Isınamadım bu çamaşır makinesine sizin nasıl hanımlar 😔

Peki hanımlar öneriniz var mı?
Benim cağnım emektar 14 senelik makinam ile ayrılık zamanım geldi sanrım da.
Bir iki öneri alsam.
Belki kurutma makşnasıyla beraber öneriler gelir şahane olur...

Ben LG den cok memnunum. Ilk 14 Kg aldik buyuklugu vs mukemmeldi. Sora ulke degistirirken sattik. Yine LG aldim bu kez 8 kg 😑 ama yine memnunum. Ilk defa duydum camasir yirtan makina.. elektronik gercekten sans isi..
Ya benşm LG makinam.
14 sene oldu maşallahı var.. Annemindi atanınca bana verdi aha evlendim hala ben de ve çalışıyor.
Ama artık tabi miadı doldu sanırım...
Yine mi lg alsam???

Peki hanımlar öneriniz var mı?
Benim cağnım emektar 14 senelik makinam ile ayrılık zamanım geldi sanrım da.
Bir iki öneri alsam.
Belki kurutma makşnasıyla beraber öneriler gelir şahane olur...

Bosch ve Siemens şaşmayın. Kötü çıkan binde 1 oda servisleri ve müşteri memnuniyetleri konularında hassaslar çabucak çözülüyor.
Kurutmalı çamaşır makinesi önermiyorum. Annemde kurutmalısı var. Memnun değil. Ablamda ayrı ayrı kesinlikle ikisininde ayrı halindeki performansları güzel oluyor. Herkes kendi işini yapıyor yani.

Siz adamın dediğine bakmayın, kendiniz kontrol edin, bizim kapak buz gibiydi yıkarken ama şimdi otuz derecede yıkarken dahi ılık oluyor kapak.
Aaa ben 60da yıkarsam ancak sıcak oluyor kapağı. 30da makine biter bitmez çıkardığım çamaşır buz gibi çıkıyor bende şüpheleniyordum ama 60da bakınca ısınıyor diyordum endişelendim şimdi

Tamamen iç çamaşır ve havluları 70 te 2.5 saatlik programda yıkıyorum .Toz bingo
Tamamen koyu renklileri 40 ta koyu proogram var 1.5 saatlik onda sıvı deterjanla Tursil
Gömlekler ve pastel renklileri gömlek programında sıvı deterjanla 50 de yıkıyorum .
Hiç leke meke kalmaz.
Bu çıkmaz dediğim lekeler ikinci yıkamada tamamen gider.

Aaa ben 60da yıkarsam ancak sıcak oluyor kapağı. 30da makine biter bitmez çıkardığım çamaşır buz gibi çıkıyor bende şüpheleniyordum ama 60da bakınca ısınıyor diyordum endişelendim şimdi

Çamaşırın soğuk çıkması önemli değil, ben doksanda bile yıkasam soğuk suyla durulandığı için soğuk çıkıyor çamaşırlar. Yıkama aşamasının özellikle ortalarında kapağa dokunursanız düşük ısıda bile en azından bi ılıklık oluyor kapakta. Ben servisi aradığımda görevli bana kapağın soğuk olmasının normal olduğunu söyledi, ben ısrarla "hayır daha önce kapak ısınıyordu, şimdi hep soğuk, lekelerde hiç çıkmıyor, su ısınmıyor" deyince eleman gönderdiler, hakikaten rezistanstaki kireçlenmeden dolayı hiç ısıtmıyormuş.

Bosch ve Siemens şaşmayın. Kötü çıkan binde 1 oda servisleri ve müşteri memnuniyetleri konularında hassaslar çabucak çözülüyor.
Kurutmalı çamaşır makinesi önermiyorum. Annemde kurutmalısı var. Memnun değil. Ablamda ayrı ayrı kesinlikle ikisininde ayrı halindeki performansları güzel oluyor. Herkes kendi işini yapıyor yani.
Ayrı ayrı düşünüyorum zaten...
Peki kurutma makşnası nemli bırakıyor diye ler var.
Öyle mi?

