Gelinlik Modelleri kadıköyde iyi dikim yapan güvenilir gelinlikçiler ????

benim de beğendiğim bir pronovias modeli var ama kadıköy'de nerede güzel sonuç alabilirim bilmiyorum ve nikah mayıs'ta yetişmez diye endişeleniyorum..
birsen, nurbanu isimlerini çok sık duyduğum yerler.. sizler nereyi tavsiye edersiniz? şimdiden teşekkürler...

benim de beğendiğim bir pronovias modeli var ama kadıköy'de nerede güzel sonuç alabilirim bilmiyorum ve nikah mayıs'ta yetişmez diye endişeleniyorum..
birsen, nurbanu isimlerini çok sık duyduğum yerler.. sizler nereyi tavsiye edersiniz? şimdiden teşekkürler...

Kadıköy dekilerden Nurbanu, gül erdem ve iğne ipliği tavsiye ederim dikim konusunda Mayıs için rahat rahat yetişir cnm endişe etme :KK31:
Ben nurbanu da diktiriyorum provaya gittiğimde diğer dikilen gelinlikleride görüyorum çok beğeniyorum İğne iplikte diktiren arkadaşlaarda çok memnun
Pronovias deyincede aklıma gül erdem geliyo açıkçası çok gezdiğim için hep o modeller vardı vitrininde İğne iplikte ve nurbanuda hazır modellerden deneme imkanın var ama gül erdem hazır çalışmıyo Sadece özel dikim :KK34:

Son düzenleme:
Benimde düğünüm nisanda.Ben de geçen hafta sonu bakmaya başladım. Şaşkınbakkal'da Husniye modaevi'ne, Hulya modaevi'ne, pierre cardin, aysira'ya baktım.Kafam çok karıştı. Bende bahsettiğin sebeplerden dolayı diktirmek istemiyorum. Bu haftasonu da Kadıköy'e bakmak istiyorum. Baktığınız yerlerden bahseder misiniz? Bize de fikir olsun.

Kadıköy seren moda

Kadıköy dekilerden Nurbanu, gül erdem ve iğne ipliği tavsiye ederim dikim konusunda Mayıs için rahat rahat yetişir cnm endişe etme :KK31:
Ben nurbanu da diktiriyorum provaya gittiğimde diğer dikilen gelinlikleride görüyorum çok beğeniyorum İğne iplikte diktiren arkadaşlaarda çok memnun
Pronovias deyincede aklıma gül erdem geliyo açıkçası çok gezdiğim için hep o modeller vardı vitrininde İğne iplikte ve nurbanuda hazır modellerden deneme imkanın var ama gül erdem hazır çalışmıyo Sadece özel dikim :KK34:

Kesinlikle seren moda. Çok ilgililer seni çok yönlenlendiriyorlar her konuda

Seren Moda fanlarından biri de benim.. Satış öncesi ilgi alaka satış sonrası da devam ediyor.. Demo modellerin kusursuzluğu da dikim kalitesini gösteriyor bence ..

Allahım utandırmasın yarabbimm :KK1:

Arkadaşlar merhaba,
Ağustos ta düğünüm var ve gelinliğimi diktirmek istiyorum, Rosa Clara dan çok isteiğim bir model var, 3bini gözden çıkardım..
Kadıköy de Gül erdem modaevi ile görüştüm sadece, Nurbanu ve İğne İplik modaevlerinin ismini burda çok duydum ama gitmedim
Bu üç moda evini kıyaslarsak en güzel işçilik ve kalite hangisidir arkadaşlar??
Çok acil yardımlarınızı bekliyorum..

Arkadaşlar merhaba,
Ağustos ta düğünüm var ve gelinliğimi diktirmek istiyorum, Rosa Clara dan çok isteiğim bir model var, 3bini gözden çıkardım..
Kadıköy de Gül erdem modaevi ile görüştüm sadece, Nurbanu ve İğne İplik modaevlerinin ismini burda çok duydum ama gitmedim
Bu üç moda evini kıyaslarsak en güzel işçilik ve kalite hangisidir arkadaşlar??
Çok acil yardımlarınızı bekliyorum..

