kahvaltı menümüz ve bebe bisküvisi ??

nazlıcım ben de bilmiyorum..yumurta peynir pekmez muamma..ben de duydum senin dedğini..bazı arkadaşlarım yumurtayı gün aşırı veriyor..acaba peynir içinmi bilmiyorum

yumurta-peynir
ikisi de protein olduğu için olabilir mi acaba?
yada ikiside alerjiye sebep olabilir diye?
benim aklıma bunlar geldi

ya ben bişey sorucam ,şimdi kahvaltı diyoruz kahvaltı denen şey sabah yapılır ama benim kızım zaten 10 da filan uyanıyor ve önce emmek istiyor emdikten sonra 2-3 saat acıkmıyor doğal olarak bu kahvaltı olayı öğlen 1 i buluyor bir sakıncası yoktur heralde değilmi ..

ay ne bileyim ardicim yaa,her kafadan bi ses çıkıyo anam
nazlıcım ben peynirle yumurtayı beraber veriyorum,doktorumuz ayrı ver filan demedi ama yumurta her gün değil haftada 3-4 kez,cevizde haftada 2 kez ver dedi
bende pekmez ve peynir olmaz diye düşünüyodum ama 1 çay kaşığı pekmez,1 kibrit kutusu kadar peynir ve 1 çay kaşığı tere yağ veriyorum her gün,dokto verdirtti yine bunu da
kahvaltı menümüz bügünkü:
1 çay kaşığı tereyağ
1 çay kaş. pekmez
2 ad. cicibebe
1 yemek kaş. ballı 8 tahıllı
1 tatlı kaş sütlü irmilki ballı
1 pk. 20 gr yani labne
60 cc devam maması
bugün yumurta koymadım üst üste kaç gündür vermiştim
yumurta koyarsamda 3/4 sarısını koyuyom yakında tam vericem sarıyı

kabuklu ceviz bulamadık bi türlü,bulsaydık bu menüde cevizde olacaktı
eylülcüm benimki 11-12 gibi kahvasltı yapıyor cnm,ben artık takılmıyorum saatlere ne zaman acıkırsa o zaman yediriyorum ama gene 2-3 saatte bir fian yiyo oluyo sanırım

yumurta ve peyniri bende zaten az verdiğim için ikisini vermekte sakınca görmedim..
pekmezide hep ayrı veriyordum burada okuyunca bende mamaya pekmez eklemeye başladım..
kahvaltımızda bizim genelde 9,30 civarı oluyor bazen baba evde olunca bende yatıyorum oğlanlarla11-11,30 u buluyor kahvaltılarını vermem..

ben kahvaltıyı geç verirsem bir öğün kalır geriye..çünkü 8-12-4-8 diye gidiyor yeme saatleri..uykuya geçerkende emiyor azıcıkk..ama bu saatler 1 saat kadar oynayabiliyor.

eylülcüm biz en geç 7 de kalkmış oluyoruz..belki de gece emmeyi zalttığı için acıkıyor..ama saldırmıyor da kahvaltıya deli gibi..

geç ver erken ver önemli olan alması gerekenleri alması...ama böyle 10 lara kadar uyuyrsa evde kalır bu kız ona göre...(bizi küçükken öyle kandırırlardı....)

zamanla değişiyor zaten hepsinin düzeni..

pekmez ve peynir bir arada verilmiyor pekmez peynirin kalsiyumunu bitiriyormuş ben öyle biliyorum vede bebe bisküvisi yurt dışında üretilmiyormuş bile ben söyleyeyimde inanmayanlar araştırsın

kızlar salatalığın şuan mevsimi değil hormonlu olmazmı bizim doktorumuz kesinlikle mevsiminde olmayan şeyleri vermeyin yoksa 9 yaşında adet görür hormon yüklemesinden dolayı dedi

bebebisküvisine gelince bu zamana kadar bütün bebekler bununla büyümüş biz henüz başlamadık kahvaltıya yarın doktor kontrolümüz var ozaman başlıycaz ay bide aşımız var yine ortalığı yıkıcak kızım

ben kahvaltısına
100ml devam maması
3-4 bisküvi
çok az ekmek içi
az tereyağ
peynir
reçel çok az
ceviz koyuyorum
gün aşırı yumurta ekliyorum bazende kahvaltılık mamalardan ekliyorum

kızlar salatalığın şuan mevsimi değil hormonlu olmazmı bizim doktorumuz kesinlikle mevsiminde olmayan şeyleri vermeyin yoksa 9 yaşında adet görür hormon yüklemesinden dolayı dedi

bebebisküvisine gelince bu zamana kadar bütün bebekler bununla büyümüş biz henüz başlamadık kahvaltıya yarın doktor kontrolümüz var ozaman başlıycaz ay bide aşımız var yine ortalığı yıkıcak kızım

