuş olabilir 🙏🏻

Hakkında hayırlısı olsun
uzun uzun yazmışsınız çok teşekkürler<3

ben bi tarafın doktor olup bi tarafın lise mezunu olmasına eskisi kadar karşı değilim. artık hayat cok farklı, tabiki eğitim çok çok önemli ama aklını kullanan o kadar lise mezunu var ki donanımlı, para kazanan, üni mezunlarını geçen. bence o unvanlar siliniyor yavaş yavaş. doktorluk bile artık prim yapan işlerden değil eskiye göre. ne meslekler, ne alanlar var. meslek sorunu yok bence yani, kendimde üni ve masterklı biri olarak söylüyorum. annemin en yakın arkadaşı lise mezunu, medikal cihaz ticaretine başlamış seneler önce eşi de doktor adamın, şuan londrada yaşıyorlar şirket açtı, annem doktor, git gel hastane senelerdir :)

ama adamın amacı olmaması, yan gel yat halleri, ve ortak noktanızın olmaması sıkıntı, arkadaşlık etmeden bu kadar erken yaşta götüremezsiniz bence.

"Ne oldu lise mezunu sevgilinden utanıyor musun?"

Su psikolojide biriyle kendim lise mezunu dahi olsaydim devam etmezdim, cok tehlikeli.

üstten konuşmuyorum, içinde bulunduğum durumdan bahsediyorum. yazdığınız ilk cevaptan bile aşağılık kompleksine sahip olduğunuz açıkça anlaşılıyor maalesef, bu yüzden daha fazla tartışmadan sorumdan gitmenizi rica ediyorum iyi akşamlar <3
Rahatsız olan sizsiniz ben değilim kimin aşağılık kompleksinde olduğu belli :) benim keyfim yerinde sevmediğim birisiyle ilişkim yok ite kaka.Size de iyi akşamlar

sevgilimle ortaokuldan beri tanışıyoruz ama lise 2’de sevgili olduk, yaklaşık 5 senedir birlikteyiz. şu an ben tıp fakültesi 2. sınıftayım, sevgilim okumuyor. cok detay vermeden acıklarsam kendisinin kalıtsal bir rahatsızlıgı var -bu sene ameliyat oldu hatta- ve sanırım belli bir yüzdelikle engelli sayılıyor. bu yüzden liseyi bitirir bitirmez kamuda işçi olarak çalışmaya başladı. engel raporundan dolayı 10 sene sonra emekli olabilecek. kendisinin işini sevmediğini biliyorum, her gün bana işte olanlarla ilgili dert yanıyor. ben de zaten işinin onu geliştirecek, ona hitap eden bir iş olmadığını; kendisi de sevmiyorsa belki de farklı bir şeyler denemesi gerektiğini söyledim. hatta ben şahsen üniversiteye gitmesini isterdim çünkü kapasitesi olan bir insan, ama kullanmayı tercih etmedi. bunları söyleyince “ne oldu lise mezunu sevgilin olduğu için utanıyor musun” diye üste çıkıyor. 10 sene çalışır emekli olur rahatıma bakarım kafasında. bunların dışında ben daha dışa dönük biriyim, düzenli olarak konserlere, tiyatrolara, müzelere giderim, çeşitli etkinliklere katılırım, yazları yurtdışına gezmeye giderim, sosyalleşirim vs ama o bunların çoğuna ne gerek var gözüyle bakıyor. en sevdiği aktiviteler geceleri arabayla çıkıp dolaşmak, bilgisayar oyunları oynamak, anime izlemek , borsayla uğraşmak vs vs, ilgilendiğim şeylere asla ilgisi yok. ailesinin görüşleriyle benim görüşlerim uyuşmuyor. bunların yanında iyi yönlerinden bahsedecek olursam senelerdir bana sevgisini belli ediyor, sadık ve fedakar. çok aşık olarak başlamıştım ilişkiye ama hala eskisi gibi hissediyor muyum emin olamıyorum, geleceğimiz var mı onu da bilmiyorum. ayrılırsam da inanılmaz bocalarım gibi geliyor çünkü senelerdir birbirimizin hayatındayız. siz ne düşünüyorsunuz, objektif bir şekilde yorumlarsanız çok sevinirim benim kafam çok karışık çünkü
Eh bol bol olumsuzluk sıralamışsınız zaten. Yani 10 seneye emekli olacak olması aslında sizin açınızdan bir avantaj olabilirdi. Doktor olarak siz yoğun çalışırken evin düzeni, çocuk yetiştirme çocuğun okul hayati gibi konuları sizden aldırdı sizde epey rahat ederdiniz. Ama siz statü olarak kendinize uygun görmemeye şimdiden başlamışsınız maalesef bu iş sürmez

