İpek Ongun

bence 10. kitapta Özgür'den ayrılıp tekrar Oktay'a dönsün kaydirigubbakcemile3
aysun maysun çıkarcaklarına...

kızıma 12. yaşından itibaren kitaplarını aldım . bazen bizden öğrenemediklerini kitaplardan öğreniyorlar . bana göre yetişme çağındaki kızlarımıza ,harika bir rehber kitapları....

ya sen olmasaydın atatürkle ilgili bir kitapmış
merak ettim doğrusu
elimdeki kitaplar bitse de alıp okusam

Annemle birlikte tekrar tekrar okuduğumuz yazarlardan ipek ongun.. Serra'nın yaşadıkları bana çok şey öğretti. a.s

En son çıkan kitabı ''ya sen olmasaydın'' ı da en kısa zamanda alıcam kızlar.a.s Peki aranızda bu kitabı okuyanlar varsa yorumlarını yazabilirler mi?

ben ilk çıktığı gün aldım bitirdim kaydirigubbakcemile3

öncelikle eğer benim gibi bu kitaptan beklentin serranın yaşamı üzerineyse büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksın ohaoldumsmile

kitapta iki günlük var serranın ve aysunun.. aysun özgürün almanyada yaşayan yeğeni. özgür ona istanbulu gezdirip milli mücadele dönemini ve Atatürk'ü anlatıyor. aysun da günlüğüne not ediyor zaten kitabın yüzde 70 i de aysunun günlüğünden oluşuyor.alsanaalsanasmile

İlkokul zamanında okuyordum kitaplarını.
Sonra 'bir pırıltıdır yaşamak' isimli kitabını aldım elime.
Öneriler falan vardı içinde. Kadın sadece kendi görüşlerini benimsetmeye çalışıyor.
Genç kızlar kesinlikle kırmızı ruj sürmemeli tarzı bir şeyler vardı.
Ve işte o an benim için bitti. Bir daha da okumam dedim.
Serra'nın evlilik hayatının anlatıldığı kitabı almadım bile... Zaten büyümüştüm ve ilgimi çekmiyordu da.

Sevmiyorum ben bu yazarı. :umursamaz:

kendisini beğenmiyorum açıkçası. tamam bir şeyler öğretmeye çalışıyor ama anlattıkları çok yüzeysel kalıyor.

kitabın yazarı ipek ongun, hayatı toz pembeymiş gibi anlattığın bu nesil senden nefret ediyor bil.

o serra'yı ilk iki kitapta şişko, koca g.tlü diye tanıt bize, sonra üçüncü kitapta sadece 3- 4 kilo vererek zayıflasın. bu kızın boyu kaçtı 1.40 falan mıydı? ben de üç kilo verdim ama zayıflamadım, günlerce ağladım hırsımdan.

kız o kadar çalıştı çabaladı, özel bir üniversitenin dandik bir bölümüne gitti. ben çalışmayıp başarılı bir bölüme gittim. bir burda halime şükredebildim.

ilk sene evde kalmaya başladı. sevgilisi oldu. o sevgili eve geldi paso ama hiçbir nane yiyemediler. biz de öyle sanıp eve gittik...öhöömm...neyse..

7 sene oktay'ı vercem ben sana diye oyaladı, sonra oktay onu aldatınca hıngır hıngır ağladı mı naptı? e yemeyenin malını yerler mesajını burda beğendik tabi biraz.

abim dediği insanla evlendirdin yalan mıııııııııııııııııııııııı?

okumuyorum son birkaç kitabını onun yerine v.c. andrews okurum. daha gerçekçi geliyor.

bir genç kızın gizli defterini genç kızlığa adım atarken okumuştum harika bişeydi...sanki beni anlatıyo gibiydi...

bende ortaokuldayken okumuştm ya da ilkokulun sonlarında falan bir genç kızın gizli defteri serisini o zaman çok severek okumuştm bi çırpıda o dönemler için güzel bi kitapboshayallersmile

ben ilk çıktığı gün aldım bitirdim kaydirigubbakcemile3

öncelikle eğer benim gibi bu kitaptan beklentin serranın yaşamı üzerineyse büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksın ohaoldumsmile

kitapta iki günlük var serranın ve aysunun.. aysun özgürün almanyada yaşayan yeğeni. özgür ona istanbulu gezdirip milli mücadele dönemini ve Atatürk'ü anlatıyor. aysun da günlüğüne not ediyor zaten kitabın yüzde 70 i de aysunun günlüğünden oluşuyor.alsanaalsanasmile

evet dediğin gibi hayal kırıklığına uğradım malesef
bence diğerlerinin devamı niteliğinde değildi,Atatürk'ü anlatması güzel bişey ama kitap daha uzun sürebilirdi ve serraya daha çok ağırlık verilebilirdi

evet dediğin gibi hayal kırıklığına uğradım malesef
bence diğerlerinin devamı niteliğinde değildi,Atatürk'ü anlatması güzel bişey ama kitap daha uzun sürebilirdi ve serraya daha çok ağırlık verilebilirdi

doğru diyosun arkadaşım . kaydirigubbakcemile5
Atatürk'ü anlatmak istiyosa ayrı kitap yazabilirdi gayette severek okurdum aklinialirimsmile
ama serranın serisine mal etmesi iyi olmadı. :eek:lmaz:
ben serrayı arkadaşlarını falan merak ediyordum banane aysundan :umursamaz:

doğru diyosun arkadaşım . kaydirigubbakcemile5
Atatürk'ü anlatmak istiyosa ayrı kitap yazabilirdi gayette severek okurdum aklinialirimsmile
ama serranın serisine mal etmesi iyi olmadı. :eek:lmaz:
ben serrayı arkadaşlarını falan merak ediyordum banane aysundan :umursamaz:

aynen yaa.. kaydirigubbakcemile5
yeri geldi serra bile tınlamadı aysun'u :umursamaz:
ee ben niye aysun'u merak edeyim ki durum böyleyken :sm_confused:
dediğin gibi serranın arkadaşlarını anlatabilirdi
serranın kayınvalidesiyle ilişkilerini anlatabilirdi,biz de öğrenelim dimi ama ileride kaynanişlerimizle nasıl bi ilişki kuracağımızı,nerede nasıl davranıcağımızı..
özgürle tatlı tartışmalar olmalıydı ve bunlar tatlıya bağlanırken nasıl bir yol izlenir bunu öğrenmeliydik
kısacası evlilik hayatını öğretmeliydi bize
inşallah bi kitap daha yazar da onda bize evlilik hayatına dair bir şeyler katar

aynen yaa.. kaydirigubbakcemile5
yeri geldi serra bile tınlamadı aysun'u :umursamaz:
ee ben niye aysun'u merak edeyim ki durum böyleyken :sm_confused:
dediğin gibi serranın arkadaşlarını anlatabilirdi
serranın kayınvalidesiyle ilişkilerini anlatabilirdi,biz de öğrenelim dimi ama ileride kaynanişlerimizle nasıl bi ilişki kuracağımızı,nerede nasıl davranıcağımızı..
özgürle tatlı tartışmalar olmalıydı ve bunlar tatlıya bağlanırken nasıl bir yol izlenir bunu öğrenmeliydik
kısacası evlilik hayatını öğretmeliydi bize
inşallah bi kitap daha yazar da onda bize evlilik hayatına dair bir şeyler katar

kaydirigubbakcemile5

evet zaten 10. kitabın çıkabileceğine dair dedikodular dönüyor bekaydirigubbakcemile5e çıkar şakkıdı
bence ipek ongun 10. kitabı çıkartır ve kafamızdaki soru işaretlerini giderir yani umarım. fisfisfis

ben en çok melis'in durumunu ve toprak'ı merak ediyorum :eek:

kaydirigubbakcemile5

evet zaten 10. kitabın çıkabileceğine dair dedikodular dönüyor bekaydirigubbakcemile5e çıkar şakkıdı
bence ipek ongun 10. kitabı çıkartır ve kafamızdaki soru işaretlerini giderir yani umarım. fisfisfis

ben en çok melis'in durumunu ve toprak'ı merak ediyorum :eek:

çıksın çıksın hihoyyyt
ama yazın aysun serralara gelmesin :KK1:
melisi ben de çok merak ediyorum
sırmayı da unutmayalım tabii kaydirigubbakcemile

tarihi olayların anlatılabilceği bi seri mi bu !:eek:lmaz:yasakkelime aman şunu yazıyım aman şunu eksik etmiyim diyen bi yazar işte:umursamaz: .illa da kendi görüşlerini benimsetmeye çalışan bi yazar..Atatürk'ü , tarihimizi başka bir kitapta anlatabilirdi.ne alaka şimdi.araya sıkıştırır gibi.çizgisinden sıkıldı anlaşılan çıkmaya çalışıyo.:nazar:

eskiden bende okurdum ama şuanda o kadar saçma geliyoki bana ipek ongun.
tamam yararlı bilgiler vermeye çalışıyo ama görende adabı muaşeret konusunda uzmanlığını yapmış sanır..görgü kurallarını ondan mı öğrencez:1closedeyes: .ha ondan öğrencez diyelim önce insanları "insan" yerine koyup öyle yazsın bi zahmet:kızgın:

gençler için gerçekten iyi adımlar atmak istiyosa çok bilmiş havasından sıyrılsın.hangi konuyu hangi kitapta yazabilceğini kavrasın.sengözlerimebaksanab okuyucularına satır aralarında görgüsüzler muamelesi etmesin.

çıksın çıksın hihoyyyt
ama yazın aysun serralara gelmesin :KK1:
melisi ben de çok merak ediyorum
sırmayı da unutmayalım tabii kaydirigubbakcemile

evet sırma da ayrı merak konusu bilmiyorumkismile
aysun bu yaz rahat bıraksın serraları kaydirigubbakcemile3

Bende onun kitapı vardı lütfen beni anla süper kitaptı.. epsilion yayıncıLık..

Çocukluğumuzda bir İpek Ongun furyası vardı sormayın gitsin.Kardeşim alır sonra da ben okurdum.Kendi evine götürmeye yanaşmadığı için hala benim kitaplığımda seri halde yanyana duruyor İpek Ongun kitapları

Bir genc kizin gizli defteri serisini okumustum, cok guzeldi. Hele ilk 2 kitabina bayilmistim. Ilerde sadece o ilk iki kitabi tekrar okumayi dusunuyorum.

ilkokul yıllarımda okumustum yarım elma gönül alma kitabını o kadar akıcı ki 2-3 gunde bitiyo

X