Isınamadım bu çamaşır makinesine sizin nasıl hanımlar 😔

Çamaşırları kaç derecede yıkıyorsunuz kaç dk 400 devir düşük olmuyor mu.
40 bazen 60 bazen 30 pamuklu gömlek kot pantolon işte içinde ne varsa ayrı ayrı program var zaten ona uygun çalıştırıyorum. Genelde 800 ya 600 de çalıştırıyorum daha hiç 1000 de çalıştırmadim. Perdeyi annem 400 e at burusmasin dedi keşke atmasaymiskm

40 bazen 60 bazen 30 pamuklu gömlek kot pantolon işte içinde ne varsa ayrı ayrı program var zaten ona uygun çalıştırıyorum. Genelde 800 ya 600 de çalıştırıyorum daha hiç 1000 de çalıştırmadim. Perdeyi annem 400 e at burusmasin dedi keşke atmasaymiskm
İyide perde programı yok mu? Benim perde programım 600de sıkıyor ve kırışma olmuyor

Hayır, öyle şey olur mu ne demek önden çitilemek, adam uğraşmak istememiş, bazı beklemiş zor lekeler için olabilir çitileme, bekletme olayı ama her çamaşırda olmaz, meselâ çay lekesi kolay çıkmaz ama el kiri, kan lekesi, yağ gibi şeyler makinede çıkar normalde.

yüzümü sildiğim beyaz havlu sapsarı. her gün duş alırım, fondöten kullanmam 2-3 güne bir peeling yaparım nasıl o sarı leke oluştu ve çıkmadı anlamıyorum. nevresim takımlarım içinde aynısı geçerli.
geçenlerde bir konuda üyelerden birisi beyaz sabunu rendeleyin beyazları tertemiz yapıyor yazmış, gittim beyaz sabun aldım rendeledim beyazları yıkadım ama asla yıkamadı :KK70: acaba diğer türlü de kullandığım deterjandan mı kaynaklanıyor

400 devirde perde kırıșmaz makine sıkıntılı. Aynı sorundan servisi tekrar çağırın 3 kere gelip sorunu yapamazlarsa yenisiyle değiştirmek zorundalar. Makine leke çıkarmıyorsa ne işine yarayacak amacı bu yani. Kaç derecede yıkıyorsunuz? Gerçi 30 da bile çıkıyor lekeler de.
İşte öyle ama kırısti. Evet kıyafet aldığım dan.bile dedi abla 30 da yıkayın en fazla 40. 60 da sündürmeyin elbiseleri diye

Beyaz eşya sektöründe çalışan biri olarak söylüyorum arayıp müşteri hizmetlerini bol bol çemkirin. Sizin o makineyi değiştirme şansınızın olması lazım, ben bir Alman beyaz eşya firmasında çalışıyorum bizim firmamızda böyle bir hak var Arçelik te de vardır. Yalnız geç olmadan arayıp çemkirin şikayet var a yazın mesela o çok önemli
Yapacağımmmm

Bizimki de Arçelik, ondan önceki de öyleydi, hep memnunduk. Altı, yedi yıldan sonra ilk defa geçen arıza verdi, yaptırdık, şimdi de bir tuşu basmıyor😁 Sıkması biraz kuvvetli evet, donların lastikleri çabuk yıpranıyo, onun harici çok güzel yani. Kirli çamaşırları 60 dereceden aşağı yıkamamalısınız, beyazları daha da yüksek hatta. Ama o yıpratma olayı normal değil, garantisi bitmeden değiştirmelisiniz. Bide makineyi tıka basa dolduruyorsanız o da yıpratır.
Evde iki kişiyiz. Dolmuyor bile makine boş boş çalıştırıyorum :KK43:

yüzümü sildiğim beyaz havlu sapsarı. her gün duş alırım, fondöten kullanmam 2-3 güne bir peeling yaparım nasıl o sarı leke oluştu ve çıkmadı anlamıyorum. nevresim takımlarım içinde aynısı geçerli.
geçenlerde bir konuda üyelerden birisi beyaz sabunu rendeleyin beyazları tertemiz yapıyor yazmış, gittim beyaz sabun aldım rendeledim beyazları yıkadım ama asla yıkamadı :KK70: acaba diğer türlü de kullandığım deterjandan mı kaynaklanıyor

Acaba suyu ısıtmıyor mu, makine çalışırken ara sıra kapağına dokunun emin olmak için. Bizim de son zamanlarda lekeler çıkmıyordu, böyle kontrol edince anladık, su ısınmadığı içinmiş meğer, rezistansı değiştirdik. Beyaz sabun makineyi zamanla tıkıyormuş diye de duydum ben zaten. Biz meselâ Tursil, Boron gibi uygun fiyatlı deterjanlar kullanıyoruz, çıkıyor lekeler.

siemens yada boschtan şaşmayın.
bizim evde buzdolabı, bulaşık ve çamaşır siemens. servisinden de çok memnunuz. 10 senede 2 kere sorun yaşadık, her sorunda hem çabuk geldiler hem de kısa zamanda çözdüler.

Acaba suyu ısıtmıyor mu, makine çalışırken ara sıra kapağına dokunun emin olmak için. Bizim de son zamanlarda lekeler çıkmıyordu, böyle kontrol edince anladık, su ısınmadığı içinmiş meğer, rezistansı değiştirdik. Beyaz sabun makineyi zamanla tıkıyormuş diye de duydum ben zaten. Biz meselâ Tursil, Boron gibi uygun fiyatlı deterjanlar kullanıyoruz, çıkıyor lekeler.
İşte geçen servis geldiğinde adam şu mu ısıtmıyor acaba deyip çalıştırdı bi buçuk saat bekledj. Isınıyor dedi gitti

Evde iki kişiyiz. Dolmuyor bile makine boş boş çalıştırıyorum :KK43:

Sizin makineyle bizimkinin özellikleri hemen hemen aynı galiba ama dediğim gibi biz hiç öyle sorunlar yaşamadık, sizinki bozuk belli, mutlaka üzerine gidin değiştirsinler. Garanti şartlarında yazar haklarınız.

Ben LG den cok memnunum. Ilk 14 Kg aldik buyuklugu vs mukemmeldi. Sora ulke degistirirken sattik. Yine LG aldim bu kez 8 kg 😑 ama yine memnunum. Ilk defa duydum camasir yirtan makina.. elektronik gercekten sans isi..