Is yerindeki arkadaslara cok kırıldım

Yani zaten iş dışında görüşmeniz yok, bir de evlenip işten ayrılmışsınız koca lafıyla (inşallah yarın öbür gün kafanızı duvara vurmazsınız) .Ben de gitmezdim açıkçası benimle bir geleceği olamayacak sadece bir iş arkadaşlığı bu.
Ama bende istemiyordum aslında yorulmuştum iyice sıkılmıştımda ömrüm çalışmakla geçti

Onlar benimle gorusmuyorlarki ben niye onlarla gorusuyum evlendikten sonra aradılar hatta napiyorsun diye bende duygularımı ifade ettim sacma sapan seyler söylediler zaten 2 si evli 2 si bekardi hep bahane sundular önüme ondan sonra konuşmayı kestim zaten bide birine gittiklerini görünce konduramadim niye böyle yaptım anlamadım zoruma gitti harelde
Gorusmediginiz insanlari hala dert etmeyin o zaman. Bahaneleri neymis ne dediler?

Gorusmediginiz insanlari hala dert etmeyin o zaman. Bahaneleri neymis ne dediler?
Valla 2 yıl oldu konuşalı tam hatırlamıyorum ama saçma sapan bahaneler sundular önüme onu hatırlıyorum ondan sonra muhattap olmadım zaten

Valla 2 yıl oldu konuşalı tam hatırlamıyorum ama saçma sapan bahaneler sundular önüme onu hatırlıyorum ondan sonra muhattap olmadım zaten

Ben de yeni evlendiniz sandim. İki yillik evlisiniz ve hala iki yil onceki is arkadaslarinizi kafaya takiyorsaniz. Evet takintili olmus oluyorsunuz.

Ben de yeni evlendiniz sandim. İki yillik evlisiniz ve hala iki yil onceki is arkadaslarinizi kafaya takiyorsaniz. Evet takintili olmus oluyorsunuz.
Aslında takmadım ama içinden birinin nisanina giutmisler fotoğraf çekinmişler gördüm öyle yazdım

Merhaba arkadarlar öncelikle ben 2 sene önce çalışıyordum evlendikten sonra bıraktım eşim istemedi neyse benim düğünüm kışın oldu ve ben iş yerindeyken 5 arkadaşla çok samimiydik özellikle içlerinden birini kendi ablam gibi severdim kavga etsek bile hemen pişman olur ozur dilerdik birbirimizden konu bu değil ama samimilikten bahsettim.
Neyse benim ne nisanima nede düğünüme geldiler bekledim ama gelmediler.
Gecen o 5 kişiden içinden biri daha nişanı vardı gitmişler düğünü vardı gitmişler
Ablama attım resmi abla çok kırıldım beni hiç sevmiyorlarmiydi dedim
Ablamda takma neyine takiyorsun bosver belkide gelemediler eşleri izin vermedi bilemezsin dedi
Bende insan sevdiğinin yanında olmazmi kardeşi gibi gördüğün yanında olmazmi dedim.
Bu arada ben onların içinden birinin kinasina gittim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki niye takiyorsun diyeceksiniz ama biz 8 yıl boyunca boyleydik yani o yüzden
İki sene önce pandeminin göbeğinde kışın ortasında düğün yaptığınız için gelmemiş olabilirler mi acaba? Bir düşünün bakalım.

Merhaba arkadarlar öncelikle ben 2 sene önce çalışıyordum evlendikten sonra bıraktım eşim istemedi neyse benim düğünüm kışın oldu ve ben iş yerindeyken 5 arkadaşla çok samimiydik özellikle içlerinden birini kendi ablam gibi severdim kavga etsek bile hemen pişman olur ozur dilerdik birbirimizden konu bu değil ama samimilikten bahsettim.
Gecen o 5 kişiden içinden biri daha nişanı vardı gitmişler düğünü vardı gitmişler
Ablamda takma neyine takiyorsun bosver belkide gelemediler eşleri izin vermedi bilemezsin dedi
Bende insan sevdiğinin yanında olmazmi kardeşi gibi gördüğün yanında olmazmi dedim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki niye takiyorsun diyeceksiniz ama biz 8 yıl boyunca boyleydik yani o yüzden
kesinlikle takı yada başka birşey alıp masraf yapmamak içindir.
gittikleri de mecburen halen çalıştığı içindir.