Yahu o zaten önemli. Ne diyorum ben eğitim kadar kültür, görgü, kendini geliştirmek de önemli. Ama eğitim de önemli. Sanki eğitimlilerin hepsi
Böyle mi?
Hepsi bir arada olmalı.
Ben eğitimde denkliği ilişkilerde önemsiyorum.
İlla bir şeyden feragat etmeliyiz. Yakışıklı istersin ama huyu kötü mü olsun derler. Ya ne alaka? Sanki tüm yakışıklılar pislik, çirkinler melek.
Maddiyata önem verirsin, paralı ama mutsuz kişiler örnek verilir.
Niyeyse hep daha azına razı olmak zorundayız. Maymundan beş dakika önce doğmuş, vasıfsız, kadın düşmanı bazı erkekler de süper model hayalinde bu sırada ama. :KK53:

Cocukken baslanmis bir iliski buyudunuz degistiniz siz idealistsiniz o degil emekli olup yatma kafasinda biri ile doktor ne alaka uyumsuzsunuz o kendisine kendi gibi tembel birini bulsun ayrilin sonra pisman olursunuz

İlla bir şeyden feragat etmeliyiz. Yakışıklı istersin ama huyu kötü mü olsun derler. Ya ne alaka? Sanki tüm yakışıklılar pislik, çirkinler melek.
Niyeyse hep daha azına razı olmak zorundayız. Maymundan beş dakika önce doğmuş, vasıfsız, kadın düşmanı bazı erkekler de süper model hayalinde bu sırada ama. :KK53:
Aynen öyle. Sanki tüm üniversite mezunları karışımı döven kültürsüz yobaz. Ki bence yüzdeye vursak kadına şiddet eğitim arttıkça düşüyordur aksine. Ama yok illa ki böyle kıyaslara girecekler

Hayır tüm üniversite mezunları boş beleş liseyi zar zor bitirenler kendini geliştirmiş demedim ama sırf üniversite bitirdiği için vizyonlu olmuyor dedim dağ başındaki bir üniyi kazanması örneği gibi.Ben sadece üniversite okumanın tek ölçüt olmadığını onsuz da kapasitesi olan insanın bi şekilde yolunu bulacağını söyledim genel konuşmayı sevmem zaten siz de genel baktığınız için birebir şahit olduğum örnekleri verdim.Kapasitesiz olsaydı tıp kazanamazdı zaten boş beleş olmuyor o kişi ve şu an bir doktorun alabileceği paranın 3 4 katını alıyor ve çok mutlu olduğunu söylüyor.Bu arada bende orta derecede ünide okuyan birisine bakardım ama bu abim gibi kendini geliştirip iyi ingilizce ve yazılım vs öğrenip kovalayan birisi de istisna olduğu için o tarz birine de bakabilirdim çünkü emekli kafasında olan çocuk gibi içi geçmiş değil.Ben mesela şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ve ailem zengin bir ailenin çocuğunu arada makarayla söylüyor hatta görüşmek ister misin bile dediler bu kadar katı insanlarken ama ben kabul etmedim hiç üni okumamış direkt eledim .Zaten yaşım küçük evlenmeyi düşünmüyorum ama fotoğrafına bile bakmak istemedim .
İyi de çok ama çok istisna olan bir durumu söyleme sebebin ne şu an ?
Yani kaç tane okumamış ama donanımlı insan var ? Yüzde kaç ?
Şu an istisnalar mı konuşuluyor ?

Aynen öyle. Sanki tüm üniversite mezunları karışımı döven kültürsüz yobaz. Ki bence yüzdeye vursak kadına şiddet eğitim arttıkça düşüyordur aksine. Ama yok illa ki böyle kıyaslara girecekler
Beni teyzem geçenlerde biriyle evlilik görüşmesine göndermeye çalıştı mesela. Adam liseyi bile bitirmemiş. Bana diyor ki ailesi çok iyi, çocuk da çok iyi. Tamam iyiyse iyi, bana ne? Böyle biriyle anlaşma ihtimalim çok çok az.
Ben edebiyata hep ilgi duydum ama mesleğimi de ona seçtim. Onun üzerine eğitim aldım. Çok severim okumayı, hayat kocaman bir öykü benim için. Sevgilim doktor ama zerre ilgisi yok. Ben Harry Potter kitapları okuyarak büyüdüm. O ise tüm zamanını ders çalışarak geçirmiş. Anlayışlı, çok iyi, sakin tabiatlı bir adam, pamuk gibidir ya. Eğer böyle olmasaydı ilişkimiz hiç başlamazdı bile.
Liseyi bitirmemiş araba tamircisi ile ne paylaşacağım ben tam olarak?

