İş hayatından istifa ve patron işçi ilişkisi. Acil.

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.472
8.120
26
Selam kızlar. Ben pek iyi değilim konuya gireceğiz. 6 aydır bebek düşünüyoruz konunun bebekle alakası yok ama neden işe devam ettiğimi bilin diye söylüyorum. Hamile kalıp çıkarım desemde dayanamıyorum. İfşa olmamak adına detay vermeyeceğim. Ünlü herkes tarafından bilinen bir doktorun özel muayenesinde asistanım. Tek kişiyim. Doktorum tam anlamıyla iyi değil. Anlatsam gözyaşlarımdan ekranı göremem. Manipülasyon hakaret bağırma eleştiri laf sayma hak getire. Bi yandan da melek gibi. Söylenilen hiçbirşeyi kabullenmiyor ve siz söylediğinizle kalıyorsunuz. Nalet olsun çeneme sussaydımda çekmeseydim diyorsunuz.
Hayatında ki herkesle kavgalı. Kimse yok yanında. Gittiği heryerle de sorun yaşıyor ve hala çirkefliğe devam ediyor. 5 yıl olucak beraberlik. Borçtur odur budur derken oldu işte. Enterasan olmakla birlikte ailesi bana bayılıyor. Kendiside öyle. Bipolar mıdır bilmiyorum sinirden başım ağrıyor. Balayına çıktım yerime gelen kız 3 gün dayanamadı. Benden başka kimseyle yapamayacak zaten komple kapatıp gidicektir ağlayarak. Kimse çekmez. İnternet gitse bağırıyor düzelt şunu diye. Telefon çekmese bağırıyor öfff alla allaaaa diye. Paronayak oldum. Geç kalıyor mesaj atıyorum darlama beni ne var diyor. Atmıyorum neden haber vermiyorsun diyor.
1 gün önceden rapor teslim edlcek diyorum ertesi gün unutuyor hatırlatmadan onuda mı beceremiyorsun diye bağırıyor. Üstüne birşey dökülüyor hadi diye bağırıyor bi dakka dediğimde çenen çalışmasın diyebiliyor. Kendimi savunsam ayrı seninde dilim fazla uzadı diyor ertesi gün melek gibi.
Ya kızlar o kadar saçma ki. 100 kere söylüyorum mesela unuyor bana neden hatırlatmadın söyleseydin para ödemezdik alla alla dye bağırınca söylemiştim diyorum sus çık şurdan diyor. Ya ben cinnet geçirip çıkıcam kurtulucam ya da iyilikle. Buzluk donmuş buz yok soğuk su bırakın şiş yere diyorum önüme fırlatıyor al şunu diye. Ya diyorum tamam sus uğraşma nalet gelsin herkesle kavgalı ama yok. Tartıştığı kişileri işten attırıyor uğraşıyor ailesne kadar buluyor tehtit ediyor.
Az öncede birden bu mutfağın hali ne diye bağırdı. Ki yeni temizlemişim yani gün içi dağılıyor. Islak mendili yere fırlattı. Neyse dedim aldım geldim ne var bakıyorum sileyim diye bi yandanda benim işlerim var hastalar geliyor mesajlarım çay kahve tekim hepsi bende. Akşam çıkarken hallediyorumda ne manağ durduk yere bulup söyleniyor işte mantıklı mantıksoz farketmez.
Sen evinde de mi böylesin tarzı bişey söyledi. Evindede mi böyle yapıyorsun dedi. Kan beynime sıçradı. Ayıp ediyorsunuz evimi karıştırmayın evim temiz benim diye çıkıştım. Susmuyor hala evinde yapmıyorsun burası ne bilmem ne ben çok iyiyyim diye söylendi. Elim ayağım titriyor kızlar sinirden. Ben ne yapacağım. Çıkmak istiyorum. Çıkmak istediğim içinde söylenicek artık kaldıramıyorum. Bu akşam mı konuşayım sonraki iş günü mü ? Ne önerirsiniz ? 2 ay zaten ihbar sürem var onu beklemem lazım. Birde iyilikle ve düzgün bir konuşma yapmalıyım inanın diğer türlüsü bu kadına mümkün değil

