İsim konusunda sizce?

Sünnette 2 isim konacak diye bir kaide okumadım ben,2 isim dediğiniz mesela Muhammed(isim) Emin(sıfat)gibiyse, gördüğünüz üzere biri isim biri sıfat.

Lena ne demek? Kuranda geçen her kelime isim mi? Birde numoroloji, ebced gibi kendiheva ve heveslerinize uyan araçları, dinde de yeri var diyerek alet etmeyin lütfen.
Arastr biraz ögren öyle konus, ayrıca size fikrinizi sormadım okdr kotu niyetlisinix ki acıkcası şaşırıyorum yani oldu olcak bde bnm cocuguma siz isim koyun :KK70: içiniz fesat kalbiniz kötü amac bi kvga etme cabası fln garipsiniz :KK70: bnm çevrem de sacma sapan isim koyan okdr kişi varki bn kırılmasınlar dıye kmseye kndi fikrimi söylemiyorum onlar ztn seçmiş güzel diyip gecmek bukdr mı zor :KK70: işte bu szlerım kalbinin kötülüğünden hep 🫠 allah ıslah etsin ne diyimki

Ayyy bende işim konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Su an işim arayışındayız ama bu dedikleriniz için kimsen destek aldınız bana da yardımcı olamaz mısınız o kadar hayra girersiniz ki pişman olmak istemiyorum bende güzel bir isim koyabilirim insallah 🐣
Öncelikle yukardaki yorumlarınız için tsk ederim ben standart isim sevmiyorum herkeste olan isimde ama işte aldıgım danısmanlıklar sonucu çakra dengesi hep eksik kalıyor begendıklerımde öykü isminide begendiklerime eklemem icin onlar soyledı fikir olarak bikaç seçenek ile acıkcası hem ismin hem dogum tarihinin hemde astrolojk olarak harıtalarımızda bir sınanma yda basarı mutluluk saklı zorlasmayan herseyde gayet güzel oluyor bn o yüzden isime okdr takılıyorum isminden bir negatif enerji cekmesin diye rabbim de herşeyi bir enerjiden yaratmıs herşeyin bir enerjisi var bu hayatta o yüzden isimle seslenilen herkes yda hersey ona gore titreşiyor acıkcası sizde böyle düşünüyorsanız danısmanlık alın derım tavsiye ederım ve bu bakıs acısıyla baktıgınız için cok mutlu oldum🍀🍀

Arastr biraz ögren öyle konus, ayrıca size fikrinizi sormadım okdr kotu niyetlisinix ki acıkcası şaşırıyorum yani oldu olcak bde bnm cocuguma siz isim koyun :KK70: içiniz fesat kalbiniz kötü amac bi kvga etme cabası fln garipsiniz :KK70: bnm çevrem de sacma sapan isim koyan okdr kişi varki bn kırılmasınlar dıye kmseye kndi fikrimi söylemiyorum onlar ztn seçmiş güzel diyip gecmek bukdr mı zor :KK70: işte bu szlerım kalbinin kötülüğünden hep 🫠 allah ıslah etsin ne diyimki
Bilgi ve soru içerikli cümlelerime, fikir cümlesi demeniz sizin müthiş bilgeliğiniz karşısında beni dehşete düşürdü. İstediğiniz ismi koyun, beni zerre ilgilendirmiyor. Ama sünnette de var, Kuranda da geçiyor derseniz ve bu bilgiler hatalıysa müdahale ederim. Bu kalp kötülüğü de nasıl bir şeymiş ki siz hariç herkesi sarmış sarmalamış. Siz yazdığınız cümlelerin içeriğini bir anlayın, bir de size yazılanların içeriğini.

Bu kullanıcının yorumlarını dikkate almayın, herkese böyle kötü ve can sıkıcı yorumlar yapıyor. Mutsuz olduğunu düşünüyorum sürekli burada ve sürekli her konuyu baltalıyor can sıkmaya çalışıyor herkesin moralini bozmaya uğraşıyor. Yani anlamıyorum ki lafta yiyor aslında ama uslanmıyor şikayet etmek lazım aslında odur hakkı bence
Bitek omu su yorumlrı okuyunca acıkcası herkes benım cocuguma isim koymaya meraklı sanırım :KK70: ben 2 isim begenmişim fikir olarak sormuşum kalbi kötülerde gelip sectgm isimleri asagılamaya gömmeye calısıyor:KK70: okdr garipki acıkcası biri bna sorsa kotude olsa cvp vereceksem secer susarım yok lena ne yok venüs ne yok bu isimler sakamı biri kalkıp sünneti sorgular sünnet i farzla karstrypr dinden okdr uzak :KK70: zorunlu olan selerin sünnetle alakası yok blmıo cahil:KK70: yok gına geldiler :KK70: cvp verme sus mesela ama yok :KK43: herkes kalbinin ekmegiğini yer o yüzden sıkıntı yok allah onlarada sıkıntı yaşamayacagı isim seçtirsin yada tam tersi oldugunda sıkıntı yaşadıklrında ilerde bu alanda farkındalık yasadklarında dank eder belki :KK70: ama allah ta işte herkese nasip etmiyor bu seyleri sınıyor nasip edenlerden eylesin diyorum bişi demiyorum. Sizede özelden bilgi veririm yazarsanız🫠

