İyi hissetmiyorum. Bana yol gösterebilecek olan var mı?

Şeytanın aklına gelmez gerçekten
dimi, ben artık böyle açıklamalarına bile hayretle izliyorum şok oluyorum. Geçen yine yattığımız da daha önce beğendiklerimden bişey gösterecektim ona telefonumdan. Sonra muhabbet ilerledi ver bakayım sen neleri beğenmişsin bakalıma geldi konu bi baktım zaten full kız ona bişey demiyorum çünkü şirkette kadın çalışan fazla ve maşallah hepsini takip ediyor bunu sorun etmiyorum da ama bikinili foto atmış kızın biri onu da beğenmiş ya dedim bu kadarı da artık fazla değil mi ne gerek var ya valla farkında bile değilim demez mi alllahımmmmm dumanlar çıkıyor artık kafamdan ne diyebilirim ki yani

Konunuzu ve tüm yorumları okudum.
Yaşadıklarınıza üzüldüm ve eşinize de kuruldum açıkçası ama sizi daha fazla kırmamak adına o konuda yorum yapmak istemiyorum.
Lütfen herkesin dediği gibi kendinizden başlayın. Önce terapi ve yapmak istediğiniz şeyler. Bencillikse bencil bile olun, çıkın bir süre işten kafanızı dinleyin terapinize odaklanın ama hiçbir şekilde salmayın kendinizi. Yönetici bey tek başına üstlensin biraz sorumluluğu. Toparlanın iyileşin, siz çok güçlü birisiniz sadece şuan kolunuz kanadınız kırılmış gibi hissediyorsunuz. Bu geçecek inanın. Siz iyi olun o zaman evliliğinizi ve ne yapmak istediğinizi daha rahat irdeleyebileceksiniz.

Bu daha varlıklı hali bile değil bir de. Sadece evet iş yerinde çok sevilen saygı gören değer gören biri oldu. Zaten şeytan tüyü vardır kendisinde çok sempatik enerjik biridir. Ben gurur duyuyorum onunla ama iki farklı insanız sonuçta inişlerimiz çıkışlarımız olacak. Her insan işte evliliği kaldıramıyor. Baksanıza ben hala medeni durup o kızı çıkar instagramdan bir de beğenmişsin attığı şeyleri gibi çirkefçe şeyler yapmıyorum. Çünkü kız bunu farkedecek ve kısıtlanan bir adam gibi gözükmesini karısının da kıskançlık krizlerine girdiğini düşünmesini istemedim. Ben elimden geleni yaptım onun için. İçim rahat bu konuda benim sorunum kendimle yazık ki bu hallere geldik onca emeğin onca yılın ardından kurulan evlilik hayalleri gerçek olduğunda bunları yaşayacağımı 2 günde bir ağlayarak uyuyan bir insana dönüşeceğimi düşünmezdim :KK43:
Kıskanmak kötü bir şey değil ki ? Kendinizi neden bu kadar medeni olmaya zorluyorsunuz. Siz kendinizi çok yipratiyorsunuz önce kendinizi saliverin. Kıyametler koparın ,kızlarla iletişimi kestirin demiyorum ama hani bak senin karın benim ve kiskaniyorum.mesaji da kötü bir durum değil.

Depresyondasınız ama bu kocanızın umrunda değil. Eskiden siz enerjikmişsiniz o korkakmış, roller değişmiş. Ve bence bu sizi rahatsız ediyor. Onun bu kadar yükselmesini kıskanıyormuşsunuz gibi hissediyorum. Evlenirken ben ondan çok daha iyiydim şuanda o benden daha iyi. Ayak bağı değilsiniz, sizi bu hale o getirdi. Direk olmasada dolaylı yoldan, sizde izin verdiniz. Bu sizin seçiminizdi, yöneticinizi eklediğinde kavga çıkarabilirdiniz mesela ama ayak uydurdunuz. Aile evinde kendi istediğini yapan , koca evinde kocanın istediğini yapan olmuş. Şuanda da yanlış oldğunun farkındasınız ama kavga edecek enerjiniz yok. Evlenmeden önce anne evinde bende öyleydim. Bunu ancak siz değiştirebilirsiniz, çabalamak zorundasınız. Siz kendinize iyi gelmek zorundasınız. Terapiye paranız yok onu anladım. Yoga videolarını denemeye çalışın. En azında birşey yapın sadece kendiniz için.