minikcim yanlış anlama lafım sana değil ama bu tarz topiklerde hep karşılaştığımız bir bakış açısı var ,senin de yazdığın gibi bütün bebekler bununla büyümüş , biz de böyle büyümüşüz vb. tarzında , farkınyasanız son senelerde kanser inanılmaz artmış durumda , ben hemen hemen hergün birinin kanser haberini alıyorum , eskiden bu kadar yaygın mıydı kanser? bizler maalesef aşırı kimyasallarla , gereksiz alınan antibiyotiklerle , fast foodlarla büyümüş bir nesiliz ve kanser hızla yayılıyor.. bu yüzden ben günümüzdeki doktorların kansorojen dediği şeylere inanıyorum ve kendi tüketimimi de bebeğimin besinlerini de buna göre düzenliyorum.. eminim mbenim anneme doktorum aman bebe bisküvisi yedirmeyin kansorojen deseydi benim annem de bana yedirmezdi ama maalesef o zamanlar bilinmiyormuş böyle şeyler , sırf bebe bisk. için konuşmuyorum ama bu ve buna benzer birçok şeyi kullandık hepimiz inşallah Allah sağlığımızı korur...

ardicim kanserojen bizim bebekliğimizde de varmış cnm,şunu da belirteyimki her geçen yıl insan ömrü uzuyo eee bu nasıl bir tezat şimdi kafamçokkarıştı inatlaşıyor gibi gözükmek istemiyorum ama söylemeden geçemicem,ülker veti dünya markasıdır ve ben ikisinede güvenirim.çok ciddi denetimlerden geçiyorlar.paletlerin içeriklerini hiç inceliyormusunuz bilmiyorum,trans yağ yoktur yazıyo ayrıca fırınlanmıştır da yazıyo.bunu yazabilmesi için bir firmanın gerçekten uyguluyo olması gerekir.gıda tüzüğü ve sağlık bakanlığı diye bişey var arkadaşlar.hele ki bebek ürünlerinde o kadar kolay değil yani sırf daha fazla para kazanmak uğruna koskoca firmayı riske atmazlar.bunlar benim fikirlerim lütfen kimse alınmasın üstüne.benim doktorumda verebilirsin diiyor,benim deiçime siniyor veriyorum.her bebeğin gıdasını en iyi annesi bilir,içine sinmeyen vermesin tabi. :1rolleyes:

minikcim yanlış anlama lafım sana değil ama bu tarz topiklerde hep karşılaştığımız bir bakış açısı var ,senin de yazdığın gibi bütün bebekler bununla büyümüş , biz de böyle büyümüşüz vb. tarzında , farkınyasanız son senelerde kanser inanılmaz artmış durumda , ben hemen hemen hergün birinin kanser haberini alıyorum , eskiden bu kadar yaygın mıydı kanser? bizler maalesef aşırı kimyasallarla , gereksiz alınan antibiyotiklerle , fast foodlarla büyümüş bir nesiliz ve kanser hızla yayılıyor.. bu yüzden ben günümüzdeki doktorların kansorojen dediği şeylere inanıyorum ve kendi tüketimimi de bebeğimin besinlerini de buna göre düzenliyorum.. eminim mbenim anneme doktorum aman bebe bisküvisi yedirmeyin kansorojen deseydi benim annem de bana yedirmezdi ama maalesef o zamanlar bilinmiyormuş böyle şeyler , sırf bebe bisk. için konuşmuyorum ama bu ve buna benzer birçok şeyi kullandık hepimiz inşallah Allah sağlığımızı korur...

duygularıma tercüman oldun canım saolasın millete anlatamadık gitti

karagözlü anlatamadığın ben miyim cnm? en son mesajımda yazdığım gibi isteyen verir istemeyen vermez.herkesin bir fikri var kendine göre.kimse kimsenin fikrini kabul etmek zorunda değil.bu yüzden anlatamadığını düşündüğün şeyler için üzülme.

ben ınce bır dılım kızarmıs ekmegı ıhlamurla ya da kendı sutumle ıslatıyorum
tuzsuz peynır, yumurta sarısı, tereyag, cevız, recel karısımını ekleyerek afıyetle yedırıyorum
hıc formul mama, bıberon maması ya da kasık maması herhangı bırını kullanmadım yemıyor benım sıpam

bebe bıskuvısını de ıkındı vaktı yogurdunu sade olarak yemedıgı ıcın ıcıne 2 adet bıskuvı atarak yedırıyorum

ya hala bebe bisküvisi için iyi kötü tartışması yapmayın kızlar..
hiç kimse birilerine bişeyler anlatmak,diğerleride uygulamak zorunda değil.. isteyen istediğini verir.. biz burada sadece paylaşımda bulunabiliriz, endişelerimizi duyduklarımız paylaşabiliriz, onun dışında bir dayatma kimse kimseye yapamaz.. kaldı ki burada herkes çoğunluk diyeyim doktoruna danışmadan bişey vermiyor zaten..
şunuda belirteyim bende çok zararlı olduğunu düşünmediğim için azda olsa veriyorum bebe bisküvisi.. eskidende verirlerdi ama artık hiçbişey eskisi gibi değil hergeçen gün değişiyor geliştiriliyor..

X