Bilgi ve soru içerikli cümlelerime, fikir cümlesi demeniz sizin müthiş bilgeliğiniz karşısında beni dehşete düşürdü. İstediğiniz ismi koyun, beni zerre ilgilendirmiyor. Ama sünnette de var, Kuranda da geçiyor derseniz ve bu bilgiler hatalıysa müdahale ederim. Bu kalp kötülüğü de nasıl bir şeymiş ki siz hariç herkesi sarmış sarmalamış. Siz yazdığınız cümlelerin içeriğini bir anlayın, bir de size yazılanların içeriğini.
Muhammed mustafa? Peygamber efendimizin her yaptıgı hareket bile sünnet sayılırken ismi değilmi? Sünnet olan seler zorunlumu? Ben tercih ediyorum sanane mesela? Ben sna fikrini sormadımki ayrıca dinen alakan yok sanırsam ki burda gelmis onu sorguluyorsun isimden sannaeyse yorumda yapma gayet basit kendını yormamış olursun :) lena kuran da da geçiyor mu geçiyor sanane gerisinden? İsim sıfat kelime sözcük onemi var mı? Ne olarak geçtiğinin bence yok ben problem etmiyorsam yine sanane mesrla?

Eşiniz veya siz yabancı kökenli misiniz ? Yurtdışında mı yaşıyorsunuz ? Neden "Lena" mesela ?
Yoo değilim olmak zorundamıyım o ismi begenmek için? Mesela burda 2 isim fikri sormuşum fikrini 2 sinden biri olrak gormuosan yoeum yapmana da gerek yok sorgulamana yani? Kmse kmsenin neyi neden seçtiğini sorgulayamaz ben burada bir isim beğenmişim sonuçta bu benim zevkim bu benim kararım bu benim çocuğum iki isim arasında kalmışım bu isimler sizin kulağınıza hoş gelmek zorunda değil siz beğenmek zorunda değilsiniz iki tane olması sizin ilgilendirmiyor isimlerin hangisi olduğu da sizi ilgilendirmiyor mesela bunu genel olarak söylüyorum yapılan yorumları gördüyseniz ama burada herkes yok neden şu yok niye bu bu hiçbiri yok şöyle böyle gibi yorumlar yapıyor ben zaten bunlar olur mu olmaz mı diye sormamışım ikisinden hangisi hoş diye sormuştum konu gayet basit beğenen beğenmeyen önemi yok ikisinden birini şu güzel kardeşim diyip geçmek varken yargılamaya çalışmak bana saçma geliyor ve ben kimseye bu şekilde davranmam açıkçası .

Venüs çok güzelmiş çok orjinal
Tskler bende cok begeniyorum zevk meselesi tabi ama venüs ismiyle birlikte uzun gibi geliyor bana Venüs ada cok istedim ama onu eledim öyle fikir sormak icin yazdm bende 🫠 astrolojide anlamı cok hoş oldugundan istemiştim onuda ama sanırım öykü ile uzun oluyor gibi 😑

Yoo değilim olmak zorundamıyım o ismi begenmek için? Mesela burda 2 isim fikri sormuşum fikrini 2 sinden biri olrak gormuosan yoeum yapmana da gerek yok sorgulamana yani? Kmse kmsenin neyi neden seçtiğini sorgulayamaz ben burada bir isim beğenmişim sonuçta bu benim zevkim bu benim kararım bu benim çocuğum iki isim arasında kalmışım bu isimler sizin kulağınıza hoş gelmek zorunda değil siz beğenmek zorunda değilsiniz iki tane olması sizin ilgilendirmiyor isimlerin hangisi olduğu da sizi ilgilendirmiyor mesela bunu genel olarak söylüyorum yapılan yorumları gördüyseniz ama burada herkes yok neden şu yok niye bu bu hiçbiri yok şöyle böyle gibi yorumlar yapıyor ben zaten bunlar olur mu olmaz mı diye sormamışım ikisinden hangisi hoş diye sormuştum konu gayet basit beğenen beğenmeyen önemi yok ikisinden birini şu güzel kardeşim diyip geçmek varken yargılamaya çalışmak bana saçma geliyor ve ben kimseye bu şekilde davranmam açıkçası .
Forumda yabancı uyruklu çok sayıda üye var. İsim seçiminizde bunun bir etkisi var mı diye sormuştum.

Başına sonuna 2.bir isim eklemeden Öykü ismi tek başına güzel. Çocuğunuza seçeceğiniz isimlerin alay konusu olmayacak, uyruk vb sorgulanmayacak isimler olması çocuğunuzun sosyal hayatı açısından önemli değil mi ? Küçücük çocuklar ebced, çakra hesabı vb mi yapacak sizce ?