Canım sen de benim gibi son zamanlara bırakmışsın galiba gelinliği ben de ağustos geliniyim :) Gül Erdem'i bilmiyorum ben önce Nurbanu'dan bir model beğendim, kumaşları, dikimi vs. çok güzeldi 3750 yüksek gelse de bi alternatifti benim için çünkü kolay kolay beğenemiyorum . Dün de Fatih'teki İğne İpliğe gittim, ordaki dikim,kumaş kalitesi de çok çok güzeldi.Stilist ile birlikte bir model tasarladık biraz da pazarlıkla çok daha uygun fiyata anlaştık.Haftaya provaya başlıcaz inşallah:)
Neden iğne iplik ?dersen; benim modelim kafamda belli ama üzerindeki işlemelere çok dikkat ediyorum,piyasada hep aynı işlemeler, aynı boncuklar, aynı taşlar var ve benim içime sineni bulamadım-en yakını Nurbanu daydı-.İğne iplikte atolyelerini gezme fırsatım oldu, boncuğunu,taşını seçebiliyosun ve sana çizip,onaylatıp ondan sonra işlemeleri yapıyolar. Kısacası hem Nurbanu hem de İğne İplik çok güzel, ikisini de gez, ikisinde de aynı ilgiyi ve kaliteyi bulursun ( İnsan biraz da ilgilenilsin istiyor kendisiyle:) piyasadaki özellikle Fatihteki bi çok gelinlikçi müşteri bulma kaygısı yaşamadığı için olsa da olur olmasa da olur gözüyle bakıyo müşteriye ama bu iki yerde kesinlikle öyle değil) , karar ve seçim senin:))

Canım sen de benim gibi son zamanlara bırakmışsın galiba gelinliği ben de ağustos geliniyim :) Gül Erdem'i bilmiyorum ben önce Nurbanu'dan bir model beğendim, kumaşları, dikimi vs. çok güzeldi 3750 yüksek gelse de bi alternatifti benim için çünkü kolay kolay beğenemiyorum . Dün de Fatih'teki İğne İpliğe gittim, ordaki dikim,kumaş kalitesi de çok çok güzeldi.Stilist ile birlikte bir model tasarladık biraz da pazarlıkla çok daha uygun fiyata anlaştık.Haftaya provaya başlıcaz inşallah:)
Neden iğne iplik ?dersen; benim modelim kafamda belli ama üzerindeki işlemelere çok dikkat ediyorum,piyasada hep aynı işlemeler, aynı boncuklar, aynı taşlar var ve benim içime sineni bulamadım-en yakını Nurbanu daydı-.İğne iplikte atolyelerini gezme fırsatım oldu, boncuğunu,taşını seçebiliyosun ve sana çizip,onaylatıp ondan sonra işlemeleri yapıyolar. Kısacası hem Nurbanu hem de İğne İplik çok güzel, ikisini de gez, ikisinde de aynı ilgiyi ve kaliteyi bulursun ( İnsan biraz da ilgilenilsin istiyor kendisiyle:) piyasadaki özellikle Fatihteki bi çok gelinlikçi müşteri bulma kaygısı yaşamadığı için olsa da olur olmasa da olur gözüyle bakıyo müşteriye ama bu iki yerde kesinlikle öyle değil) , karar ve seçim senin:))

Çok teşekkürler canım açıklamaların için.. inşallah gönlüne göre dikilir.. ben kadınlar kulübündeki yorumlar sayesinde bu pazar Kadıköy İğne İpliğe gittim:KK66: dediğin gibi çok candan çok ilgili bi bayanla Yıldız hanımla tanıştım ve beğendiğim modelin aynısını kesin yapabileceğini söyledi.. Fiyat konusunda da diğer moda evlerine göre çok makuldu.. İki hafta sonra ilk provama giicem bende, umarım vaadettikleri gibi sonuna kadar ilgili olurlar ve mutlu ayrılırım oradan.. ağustos başında teslim aldığımda her yönüyle objektif bi değerlendirme yazıcam diğer gelinler için inşallah..:KK66:

Düğün sürecimde herşey yolunda gitti taa ki bu iğne iplik moda evi denilen mekanı ziyaret edene kadar,Başıma neler geldi anlatsam roman olur aklıma şuan geldikçe deliriyorum,Fatih ve Kadıköy şubelerinde çalışan bayan elemanları sizi güleryüz gösterisiyle alt etmeye kısaca kandırmaya çalışmaktan başka bişeye yaramıyorlar,Hepsi aldatıcı ve işbirlikçi tutum içindeler.Arkadaşlar benden söylemesi zaten gelinlikten ve kaliteden anlıyorsanız gittiğinizde kendi tasarımlarını da göreceksiz çok basit ve kirli modeller,içeri girdiğinizde gelinlikler sizi cezbetmeli, ferah temiz gelinlik arıyor gözleriniz ama orada mümkün değil,Arapların o gelinlikleri 200-300 liraya gelip toplamasını bekliyorlar.Beni maddi manevi zarara uğrattılar yaklaşımlarıyla psikolojik sorunlar yaşadım.Bu anlattıklarımdan sonra gerisi size kalmış neyse ki düğünümü atlattım siz daha sorunsuz atlatmanız dileğiyle...

Napuhte, şu an kafam çok karıştı ya:KK43:Neler olduğunu anlatır mısın rica etsem? Gerçi tasarımlar söz konusu olunca, ben Fatih'teki hiçbir gelinlikçide bi model beğenemedim o açıdan kıyaslayamam tabi diğerleriyle. Ama ilk defa olumsuz bi yorum okuyorum:44:

Çok teşekkürler canım açıklamaların için.. inşallah gönlüne göre dikilir.. ben kadınlar kulübündeki yorumlar sayesinde bu pazar Kadıköy İğne İpliğe gittim:KK66: dediğin gibi çok candan çok ilgili bi bayanla Yıldız hanımla tanıştım ve beğendiğim modelin aynısını kesin yapabileceğini söyledi.. Fiyat konusunda da diğer moda evlerine göre çok makuldu.. İki hafta sonra ilk provama giicem bende, umarım vaadettikleri gibi sonuna kadar ilgili olurlar ve mutlu ayrılırım oradan.. ağustos başında teslim aldığımda her yönüyle objektif bi değerlendirme yazıcam diğer gelinler için inşallah..:KK66:

Rica ederim canım da bak alttaki yorumu okuyunca kafam karıştı bi..Gönlümüze göre olur inşallaah

Düğün sürecimde herşey yolunda gitti taa ki bu iğne iplik moda evi denilen mekanı ziyaret edene kadar,Başıma neler geldi anlatsam roman olur aklıma şuan geldikçe deliriyorum,Fatih ve Kadıköy şubelerinde çalışan bayan elemanları sizi güleryüz gösterisiyle alt etmeye kısaca kandırmaya çalışmaktan başka bişeye yaramıyorlar,Hepsi aldatıcı ve işbirlikçi tutum içindeler.Arkadaşlar benden söylemesi zaten gelinlikten ve kaliteden anlıyorsanız gittiğinizde kendi tasarımlarını da göreceksiz çok basit ve kirli modeller,içeri girdiğinizde gelinlikler sizi cezbetmeli, ferah temiz gelinlik arıyor gözleriniz ama orada mümkün değil,Arapların o gelinlikleri 200-300 liraya gelip toplamasını bekliyorlar.Beni maddi manevi zarara uğrattılar yaklaşımlarıyla psikolojik sorunlar yaşadım.Bu anlattıklarımdan sonra gerisi size kalmış neyse ki düğünümü atlattım siz daha sorunsuz atlatmanız dileğiyle...

Canım mesajından sonra inanılmaz gergin ve huzursuz oldum, çünkü onca zaman bekleyip araştırıp bu geçtiğimiz pazar İğne İpliğe dikim siparişimi verdim! Beni en tedirgin eden de güleryüz konusunda söylediklerin.. çünkü aşırı candan davrandılar ve sürekli bunun son ana kadar devam edeceğini söylediler.. İğne İplikten çıktıktan sonra 2.kez gül erdeme gidip son indirimli fiyat ne olur diye soracaktım, yaklaşımlarına güvenerek oradan ayrılmadan ikna olup anlaşmayı yaptım. Düğün tarihime çok az kaldığı için yetişme derdinde olduğum için de onların tasarımlarını eleştirmek aklıma bile gelmedi:KK43: şimdi ne yapmalıyım nasıl bir tedbir alınmalı senin yaşadığın tatsızlıkları önlemek için???

