Ip atlayanlar buraya

Sekerrrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2011
83
2
İp Atlayarak zayıflama
Gün içerisinde 15 dakika ip atlayarak 100 kaloriden daha fazla harcamanız mümkündür. Bununla birlikte bacaklarınızdaki kasları güçlendirirsiniz; bunun da yanında, kalçalarınızın daha sağlıklı ve şekilli görünmesine katkıda bulunmuş olursunuz. İp atlayarak, tüm vücudunuzu çalıştırabileceğinizi unutmamalısınız. Bu sayede, ip atlayarak zayıflamak olanaklı hale gelecektir.
İp atlayarak zayıflamak; ve haftada bir kilo vermek mümkün. İp atlayarak, altı hafta sonra bir beden inceldiğinizi de görebileceğinizi belirten uzmanlar, ip atlayarak zayıflarken sıkılmayacağınızı; çünkü sonuçlarından memnun kalacağınızı belirtiyorlar. Zayıflamak için yapılması gereken egzersizler arasında yer alan ip atlamak, sizin için bir süre sonra eğlenceli bir hal alacaktır.

ip atlayıp zayıflanıyormuş .

Süper bir kardiyo egzersizidir, ip atladığınız anda tüm kaslarınız çalışmaya başlıyor
10 Dakika sonra vücudunuz yağ yakmaya başlıyor .
Nefes nefese kaldığınızda durmanızda hiç sakınca yok ve durup tekrar başladığınızda vücut kolay tepki veriyor, yağ yakmayı sürdürüyor.

Zayıflamak için en etkili egzersizlerin başında geliyor ip atlama
Sadece 30 dakika bile yapsanız kilo vermenizi ayrıca formunuzu korumanızıda sağlıyor.
İp atlayıp zayıflanır mı , nasıl yapılır , İp atlamanın faydaları nelerdi?

İp atlamanın hiçbir yan etkisi yoktur.
Hızlı yağ yaktırır , tüm vücudu çalıştırır, kasları güçlendirir uyguladığınız diyetle vücutta sarkmalar olduysa toparlamaya yardımcı olur .
Mutlu hissettirir , kalbinizi korurken bedeninizi gençleştirir .
Basen incelten bir zayıflama hareketiyse istediğiniz İp atlamak tam size göre, hemen denemeye başlayabilirsiniz .
Düzenli olarak uygulandığında en etkili zayıflama yollarından biridir.
Sabah sporu olarak ip atlamaya başladığınızda gün boyu hareketli , canlı ve zinde oluyor vücudunuz

Metabolizmanızın gün boyu çalışmasını sağlıyor .

Akşam saatlerinde yavaşlayan metabolizmanızı ise sadece 300 ip atlama hareketi ile hızlandırırmış olursunuz.

Uyurken kilo vermek mümkün olabilir mi ?

ip atlama egzersizi ile hızlandırılmış metabolizma gece boyunca uyuduğunuz anlarda bile vücudunuzdaki fazlalıkları yakmaya devam ediyor ve kilo vermenizi sağlıyor
Vücut gelişiminiz tamanlanmadıysa boyunuzun uzamanınada güzel bir denen olur .
İp atlama alışkanlığı olan çocuklarda boylarının uzamasını sağlar.

İp atlamak zayıflatır mı ? Bir egzersiz şekli midir ? İp atlayıp nasıl Zayıflanır ?

- En kolay yapabileceğiniz “kardiyo” egzersizlerinin başında geliyor ip atlama.
Nedir bu Kardiyo , (Cardio) Nabzın yükselip kalbin yorulmadan çalışması demektir , vücudun yorulması değil , doğru çalışmasıdır.Yağ yakmak için gerekli egzersiz kardiyodur ve bunu sağlamak içinde ip atlamak yeterli olacaktır

-Kolay öğrenilebililir bu egzersizi uygulamak için atlama ipi yeterli , özellikle dışarıya çıkma imkanı olmayanlar için çözüm olabilir.

-İp atlamak saatte 1000 kalori yaktırır .

-Vücudu inceltir , forma sokar fazla yağları yaktırır
İp atlama egzersizi için ipuçları ;

Yeteri kadar ısınma hareketleri ile vücut ısındığında çok güvenli bir egzersizdir .

Önce esneme , ısınma hareketleriyle başlayın arada nefes egzersizleri yapın .

