İş hayatından istifa ve patron işçi ilişkisi. Acil.

Sizin sağlığınız çok daha önemli, stresten hasta olursunuz. Bir an evvel konuşun ayrılın. Ya da mutfakla ilgilenmesi için başka birini daha alsın iş yükünüzü hafifletsin.
15 kişide alsa kadın aynı. Bu niye böyle diyede bağırabilir. Hastayım zaten saç oynama hastalığım azıyor.

Eşin doğru söylüyor. Ben de bir manyak esnaf yanında çalıstım 3 gün önce bu hafta bırakıcam dedim. Konusuruz ederiz sallamadı. Hic konuşmadı benle. En son gün bugün son günüm dedim yaa öyle mi dedi. Neyse sabah bi gitti. Akşam çıkış saati geldi 7ydi. Adam piyasada yok. Ben anahtar teslim edecem konuşacam güya yok. Arıyorum gelmiyor filan oyalıyo. Kapat git konusuruz filan. Ben de ilçede oturuyorum otobüsler akşamları saatli yetişmem lazım filan. 9 otobüsünü bile kaçırdım diye hatırlıyorum. En son ben dükkandayım gelene kadar da kapatmıyorum dedim geldi artık. Direkt anahtarı masaya koydum. Hakkınızı helal edin dedim giyindim
Bu da hesap kitap yaptı güya. Alacağım da vardı. Bir yakınımdan alacağı vardı. Şu an eşim olur. Dedim ben ondan alırım. 😂
Kız bişey anlamadım ben bu hikayeden😂

15 kişide alsa kadın aynı. Bu niye böyle diyede bağırabilir. Hastayım zaten saç oynama hastalığım azıyor.
Kötü ayrılmamaya bakın, taktığına takan biri demişsiniz işi gücü bırakıp ekmeğinizle oynamaya kalkmasın. Gönlünü yaparak güzellikle ayrılın. Biraz ara verip başka iş bakarsınız.

Bunu bugün halletmem lazım. Kısa net cümleler bulur musunuz bana. Başımın ağrısından sağlıklı düşünemiyorum. Sağolun bu arada.
İyi akşamlar x hanım, ben işten "özel nedenlerimden dolayı" ayrılmak durumundayım. İstifamı işleme almanızı rica ediyorum. Bu güne kadarki çalışma hayatımız için size teşekkür ederim.(özellikle teşekkür edin. Egosu yüksek biri var karşınızda ve bu durum onun saldırgan tavrını dizginler çünkü amacınız sorunsuz bir şekilde ayrılmak sonuçta.) İhbar sürem bitene kadar devam edeceğim. İstifa mektubumu da hemen verebilirim deyin.
Nedenleri sorgulayamaz. Özel nedenlerinizi açıklamak zorunda değilsiniz.
hiçbir şey açıklamak zorunda değilsiniz hatta.
sorarsa da, söylediğim gibi. Özel nedenler ve bu kısmı bende kalsın dersiniz.
istifanızı yazıp bırakın. Tarih atın. İtiraz etme hakkı yok. Ve siz haklısınız.
Önce şu kurban bilincinden çıkın ama. İsterseniz bu konuşmayı yarın yapın. Başak burcu iseniz Çarşamba günü yapın. Çarşamba başakların uğurlu günüdür:)

Kötü ayrılmamaya bakın, taktığına takan biri demişsiniz işi gücü bırakıp ekmeğinizle oynamaya kalkmasın. Gönlünü yaparak güzellikle ayrılın. Biraz ara verip başka iş bakarsınız.
Evet takıyor. Nasıl güzellikle ayrılıcam? Bugün konuşmammı hayırlıdır konuşmamam mı ? Evet işi gücü bırakıp ekmeğimle oynar. Üstünede ben ekmek verdim işçim şerefsiz çıktı yaptığına bak der.