bende iğne iplikte diktiriyorum ilk provam bu hafta çok içime sindi orası :))

miss night merhaba,
sende İğne İplik Moda evinde gelinlik diktirenlerdenmişsin, lütfen acil tarafından bana cevap yazabilir misin?
Gelinliğin nasıl oldu sorun yaşadınmı? eğer sende diğer arkadaş gibi olumsuz bulduysan gerekirse verdiğim kaporayı bırakıp iptal ederim, böyle bi günün telafisi olamaz üzülmek istemiyorum..
Aklımda hep gül erdem vardı biraz fazla fiyat istemişti bende bu pazar iğne ipliğe sipariş verdim çok ilgili davrandıkları için..
Hata mı ettim bilemiyorum:KK43:((

Canım mesajından sonra inanılmaz gergin ve huzursuz oldum, çünkü onca zaman bekleyip araştırıp bu geçtiğimiz pazar İğne İpliğe dikim siparişimi verdim! Beni en tedirgin eden de güleryüz konusunda söylediklerin.. çünkü aşırı candan davrandılar ve sürekli bunun son ana kadar devam edeceğini söylediler.. İğne İplikten çıktıktan sonra 2.kez gül erdeme gidip son indirimli fiyat ne olur diye soracaktım, yaklaşımlarına güvenerek oradan ayrılmadan ikna olup anlaşmayı yaptım. Düğün tarihime çok az kaldığı için yetişme derdinde olduğum için de onların tasarımlarını eleştirmek aklıma bile gelmedi:KK43: şimdi ne yapmalıyım nasıl bir tedbir alınmalı senin yaşadığın tatsızlıkları önlemek için???

Canım ya aynen ben de güleryüz konusuna takıldım en fazla.Modellerle ilgili sıkıntım olmadı çünkü tasarım yaptık stilistle birlikte.Piyasada da aman aman süper modeller görmedim zaten ne yalan söyliyim işte bu benim gelinliğim diyemedim hiçbirine ama bu samimiyet meselesi farklı tabi.Güven ihtiyacı duyuyoruz. Peki sen hangi şubeye gittin?

Canım ya aynen ben de güleryüz konusuna takıldım en fazla.Modellerle ilgili sıkıntım olmadı çünkü tasarım yaptık stilistle birlikte.Piyasada da aman aman süper modeller görmedim zaten ne yalan söyliyim işte bu benim gelinliğim diyemedim hiçbirine ama bu samimiyet meselesi farklı tabi.Güven ihtiyacı duyuyoruz. Peki sen hangi şubeye gittin?

ben kadıköy şubesine gittim canım, boğaya doğru çıkarken solda kalıyor üç dört katlı bi mağaza.. yıldız hanım diye bi bayanla görüştük, benim istediğim model elimde resmi olan bi modeldi birebir aynısını istediğim için çizim falan yapmadık ama keşke diktikleri gelinlikleri inceleseydim:KK43:
tül ve dantel seçelim dedim provada seçicez dediler sen de mi seçmedin canım?

kadıköyde nas moda evi kızlar. konyadan gittim gelinlik için ablam ben gitmeden belirledi gitceğimiz yerleri sağolsun.
ilk girdiğim gelinlikçiydi nas diğerlerinide gezdim ama içime sinen orası oldu.
karşılamaları, ortamı, ilgileri gerçekten çok hoşuma gitti.
şehir dışından geldiğim için 2 prova yaptılar 1 hafta içerisinde ve bana teslim edilecek duruma getirdiler.
düğüne yakın almaya gidebilirsem tekrar giyeceğim ama gidemezsem ablama teslim edecekler.
tam istediğim gibi oldu.

Burada yazılanlara inanmakta güçlük çekiyorum gerçekten. Gelinlik terzisi seçerken kriterlerimiz gerçekten ilgi/alaka/stilistin çiziktirmesi mi yani? Yahu satmak için yapılıyor bunlar. Asıl bakılması gereken dikilmiş modeller ve bizzat gösterdikleri kumaşlardır. Hatta mümkünse üzerinize denemeli ve düzgün durup durmuyorlar mı ona bakmalı. Yoksa vaadi, ilgiyi göstermekte ne var?