Konu sahibi okb hastası gibi davraniyorsunuz ebcede numoroloji ye takmış gibi yok o ö ye k gelmek zorunda falan bu kadar düşünmek size zararlı en başında rahat olun biraz kader diye bisey var ismi ne olursa olsun ne yazildiysa onu yaşayacak herseyi bi kenara itip kalbinizden ne geçiyorsa o ismi koyun Venüs se Venüs koy sen begendikten sonra gerisi kimseyi ilgilendirmez rahat ol biraz
Yani öyle bir hasta gibi davranmıyorum ama tabi bazı şeyleri bilmeyenler için öyle anlaşılıyor olabilir mesela ben reiki ile uğraşıyorum aynı zamanda astroloji eğitimi aldım yarıda bıraksam da numaroloji eğitimi aldım onun dışında sarkaç eğitim aldım mesela bu konularla alakalı bilginiz var mı varsa anlıyor olmanız gerekiyor eğer yoksa size saçma geliyor olabilir:) Yani aslında takıntı değil tercih meselesi o yüzden ben de bunlara uygun bir isim seçmek istediğim için seçeneklerim çok çok fazla olmuyor seçenek ler arasında da bu iki ismi beğendim o yüzden buraya da fikir olarak hangisi hoş diye yazdım ama keşke yazmasaydım görülen yorumlara göre Fatma Serra falan koymam gerekiyor😀 onlarda benlik değil :)

Forumda yabancı uyruklu çok sayıda üye var. İsim seçiminizde bunun bir etkisi var mı diye sormuştum.

Başına sonuna 2.bir isim eklemeden Öykü ismi tek başına güzel. Çocuğunuza seçeceğiniz isimlerin alay konusu olmayacak, uyruk vb sorgulanmayacak isimler olması çocuğunuzun sosyal hayatı açısından önemli değil mi ? Küçücük çocuklar ebced, çakra hesabı vb mi yapacak sizce ?
Zaten çocuklar bunların hesabını yapmayacak bunları ben yapıp baştan kymak istiyorm ona göre. Ayrıca uzay ismini bile koyuyolar venüs ismi bence anlam olarakta cok güzel ama bu tarz seler zevk meselesi dediğim gibi ben konuyu açarken ikizim arasından hoş gelen sizce hangisi diye sormuştum ama gelen yorumlar sürekli isimleri eleştirmek yönlü olduğu için:)

Bu arada genel olarak farkındaysanız herkes asel adin neva meva lina laren vs gibi isimler koyuyor artık yani benm seçtiklerim cokta garip gelmemeli :))

Venüs daha çok kedi ismi gibi duruyor ☺️ Öykü kendi başına güzel sanki ama çocuklara koyulan isimler bence anlamlı olmalı enerjilere inanırım güzel anlamlı isimler koysanız daha güzel olur 🥰 sağlıkla gelsin

Venüs daha çok kedi ismi gibi duruyor ☺️ Öykü kendi başına güzel sanki ama çocuklara koyulan isimler bence anlamlı olmalı enerjilere inanırım güzel anlamlı isimler koysanız daha güzel olur 🥰 sağlıkla gelsin
Yani ben anlamdan çok daha farklı şeylere bakıorum çünkü yani düşününce çevremdeki isimleri falan hiç kimse ismin anlamına göre yaşamıyoruz hatta tam tersi yaşıyor o yüzden ismin direk anlamına göre isim vermek bana birtık saçma geliyor anlamda önemli ama benim önem verdiğim kısım daha başka 🫠 amin tsk ederm 🍀

Lena nın bir cok anlamı var kuran da biz demek mesela baska yerde ay ışığı gün ışığı anlamına geliyor baska yerde sıcakkanlı cömert anlamına geliyor :) kotu bir anlamı yok ama ben en cok ay ışıgı anlamını begendım zten 🫠

Bu arada genel olarak farkındaysanız herkes asel adin neva meva lina laren vs gibi isimler koyuyor artık yani benm seçtiklerim cokta garip gelmemeli :))
O çocukların sosyal çevrelerindeki durumları nasıl sizce ? Çocukların bir kısmı küçük yaşlarda kendi isimlerini doğru telaffuz edemiyor ve karşılarındaki insanlar da isimlerini anlamıyor.

Öykü Lena o zaman en iyisi. Venüse de illa ki Ö veya K harfleri olacaksa ikisinden birini seçip Venüs Kayra falan olabilir.

O çocukların sosyal çevrelerindeki durumları nasıl sizce ? Çocukların bir kısmı kendi adlarını doğru telaffuz edemiyor ve karşılarındaki insanlar da isimlerini anlamıyor.
Onların zamanına denk geldiği zaman onlar için de tamamen normal olacak mesela bizim şu an nasıl Ayşe Fatma’nın normalleşti ve eski değilse onların zamanında da oda öyle olacak :)

X