İyi akşamlar x hanım, ben işten "özel nedenlerimden dolayı" ayrılmak durumundayım. İstifamı işleme almanızı rica ediyorum. Bu güne kadarki çalışma hayatımız için size teşekkür ederim.(özellikle teşekkür edin. Egosu yüksek biri var karşınızda ve bu durum onun saldırgan tavrını dizginler çünkü amacınız sorunsuz bir şekilde ayrılmak sonuçta.) İhbar sürem bitene kadar devam edeceğim. İstifa mektubumu da hemen verebilirim deyin.
Nedenleri sorgulayamaz. Özel nedenlerinizi açıklamak zorunda değilsiniz.
hiçbir şey açıklamak zorunda değilsiniz hatta.
sorarsa da, söylediğim gibi. Özel nedenler ve bu kısmı bende kalsın dersiniz.
istifanızı yazıp bırakın. Tarih atın. İtiraz etme hakkı yok. Ve siz haklısınız.
Önce şu kurban bilincinden çıkın ama. İsterseniz bu konuşmayı yarın yapın. Başak burcu iseniz Çarşamba günü yapın. Çarşamba başakların uğurlu günüdür:)
Kovayım. Çok teşekkür ederim. Çok iyi geldi. Hastalar gitti toparlanacağım. Egolu evet saldırabilir sorgulayabilir. Balayına bile yerine birini bulup çık diyen biri. Bulduğum kişi gidincede sigortalı olsa yapamaz diye bağırdı. Kararsızım inanın bugün mü diğer günmü konuşsam emin değilim. Yarın evden çalışma günüm.

Tazminatta istemiyorum tek isteğim kavgasız dövüşsüz uğraşmadan kurtulmak.
Saçmalama Allah aşkına, onca yıl böyle birini çekmişsin birde tazminatını bırakıp mı çıkacaksın? Ben olsam üstüne mobbingden dava açar, ayrıca tazminat isterdim. Uğraşsın dursun...

Kovayım. Çok teşekkür ederim. Çok iyi geldi. Hastalar gitti toparlanacağım. Egolu evet saldırabilir sorgulayabilir. Balayına bile yerine birini bulup çık diyen biri. Bulduğum kişi gidincede sigortalı olsa yapamaz diye bağırdı. Kararsızım inanın bugün mü diğer günmü konuşsam emin değilim. Yarın evden çalışma günüm.
Bence bir sakin olun önce. Bu kadar fevri haldeyken çözüm olmaz. Şu çok iyi olduğu günler varmış ya, kadının eşref saatleri. O zamanları bekleyin. O zamana kadar siz yıpranan sinirlerinizi toparlayın, işi bırakmaya kesin olarak karar verdiğiniz için, emin olun yarın öbür gün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz zaten.
Orası sadece iş yeri, toplama kampı değil. Yerinize birini bulmak görevi sizin sorumluluğunuz değil. Dediğim gibi, biraz da sizin yaydığınız enerji yüzünden üzerinize bu kadar geliyor. O kurban bilincinden lütfen çıkın.
Kova burcunun uğurlu günü de baktım, Cumartesi diyor.🤭
Hatta size bir tavsiye daha vereyim mi, bu sorunu öfke ile çözemezsiniz. Patronunuza masasında duracak bir biblo, bir kar küresi artık her neyse bir hediye alın. İstifa ederken hediye edin. Bu güne kadarki çalışmalarımız için size canı gönülden teşekkür ederim, bunu da bir hatıra olarak size hediye etmek istiyorum deyin.
Bakın ters psikoloji çoğu zaman işe yarar.
Algısı dağılır. Doktor olabildiyse, iyi kötü sonuçta zeki biri var karşınızda. Onla düşman olmanıza gerek yok. Konu da basit. Size düşmanlık etmesinin yolunu kapatmış olursunuz bu sayede. Bugün konuşmayın, hatta biraz durup dinlenin ve sakinleşin.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Selamlar.🍀🩵

Öncelikle elinizde kanıt olsun. Mesaj, ses kaydı hatta video. Güvenlik kamerası varsa kayıtlarını telefonla çekin sizde kalsın. Sonra istifa dilekçeniz yazın, iyi olduğu bir zamanda verin ve tüp bebek tedavisine başlıyorum, bu süreci evimde dinlenerek geçirmek istiyorum, iş stresi ve yoğunluğu beni yıpratıyor diye konuşun. Baktınız çirkeflik yapıyor peki o zaman bana uyguladığınız mobingler elimde kanıtlı şekilde var dava açarım bu şekilde hallederiz diyin. Ama karşısında güçlü durun. Hak var hukuk var o kim ki ailenizle sizi tehdit edecek? Hem tazminatınızı da almış olursunuz. Baktınız daha da çirkefleşiyor sizin bana uyguladığınız mobingi gerekirse ana haberlere gönderir, konuşurum sizin bu yaninizi herkes görür diye gözünü korkutun. Ama tabiki iyi yoldan halletmeye çalışın. Siz naif biri gibisiniz bu çirkef insan olamamış kişiyle onun anladığı dilden konuşamazsınız gibi...

