Isınamadım bu çamaşır makinesine sizin nasıl hanımlar 😔

Canlicenaze

Aktif üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2017
470
311
Öncelikle konuyu dogru yere mi aciyorum bilmiyorum ama uygunnbi başlık bulamadım değilse de müsaade et Mune Mune abla Yeni evliyim.ve evimin bütün beyaz esyalari Arçelik. Çamaşır makinemde 9103 YPS modeli. İlk çalıştırdığımda sünger topumu kırıp parçalayıp attı. Anlam veremedim. Sonra çamaşırlarımin kenarları söküldü. Atletlerin dikişleri attı. Artık sutyenlerimin çıtçıtlarini takip atıyorum ama bekarken böyle olmuyordu annemin makinesinde. Takmadigim zaman yine bı şeyler oluyor. Lekeler çıkmıyor. O mutfaktaki dertsiz kumaşlarımdan.sofra ortulerimden lekeler çıkmıyor. Teknik servis çağırdık. Adam dedi ki ten çorap alabilir miyim bütün makinenin içinde dolandırdı elini çorabın teli bile kaçmadı. Kazanında bı problem yok dedi kıyafetlerinizi görebilir miyim dedi. Bende gösterebileceğim kıyafet değil dedim. Sonra işte onlar kıyafetlerinizdeki.dikis hatasındandir bilmem ne dedi. Sonra kısa program da makineyi çalıştırdı su ısınıyor mu ona baktı temiz yıkaması için. Isınıyor dedi. Mutfaktaki bı örtümu gösterdim ben bunu yeni yikadim ama bakın dikişleri böyle attı ve leke çıkmadı dedim. Kem.kum etti gitti. Şimdi perdeleri yıkadım 400 e ayarladım sıkmasıni. İnanılmaz buruşmuş. Çok sinirlerim bozuk. Benim makinemde mi sizde de var mı böyle sikayetler

benim makinemde arçelik modelini hatırlamıyorum ama benim de lekelerimi çıkartmıyor, havlularımda ki lekeler bile kalıyor, mutfak havlularını anlayabiliyorum ama beyaz yüz havlumuz sararıp kalmış.

belki de kıyafetler de kalite farkı vardır
dikişleri ilk yıkamada atması kalitesinden olabilir
masa örtülerinin adı öyle lekeden lekeye kalıcı olabiliyor leke çıkarıcı deneyin
perdeleri asla sıkma işlemi bitene kadar sıktırmıyorum çünkü çor kırışıyor

Lekeler için bulaşık deterjanı üstlerine döküp bir 5-10 dakika olsun bekletip yıkayabilirsiniz. Benim makinem ailemin kullandığı eski bir makine galiba Arçelik’ti. O da parçalıyor kıyafetleri ben genelde en düşük devirde ya da elde yıkama programında yıkıyorum. Sütyen vs zaten elde yıkamada yıkıyorum. Devir yüksek olunca benimki zaten yürüyor çok eski olduğu için 🤦🏼‍♀️

Benim de sadece çamaşır makinem Arçelik bende memnun değilim çok buruşuyor çamaşırlar lekeler zor çıkıyor. Çok yeni bi model değil ama benim ki.

Arçelik bozmuş ürünlerini eski ürünleri çok daha kaliteli. Buzdolabını degistirdim bende eskiside arcelikde taş gibiydi 2.el almistim . Şimdi aldığım yeni model ama malzemesi çok kötü..

Öncelikle konuyu dogru yere mi aciyorum bilmiyorum ama uygunnbi başlık bulamadım değilse de müsaade et Mune Mune abla Yeni evliyim.ve evimin bütün beyaz esyalari Arçelik. Çamaşır makinemde 9103 YPS modeli. İlk çalıştırdığımda sünger topumu kırıp parçalayıp attı. Anlam veremedim. Sonra çamaşırlarımin kenarları söküldü. Atletlerin dikişleri attı. Artık sutyenlerimin çıtçıtlarini takip atıyorum ama bekarken böyle olmuyordu annemin makinesinde. Takmadigim zaman yine bı şeyler oluyor. Lekeler çıkmıyor. O mutfaktaki dertsiz kumaşlarımdan.sofra ortulerimden lekeler çıkmıyor. Teknik servis çağırdık. Adam dedi ki ten çorap alabilir miyim bütün makinenin içinde dolandırdı elini çorabın teli bile kaçmadı. Kazanında bı problem yok dedi kıyafetlerinizi görebilir miyim dedi. Bende gösterebileceğim kıyafet değil dedim. Sonra işte onlar kıyafetlerinizdeki.dikis hatasındandir bilmem ne dedi. Sonra kısa program da makineyi çalıştırdı su ısınıyor mu ona baktı temiz yıkaması için. Isınıyor dedi. Mutfaktaki bı örtümu gösterdim ben bunu yeni yikadim ama bakın dikişleri böyle attı ve leke çıkmadı dedim. Kem.kum etti gitti. Şimdi perdeleri yıkadım 400 e ayarladım sıkmasıni. İnanılmaz buruşmuş. Çok sinirlerim bozuk. Benim makinemde mi sizde de var mı böyle sikayetler
3 sene önce bocsh çamaşır makinesi aldım aynı sorunları yaşıyorum. Ama artık yırtmıyor sadece çamaşırlar hala kirli çıkıyor.

