kabızlık makat çatlağı

Sivasli588

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2020
11
4
27
arkadaşlar ben öğrenciyim yurtta kalıyorum bundan ötürü sağlıklı beslenemiyorum sürekli katı gıdalar tüketmek zorunda kalıyorum ve iki senedir kronikleşmiş bir kabızlık sonucu makat çatlağı olmuş becunis içiyorum yoksa tuvalete çıktığımda aşırı kanamam ve cam batması gibi sonrasında ağrı oluşuyor bu hastalığı çeken varmı neyi önerirsiniz doktor bana yaşın küçük ameliyat önermiyorum dedi ama ilaç olmasa tuvalete çıkamıyorum ne yapmam lazım

Hurma yemeyi denediniz mi bende de bu tarz bi sorun oluşmuştu doktora gittim krem vermişti ağrısına ancak o iyi geliyordu sonrasında hurma yemeye başladım o iyi geliyor ve mandalina portakal da iyi geliyor şu aralar tam mevsimi deneyebilirsiniz

Hurma yemeyi denediniz mi bende de bu tarz bi sorun oluşmuştu doktora gittim krem vermişti ağrısına ancak o iyi geliyordu sonrasında hurma yemeye başladım o iyi geliyor ve mandalina portakal da iyi geliyor şu aralar tam mevsimi deneyebilirsiniz
hurmayı aç karnamı yiyorsunuz

arkadaşlar ben öğrenciyim yurtta kalıyorum bundan ötürü sağlıklı beslenemiyorum sürekli katı gıdalar tüketmek zorunda kalıyorum ve iki senedir kronikleşmiş bir kabızlık sonucu makat çatlağı olmuş becunis içiyorum yoksa tuvalete çıktığımda aşırı kanamam ve cam batması gibi sonrasında ağrı oluşuyor bu hastalığı çeken varmı neyi önerirsiniz doktor bana yaşın küçük ameliyat önermiyorum dedi ama ilaç olmasa tuvalete çıkamıyorum ne yapmam lazım
Bende de var kabızlık 1 gece öncesinden cevizi bardaktan ıslayın sabahları aç karnına önce suyu için sonra cevizi yiyin

Bende de var kabızlık 1 gece öncesinden cevizi bardaktan ıslayın sabahları aç karnına önce suyu için sonra cevizi yiyin
Ya ben ne denediysem fayda etmiyor cevizi uzun sure denemedim kisa bi sure yedim o dediginiz sekilde bi faydasini goremedim sizde gercekten ise yariyormu

Kabızlık probleminiz kronikleşmiş mutlaka bir doktora görünün. Makat çatlağı dediğiniz şeyi ben de kısa bir dönem yaşamıştım kabızlıktan dolayı. Kabızlığınız için tedavi olmazsanız makat çatlakları devam eder. Stresli bir yapınız mı var? ondan da olabiliyor. Kremler ve bol su tüketimiyle çatlak iyileşmişti bende.

Makat çatlağı için hindistan cevizi yağı yada kantaron yağı vb. yağları kullanabilirsiniz.

Aynı durumu üniversiteye başladığımda yaşamıştım. Afedersin klozet kan gölüne dönmüştü ben tabi bağırsakta sorun var sandığım için deli gibi ağladım acile gittim meğersem basurum çıkmış :KK70: Üstelik bende hiç kabızlık olmaz, baharat, acı tüketmem. Basur için hiçbir sebep yokken muhtemelen genetik olduğundan çıktı. Kabız olmayanda bir bu çatlama var. Doktor baktı çatlama var basur çıkmış deyip iki krem yazmıştı. İki günde yumuşattı gerçekten çok işe yaradı. O yüzden öncelikle mutlaka doktora gitmelisiniz. Sonra da kendiniz yurtta her gün bir fincan yeşil çay tüketin. Ben yurtta kalırkende yulaf tüketir, gece yatmadan kefir içerdim kefir yoksa pazardan yoğurt alır yoğurt yerdim bu sorunu çözüyordu mutlaka. Yeter ki siz isteyin. Yurtta ki yemekler her zaman katı olmuyor çorba ekliyorlar sulu yemeklerde oluyor sizin nasl her gün katı oluyor ki?