O dediğiniz bencillikten ziyade umursamazlık bence. Sizi çocuk gibi görüyor. Bende bencil bir insanım, önce ben sonra oğlum sonra eşim. Eşim bu durumdan hiç memnun değil. Gerisini düşünmüyorsun diyor, gerisinden banane diyorum bende. Bu yapı meselesi tamamen. Aslında size beraber yapmak için birçok öneride bulunmuş, kendince çabalamış. Ama sizi karısı olarak gördüğünden şüpheliyim
asla kıskanmıyorum o çok çabalıyor başarmak için onun geldiği konumdan çok daha fazlasını hakettiğini düşünüyorum. Kıskanmam asla gurur duyarım. Böyle anlaşılmak da beni üzer. Ben sadece o koşsun gitsin ama beni de arkasında bırakmasın sadece işe bu kadar odaklanıp beni unutmasın bir karısı olduğunu karısının da bir insan olduğu için inişli çıkışlı dönemlerden geçebileceğini bilsin kötü zamanlarımda bileyim ki benim yanımda olacak. Ama o ise bana ayak bağı olma gibilerinden konuştu çok kırıcı. Bunu ilk seferde söylemedi evet bende kendimi eleştiriyorum belki 3 4 aydır bu haldeyim. Çok sıkıldım herşeyden ama illa ki geçecek benim de bu günlerim. Fakat geçtiğinde eşimi yanımda görecek miyim ya da görmek isteyecek miyim emin değilim. Keşke yanımda olmayı becerebilseydi.

dimi, ben artık böyle açıklamalarına bile hayretle izliyorum şok oluyorum. Geçen yine yattığımız da daha önce beğendiklerimden bişey gösterecektim ona telefonumdan. Sonra muhabbet ilerledi ver bakayım sen neleri beğenmişsin bakalıma geldi konu bi baktım zaten full kız ona bişey demiyorum çünkü şirkette kadın çalışan fazla ve maşallah hepsini takip ediyor bunu sorun etmiyorum da ama bikinili foto atmış kızın biri onu da beğenmiş ya dedim bu kadarı da artık fazla değil mi ne gerek var ya valla farkında bile değilim demez mi alllahımmmmm dumanlar çıkıyor artık kafamdan ne diyebilirim ki yani
Tam bir manipülasyon ustası ve yönetici olduğu için aşırı derecede kendini beğenmiş durumda. İnşallah bu işi ileriye götürmez ama şu anki tavrıyla uzak bir ihtimal gibi görünmüyor

Konunuzu ve tüm yorumları okudum.
Yaşadıklarınıza üzüldüm ve eşinize de kuruldum açıkçası ama sizi daha fazla kırmamak adına o konuda yorum yapmak istemiyorum.
Lütfen herkesin dediği gibi kendinizden başlayın. Önce terapi ve yapmak istediğiniz şeyler. Bencillikse bencil bile olun, çıkın bir süre işten kafanızı dinleyin terapinize odaklanın ama hiçbir şekilde salmayın kendinizi. Yönetici bey tek başına üstlensin biraz sorumluluğu. Toparlanın iyileşin, siz çok güçlü birisiniz sadece şuan kolunuz kanadınız kırılmış gibi hissediyorsunuz. Bu geçecek inanın. Siz iyi olun o zaman evliliğinizi ve ne yapmak istediğinizi daha rahat irdeleyebileceksiniz.
Teşekkür ederim, YÖNETİCİ bey demişsiniz güldürdü bu yorum beni nedense çünkü uzun zamandır ben yöneticiyim diyor senle aynı yerden bakamıyoruz gibi şeyler söyleyip duruyor. Bende gülüyorum açıkçası. Sürekli onu yapmak zorundayım keyfimden yapmıyorum falan gibi şeyler işte. Gerçekten kolum kanadım kırılmış gibi hissediyorum bu da çok doğru baksanıza ilk defa böyle bir sayfaya içimi döküyorum insanlardan yorumlar alıyorum. Gerçekten ben mi doğruyum o mu diye anlamaya çalışıyorum :KK43: sağlıklı düşünemediğimi hissettiriyor bana

Tam bir manipülasyon ustası ve yönetici olduğu için aşırı derecede kendini beğenmiş durumda. İnşallah bu işi ileriye götürmez ama şu anki tavrıyla uzak bir ihtimal gibi görünmüyor
Çünkü iş yerinde bir numara insanlar onu çok poh pohluyor oda bunlara sebep oluyor işte