Beni teyzem geçenlerde biriyle evlilik görüşmesine göndermeye çalıştı mesela. Adam liseyi bile bitirmemiş. Bana diyor ki ailesi çok iyi, çocuk da çok iyi. Tamam iyiyse iyi, bana ne? Böyle biriyle anlaşma ihtimalim çok çok az.
Ben edebiyata hep ilgi duydum ama mesleğimi de ona seçtim. Onun üzerine eğitim aldım. Çok severim okumayı, hayat kocaman bir öykü benim için. Sevgilim doktor ama zerre ilgisi yok. Ben Harry Potter kitapları okuyarak büyüdüm. O ise tüm zamanını ders çalışarak geçirmiş. Anlayışlı, çok iyi, sakin tabiatlı bir adam, pamuk gibidir ya. Eğer böyle olmasaydı ilişkimiz hiç başlamazdı bile.
Liseyi bitirmemiş araba tamircisi ile ne paylaşacağım ben tam olarak?
Bazıları için maddiyat büyüktür her şeyden. Kaportacı doktordan çok kazanıyorsa tamam. Halbuki eğitim paranın ikamesi değildir.

iyi yönlerinden bahsedecek olursam senelerdir bana sevgisini belli ediyor, sadık ve fedakar.
Bunlar iyi yönler kategorisine mi giriyor bunlar ilişkinin olmazsa olmazları ilişki diye adlandırabilmeniz için yani bunlar şart ee geriye ne kaldı seviyorsanız mantığınız da uyuyorsa devam edersiniz olmazsa devam etmezsiniz ama ben ileride sorun olacağını düşünüyorum şöyle ki siz iyi bir bölümden mezun olacaksınız o sizin karşınızda hep ezik gibi hissedecek ve hep öne sürecek bunu zaten yapmaya da başlamış lise mezunu sevgilin olmasından utanıyor musun diye de söylemiş bu devam edecek bunu göz önünde bulundurun.

Yüzdeye vurunca kadının eğitim seviyesi arttıkça şiddete uğrama oranı düşüyor
ama erkeklerde şiddet uygulayan olma kısmı eğitimli olmayı etkilemiyor ki son senelerde zaten kadına şiddet oranı fazlasıyla arttı malesef

Ben bir konuda kriterlerimi yazmıştım da millet sülalesine sövmüşüm gibi tepki vermişti. İnsanlar insanın kendisini en iyisine layık görmesine katlanamıyor. Seçtiğim kişi yanlış olabilir eeee olsun ben bir sonraki seçimimde de kriterlerimi aynı tutabilirim.
Benim için maddiyat çok önemli dedim diye ağzına geleni saymışlardı.
Ben kriterlerime önem veriyorum. Bu genel bir doğru demiyorum herkes böyle yapsın demiyorum. Bana göre çok önemli. Ama işte halkımıza bunun da hesabını vermek zorundayız. Yok bilmem kim çok zenginmiş ama karısını dövmüş gsgsgsgs ne alakaysa.
Polis ( amir sınıfı dahil ), asker, doktor, öğretmen, avukat, savcı, hakim hiçbir şekilde bana çekici gelmiyor. Yok yani direkt eliyorum kafadan bu önceden de böyleydi. Ben hukuk mezunuyum tutup kimsenin kapısına dayanmıyorum nasıl hukuk mezunu kadınları beğenmezsin diye başkası için de bu çok itici olabilir . Amaaannn garip garip şeyler

Yasiniz cok kucuk, istiyorsaniz, cok seviyorsaniz zamana birakin simdilik, nasilsa evlilik icin en az 4-5 sene beklemeniz gerekecek. Ayni durumda olup sonradan kafayi toplayip bilgisayar muhendisligi okuyup, cok iyi bir is bulan birini taniyorum. Potansiyeli varsa olabilir.

X