kahvaltı menümüz ve bebe bisküvisi ??

amanın amanın kızlar ben sadece görüşümü yazdım , saphiracım sana kısmen katılıyorum , teknoloji gelişiyo , bilim gelişiyo zaten bunun sayesinde bizler daha bilinçli yetiştiriyoruz bebeklerimizi benim de kısmen anlatmak istediğim buydu işte , ben gelişen bilim sayesinde pek çok şeyi kendi annemden daha iyi biliyorum , annem birçok şeyde şaşırıyor ve aman kızım bizim zamanımızda bu mu vardı deyip duruyor kaydirigubbakcemile3 bu yuzden dediydim eğer şimdi doktorlar kansorojen diyorsa vardır bi bildikleri diye yoksa ben 31 yaşındayım ve hala evde yanlızken kahvaltıda bir kase bebe biskuvisi ve süt yerim , hatta gecen ay bakkalımız bile abla senin oğlan için erken diil mi dedi bende utandım kendim yiyom demeye de evde bulunsun diye alıyorum dediydim :roflol: o zamanlar bilmiyodum kansorojen olduğunu artık ben de yemiyorum maalesef :çok üzgünüm:
aman tartışmayalım ne olur , isteyen istediğini yedirir bebişine tabiki ben bu konuyu kapıyorum burda , hepinizi öpüyozzzz :1hug:

Arkadaşlar bu bebe bisküvisi olayını daha dün doktorumuzla konuştuğumuz için yazmak istedim buraya. Daha bu ay yapılan bir seminerde kansorejen olmadığının ortaya konduğunu ve besleyici değeri gözönünde bulundurularak vermemi söyledi bizim doktor. Sonuçta bizler daha altı aydır anneyiz, adam yılların doktoru mutlaka bir bildiği vardır.. Ben de en önemli referans olarak doktorumuzu alıyorum tabi ama kafam da karışıyo tabi.

yavru kuşlarım herkez bebeğine istediğini vermekte özgürdür ben vermiyor vermeyeceğimde sadece kanser çok yaygınlaştı yada ben bu konuda çok hassasım çünkü abim 30 yaşında ve kanser yaram büyük istemiyorum bu şekilde bir nesil daha yetişsin tüm anneler hepinize seviyorum vede saygı duyuyorum bebekler sizin sadece çok iyi araştırın vede ona göre besleyin yavrularınızı sonra KEŞKE deymeyelim kanserden çok korkuyorum sadece bu

kızlar melihe artık bebe bisküvisi vermiyorum onun yerine biraz ekmek içini rondodan geçiriyorum içine peynir yumurta sarısı salatalık zeytin biraz reçel katıyorum doğrumu yapıyorum bimiyorum ekmek vermekle sizler ne yapıyorsunuz buarada bebe bisküvisi kansorojenmiş o yüzden kestim

çok çok iyi yapıyorsun canım..bebe biküvisinin sandığımız gibi faydalı değil
ben iki oğlumada senin gibi yaptım ..dr. tavsiyesi ile ..
bisküviye pek güvenmeyin çok az verin..

andiana22 evet canım Allah hepimizin yavrularını korusun saçının bir teline bir damla gözyaşına kıyamazken hiçbirimiz bebeklerimizin sağlığını tehlikeye atıcak şeyler yapmayız sadece doktorumuzda ki Çapa'nın çocuk seminerlerine katılan orda görevli bi doktordur kendisi sağlık ocağında çalışan hemşire ablamız her ikiside bebe bisküvisi dedi çok değil ama 2 adet içeriğindeki vitaminleri alabilmesi içinmiş ben herobaby nin bebe bisküvisini aldım tanıtım kitapçığında Hero nun 1886 dan beri merkezinin İsviçre'de olduğu ve kontrollerinin de orda yapıldığı yazıyor ve sadece Türkiye değil 27 ülke ismi yazıyor satışının olduğu bende bu yüzden güveniyorum kontrollerinin çok iyi yapıldığına inanıyorum yinede Allah'a emanet yavrularımız

birtek bebe bisküvisi mi kanserojen sizce ,mamalar ,organik diye aldığınız gıdalar ,radyasyon yayan maddeler tv ,pc vb..ilaçlar ,serumlar ..hepsinin riski var ,cam fanusda yaşamak lazım demekki

ben çok takılmıyorum böyle şeylere bisküvi veriyorumda vereceğimde
günde bir defa elma suyuna katıyorum zaten
salatalık veriyorum demişsiniz kabak kullanan var
çorbaya domates rendeleyen var
bunlar çok mu sağlıklı bu mevsimde
onu verme bunu verme gerriye ne kalıyor
ona bakılırsa çorbaya tavuk koyuyoruz
tavuğun yetiştirilme şartları çok mu sağlıklı
40günde yetiştiriliyor
kanı donduruyor
tavuğun yediği yemlerde cabası
kasaba gelmeden donduruluyor kasap donduruyor eritiyor
evde biz ayrı donduruyoruz vs vs......