Kıskanmak kötü bir şey değil ki ? Kendinizi neden bu kadar medeni olmaya zorluyorsunuz. Siz kendinizi çok yipratiyorsunuz önce kendinizi saliverin. Kıyametler koparın ,kızlarla iletişimi kestirin demiyorum ama hani bak senin karın benim ve kiskaniyorum.mesaji da kötü bir durum değil.
Bu konuda kıskanmadım çünkü çok itici geldi yanlış olduğu için kıskanmadığımı belirttim. Farklı konularda bunu da söyledim merak etmeyin :) bak ben kıskanıyorum bu kadarı bana fazla yapma çileden çıkıyorum gibi konuşmalarımda oldu zaten

Teşekkür ederim, YÖNETİCİ bey demişsiniz güldürdü bu yorum beni nedense çünkü uzun zamandır ben yöneticiyim diyor senle aynı yerden bakamıyoruz gibi şeyler söyleyip duruyor. Bende gülüyorum açıkçası. Sürekli onu yapmak zorundayım keyfimden yapmıyorum falan gibi şeyler işte. Gerçekten kolum kanadım kırılmış gibi hissediyorum bu da çok doğru baksanıza ilk defa böyle bir sayfaya içimi döküyorum insanlardan yorumlar alıyorum. Gerçekten ben mi doğruyum o mu diye anlamaya çalışıyorum :KK43: sağlıklı düşünemediğimi hissettiriyor bana
Eşinize kızsanız bile onu sevdiğinizden size kıyamadım o yüzden yönetici bey dedim sinir oldum size yaptıklarına çünkü.
Siz doğrusunuz ve haklısınız. Ailenize anlattığınızda da bu desteği alıp bir tık daha iyi olacaksınız. Her şeyi kendi içinizde yaşadığınız için fazlaca takıyorsunuz ama bunlar kafaya takılmayacak şeyler değil. İş anlamında yükselmek güzel, insanın hedefleri olması güzel ancak bunu sizi gözardı edecek şekilde hırs kibir ve bencillik duygularıyla asla yapmamalı. Sizin şuan doğru yapmadığınız tek şey bir yerden başlamamak olur. Lütfen daha fazla irdelemeyin o mu haklı ben mi durumundan da çıkın, mutlaka onun da haklı olabileceği yerler vardır ama önemli olan şuan sizsiniz. Ondan uzanacak bir el beklemeyin lütfen çünkü eşiniz şuan artık bir güç zehirlenmesi gibi bir şey yaşıyor ve sizi tutup kaldırsa sanki girdiği yarışta geride kalacak gibi mi hissediyor bilmiyorum ona da Allah akıl fikir versin tez zamanda. 🙏🏻

Eşinize kızsanız bile onu sevdiğinizden size kıyamadım o yüzden yönetici bey dedim sinir oldum size yaptıklarına çünkü.
Siz doğrusunuz ve haklısınız. Ailenize anlattığınızda da bu desteği alıp bir tık daha iyi olacaksınız. Her şeyi kendi içinizde yaşadığınız için fazlaca takıyorsunuz ama bunlar kafaya takılmayacak şeyler değil. İş anlamında yükselmek güzel, insanın hedefleri olması güzel ancak bunu sizi gözardı edecek şekilde hırs kibir ve bencillik duygularıyla asla yapmamalı. Sizin şuan doğru yapmadığınız tek şey bir yerden başlamamak olur. Lütfen daha fazla irdelemeyin o mu haklı ben mi durumundan da çıkın, mutlaka onun da haklı olabileceği yerler vardır ama önemli olan şuan sizsiniz. Ondan uzanacak bir el beklemeyin lütfen çünkü eşiniz şuan artık bir güç zehirlenmesi gibi bir şey yaşıyor ve sizi tutup kaldırsa sanki girdiği yarışta geride kalacak gibi mi hissediyor bilmiyorum ona da Allah akıl fikir versin tez zamanda. 🙏🏻
Haklısınız kimin haklı olduğunun da ben bu durumdayken zaten bir anlamı olmuyor. Anlayışınız için size çoook teşekkür ediyorum. İnşallah kısa zamanda ayağa kalkıp bende kendim için bişeyler yapabilirim. Kendime olan güvenimi kazanabilirim.

