kaçıncı haftada sezeryan...

37+1 de kontrole gittiğimde bebeğin gelişimi 40+1 lik bebek gibiydi..bebek iri olduğu ve bende normal doğum istediğim içinde doktor o gün çatı muayenesi yaptı ve 2,5 cm açıklık olduğunu fakat bebeğin hala kanala inmediğini söyledi..O gece için yatış verdi..ve 37+2 de zorunlu sezeryanla 3650 gr 50 cm oğlum doğdu..
37.haftayaı geçtikten sonra bebeğin gidişatına göre sezeryan tarihine karar veriliyor..

en erken ne kaç haftalıkken sezeryan ile bebek alınabiliyor???tabi kuveze falan girmeden sağlıklıca???

ben 36+1 haftalık hamileym.bugn sancm vardı dr a gttm pazartesi sezeryanla alıcakmş.çok korkuyorum çok da heyecanlandm.küveze gerek olmaz değil mi

Selam arkadaslar bende gebelikte 38+3 teyim doktorum 2 aydan fazladır bebek ters diyor ve normal istememe ragmen sanırım 3-4 gun sonraya sezeryan randevusu verecek. Bir yakınımız 42.haftada dogum yapmıs ama ben o kadar akısına bırakamayacagım sanırım bir de risk almak istemiyorum. Artık donmez diyor doktorlar. Ne yapayım ne dersiniz belirsizlik canımı sıkıyor esim de sezeryandan korkuyor moral de veremiyor yani ?! Herkese kolay gelsin....

venice benim durumumda aynı bir aydır en az gittiğimde hep makat üstü ters duruyor döner umuduyla gidiyorum ama tık yok dr 39 da alırız dedi moralim bozuluyor çok ama elden gelen birşey yok.dr banada 38 den sonra dönsede kanala inmez diyor hakkımızda hayırlısı artık.

evet canım ya işte bugun randevum var su an saat sabah 6 ya geliyor inan her gece uykum kacıyor bugun soyleyecek işte bu cuma gunu sezeryan olma ihtimalim var bakalım insallah bu arada benimkisi kız adı insallah nisan su olacak seninki?opuyorumnanaktan

valla kızlar ben 31 haftalık hamileyim daha doğum haftasını bile konuşmadık doktorumla sizce bunu konuşmak için erkenmi? ve hiç kasılma flan aşamadım
bebeim sağlıklı maşallah hareketlide erkek bebek kimbilir ne zaman doğar aslında bu aylar hiç geçmiyo ne önerirsiniz bana sizce doktoruma sormalımıyım doğum haftamı yoksa erkenmi ?

beni aşkım tam 39 haftada planlı sezeryanla doğdu...doğum anı ve sonrası dünyanın en güzel anları :)

valla kızlar ben 31 haftalık hamileyim daha doğum haftasını bile konuşmadık doktorumla sizce bunu konuşmak için erkenmi? ve hiç kasılma flan aşamadım
bebeim sağlıklı maşallah hareketlide erkek bebek kimbilir ne zaman doğar aslında bu aylar hiç geçmiyo ne önerirsiniz bana sizce doktoruma sormalımıyım doğum haftamı yoksa erkenmi ?

daha çok erken canım kasılma için ve doğumu konuşmak için .. genelde 36 haftadan sonra bu konular daha çok gündeme geliyor.. allah yardımcını olsun doğum süper bi duygu... sezeryan olucaksa mutlaka epidurali seç ayık ol bebeğini hemen kucağına al

kızlar bende sezeryan olucam sata göre 39. haftadayız devlet hast.de ultrason uzmanına gönderdiler gittigimde doktorumun verdigi bilgilerle farklı olarak sonuçlar çıktı mesela kadın dogum uzmanı bebegimin kilosunun 3.400gr oldugunu ve satla uyumlu oldugunu söyledi ama ultrason uzmanın verdigi raporda bebegim 2.700 çıkıo ve satla uyumlu diil gelişimininde 37 haftalık oldugunu söledii bugün başka bir doktora ve ultrason uzmanına gidicezz bu durumu yaşayan varmı kızlar aranızda.

