Kabarık, kuru ve kivircik saclarim ..

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
342
361
Kendimi bildim bileli bu şekil saça sahibim . Küçüklüğümden beri sürekli bonus panda diye dalga geçirirdim. Çok ozguvenim kırıldı bu ayarsız insanlar yüzünden. Saçımı hiç salamadim 19 yaşındayım daha yeni yeni barışıyorum. Saçımı kabartmayacak hacım verecek krem önerebilir misiniz ? Elidorun bukle belirginlestiricisini kullanıyorum ama o da çok ağır ve yağlı yapıyor saçı...

O tip ürünler iyi değil panpa, market ürünleri kimyasal bombası oluyor genelde.

Öncelikle banyoda yıkanan bir saç kremi kullanmanı tavsiye ederim. Çıktıktan sonra da leave-in-conditioner olarak tanınan, sprey şekilnde yıkanmayan saç ürünü var onu kullanırsın. Saçını yumuşatmak için en önemli adım tekrar ediyorum yıkanan saç kremi, saçını ıslakken yumuşatmak en iyisi. Trendyolda gezip bakmanı öneririm, ben en son Watsonstan bir tane hindistan cevizi özlü saç kremi almıştım markayı hatırlayamadım ama bio üründü. Otacı markasını da tavsiye ederim her şeyi gayet güzel. Onun dışında saç köpüğüydü ya da vıcık vıcık kremlerdi uzak dur onlar saçını ağırlaştırıp iyice aşağı çeker.

Son düzenleme:
Öncelikle konu yanlış yerde, benim yıllardır uyguladığım bir yöntem var dustayken saç kreminin içine biraz bal katıp saçlarıma uyguluyorum 1 tatlı kaşığı kadar, durulayıp cikiyorum elektriklenmelere cok iyi geliyor.
Ayrıca kıvırcık saçlı olmak için her şeyi yapabilirim, çok seviyorum. Kıymetini bilin.💕

Öncelikle konu yanlış yerde, benim yıllardır uyguladığım bir yöntem var dustayken saç kreminin içine biraz bal katıp saçlarıma uyguluyorum 1 tatlı kaşığı kadar, durulayıp cikiyorum elektriklenmelere cok iyi geliyor.
Ayrıca kıvırcık saçlı olmak için her şeyi yapabilirim, çok seviyorum. Kıymetini bilin.💕
Konuyu doğru yere de açtım ama hiç yorum gelemedi ne yapayım.....😒😒

Kendimi bildim bileli bu şekil saça sahibim . Küçüklüğümden beri sürekli bonus panda diye dalga geçirirdim. Çok ozguvenim kırıldı bu ayarsız insanlar yüzünden. Saçımı hiç salamadim 19 yaşındayım daha yeni yeni barışıyorum. Saçımı kabartmayacak hacım verecek krem önerebilir misiniz ? Elidorun bukle belirginlestiricisini kullanıyorum ama o da çok ağır ve yağlı yapıyor saçı...

İnstagramda kıvırcık saçla ilgili etiketleri gezin bence bir sürü güzel öneriler ürünler çıkıyor bazen

Milkshake marka saç köpüğü almanı tavsiye ederim. Banyodan sonra az saç kremi sürdükten sonra saçını öne atıp mıncırarak sür. Sonra vigo ile kurut.

1- sülfatsız parabensiz şampuan saç kremi (haftada max 2 kez yıkanacak saçlar)
2- havlu, ısı veren araçlar, sıcak su kullanımı bırakılmalı
3. Bukle belirginleştirici bir durulanmayan krem (elidor falan değil) ve aynı seri saç köpüğü kullanılmalı.

Bu dediklerime en az altı ay uyman gerekiyor ama saçlarının kendini toplayıp şeklini bulur. Kıvırcık saç sabır işi biraz.

Ek: unutmuşum, saçlar banyo dışında asla taranmayacak.

1- sülfatsız parabensiz şampuan saç kremi (haftada max 2 kez yıkanacak saçlar)
2- havlu, ısı veren araçlar, sıcak su kullanımı bırakılmalı
3. Bukle belirginleştirici bir durulanmayan krem (elidor falan değil) ve aynı seri saç köpüğü kullanılmalı.

Bu dediklerime en az altı ay uyman gerekiyor ama saçlarının kendini toplayıp şeklini bulur. Kıvırcık saç sabır işi biraz.

Ek: unutmuşum, saçlar banyo dışında asla taranmayacak.
Yıllarca saçıma çok kötü davrandım. Sürekli en tepeden sıkı sıkı topladım....

Benim saclarim cok kabariyor sizinkine ek olarak.
Argan iceren bakim yagini surup hafif kurutup nemi sacima hapsediyorum. Sacimi yatistirmak icin köpük, jöle vs kullanmam gerekiyor

Kıvırcık saç şekillendirme teknikleri ve saç şeklin oyle moda ve güzel ki ya… ama tabi öğrenmen ve belirli bir bütçe ayırman gerek sanırım. Ben bu tekniklerle dalgalı buklelerimi belirginleştirmiştim. Kurutmadan yıkamasına kadar değişiyor tekniği.İnsta da gizemuzel var, bu teknikleri reelslerle çokça anlattı, ona bakmalısın bence 👍🏻

Hayalim böyle saçlar !

İnce telli, seyrek, yağlı saçlarım var bi de minyonum. Kullanmadığım ürün kalmadı. Her sabah ve akşam günde 2 kez duş alıyorum. Sinüzitten öleceğim.

Dümdüz pırasa gibi, şekil almayan, fön çeksem 15 dakika max. duran lanet olası saçlarım var.