Bu kadar kendi içinde problemli biri, başkalarına gerçektekten derman olabiliyor mu?
Benim böyle bir patronum vardı, yap dediğini yapardım, niye böyle yaptın derdi. Siz istediniz derdim. Ben manyak mıyım derdi.
Manyaksın evet, diyemezdim tabii.
Sonra istifa ettim zaten, adamın da kokain kullandığını öğrendim. Normal değildi çünkü. Bir gün göklere çıkarırdı beni, ertesi gün gerizekalı biriymişim gibi davranırdı.
İşimi iyi yaparım biliyorum fakat kendisi normal değildi işte. Neyse işte insan her şeyden önce kendini düşünmeli.
Doktoru da çok merak ettim:)

bildiğin ruh hastası çık gitsin işi de batsın parası da ne bu böyle
ayrılacam de verdiği muhtemelen asgari ücret belki az fazlkası başına çalınsın ruh sağlığın bozulur
mobing ötesi bu kadının yaptığı
hastalarına nasıl davranıyor çok merak ettim
Asgariden az fazla. Tekim ben bi de sürekli mesai yapıyorum. Duysanız nasıl olcak bu böyle bilmiyorum napcaz biz senle diyor. Çıkayım abi o zaman ben ? Kaldıramıyorum. Hastalarına güleryüz. Onlarla da bazen bişey olunca tersliyor. Mesleği gereği yapmıyor ama. Danışmadaki tartıştığı kız için işten atmazlarsa polis çağırıcağınj söyledi. Sonrada diyorki işinden olsun istemezdim ama herkes ona köpek gibi davrandığı için benim iyi davranmamı kaldıramadı. Gelen ustaları ne bileyim birilerini iğneliyor mesela adamda doğal olarak dikkat ediyorız dese bile işinizi yapın diyor. Teknik ekibi azarlıyor mesela. Adamda azar işitmeye gelmedm dediğinde şikayet ediyor. İnanın ne diceğimi nasıl çıkacğımı şaşırdım. Akşam konuşssam mı ? Sakinlesem mi ?

Bir kere bağırsa bana biri karakolluk olurum.
Hoş bağırılmadan da oluyorum asddfasdf...
Biliyormusun beni üzmekten başı beladan kurtulmuyor. Hep musibet. Allaha havale ediyorum çünkü. Sorma merve o noktadayım şeytanla uğraşma diye susuyorum.

Hepsi aşırı mobbing, elinize bir iki hakaret ettiği bağırdığı vs goruntuyu alın, yada mesaj. Sonra işten cikiyorum diin, tazminatı talep edin. Vermezse dava açarım dersiniz. Psikolojinz daha önemli.
İnanın değmez. Tüm hastanedeki başhekimlere ona buna adımı verip kariyerimi bitirir. Kocamla uğraşır. Kocamın çalıştığı yerin sahibine kadar bulup uğraşır.

Bu kadar kendi içinde problemli biri, başkalarına gerçektekten derman olabiliyor mu?
Benim böyle bir patronum vardı, yap dediğini yapardım, niye böyle yaptın derdi. Siz istediniz derdim. Ben manyak mıyım derdi.
Manyaksın evet, diyemezdim tabii.
Sonra istifa ettim zaten, adamın da kokain kullandığını öğrendim. Normal değildi çünkü. Bir gün göklere çıkarırdı beni, ertesi gün gerizekalı biriymişim gibi davranırdı.
İşimi iyi yaparım biliyorum fakat kendisi normal değildi işte. Neyse işte insan her şeyden önce kendini düşünmeli.
Doktoru da çok merak ettim:)
İsim vermiyim. İmza aldırdı bana burdaki herşy burda kalıcak diye. Manyakmış çünkü. Ne yapayım ben ?

İsim vermiyim. İmza aldırdı bana burdaki herşy burda kalıcak diye. Manyakmış çünkü. Ne yapayım ben ?
İstifanızı yazıp ihbar sürenizi bekleyin. Ben kararımı verdim deyin. Ona fikrini sormayın. Bu sizin yasal hakkınız. Yasal sürece de itiraz edecek hâli yok. Ünlü bir doktorsa, ünlü olmayı hazmedemeyen aşağılık kompleksli biri muhtemelen. Siz rahat davranın, onun kendiyle olan problemlerinin yükünü taşımak zorunda değilsiniz. İstifadan sonra süreç sizden çıkıyor zaten.

Ama susulması gereken noktanın zerresi kalmamış. Hayir yani. Bu kötülüğü kendinize yapamazsınız.
Aksam çıkarken konuşayım diyorum. Yoksa sakinleşip yarın mı konuşayım ? Eşim çok sinirleniyor. Ona kalsa bırak gitme it gibi azarlıyor diyor.

X