Is yerindeki arkadaslara cok kırıldım

iş arkadaşlarıyla kurulan samimiyet iş dışına taşmıyorsa gerçek bi arkadaşlık denemez buna
iş yerinde beraber zaman geçirdiğiniz için mecburen samimi olmuşsunuzdur o dönem
işten ayrılınca bitmiş gitmiş zaten neden düğüne gelsinler
hala aynı işyerinde olsaydın gelirlerdi muhtemelen
bi de düğün kışın olmuş şehir dışında mı bu arkadaşlar
aynı şehirde misiniz

beni de geçen akşam 1 sene önce ayrılan iş arkadaşımız aradı
işi düşmüş aramış yani öyle samimiyetsiz geldi ki
bi de aklınca beni övdü falan samimiyet sıfır
iş arkadaşıyla gerçek arkadaşlık çok nadir oluyor

iş arkadaşlarıyla kurulan samimiyet iş dışına taşmıyorsa gerçek bi arkadaşlık denemez buna
iş yerinde beraber zaman geçirdiğiniz için mecburen samimi olmuşsunuzdur o dönem
işten ayrılınca bitmiş gitmiş zaten neden düğüne gelsinler
hala aynı işyerinde olsaydın gelirlerdi muhtemelen
bi de düğün kışın olmuş şehir dışında mı bu arkadaşlar
aynı şehirde misiniz

beni de geçen akşam 1 sene önce ayrılan iş arkadaşımız aradı
işi düşmüş aramış yani öyle samimiyetsiz geldi ki
bi de aklınca beni övdü falan samimiyet sıfır
iş arkadaşıyla gerçek arkadaşlık çok nadir oluyor
Yok aynı Şehirdeyiz o kızda çalışmıyor aynı iş yerinde

Valla o zaman yoktu herkes maskeyle giriyordu
maskeyle girilmesi demek hala tehlikenin devam ettiği dönemlere denk geliyor
kimse bi düğün için maskeyle de olsa hastalığın hayatımızdan taze çıkmaya başladığı dönem
kalabalığa girmek zorunda değil
görüşüyor bile olsanız bu insanlarla o dönem , kırılmakta haksız olurdunuz

maskeyle girilmesi demek hala tehlikenin devam ettiği dönemlere denk geliyor
kimse bi düğün için maskeyle de olsa hastalığın hayatımızdan taze çıkmaya başladığı dönem
kalabalığa girmek zorunda değil
görüşüyor bile olsanız bu insanlarla o dönem , kırılmakta haksız olurdunuz
Ama içlerinden birinin kinasina gittim ben hemde benden önceydi kınası o zaman ben niye takmadım hatır gönül icin gittim

Yok aynı Şehirdeyiz o kızda çalışmıyor aynı iş yerinde
tamam o zaman o kızla samimiyetleri var seninle yok demekki
başkalarının hayatlarını izleyip izleyip kendindeki durumlarla kıyaslama yapma bence boş yere

iş yerinde çok iyi geçindiğim 2 arkadaş vardı
bu arkadaşlardan biri bi gün beni aradı işle alakalı
telefonu kapatırken de biz x'le (aramın iyi olduğu diğer arkadaş) buluşucaz plan yaptık
ama sen uzakta oturduğun için seni çağırmadık dedi
güldüm geçtim iyi eğlenceler dedim
ben olsam çağırmadığım insana demem mesela böyle bişi :) konusunu bile açmam
yine de kırılmadım üzülmedim çünkü ikisi daha samimi demek ki
olur böyle şeyler

Ohoo ben ne canım ciğerim dediğim insanları düğünüm öncesi sildim hayatımdan hepsi de sözde arkadaşmış şimdi çok arkadaşım yok ama kafam rahat

Ama içlerinden birinin kinasina gittim ben hemde benden önceydi kınası o zaman ben niye takmadım hatır gönül icin gittim
sen gitmek istemişsin gitmişsin
onlar sana gelmek istememişler ve gelmemişler
konu bu kadar net ve basit aslında
senin takmadığın şeyi başka insanlar takmış olabilir
tercihlere saygı duymak lazım