sigortalı olsa neden yapamayacakmış, en fazla 2 haftalık maaşı kadar tazminat öder olur biter. ki onu ödemesi içinde bu kadının önce arabulucuya başvurması sonra da dava açması gerekli. bunun ile uğraşmayacağına da eminim.

seni de sindirmiş iyice. onu yapamaz bunu yapamaz diye. ben artık dayanamıyorum bu tarz tavırlarınıza ve istifa ediyorum de ver kağıdı. ihbar süresi de beklemek zorunda değilsin bu yaşadıkların haklı nedenle fesih sebebi zaten. sana attığı sitem dolu mesajlarıda da silme. arayıp telefonda azarlıyorsa da onu da ses kaydına al.

zaten daha önce çalışan insanlar olmuş onlar da senin bu yaşadıklarına şahit olurlar. sen ihbar süreni beklemek zorunda dahi değilsin. kadın seni sindirmiş. istanbul gibi kocaaa şehirde nereyi arayacak da korkuyorsun bu kadar. korkması gereken o, çünkü ünlü olan kişi o.

Pardon da niye kula kulluk ediyorsunuz? Bu tip insanların biti bu yüzden kanlanıyor işte. Milyon dolarlar falan kazanıyormuşsunuz gibi neden duruyorsunuz orda? Asgari ücreti her yerde kazanabilirsiniz. Çoktan ses kaydı, görüntü alıp burnundan getirmeliydiniz. Gerekirse görüntüleri sosyal medyada paylaşın mesleki itibarını zedeleyin. Elinde olan tek şey odur zaten.

Var tabi. Ama uğraşılmaz. Ekmek yediği kaba pisledi diye konuşur. Can sıkar. Ailesi girer. Uğraşamam kızlar vaktim hayatım kıymetli benim. Tadilat vardı. Canım çıktı. Mesai yapıp çıktım. Geç gitti ustalar temizlik olmadı kadın başına olcak iş değil eşya yerleşcek. İşten çıktımda durur mu. Gece saat 12 de yazmış bütün iş bana kaldı heryerim ağrıyor sabah gelince eksik birşey istemiyorum bilmem ne bilmem ne. Banane abi ? Benim işyerim mi ya ?

Sen ugrasilmaz diyip geri çekildikce o seninle uğraşma hakkı bulabilir. Dinsizin hakkından imansız gelir demişler. Gerekirse tazminat karşılığı bir avukat bul ve hakkını al.

Şöyle yapsam. Ben iş hayatına ara vermek istiyorum devam edemeyeceğim işimle aynı anda evimi yürütemiyorum diye. Bana o kadar bağımlı ki. Çocuğunda olsa ayrılma sakın sen biliyorsun herşeyi evden çalış gelme istersen dediği zamanlarda oldu. Ben 1 gün rapor kullanamadım. Yerime kimse yok kimse çekmiyor kadını.
Şeytan Orada Giyer, şeytan marka giyer filmindeki patron gibi.
Mutlaka izle.