Ayrıca terzinin iyisi her istediğinize tamam, olur, yaparız hi hi diyenler değildir. Öylesinden korkun. O sizi bağlamak için öyle konuşuyordur. Bu işi doğru yapan insanlar yuvarlak değil kesin cevaplar verir, her istenene olur demez. Lafından çok işçiliğine, kumaşına güvenir.

İlgi için karar verilen modaevlerinde vaatler yerine getirilmedikçe o ilginin kaba davranışa ve baştan savmaya döndüğünü çok okuduk biz bu forumda...

Bir de fiyat konusu var. Tabi ki çok masraflı bir dönem olduğu için hepimiz mümkün olduğunca uygun halletmek isteriz. Ancak aldığımız fiyatlarda hangi kumaşa, hangi dikişe göre aldığımıza dikkat etmek gerekiyor, modele göre değil. Benim gelinlik modelime bakıp 1300 diyen de oldu, 3500 diyen de. Aynı modele! Ama birinde en kötü kumaşlar ve uyduruk dikişle fiyat verdi, diğerinde ipekli, Fransız kuponlu. Önemli olan birbiriyle aynı kalite kumaş ve dikişi olan yerler arasında fiyat değerlendirmesi yapıp karar vermek.

Son düzenleme:
Benim gelinlik olayı hüsranla sonuçlandı istediğin model kesinlikle yapılmıyor zaten evlenecek arkadaşlara tavsiyem asla diktirme olayına girmeyin,görüp beğenin deneyin bunu istiyorum demeniz sizin yararınıza benden söylemesi.Başımdan geçenleri uzunca yazmak isterdim ama şuan vaktim yok sadece şunu söylemek isterim çalışanların ilgi alakasına pek de itibar etmeyin yakışmasa da yakıştı diyerek geçiştirmeye çalışıyorlar.İşin piri değiller benim ki farklı durumdu oraya gitme mecburiyetim oldu ama sizler gelinlikleri görmüyor musunuz dış camekanından bile anlaşılıyor bence vitrin çok önemli.Ayrıca Kadıköye yakın oturanlar tamam ama avrupa yakasındakiler kesinlikle Fatih'e gitmeliler aynı moda evlerinin gelinlikleri orada daha ucuz ve inanın daha güzel Kadıköy muhit olarak giderleri pahalı olan yerler o yüzden bu ister istemez sizin cebinize de yansıyor.

Kesinlikle vitrin çok önemli, ben bi çok yere girmedim vitrinini beğenmediğim için. Buraya da öylesine girmiştim hadi buraya kadar geldik bi bakalım diye. Ama içerdeki bazı modelleri hoşuma gitti, hatta 1-2 tane de denedim kalıplarını ve dikişini görmek için. Ben her girdiğim dükkanda en az 1 model denedim çünkü elde durduğu gibi durmuyor üstte. Ama kötü gelmedi bana dikimi ve kalıpları.O kadar cahil değiliz çok şükür canım stilist çizdi diye kapılacak kadar:)) Benim orda belirtmek istediğim buydu-hiçbiyerde dikilmiş olan gelinliklerden zaten beğendiğim olmadı ki fatihte- stilistin cazibesine kapılmak değil konu. Ben demoları denedim dikimi hoşumuza gidince stilistle masaya oturup çizim yaptık. Sonuç ne olacak onu çok merak ediyorum ben de:)

bende iğne iplik moda evinde dikim yaptırdım ve bu hafta gelinliğimi teslim aldım ..
herşeyden inanılmaz memnun kaldım
yıldız hanım sağolsun benimle çok ilgilendi ...
fiyat anlayış bilgi tecrübe hepsi gerçekten göz dolduruyordu ..
ben memnun kaldım açıkçası hemde çok ...
bazı yapılan yorumların karalama amaçlı olduğuna inanıyorum ...
çünkü ben ocak-haziran arasında tam 4 prova yaptım orada.. benim isteğim üzerine oldu ..
ve hiçbirindede bunu yapamayız olmaz demediler.
ne istediysem yapılması gerektiği şekilde yaptılar.
orada hiç kimseye hüsrana uğratacak birini görmedim ben..
ben çok memnun ayrıldım sağolsunlar.
isteyen profilimdeki gelinlik fotoğrafımada bakabilir .. arkadaş olmamız gerekiyor tabi .

X