Kıskandıkları ihtimali geldi aklıma. Burda biri yazmıştı mezuniyet günü derece alınca en samimi arkadaşlarım dönüp gitti gibi bir şeydi. İçlerini bilemezsiniz belki mutluluğunuzu istemediler. Evlendikten sonra hiç görüşmemeniz bu ihtimali kuvvetlendiriyor

İş arkadaşlıklarının pek azı özel hayatta da devam ediyor. İşte olan işte kalıyor çoğunlukla. Ben sizin gibi canım cicim havalarda uçuşan sıkı dostların birbirlerinin arkasından neler çevirdiğini biliyorum. Demek ki gözünüzde büyüttüğünüz kadar değilmiş. Bu da bir tecrübe deyin, çok da üzmeyin kendinizi.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Ablanız çok pozitif bakmış. Sekiz yıl değil onsekiz yıl emek verdiğin eşinden bile ne kazıklar yiyerek hiç tanımamışım diyor insanlar. İş bağlamında oluşan ilişkilere asla güvenmiyorum bu sebepten. Gelmek isteselerdi, beş kişinin beşinin de aynı gün işi çıkmazdı, istememişler. Hakikaten hayat böyle şeyleri bu kadar kafanıza takacak kadar uzun değil. Herkes kendi bilir, gelene hoş geldin, gelmeyene uğurlar olsun denir.

İş arkadaşlığı başka, arkadaşlık başka. Sosyal yaşamında görüşmediğiniz kişi arkadaşınız falan değildir. İşten ayrılmışsınız artık zaten, yapacağınız ayda yılda bir telefonda konuşmak. Onu bile yaparsanız iyi. Şu ekonomide bir daha görüşmeyeceğini kişinin düğününe gidecek insan nadirdir

Kıskandıkları ihtimali geldi aklıma. Burda biri yazmıştı mezuniyet günü derece alınca en samimi arkadaşlarım dönüp gitti gibi bir şeydi. İçlerini bilemezsiniz belki mutluluğunuzu istemediler. Evlendikten sonra hiç görüşmemeniz bu ihtimali kuvvetlendiriyor

Ayy mezuniyet derecesiyle ayni şey mi bu ya? Derece almak bir başari ve ayni ortamdayken dönüp gitmek bambaşka bir olay.
Düğüne gitmeyen niye kiskanc olsun. Kimi takı takmak istemiyor, önemsemiyor. Üşenip milletin dugunune gitmesek.kocasini kiskaniyor olcaz herhalde kafanizda kurmayin söyle şeyler. 😃

Iş arkadasligini cok abartmissiniz konu sahibi, tabi ki tartissaniz ozur dileyeceksiniz barisacaksiniz zaten bu kardeslik degil barişmayip baska nasil olacak ayni yere mecbur geliyorsunuz, iş disinda da pek goruşmuyormuşsunuz zaten.

Neyi kıskanacaklar evlenmiş olmasını mı?

Bence gerçekten samimi değilsiniz .bizim universitede bir arkadasimiz vardi bizle samimi degildi ama cok iyi arkadas ve cok samimi oldugunuza inaniyordu .yakin zamanda bir arkadasim evlendi vay efendim dugune nasil cahirmazmis arkadaslik bu muymus sumuymus .universitede kantinde 3 kere yanyana oturmuslugunuz bile yoktur .evlenen arkadas ne alaka dedi ben ne alaka dedim .bazi insanlar kendi kendilerine gelin guvey oluyorlar.

Hayır pandemi yoktu gayet hersey normaldi üstelik bu agresiflik neden?
Hangi agresiflik?

İki sene öncenin kış mevsimi 2021 kışı oluyor hanfendiciğim. Pandeminin en civcivli zamanı. Ki şu sıra bile ben mesela öyle organizasyonlara girmiyorum hala. Kapalı mekan bir sürü insan mikrop yuvası.

Hangi agresiflik?

İki sene öncenin kış mevsimi 2021 kışı oluyor hanfendiciğim. Pandeminin en civcivli zamanı. Ki şu sıra bile ben mesela öyle organizasyonlara girmiyorum hala. Kapalı mekan bir sürü insan mikrop yuvası.
Valla o zaman yoktu herkes maskeyle giriyordu

X