Arçelik mi Allah korusun. Geçen sene aldığım çay makinasından sonra bir daha oradan birşey almamaya yemin ettim. Bence en iyisi Vestel 👌🏻

Arçelik mi Allah korusun. Geçen sene aldığım çay makinasından sonra bir daha oradan birşey almamaya yemin ettim. Bence en iyisi Vestel 👌🏻
Beyaz eşyasından şikayetçiyim ama küçük ev aletlerini çok beğeniyorum camlı tiryaki kullanıyorum bi ondan memnunum bide blenderından zaten
Sizin çaycınızda ne oldu

Çamaşırın soğuk çıkması önemli değil, ben doksanda bile yıkasam soğuk suyla durulandığı için soğuk çıkıyor çamaşırlar. Yıkama aşamasının özellikle ortalarında kapağa dokunursanız düşük ısıda bile en azından bi ılıklık oluyor kapakta. Ben servisi aradığımda görevli bana kapağın soğuk olmasının normal olduğunu söyledi, ben ısrarla "hayır daha önce kapak ısınıyordu, şimdi hep soğuk, lekelerde hiç çıkmıyor, su ısınmıyor" deyince eleman gönderdiler, hakikaten rezistanstaki kireçlenmeden dolayı hiç ısıtmıyormuş.
30da 40da ortalarında da ısınmıyor kapak. Sadece 60 ve 90da ısınıyor. Suyumuz çok kireçli çaycıya koyduğum su iki saat dursun kireç rezil ediyor öyle diyim. Sesi de çok çıkıyor kireçten olabilir ay iyi dediniz hiç aklıma gelmemişti

Ayrı ayrı düşünüyorum zaten...
Peki kurutma makşnası nemli bırakıyor diye ler var.
Öyle mi?

Markasını tam bilmiyorum ama ablamın kurutmada bu sorunu hiç yaşamadı. Sadece normalde astığımızdaki gibi olmuyor ona oranla biraz kırışık oluyor çamaşırlar.
Ama en güzeli bu kazaklarımızda pütür oluşur ya jiletle almaya çalışırız. O duruma son. Pütürleri nasıl yapıyorsa temizliyor. Senede bir pütürlenen kazaklarımı tatilde ablama götürüyorum kurutmaya atsın diye 🤣

Markasını tam bilmiyorum ama ablamın kurutmada bu sorunu hiç yaşamadı. Sadece normalde astığımızdaki gibi olmuyor ona oranla biraz kırışık oluyor çamaşırlar.
Ama en güzeli bu kazaklarımızda pütür oluşur ya jiletle almaya çalışırız. O duruma son. Pütürleri nasıl yapıyorsa temizliyor. Senede bir pütürlenen kazaklarımı tatilde ablama götürüyorum kurutmaya atsın diye 🤣
Evet ben de ondan dolayı istiyorum.
Toz falan bırakmıyormuş.
Bizim oğlan da hafif alerjik lazım sanki

Benim camasir bulaşık makineleri ve elektrik supurgem Miele, inanilmaz memnunum... kurutma makinem Siemens nefret ettirdi beni.. halbuki elektrikli ocağın da Siemens ama ona bayılıyorum... her markada iyi ve kötü üretimler var galiba... ama Mielenin kötüsüne rastlamadim.. turkiyede de varmis artık... bi bakin isterseniz

Beyaz eşyasından şikayetçiyim ama küçük ev aletlerini çok beğeniyorum camlı tiryaki kullanıyorum bi ondan memnunum bide blenderından zaten
Sizin çaycınızda ne oldu
Bende anneme hediye almıştım. Daha ilk günden arızalı çıktı. Aldığım yere götürdüm, yenisiyle değiştirilmesini istedim. Bayi de yenisini veremeyeceğini, servise göndermeleri gerektiğini söyledi. Ya dedim daha alalı 24 saati geçmemiş bozuk malı satıyorsunuz, bir de servisden gelmesini mi bekleyeceğim dedim. Arçeliği her yere şikayet ettim, baya bir uğraştım ama.
En sonunda yenisini verdiler.

Acaba suyu ısıtmıyor mu, makine çalışırken ara sıra kapağına dokunun emin olmak için. Bizim de son zamanlarda lekeler çıkmıyordu, böyle kontrol edince anladık, su ısınmadığı içinmiş meğer, rezistansı değiştirdik. Beyaz sabun makineyi zamanla tıkıyormuş diye de duydum ben zaten. Biz meselâ Tursil, Boron gibi uygun fiyatlı deterjanlar kullanıyoruz, çıkıyor lekeler.
[/QUOTE

kontrol edeceğim, teşekkür ederim :)