ooooo neler dedim neler tatlı tatlı da konuştum. Bağırıp çağırdım da. Empati yap nolur dedim aynı şekilde bana gelse ne hissederdin ne düşünürdün de dedim. Ama hep ben yöneticiyim sen değilsin o yüzden sana gelmesi garip olurdu. Ben o kıza çok yardımcı oldum iş yerinde çok dışlanıyordu ben düzelttim gibi gibi şeyler söyledi ama nolursa olsun bu bana göre çok büyük bir yanlış hala öyle. Üzerinden aylar geçti hala beni tam olarak anladığını düşünmüyorum. He üstüne belki başka bir kadın bunu yaşasa instagramından çıkar o kadını derdi ben onu da yapmadım. Sonra bir gün birlikte story bakıyorduk onun telefonunda bi baktım bu kız story atmış benim ki beğenmiş aynı gün 4 story atmış ilk ikisinde kız yalnız onları beğenmiş 3. story erkek arkadaşı ile onu beğenmemiş 4. yine kız tek onu beğenmiş. Nasıl oluyor bu dedim özellikle mi yaptın saçmalama denk gelmiş işte farkında bile değilim ayağına yattı
Şu son anlattıklarınızdan sonra eşinizin bir başkasına ilgisi kayabilme potansiyeli olduğunu hissettim. Ama sakın kendinize bağlamayın sizle alakası yok onun karakteri ve arkadaşlarında dediği gibi nasıl siz onun yanında olduysanız kötü gününde onun da öyle yapması lazım. Siz onun kölesi değilsiniz bu hayata sırf onu mutlu etmeye gelmediniz.

Şu son anlattıklarınızdan sonra eşinizin bir başkasına ilgisi kayabilme potansiyeli olduğunu hissettim. Ama sakın kendinize bağlamayın sizle alakası yok onun karakteri ve arkadaşlarında dediği gibi nasıl siz onun yanında olduysanız kötü gününde onun da öyle yapması lazım. Siz onun kölesi değilsiniz bu hayata sırf onu mutlu etmeye gelmediniz.
Kim olsa bunu hisseder zaten bütün gün etrafında müthiş süslü şıkır şıkır kadınlar bir de üzerine benimle arası kötü üstüne zaten kızlar kendileri maşallah baya yüz veriyor demek ki benimki de öyle olmasına izin veriyor bende dediğinizi hissediyorum zaten bu yüzden de bu kadar gerginim yani bu yüzden bu kadar yanlış geliyor bana böyle şeyler.

E sen herşeyi yapmissin.
vallahi her yolu denedim arkadaşım işte son çare burda ki bizi tanımayan kadınlardan objektif yorumlar alayım bakayım ben mi bi yerlerde hata yapıp yanlış düşünüyorum oldu. Ama ne kadar psikolojik olarak iyi olmadığımı söylesem de aslında yine doğruları görüyor muşum meğer :KK43:

vallahi her yolu denedim arkadaşım işte son çare burda ki bizi tanımayan kadınlardan objektif yorumlar alayım bakayım ben mi bi yerlerde hata yapıp yanlış düşünüyorum oldu. Ama ne kadar psikolojik olarak iyi olmadığımı söylesem de aslında yine doğruları görüyor muşum meğer :KK43:
Herşeyi yapmışsın bütün onerileri.bue tek terapi kaldı ama tek başına hasta olmadın ki ?

Açıkçası ben eşinizin ilk halinin kendisi olduğunu düşünmüyorum. Baskıdan dolayı sanırım gerçek kişiliğini gömmüş adam.

Gerçek hali o şekilde olan insanların bu şekilde döneceğini düşünmüyorum. Çünkü oturmuş bir inanç vardır kendilerinde. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Geçmiş kompleksleri de ego olarak ortaya çıkmış. Ben yöneticiyim falan? Bazı şeyleri sindirmiş kaliteli bir insan olsaydı bu cümleyi kurmak aklına bile gelmezdi.

Size gelince; bayağı bir kurban psikolojisine girmiş durumdasınız. Öncelikle bir ayağa kalkın bence artık. Ve her zaman için “önce” kendinizi düşünün. Bu bencillik değil, kendinize olan sevgi ve saygınız. Daha yazacağım çok şey var ama çok uzadı. Lütfen ayağa kalkıp, kendiniz için yapmanız gereken ne ise işe oradan başlayın.

X