Selam kızlar. Ben pek iyi değilim konuya gireceğiz. 6 aydır bebek düşünüyoruz konunun bebekle alakası yok ama neden işe devam ettiğimi bilin diye söylüyorum. Hamile kalıp çıkarım desemde dayanamıyorum. İfşa olmamak adına detay vermeyeceğim. Ünlü herkes tarafından bilinen bir doktorun özel muayenesinde asistanım. Tek kişiyim. Doktorum tam anlamıyla iyi değil. Anlatsam gözyaşlarımdan ekranı göremem. Manipülasyon hakaret bağırma eleştiri laf sayma hak getire. Bi yandan da melek gibi. Söylenilen hiçbirşeyi kabullenmiyor ve siz söylediğinizle kalıyorsunuz. Nalet olsun çeneme sussaydımda çekmeseydim diyorsunuz.
Hayatında ki herkesle kavgalı. Kimse yok yanında. Gittiği heryerle de sorun yaşıyor ve hala çirkefliğe devam ediyor. 5 yıl olucak beraberlik. Borçtur odur budur derken oldu işte. Enterasan olmakla birlikte ailesi bana bayılıyor. Kendiside öyle. Bipolar mıdır bilmiyorum sinirden başım ağrıyor. Balayına çıktım yerime gelen kız 3 gün dayanamadı. Benden başka kimseyle yapamayacak zaten komple kapatıp gidicektir ağlayarak. Kimse çekmez. İnternet gitse bağırıyor düzelt şunu diye. Telefon çekmese bağırıyor öfff alla allaaaa diye. Paronayak oldum. Geç kalıyor mesaj atıyorum darlama beni ne var diyor. Atmıyorum neden haber vermiyorsun diyor.
1 gün önceden rapor teslim edlcek diyorum ertesi gün unutuyor hatırlatmadan onuda mı beceremiyorsun diye bağırıyor. Üstüne birşey dökülüyor hadi diye bağırıyor bi dakka dediğimde çenen çalışmasın diyebiliyor. Kendimi savunsam ayrı seninde dilim fazla uzadı diyor ertesi gün melek gibi.
Ya kızlar o kadar saçma ki. 100 kere söylüyorum mesela unuyor bana neden hatırlatmadın söyleseydin para ödemezdik alla alla dye bağırınca söylemiştim diyorum sus çık şurdan diyor. Ya ben cinnet geçirip çıkıcam kurtulucam ya da iyilikle. Buzluk donmuş buz yok soğuk su bırakın şiş yere diyorum önüme fırlatıyor al şunu diye. Ya diyorum tamam sus uğraşma nalet gelsin herkesle kavgalı ama yok. Tartıştığı kişileri işten attırıyor uğraşıyor ailesne kadar buluyor tehtit ediyor.
Az öncede birden bu mutfağın hali ne diye bağırdı. Ki yeni temizlemişim yani gün içi dağılıyor. Islak mendili yere fırlattı. Neyse dedim aldım geldim ne var bakıyorum sileyim diye bi yandanda benim işlerim var hastalar geliyor mesajlarım çay kahve tekim hepsi bende. Akşam çıkarken hallediyorumda ne manağ durduk yere bulup söyleniyor işte mantıklı mantıksoz farketmez.
Sen evinde de mi böylesin tarzı bişey söyledi. Evindede mi böyle yapıyorsun dedi. Kan beynime sıçradı. Ayıp ediyorsunuz evimi karıştırmayın evim temiz benim diye çıkıştım. Susmuyor hala evinde yapmıyorsun burası ne bilmem ne ben çok iyiyyim diye söylendi. Elim ayağım titriyor kızlar sinirden. Ben ne yapacağım. Çıkmak istiyorum. Çıkmak istediğim içinde söylenicek artık kaldıramıyorum. Bu akşam mı konuşayım sonraki iş günü mü ? Ne önerirsiniz ? 2 ay zaten ihbar sürem var onu beklemem lazım. Birde iyilikle ve düzgün bir konuşma yapmalıyım inanın diğer türlüsü bu kadına mümkün değil

İnanın değmez. Tüm hastanedeki başhekimlere ona buna adımı verip kariyerimi bitirir. Kocamla uğraşır. Kocamın çalıştığı yerin sahibine kadar bulup uğraşır.

Ne demek değmez ? Kim bu adam da her yere eli kolu uzanıyor ? Bu kadar hakaret, kavganın olduğu yerin neresi kurumsal ki 2 ay ihbar süreniz olsun ?

Bu kadar agirini yasamadim ama iş yerinde mobing yaşamış biriyim. Avukat tuttum dava açmak için şahit olması elini güçlendiriyor. Sonra başka sebeplerden benim dava açılmadı. Ben ayrılırken kimseyle muhattap olmadım. Notere gidip ayrıldığını bildirdim direkt işyerine ihbar fln kullanmadım.

X