Merhaba arkadarlar öncelikle ben 2 sene önce çalışıyordum evlendikten sonra bıraktım eşim istemedi neyse benim düğünüm kışın oldu ve ben iş yerindeyken 5 arkadaşla çok samimiydik özellikle içlerinden birini kendi ablam gibi severdim kavga etsek bile hemen pişman olur ozur dilerdik birbirimizden konu bu değil ama samimilikten bahsettim.
Neyse benim ne nisanima nede düğünüme geldiler bekledim ama gelmediler.
Gecen o 5 kişiden içinden biri daha nişanı vardı gitmişler düğünü vardı gitmişler
Ablama attım resmi abla çok kırıldım beni hiç sevmiyorlarmiydi dedim
Ablamda takma neyine takiyorsun bosver belkide gelemediler eşleri izin vermedi bilemezsin dedi
Bende insan sevdiğinin yanında olmazmi kardeşi gibi gördüğün yanında olmazmi dedim.
Bu arada ben onların içinden birinin kinasina gittim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Belki niye takiyorsun diyeceksiniz ama biz 8 yıl boyunca boyleydik yani o yüzden

Gözden Irak olan gönülden de Iraktır 😉 siz samimiyiz diye düşünüyordunuz ama onlar belki de mecburiyetten dolayı öyleydiler.. Bu arada gerçekten yanınızda olmak isteyen her türlü olurdu. Hem bahane don gibi herkeste bulunur 😅

sen gitmek istemişsin gitmişsin
onlar sana gelmek istememişler ve gelmemişler
konu bu kadar net ve basit aslında
senin takmadığın şeyi başka insanlar takmış olabilir
tercihlere saygı duymak lazım
Ama bu haksızlık değilmi ya ne biliyim ben herkesi kendim gibi görme alışkanlığım var gerçekten nefret ediyorum ama onunede gecemiyorum napacam böyle bilmiyorum

Gözden Irak olan gönülden de Iraktır 😉 siz samimiyiz diye düşünüyordunuz ama onlar belki de mecburiyetten dolayı öyleydiler.. Bu arada gerçekten yanınızda olmak isteyen her türlü olurdu. Hem bahane don gibi herkeste bulunur 😅
🤣🤣🤣🤣 Allah senin iyiliğini versin sesli güldüm bi anda 🤣🤣🤣🤣

Ama bu haksızlık değilmi ya ne biliyim ben herkesi kendim gibi görme alışkanlığım var gerçekten nefret ediyorum ama onunede gecemiyorum napacam böyle bilmiyorum
haksızlık değil ama vefasızlıktır bunun adı
kimsenin kimsede öyle bi hakkı yok ki haksızlık olsun :)
beklenti seviyeni düşürürsen daha mutlu olursun
sen kendi hayatına bak evliliğin iyi gitsin sağlığın yerinde olsun gerisi önemsiz

Ya öyle olabilir ama şöyle düşünün çok samimiydik hani yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi eğlenirdik güler cosardik neden benim düğünüme geldilerde diğerine gittiler onu anlamadım yani galiba takıntılı biriyim yada insanları kendim gibi görüyorum
onlar hala birarada çalışıyorlar değil mi?
ondan gitmişlerdir
siz işten ayrıldığınız için de maalesef arkadaşlığınız iş arkadaşlığı olarak kalmış
çalışmaya devam ederseniz ileride anlayacaksınız çoğu iş arkadaşlığının işte kaldığını

Ya öyle olabilir ama şöyle düşünün çok samimiydik hani yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi eğlenirdik güler cosardik neden benim düğünüme geldilerde diğerine gittiler onu anlamadım yani galiba takıntılı biriyim yada insanları kendim gibi görüyorum
Diğer gitmek zorundalar ama birbirlerinin suratına bakacaklar. Sevmeseler bile giderler hatta ama siz evlendikten sonra görüşmemişsiniz zaten hem takı takmak zor gelmiştir vb

arayıp sorsalar sanki çalışmanıza izin vermeyen kocan görüşmenize izin verecekti
Verirdi ne alaka ki calismamizn istemedi icin arkadaşlarımla görüşmelerin anlamına gelmez ama kafam rahat oh mis yani

X