Is yerindeki arkadaslara cok kırıldım

selmacayr

Asla geçmişte yaşama; ama daima geçmişten ders al.
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
191
157
26
Merhaba arkadarlar öncelikle ben 2 sene önce çalışıyordum evlendikten sonra bıraktım eşim istemedi neyse benim düğünüm kışın oldu ve ben iş yerindeyken 5 arkadaşla çok samimiydik özellikle içlerinden birini kendi ablam gibi severdim kavga etsek bile hemen pişman olur ozur dilerdik birbirimizden konu bu değil ama samimilikten bahsettim.
Neyse benim ne nisanima nede düğünüme geldiler bekledim ama gelmediler.
Gecen o 5 kişiden içinden biri daha nişanı vardı gitmişler düğünü vardı gitmişler
Ablama attım resmi abla çok kırıldım beni hiç sevmiyorlarmiydi dedim
Ablamda takma neyine takiyorsun bosver belkide gelemediler eşleri izin vermedi bilemezsin dedi
Bende insan sevdiğinin yanında olmazmi kardeşi gibi gördüğün yanında olmazmi dedim.
Bu arada ben onların içinden birinin kinasina gittim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki niye takiyorsun diyeceksiniz ama biz 8 yıl boyunca boyleydik yani o yüzden

Merhaba arkadarlar öncelikle ben 2 sene önce çalışıyordum evlendikten sonra bıraktım eşim istemedi neyse benim düğünüm kışın oldu ve ben iş yerindeyken 5 arkadaşla çok samimiydik özellikle içlerinden birini kendi ablam gibi severdim kavga etsek bile hemen pişman olur ozur dilerdik birbirimizden konu bu değil ama samimilikten bahsettim.
Gecen o 5 kişiden içinden biri daha nişanı vardı gitmişler düğünü vardı gitmişler
Ablamda takma neyine takiyorsun bosver belkide gelemediler eşleri izin vermedi bilemezsin dedi
Bende insan sevdiğinin yanında olmazmi kardeşi gibi gördüğün yanında olmazmi dedim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki niye takiyorsun diyeceksiniz ama biz 8 yıl boyunca boyleydik yani o yüzden
Gerçek yüzlerini gormussunuz.Bosverin.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Evlendikten sonra görüşmeye devam ettiniz mi?

Siz ne düşünüyorsunuz?

İş arkadaşlıklarının çoğu böyledir, işten ayrılınca biter. Nadiren sağlam dost çıkar iş yerinden kafanıza takmayın

2 sene önce evlenen iş yeri arkadaşımın da düğününe ben gittim ama benden hariç kimse gitmedi. Korona dönemiydi ve insanlar korkuyordu. Sizinki de korona dönemine denk gelmiş sanırım, ondan olabilir belki.

Ablanız doğru demiş. Eşiniz nasıl sizin çalışmanıza karışmışsa onların eşi de nereye gidip gitmeyeceklerine karışmıştır işte. Er sözü her şeyin önüne gegeçer.
Ama ben kendimde istemiyorum artık sıkılmıştım ama yani eşleri herseye izin vermeyin biri degillerki bir yere gidecekleri zaman gayette izin alabiliyorlardı

Simdi sizi liseden bir arkadasiniz dugunune cagirsa gitmezsiniz
Bu da onun gibi birsey
Halihazirda normal hayatta gorusmediginiz insanlarsa gelmemis olmalarina sasirmamaniz gerek
Dugununuz oldugunda gelmemisler o zaman alinip kusup ordan burdan silip kesip atsaydiniz simdi baskasinin nisanina gittiklerini de gormezdiniz ek olarak

Çalıştığınız zamanlarda sadece iş yerinde mi görüşüyordunuz yoksa dışarıda da bi şeyler yapıyor muydunuz? Sadece iş yeri arkadaşlığıydı belli ki siz fazla anlam yüklemişsiniz. Bu kadar takıyorsanız sorun onlara benimkine neden gelmediniz diye.

Çalıştığınız zamanlarda sadece iş yerinde mi görüşüyordunuz yoksa dışarıda da bi şeyler yapıyor muydunuz? Sadece iş yeri arkadaşlığıydı belli ki siz fazla anlam yüklemişsiniz. Bu kadar takıyorsanız sorun onlara benimkine neden gelmediniz diye.
1 2 kez çıktık onun haricinde hep iş yerinde görüşürdük

Onlar sadece iş arkadaşlarınızmış, arkadaşınız değil. Siz fazla anlam yüklemişsiniz.
Ya öyle olabilir ama şöyle düşünün çok samimiydik hani yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi eğlenirdik güler cosardik neden benim düğünüme geldilerde diğerine gittiler onu anlamadım yani galiba takıntılı biriyim yada insanları kendim gibi görüyorum

Ya öyle olabilir ama şöyle düşünün çok samimiydik hani yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi eğlenirdik güler cosardik neden benim düğünüme geldilerde diğerine gittiler onu anlamadım yani galiba takıntılı biriyim yada insanları kendim gibi görüyorum
Diger kisi hala calismaya devam ediyor mu? Zaten evlendikten sonra butun iletisiminiz bitmis sizi sadece is arkadasi olarak goruyorlarmis arkadas olarak degil. Bu kadar takilmanizi anlamadim eger can ciger dost olsaydiniz zaten isten ciktiktan sonrada bir sekilde iletisim kurup gorusurdunuz. Gorusmediginize gore dediginiz kadar sizde onemsemiyorsunuz onlari bu kadar takmanin mantigida yok o zaman.

1 2 kez çıktık onun haricinde hep iş yerinde görüşürdük
Yani zaten iş dışında görüşmeniz yok, bir de evlenip işten ayrılmışsınız koca lafıyla (inşallah yarın öbür gün kafanızı duvara vurmazsınız) .Ben de gitmezdim açıkçası benimle bir geleceği olamayacak sadece bir iş arkadaşlığı bu.

Diger kisi hala calismaya devam ediyor mu? Zaten evlendikten sonra butun iletisiminiz bitmis sizi sadece is arkadasi olarak goruyorlarmis arkadas olarak degil. Bu kadar takilmanizi anlamadim eger can ciger dost olsaydiniz zaten isten ciktiktan sonrada bir sekilde iletisim kurup gorusurdunuz. Gorusmediginize gore dediginiz kadar sizde onemsemiyorsunuz onlari bu kadar takmanin mantigida yok o zaman.
Onlar benimle gorusmuyorlarki ben niye onlarla gorusuyum evlendikten sonra aradılar hatta napiyorsun diye bende duygularımı ifade ettim sacma sapan seyler söylediler zaten 2 si evli 2 si bekardi hep bahane sundular önüme ondan sonra konuşmayı kestim zaten bide birine gittiklerini görünce konduramadim niye böyle yaptım anlamadım zoruma gitti harelde

iş arkadaşlarını kaale alıp çok üzülmeyin. benim de düğünüme gelen olmadı gelicem deyipte. bir de aaa gelcez tabi filan filan konuşurlarken. sadece 2 ay çalışıp başka bir iş buldum deyip çıkan kızın nişanına gidildi süslenilip püslenilip benim düğünüme gelen kimse yok ve ben daha uzun süre çalışmıştım onlarla düşün. sonrasında çok üzüldüm tabi. ama unuttum gittim zaten boşandım da bi daha evlenirsem umurumda bile olmaz valla. sizde üzülmeyin insanlar böyle.

X