Kızlar bende 35+5 hamileyim ama artık bir an once dogurmak istiyorum sıcaklar beni mahvediyor. Ilk bebegim sezeryandı bu da sezeryan olacak elbette ne kadar beklese icerde o kadar iyi ama bazen dayanamayacak gibi oluyorum cunku geceleri uyuyamıyorum surekli dolasıyorum.

benim ayaklarım fena şişmeye başladı ne etsem olmuyor.
benimde sezeryanla olacak ama ultrasyon 2 hafta daha büyük gösteriyor bebeği. o yüzden 15 gün daha erkene geliyor normal doğumum. sezeryanı aynı tarihemi verir bilmiyom artık. ama arkadaşların dediği gibi sıcaklar ve uyku problemi mahvetti beni.
Tabir yerindeyse ördek gibi yürüyom artık ya :)))))

benımde sekerım oldugu için 38+0 da planlı sezeryan olucak ama ben bıraz daha kalsın istiyorum erken gelıyo bana

ablam 38+5 gunluk hamile.ilk cocugu zorunlu sezeryan olmustu. dolayisiyla buda sezeryan olacak. ama doktoru acelemiz yok, normal dogum belirtilerin baslasin o zaman aliriz demis sezeryana. ilkinide ayni doktor yapmisti.cocuk nekadar icerde kalsa iyidir demis

bukett.çok olmuş yazalı ama belki cevaplarsın..ab lan nerde hangi doktora gidiyor.bende 36+4 üm doktorum 38+3 te almalıyız riski göze alamayız 39 çok geç diyor bende korkuyorum tabiki.(ilk dogumum acil sezeryan olmuştu).bu doktorlar neden farklı yaklaşıyorlarki.risk varsa herkese var yoksa kimseye yoktur...

bayanla rmerhaba..ben de 36 haftalık hamileyim,ultrasona göre.Son adet tarihimi bilmediğim için,ultrason ölçümlerinden takip ediyoruz.Ayın 23-24 ü gibi 38 haftlaık oluyor son ultrason ölçümümüze göre,ben de sezeryan istediğim için o tarihte alınsın istiyorum.Çünkü sonrasında bayram tatili giricek araya ve ben korkuyorum bir terslik olur diye.Sizce doktor bir sorun çıkartmadan alır mı dersiniz..ya da ultraosn ölçümünde son gün bile önemlimi,ciğerlerinin gelişip gelişmediği ölçülebilir mi ? Ne Dersiniz..son 2 ölçümümüzdede bu şekilde çıktı tarih ama ondan önce 1 hafta geriydi,bazen 1 bçuk hafta daha ufak görünüyordu.Hangi ölçümü göz önüne almalıyız ? son adet tarihimi hatırlamadığım için çok üzgünüm..Bir terslik olur diye korkuyorum.Polikistik over vardı ben de düzensizdi o yüzden..Şimdi kendimi hep 2 hafta sonrasına hazırlıyorum sezeryan için inşallah ultraosn ölçümlerinde falan bir terslik yaşanmaz..Ne dersiniz ? Bu durumu yaşayan var mı aranızda ?

Hoca banada 38 de alırız deyip duruyo. Tedaviden sonra kendi gelen bebek oldugu için riske atamam diyor. Ben normal doğum istiyorum. Hayırlısı bakalım. :KK6:

Doğum şeklime karar verildi. 38+ da kesinlikle sezeryan dedi hoca. Yaşımdan dolayı kaslar tembelleşmiş ve açılma olmazmış. Bebeği riske atamam dedi. Spinal olacakmış. Ben uyumak istedim. Senin kaç saat kendine gelmeni bekleyemeyiz bebeği kim emzirecek dedi :))))
Allahım yardım et. Okadar histereskopiler kürtajlar dikişler yaşadım vız gelmişti. Haftalar yaklaştıkça tırsmam arttı yaaa :26:

X