Keşke sizinki gibi buklelerim olsaydı

Ne güzel kabaran ve kuru saçlarınız var

Perma bile tutmuyor saçlarım

Kuzenime sorayım napti saclarina asıl bonus oydu valla sizin deyiminizle şimdi çok değişti saçları benim kuzenimde böyle afro Amerika diyorlar bildiğin içine tarak girmeyen tarağı kıran saçları vardı hepsi tepede .... şimdi öyle değil ama nasıl değişti acaba bonus olayinada takmayın ya kafanızı erkekler napsin çoğunun dert edecek saçı yok kafasında mesela....memnun olanları ayrı tutuyorum ama çoğu bu konudan üzgün gibi...daha bu gün iş yerinde genç bir arkadaş alnım açıldı diye üzülüyordu yaşı daha çok genç ...Ben Argan yağı kullanıyorum hakikisini ama köyden bı yerden almalı aktardan değil saç kırığım olmuyor iki senede bir uçlarından kestiriyorum.Acici kullanmıyorum .toka takmıyorum saç düzleştiricisi falan kullanmıyorum birde saç kremi kullanmıyorum .İyi bir kuaför bulursanız paraya değil mesleğine aşık onların önereceği şampuanlar çok iyi geliyor ben senelerdir marketten ve öyle yerlerden şampuan almıyorum ben çözümü böyle buldum.

Benim saçım da öyleydi. Mecitefendinin saç kremini kullanıyorum yıllardır kutu kutu bitirdim çok memnunum. Argan yağlı ve ısırgan ekstratlı çeşitlerini kullandım inanılmaz kokuyorlar gerçekten saçlarınla aşk yaşayacaksın ve yumuşacık yapıyorlar. Bunu duşta sürüp 5 dk kadar beklet. Üstelik içeriği de doğal. Duş sonrası da ıslakken saçımı tarıyorum ve otacının bitki özlü saç şekillendiricisi var onu kullanıyorum. Sertlik derecesi 3 ve 5 şeklinde üretmişler 3 etkisiz geldi bana, 5 olan gayet yeterli. Islakken diplere değdirmeden sür şekillendir. Saçlar kabarmıyor, lüle lüle kalıyor. Jel formunda olduğundan kalıp şeklinde kalabilir kururken özellikle şekillendirdikten sonra kendi haline bırakıyorsan kurutmuyorsan, saçın kuruduktan sonra minik minik ovuştur eline sert gelen kısımları yine tel tel görünür sorun yok yani. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Urban Care'in hibisküslü bir kremi var bukleli saçlar için o epey iyi bence. Dalgalı saçlarım ben onu kullanıyorum saçı agırlaştırmıyor.
Kıvırcık saç kuru oluyor,duşta maske,duş sonrası da nemlendirici serum kullanıp üzerine şekillendirici kullanırsanız kuruluk konusuna biraz da olsa faydalı olur.

Kuzenime sorayım napti saclarina asıl bonus oydu valla sizin deyiminizle şimdi çok değişti saçları benim kuzenimde böyle afro Amerika diyorlar bildiğin içine tarak girmeyen tarağı kıran saçları vardı hepsi tepede .... şimdi öyle değil ama nasıl değişti acaba bonus olayinada takmayın ya kafanızı erkekler napsin çoğunun dert edecek saçı yok kafasında mesela....memnun olanları ayrı tutuyorum ama çoğu bu konudan üzgün gibi...daha bu gün iş yerinde genç bir arkadaş alnım açıldı diye üzülüyordu yaşı daha çok genç ...Ben Argan yağı kullanıyorum hakikisini ama köyden bı yerden almalı aktardan değil saç kırığım olmuyor iki senede bir uçlarından kestiriyorum.Acici kullanmıyorum .toka takmıyorum saç düzleştiricisi falan kullanmıyorum birde saç kremi kullanmıyorum .İyi bir kuaför bulursanız paraya değil mesleğine aşık onların önereceği şampuanlar çok iyi geliyor ben senelerdir marketten ve öyle yerlerden şampuan almıyorum ben çözümü böyle buldum.
Lütfen sorar mısınız hangi kremi kullanıyor. Benimki afro amerika değil ama yine de kıvırcık ve kabarik

Hayalim böyle saçlar !

İnce telli, seyrek, yağlı saçlarım var bi de minyonum. Kullanmadığım ürün kalmadı. Her sabah ve akşam günde 2 kez duş alıyorum. Sinüzitten öleceğim.

Dümdüz pırasa gibi, şekil almayan, fön çeksem 15 dakika max. duran lanet olası saçlarım var.

Keşke sizinki gibi buklelerim olsaydı

Ne güzel kabaran ve kuru saçlarınız var

Perma bile tutmuyor saçlarım
Herkesin derdi farklı 😀😀😀

O tip ürünler iyi değil panpa, market ürünleri kimyasal bombası oluyor genelde.

Öncelikle banyoda yıkanan bir saç kremi kullanmanı tavsiye ederim. Çıktıktan sonra da leave-in-conditioner olarak tanınan, sprey şekilnde yıkanmayan saç ürünü var onu kullanırsın. Saçını yumuşatmak için en önemli adım tekrar ediyorum yıkanan saç kremi, saçını ıslakken yumuşatmak en iyisi. Trendyolda gezip bakmanı öneririm, ben en son Watsonstan bir tane hindistan cevizi özlü saç kremi almıştım markayı hatırlayamadım ama bio üründü. Otacı markasını da tavsiye ederim her şeyi gayet güzel. Onun dışında saç köpüğüydü ya da vıcık vıcık kremlerdi uzak dur onlar saçını ağırlaştırıp iyice aşağı çeker.
o krem cok cabuk yaglandiriyor

X