Ben de pandemi doneminde yasadim genel cerraha gittim o da krem verdi gecmezse ameliyat dedi. Verdigi kremleri surmedim baska krem arasirdim Point Plus krem hemoroid, fissür ve fistül için kullanılır. Yani çatlak probleminizi için kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunca yaranın olduğu bölgeye uygulanması gerekir. Bu kremi kullandim faydasini 1 aya yakin bir surede gordum.suan sorun bitti mi ekmek yersem yemek yerken yudum yudum su icmezsem kayusi meyve vs yerken de yudum yudum su icmezsem yine kabiz oluyorum ve makat yine catliyor. Devlet yurdu degil sanirim corba vs icmeniz gerek ekmegi birakin uzun bir sure.

Bu rahatsızlığı paketli gıda tüketimi tetikliyor o yüzden tamamen kesmek gerekiyor.
Kabızlık içinde her gün kayısı, hurma, kuru incir, probiyotik yoğurt, bol su,hareket,lifli beslenme, bağırsak eğitimi ile çözmeye çalışabilirsin. Magnezyum takviyesi alabilirsin sitrat formu.
Wc den hemen sonra sıcak su oturma hem kasılan kasları rahatlatır hemde oranın kanlanıp iyileşmesine yardım eder. Wc den öncede 3 dk sıcak suya oturabilirsin çatlağın tekrar açılmasını engelleyebilirsin.
Wc sonrası bölgeye kantaron yağı ve kudret narı yağı karışımı sürmek (sadece dıştan) çok etkili.

Sana yaptığım iksirden soyliyeyim 🤣 valla bak kız hiç durmaz tuvalete koşarsın bende yaşadım bende kabızlık aşırı kötü bak şimdi dinle sabah 7 8 gibi aç karınla hiç birşey yemeden 2 bardak sıcak su içeceksin ne çok kaynar nede çok ılık ortası bu direk senin bağırsaklarını yumuşatacak doktorun tavsiyesiydi bana ve ardından elma mutlaka elma hergun ye sen benim dediğimi yap bende halen zorlaniyom çıkmakta bunu deniyom çok şükür rahatlıyorum

Bende de ayni sorun var 😔 sabahlari ilik su, ac karnina bi kasik zeytinyagi ic. Bagirsaklari yumusatiyo. Bol bol posali meyve. Kayisi cayi da tuvalete cikariyo beni. Ama sık kullanma bagirsak tembelligi yapar. Ben de ic dis hemoroid de var malesef. Stresten uzak durmaya calis tetikliyo ve mutlaka gunde 2.5 3 litre su. Kantoran yagi da ise yariyo diyolar denemedim onu henuz.

Öncelikle makat çatlağı için her gün günde 4-5 kez 10ar dakika duş başlığından akan suyla yara yerinizdeki kasları gevsetmeniz lazım. En önemlisi bu. Bana da cerrah söyledi ve kantaron yağı pamuğa döküp özellikle gece sabaha kadar durmasını söyledi. Gerçekten de inanılmaz.rahatlatti. acıdan duramıyordum. Fito ve madecassol kremlerden de destek aldım. Ama en önemlisinin sıcak yakmayacak sıcaklıkta tabi çatlak olan kısmınıza uygulama. Sabah kalktığınızda banyoda alaturka tuvalete oturur gibi çömelip sıcak suyu uygulayın duş başlığı ile 10dk çok tazyikli açmayın yavaş bir şekilde zaten kaslarınızın gevsedigini hissedersiniz. Sonra mutlaka yumuşak bir peçete wc kağıdını yerleştirin arkanıza ve ön tarafınızı da ıslak bırakmayın mantar olmayın. Pamuğa kantaron yağı dökün çatlak bölgenize doğru yavaşça yerleştirin biraz girişe doğru itin. Tuvaletinizi yaparken de vazelin sürün badem yağı vs yanınızda bulunsun zorlanmasin çatlak kısmı. Tuvaletinizi yaptıktan sonra da kaşınma hissediyor insan asla wc kağıdıyla silmeyin tahriş.oluyor kaşınma artıyor ve yara iyilesmiyor. Hemen duşta suyla yumuşakça temizleyin yumuşak kağıtla ponpon şeklinde dokundurun bu çok ama çok önemli. Sonra yine kantaron yağlı pamuğu yerleştirin. Yeniden kasılma ağrı acı hissettignizde sıcak su altına yeniden girin. bunu yaptıkça acınızın azaldıgni hissedeceksiniz gün geçtikçe tabi.. kantaron yağını Atiseri marketin kantaron yağını öneririm, Hacettepe onaylı sertifikali bir ürün. Sıcak suya oturmayi çok pratik bulmadım su soğuyor ve vajina mantarı olabiliyor insan sıcak suya maruz kalındığında flora bozuluyor. Gece yatmadan önce de sıcak su uygulaması yapın ltf.