Öncelikle konuyu dogru yere mi aciyorum bilmiyorum ama uygunnbi başlık bulamadım değilse de müsaade et @Mune abla Yeni evliyim.ve evimin bütün beyaz esyalari Arçelik. Çamaşır makinemde 9103 YPS modeli. İlk çalıştırdığımda sünger topumu kırıp parçalayıp attı. Anlam veremedim. Sonra çamaşırlarımin kenarları söküldü. Atletlerin dikişleri attı. Artık sutyenlerimin çıtçıtlarini takip atıyorum ama bekarken böyle olmuyordu annemin makinesinde. Takmadigim zaman yine bı şeyler oluyor. Lekeler çıkmıyor. O mutfaktaki dertsiz kumaşlarımdan.sofra ortulerimden lekeler çıkmıyor. Teknik servis çağırdık. Adam dedi ki ten çorap alabilir miyim bütün makinenin içinde dolandırdı elini çorabın teli bile kaçmadı. Kazanında bı problem yok dedi kıyafetlerinizi görebilir miyim dedi. Bende gösterebileceğim kıyafet değil dedim. Sonra işte onlar kıyafetlerinizdeki.dikis hatasındandir bilmem ne dedi. Sonra kısa program da makineyi çalıştırdı su ısınıyor mu ona baktı temiz yıkaması için. Isınıyor dedi. Mutfaktaki bı örtümu gösterdim ben bunu yeni yikadim ama bakın dikişleri böyle attı ve leke çıkmadı dedim. Kem.kum etti gitti. Şimdi perdeleri yıkadım 400 e ayarladım sıkmasıni. İnanılmaz buruşmuş. Çok sinirlerim bozuk. Benim makinemde mi sizde de var mı böyle sikayetler
Malesef bu model makinelerin genel sorunu sanırım daha 2 yıl oldu alalı çamaşırlarıma zarar vermiyor ama lekeleri özellikle beyaz çama

Öncelikle konuyu dogru yere mi aciyorum bilmiyorum ama uygunnbi başlık bulamadım değilse de müsaade et @Mune abla Yeni evliyim.ve evimin bütün beyaz esyalari Arçelik. Çamaşır makinemde 9103 YPS modeli. İlk çalıştırdığımda sünger topumu kırıp parçalayıp attı. Anlam veremedim. Sonra çamaşırlarımin kenarları söküldü. Atletlerin dikişleri attı. Artık sutyenlerimin çıtçıtlarini takip atıyorum ama bekarken böyle olmuyordu annemin makinesinde. Takmadigim zaman yine bı şeyler oluyor. Lekeler çıkmıyor. O mutfaktaki dertsiz kumaşlarımdan.sofra ortulerimden lekeler çıkmıyor. Teknik servis çağırdık. Adam dedi ki ten çorap alabilir miyim bütün makinenin içinde dolandırdı elini çorabın teli bile kaçmadı. Kazanında bı problem yok dedi kıyafetlerinizi görebilir miyim dedi. Bende gösterebileceğim kıyafet değil dedim. Sonra işte onlar kıyafetlerinizdeki.dikis hatasındandir bilmem ne dedi. Sonra kısa program da makineyi çalıştırdı su ısınıyor mu ona baktı temiz yıkaması için. Isınıyor dedi. Mutfaktaki bı örtümu gösterdim ben bunu yeni yikadim ama bakın dikişleri böyle attı ve leke çıkmadı dedim. Kem.kum etti gitti. Şimdi perdeleri yıkadım 400 e ayarladım sıkmasıni. İnanılmaz buruşmuş. Çok sinirlerim bozuk. Benim makinemde mi sizde de var mı böyle sikayetler
Bu model makinelerin genel sorunu sanırım benim makinemde bundan, çamaşırlarıma zarar vermiyor ama özellikle beyaz çamaşırdaki lekeleri çıkarmıyo, lekeler çıksın diye önce 1 buçuk saatlik programda çamaşır suyula yıkıyorum daha sonra 3 saatlik proramda tekrar yıkatıyorum ve sıkma yaparken acayip ses çıkarıyor, gece çamaşır atayım yıkansın diyemiyorum o yüzden, biraz kayınvalide kurbanı oldum ben bizim düğünümüzden 2 ay önce bu makineyi almış kendine çok övdü bende bunu aldım ama daha biz1 aylık evliyken makinesi bozuldu hiç memnun değilim buzdolabı ve bulaşık makinesinde sorunum yok ama çamaşır makinesi berbat.

Benim camasir bulaşık makineleri ve elektrik supurgem Miele, inanilmaz memnunum... kurutma makinem Siemens nefret ettirdi beni.. halbuki elektrikli ocağın da Siemens ama ona bayılıyorum... her markada iyi ve kötü üretimler var galiba... ama Mielenin kötüsüne rastlamadim.. turkiyede de varmis artık... bi bakin isterseniz
Var fakat inanılmaz pahalı