Bisküvi - Kurabiye Tarifi İzmir Bombası - Hekimoğlu Un Sponsorluğunda

pearlshine

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ocak 2012
3.953
9.093
İzmir bombası 💣💣💣
Çelebi’de yemiş kadar olmasa da gayet lezzetli ve güzel bir tarif , deneyecek olanlar tereddüt etmesin derim 😉
IMG_0740.jpeg

Hamuru İçin;
  • Yarım su bardağı ılık su
  • Yarım çay bardağından az sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 paket vanilin
  • 1,5 su bardağı un
İçi İçin;
  • Sürülebilir çikolata ( kakaolu fındık kreması )
Tatlımızın hamuru için; derin bir kabın içerisine suyu, sıvı yağı, şekeri, vanilyayı alalım. Unu da hamurumuz ele yapışmayacak bir kıvam alana kadar yavaş yavaş ekleyelim ve karıştırıp, yoğuralım.
Kıvam alan hamurumuzun üzerini streç film ile kapatalım ve 15 dakika kadar dinlenmeye bırakalım.
Hamurumuza şekil verme aşamasına geçmeden önce, fırınımızı en yüksek derecede alt-üst ayarında çalıştıralım.
Dinlenen hamurumuzu tezgaha alalım ve elimizle rulo şekli verelim.
Daha sonra hamur kesme aparatı ya da bıçak yardımı ile hamurumuzu 18 parçaya ayıralım ve küçük küçük bezeler haline getirelim. ( ben 4 kişi olduğumuz için malzemeleri biraz azalttım 14 beze çıktı )
Hazırladığımız bezelerden bir tanesini alalım, elimiz ile bastırarak hafifçe genişletelim.
Daha sonra merdane yardımı ile hamurumuzu ince bir şekilde açalım. Hamur yağlı olduğu için açma işlemini zorlanmadan, kolayca yapabilirsiniz.
Açtığımız hamurun ortasına kakaolu fındık kremasından kaşık ile koyalım ve bohça şeklinde kapatalım.
Hamuru açıklık kalmayacak şekilde kapatalım.
Fırın tepsimize pişirme kağıdını yerleştirelim.
Hazırladığımız İzmir bombamızı topladığımız kısım alta gelecek şekilde, pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine alalım. Tüm bezelerimiz bitene kadar, sırası ile aynı işlemi uygulayalım.
Tatlımızı fırına sürelim ve fırınımızın ayarını 220°C’ye düşürelim, fanlı olarak pişirelim. Pişirme işlemini fırının başından ayrılmadan, dikkatli bir şekilde pişirmelisiniz. Tatlımız 5-6 dakika içerisinde pişecektir. İlk sıcağı çıkan İzmir bombalarını, servis tabağına alarak dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz.
IMG_0741.jpeg
IMG_0742.jpeg

IMG_0753.jpeg

IMG_0766.jpeg
IMG_0767.jpeg
IMG_0769.jpeg
IMG_0773.jpeg
Afiyet olsun 😍
IMG_0779.jpeg
IMG_0783.jpeg
IMG_0785.jpeg
IMG_0786.jpeg
IMG_0787.jpeg
IMG_0788.jpeg

IMG_0790.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Offf bomba bomba olmuş incitaneemm🥰😍🤩 nefis gözüküyor, bayılıyorum bombaya 🤤🫠 ilk çıktığında çok yerdim yaa off🤩😍🥰🍒🍒🍒🍒 yanında kahve ohh mis👍😇 incecik hamurlu yapmis bi de yaaa kuzuya bak 🥳💃🍒🍒🍒 eline sağlık kuzucuguummm başarılar dilerim 💜🍒🍒🍒🫶🥰😘
Çok teşekkür ederim canım sosyalim 🥰 her zamanki gibi ağzından bal damlıyor kiraz çiçeğim 🌸🍒 sen bu topiğin en tatlı dilli , en pozitif en minnoşusun canımın içi :KK74:

Eline sağlık canımmm şu an en çok ihtiyacım olan şey 😍😍😍🤭🤭🤭

Ellerine sağlık canım ,çok ta severim dayanamadım cuma günü iki tane alıp yedim hatta 🌝
Başarılar diliyorum 🥰

Ellerine sağlık canım tam lokmalık 🤤
Çok güzel görünüyor. Başarılar diliyorum 🫶🏻😻

Ellerine sağlık canım 🥰 Çok ye beni,ye beni mesajı veriyor 🫠yarışmada bol şanslar :KK15:

Ne güzel kurabiyeler gene ya. Bomba bomba nokta.com 😊

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş başarılar diliyorum 😍💐

Tam bomba olmuş canısı ellerine sağlık olsun afiyetle tüketin başarılar diliyorum yarışmada :KK200: :KK60:
Çooook teşekkür ederim güzel ve tatlı hanımlar ❤️🤗🫠

İzmir bombası 💣💣💣
Çelebi’de yemiş kadar olmasa da gayet lezzetli ve güzel bir tarif , deneyecek olanlar tereddüt etmesin derim 😉
Eki Görüntüle 3302618
Hamuru İçin;
  • Yarım su bardağı ılık su
  • Yarım çay bardağından az sıvı yağ
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 paket vanilin
  • 1,5 su bardağı un
İçi İçin;
  • Sürülebilir çikolata ( kakaolu fındık kreması )
Tatlımızın hamuru için; derin bir kabın içerisine suyu, sıvı yağı, şekeri, vanilyayı alalım. Unu da hamurumuz ele yapışmayacak bir kıvam alana kadar yavaş yavaş ekleyelim ve karıştırıp, yoğuralım.
Kıvam alan hamurumuzun üzerini streç film ile kapatalım ve 15 dakika kadar dinlenmeye bırakalım.
Hamurumuza şekil verme aşamasına geçmeden önce, fırınımızı en yüksek derecede alt-üst ayarında çalıştıralım.
Dinlenen hamurumuzu tezgaha alalım ve elimizle rulo şekli verelim.
Daha sonra hamur kesme aparatı ya da bıçak yardımı ile hamurumuzu 18 parçaya ayıralım ve küçük küçük bezeler haline getirelim. ( ben 4 kişi olduğumuz için malzemeleri biraz azalttım 14 beze çıktı )
Hazırladığımız bezelerden bir tanesini alalım, elimiz ile bastırarak hafifçe genişletelim.
Daha sonra merdane yardımı ile hamurumuzu ince bir şekilde açalım. Hamur yağlı olduğu için açma işlemini zorlanmadan, kolayca yapabilirsiniz.
Açtığımız hamurun ortasına kakaolu fındık kremasından kaşık ile koyalım ve bohça şeklinde kapatalım.
Hamuru açıklık kalmayacak şekilde kapatalım.
Fırın tepsimize pişirme kağıdını yerleştirelim.
Hazırladığımız İzmir bombamızı topladığımız kısım alta gelecek şekilde, pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine alalım. Tüm bezelerimiz bitene kadar, sırası ile aynı işlemi uygulayalım.
Tatlımızı fırına sürelim ve fırınımızın ayarını 220°C’ye düşürelim, fanlı olarak pişirelim. Pişirme işlemini fırının başından ayrılmadan, dikkatli bir şekilde pişirmelisiniz. Tatlımız 5-6 dakika içerisinde pişecektir. İlk sıcağı çıkan İzmir bombalarını, servis tabağına alarak dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz. Eki Görüntüle 3302619 Eki Görüntüle 3302620
Eki Görüntüle 3302621
Eki Görüntüle 3302623 Eki Görüntüle 3302624 Eki Görüntüle 3302625 Eki Görüntüle 3302626 Afiyet olsun 😍
Eki Görüntüle 3302627 Eki Görüntüle 3302628 Eki Görüntüle 3302629 Eki Görüntüle 3302630 Eki Görüntüle 3302631 Eki Görüntüle 3302632
Eki Görüntüle 3302633
off offfff :KK14:

X