Bende de ayni sorun var 😔 sabahlari ilik su, ac karnina bi kasik zeytinyagi ic. Bagirsaklari yumusatiyo. Bol bol posali meyve. Kayisi cayi da tuvalete cikariyo beni. Ama sık kullanma bagirsak tembelligi yapar. Ben de ic dis hemoroid de var malesef. Stresten uzak durmaya calis tetikliyo ve mutlaka gunde 2.5 3 litre su. Kantoran yagi da ise yariyo diyolar denemedim onu henuz.
10 gun boyunca bir kucuk beze saf zeytinyagi dokup mskat bolgesine koyucaksiniz bez temiz kalmali ve 10 gun dere otu tuketecrksiniz Allahin izniyle iyi gelcek.ozellikle makat cikisinda surekki yirtik seklindeyse iyilesecektir

10 gun boyunca bir kucuk beze saf zeytinyagi dokup mskat bolgesine koyucaksiniz bez temiz kalmali ve 10 gun dere otu tuketecrksiniz Allahin izniyle iyi gelcek.ozellikle makat cikisinda surekki yirtik seklindeyse iyilesecektir
Onlar hep hayatımda artık ama şu an kabızlık var bir haftadır. Lavabo esnasında ağrı kanama olmadı çok şükür ama sonrasında hafif yanma ve rahatsızlık hissediyorum. Sanırım tek çözümü ameliyat bunun. Ben umudu kesmeye başladım yavaştan

Onlar hep hayatımda artık ama şu an kabızlık var bir haftadır. Lavabo esnasında ağrı kanama olmadı çok şükür ama sonrasında hafif yanma ve rahatsızlık hissediyorum. Sanırım tek çözümü ameliyat bunun. Ben umudu kesmeye başladım yavaştan
Hergun 2 3 kayisi yiyebilirsiniz.hurma.roka gibi yesillikler.ben besinleri artik ayirt ederek tuketiuorum kabiz yapar mi yapmaz mi diye.bin sukur suan kendime uygun beslenmeyi buldum sizde bulabilirsiniz.bsnim huzursuz bagarsak sendromm var.onun icinde ayrica yediklerime dikkat ddiyorum tani cozulebilir gida ile

Hergun 2 3 kayisi yiyebilirsiniz.hurma.roka gibi yesillikler.ben besinleri artik ayirt ederek tuketiuorum kabiz yapar mi yapmaz mi diye.bin sukur suan kendime uygun beslenmeyi buldum sizde bulabilirsiniz.bsnim huzursuz bagarsak sendromm var.onun icinde ayrica yediklerime dikkat ddiyorum tani cozulebilir gida ile
Onlarında yiyorum :) aşırı dikkatliyim beslenme konusunda istemsiz stres yapıyorum heralde başka açıklama bulamıyorum çünkü. Tekrar açılma olmadı sanırım iyileşiyor yavaş yavaş. O kadar kabızlığa rağmen acı hissetmedim. Şişlik var mıydı sizde? Onlar kesin geçmiyor değil mi?

Onlarında yiyorum :) aşırı dikkatliyim beslenme konusunda istemsiz stres yapıyorum heralde başka açıklama bulamıyorum çünkü. Tekrar açılma olmadı sanırım iyileşiyor yavaş yavaş. O kadar kabızlığa rağmen acı hissetmedim. Şişlik var mıydı sizde? Onlar kesin geçmiyor değil mi?
Tabi sislik vsrdi geciyor.

X