İp atlamaya başlamadan önce nefes egzersizleri yapmak önemlidir ,dik durun vücudunuzu rahat bırakın derin derin burundan ciğerlere alınan nefesinizi ağızdan yavaş yavaş verin
İlk 5 dakika yavaş tempoda ip atlamaya başlayın .

Not : Önemli bir sağlık sorunu olanlar ip atlamasın, hamile olanlar, yeni doğum yapmış anneler, bel fıtığı, tansiyon, kalp yada nefes darlığı olan hastaların bu egzersizden uzak durması gerekir.

ALINTIDIR

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar, 5 gundur ip atlamaya basladim, arastirdim ve zayiflayanlarin cook oldugunu gordum... Benimle birlikte ip atlayarak zayiflamaya kimler katiliyor gorelim bi canlarimmm :emir_bebek:En Büyük KK burada birbirimizi motive edelim...

ya bende ipimi aldım başlıcaktım bi kaç ay önce ama göğüslerin sarkar dediler. Korkuma atlayamadım zatıflayacaz derken göğüslerimi mahvetmeyeyim :KK50:

ya bende ipimi aldım başlıcaktım bi kaç ay önce ama göğüslerin sarkar dediler. Korkuma atlayamadım zatıflayacaz derken göğüslerimi mahvetmeyeyim :KK50:

Yok canım ya, bende ilk önce ondan korkmuştum ama onu düşünenler hepsi o korkudan dolayı ipe atlamaya başlayamıyorlar, oysa îp atlayıpta zayıflayanların hîç öyle bir şikayetı yok, aksine vücütları diğer sporlarla kıyaslarsak en çabuk forma girer ve zayıflar îp atlamakla... Göğüslerine küçük, dar gelen bi şey giy ve rahatlıkla başla derim, çünkü zayıflayanların hiçbirinin öyle bir şikayeti yok, çok çok mutlular. Hemen bugün başla derim ben :KK1:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben basen eritmek için ip atlamak
istiyorum sizce etkisini kaç güne kadar alabilirim
günde 250 tane atlıyabiliyorum şimdilik 2 gün
oldu başlayalı.
bir de bende bir alet var aıdı ne bilmiyorum yerinde
merdiven çıkıyosun gibi bişiy hareketli step tarzı
anlatabildim mi bilmiyorm :KK70: ama onunla 40 dk egzersiz
yapsam bacaklarım incelir mi yoksa kas mı yaparım sizce?

Bir de bacaklarımı uzatmak istyorum biraz 19 yaşındayım
sizce bi faydasını görür myüm?ya da bildiğiniz başka bi egzersiz
var mıdır bunu sağlamam için.nolur bi çare bulun bana :))

Ben 50 li setler halinde 1 saat atlıyorum 50 ye kadar atlıyorum biraz durup nefes alıyorum tekrar devam ediyorum atlarken karını sık iyice çok etkili oluyor

Ben 50 li setler halinde 1 saat atlıyorum 50 ye kadar atlıyorum biraz durup nefes alıyorum tekrar devam ediyorum atlarken karını sık iyice çok etkili oluyor

cnm ben de günde 2setten 50 şer tane yaparak başlamak istiyorum da ben bacaklarımı 5cm inceltmek istiyorum. ip atlamak alt bacağımda kas yaparak kalınlaştırır mı sence yoksa inceltir mi bilgin varsa söyleyebilirmisin

ip atlayıp zayıflanıyormuş .

Merhaba arkadaslar, 5 gundur ip atlamaya basladim, arastirdim ve zayiflayanlarin cook oldugunu gordum... Benimle birlikte ip atlayarak zayiflamaya kimler katiliyor gorelim bi canlarimmm :emir_bebek:En Büyük KK burada birbirimizi motive edelim...

ben seve seve katılırım sana hala devam ediyorsan

Yarin baslayalimmi.....
Hergun artarak bir plan yapalim.o sayiyi mutlaka atlayalim

cnm ben de günde 2setten 50 şer tane yaparak başlamak istiyorum da ben bacaklarımı 5cm inceltmek istiyorum. ip atlamak alt bacağımda kas yaparak kalınlaştırır mı sence yoksa inceltir mi bilgin varsa söyleyebilirmisin

valla canım yaptığım araştırmalarda tüm vucudu forma sokuyormuş bacaklar hp höp edeceğine şekilli durur bence

kızlar konu baya eski ben yeni topik açıyorum bekliyorum sizleri ip atalayarak zayıflayalım haydiiiii

X