Çamaşırları kaç derecede yıkıyorsunuz kaç dk 400 devir düşük olmuyor mu.

400 devirde perde kırıșmaz makine sıkıntılı. Aynı sorundan servisi tekrar çağırın 3 kere gelip sorunu yapamazlarsa yenisiyle değiştirmek zorundalar. Makine leke çıkarmıyorsa ne işine yarayacak amacı bu yani. Kaç derecede yıkıyorsunuz? Gerçi 30 da bile çıkıyor lekeler de.

ayarını mı yanlış kullanıyorsunuz acaba, sentetik hassas bilmemne gibi. ama ben başka marka kullanıyorum 30'da yıkıyorum gayet lekeler de çıkıyor.

Arçelik mi ? Koşarak uzaklaş canım. Video atabilsem gösteririm 2.5 senede makinem ne hale geldi anlatamam. Mutfaktan salona koşuyor her sıkmasında. Bulaşık makinesininde kapağında düşüklül oldu içerideki sesi şangır şungur dışarı veriyo tee salona geliyo bulaşık makinası sesi. Servise göndermiyorum ısrarla çünkü hiç bişey yapmıyorlar çalıştıkları yere kadar idare edip atıcam bir daha Arçelik önünden geçmeyi bırak Arçelik bayisinin olduğu sokağa girmem.

Bosch der cıkarım. Hala mukemmel yıkıyor. Kısa programda bıle. Lekeden eser yok. Tabı bu leke olayo kullanılan deterjanla da dogru orantılı ama dıger dedıklerınız ıcın bırsey dıyemem

benim makinemde arçelik modelini hatırlamıyorum ama benim de lekelerimi çıkartmıyor, havlularımda ki lekeler bile kalıyor, mutfak havlularını anlayabiliyorum ama beyaz yüz havlumuz sararıp kalmış.
Aynen böyle aynennnnn. Deli oluyorum. Adam diyor ki önden bı deterjan döneceksiniz bilmem ne dokeceksiniz. Önden her şeyi elimde yikayacak citileyecek olsam oturur yıkarım zaten

Beyaz eşya sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum arayıp müşteri hizmetlerini bol bol çemkirin. Sizin o makineyi değiştirme şansınızın olması lazım, ben bir Alman beyaz eşya firmasında çalışıyorum bizim firmamızda böyle bir hak var Arçelik te de vardır. Yalnız geç olmadan arayıp çemkirin şikayet var a yazın mesela o çok önemli

Bizimki de Arçelik, ondan önceki de öyleydi, hep memnunduk. Altı, yedi yıldan sonra ilk defa geçen arıza verdi, yaptırdık, şimdi de bir tuşu basmıyor😁 Sıkması biraz kuvvetli evet, donların lastikleri çabuk yıpranıyo, onun harici çok güzel yani. Kirli çamaşırları 60 dereceden aşağı yıkamamalısınız, beyazları daha da yüksek hatta. Ama o yıpratma olayı normal değil, garantisi bitmeden değiştirmelisiniz. Bide makineyi tıka basa dolduruyorsanız o da yıpratır.

Beyaz eşya sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum arayıp müşteri hizmetlerini bol bol çemkirin. Sizin o makineyi değiştirme şansınızın olması lazım, ben bir Alman beyaz eşya firmasında çalışıyorum bizim firmamızda böyle bir hak var Arçelik te de vardır. Yalnız geç olmadan arayıp çemkirin şikayet var a yazın mesela o çok önemli
Arçelikte var ama Arçelik bunu tüketici mahkemesine başvurmadan yapmıyor. Benim annemin makinesi 7 kere servise gitti içinde tel vardı pas veriyordu yırtıyordu yinede almadı adamlar. Sonra attık biz o makineyi
Annem akıllandı mı hayır. Gitti bi daha Arçelik’ten aldı. Bende aynı gaflete düştüm kahretsin alıp başlarına çalıcam artık çamaşırı da bulaşığı da

İlk makinem arçelikti 2 kere kendimiz rezistansını değiştirdik 15 yıl kullandım.
Haala sapasağlam dı.
Şimdiki bosch .
Bir problemim yok .
Makinenin içine iğne kaçmışmı diye bakmıştır çorapla.
Ama bi makine niye kıyafetleri parçalasın ki.Sonuçta sadece dönüyor .
Lekeler için deterjanı değiştirin .

Bende samsungda aynı problemleri yaşıyorum. Aldığım güne bin pişmanım. Alman markalarında şaşmıcaksın abi. Adamlara sinir olsamda yaptıkları işin hakkını veriyorlar. Yiğidi öldür, hakkını yeme 🤣
Şekilli şüküllü olsun dedik. Şeklimizi bozdu 🤣

Aynen böyle aynennnnn. Deli oluyorum. Adam diyor ki önden bı deterjan döneceksiniz bilmem ne dokeceksiniz. Önden her şeyi elimde yikayacak citileyecek olsam oturur yıkarım zaten

Hayır, öyle şey olur mu ne demek önden çitilemek, adam uğraşmak istememiş, bazı beklemiş zor lekeler için olabilir çitileme, bekletme olayı ama her çamaşırda olmaz, meselâ çay lekesi kolay çıkmaz ama el kiri, kan lekesi, yağ gibi şeyler makinede çıkar normalde.