benim soruma kimse cevap vermemiş... peynirle yumurta neden ikisi bir arada verilmiyor.. ben veriyorum bir sorun varsa bende vermeyim birlikte..

nazlımelekcim bana dr.umuz ikisini aynı gün verme dedi çünkü böbreklerine ağır gelirmiş bu yüzden ben vermiyorum bir gün yumurtalı karışım diğer gün peynirli

örn. yumurta sarısı + pekmez + bir tatlı kaşığı helva + bir çay kaşığı fındık ezmesi + yarım domates ama çeri domatesten az büyük benimkiler neredeyse çeri yani + ve kıvam vermek için oğluma bisküvi alerji yaptığından ben kaşık maması kullanıyorum

diğer gün ise yumurta yerine peynir giriyor menüye diğerleri aynı

aa çok ilginç geldi burdakileri okuyunca..

ya hep ya hiç anlayışı hakim yani..

"amaaan o da zararlı sadece bu mu sanki" türünden rahat bir şekilde yaklaşamam ben oğluma..tabi herkesin kendi tercihi kendi canı kendi gözbebeği..

tv, cep tel, kablosoz moden...vb bir sürü şey evet bunlarda zararlı ve yaklaştırmamalıyız zaten..

hele hazır püreler filan..

andina kesinlikle katılıyorum sana..

ayrıca herkese saygı duyuyorum..

beklemekcim sağol artık birlikte vermiyorum.. gün içinde karışıyor yediği şeyler benimklerin ben ne yersem istiyorlar azcık tattırıyorum yoksa ağlıyorlar..akşam çay içiyoruz ona bile atılıyor, ellerini uzatıyorlar..(tabiki onu vermiyorum.:)) bu ara çocuklar neye görürlerlerse atılıyorlar değişik geliyor sanırım..
fındık ezmesi banada geldi geçen gün has ezme yani... ama çok pütürlüydü onların yiyeceği gibi değildi..
yumurtayıda hiç karıştırmıyorum ben sade ekmekle veriyoruz.. yarım yumurta sarısını minik ekmeklerle bizmle birlikte sofrada yiyorlar.. kendim yumurtayı karışık sevmediğim için heralde mamanın içinde gözüme aklıma hoş gelmiyor doğrusu..
bu arada kahvaltıyı ıhlamurla hazırlamak fikri hoşuma gitti bende deneyeceğim bakalım..

içime siniyor ve de veriyorum
bebe bisküvisini doktorumuz da öneriyor.
doktorum öneriyorsa zararlı olup olmadığını tartışmam bile
doktorun önerdiklerini bile sorgularsam işin içinden çıkamayacağını düşünüyorum.
sadece bebe bisküvisi değil hazır mamalar, kullandığımız plastik bebek malzemleri, giydikleri kıyafetler hepsi tartışılmalı o zaman.
ki bence buna gerek yok.
herkes gönlüne göre beslesin bebesini, burda birbirimize bişeylerri kanıtlamak zorunda hele birbirimizi inandırmak zorunda hiç değiliz. fikrimizi belirtelim yeter bence
herkese iştahlı günnneeer...

bende daha 1 iki kez verdim bebe büsküvisi daha da vermedim ama vermememin nedeni zararlı vs...felan oluşu değil kızımın tosbik oluşuuu:))daha da kilo almasından korkuyorum bennn

ben bı turlu yedıremıyorum kahvaltıyı. peynır yumurta bır kac kasık tahıl maması ve tereyag koyuyorum ve bırazda su. 2 gun oldu vermeye baslayalı ama yemıyor bı turlu. hep puskurtuyor ve vermeye devam edersem katılana kadar aglıyor. ne yapacagımı sasırdım son gunlerde zaten genel bır ıstahsızlıgı var ama kahvaltıya ambargo koymus durumda. acaba acmı degıl dıye dusunuyordum ama bıberon maması verınce lıkır lıkır ıcıyor. varmı benım gıbı olan ? :KK43:(

ben bı turlu yedıremıyorum kahvaltıyı. peynır yumurta bır kac kasık tahıl maması ve tereyag koyuyorum ve bırazda su. 2 gun oldu vermeye baslayalı ama yemıyor bı turlu. hep puskurtuyor ve vermeye devam edersem katılana kadar aglıyor. ne yapacagımı sasırdım son gunlerde zaten genel bır ıstahsızlıgı var ama kahvaltıya ambargo koymus durumda. acaba acmı degıl dıye dusunuyordum ama bıberon maması verınce lıkır lıkır ıcıyor. varmı benım gıbı olan ? :KK43:(

ben varım canım
o kadar kesin bir ambargo yok ama 1 aydır bayıla bayıla yediği kahvaltıyı artık iştahsız yiyor çoğunu bırakıyor
keçi peyniri koymaya başladım acaba onu mu sevmedi
malzemeleri değiştirip denemek lazım aslında kahvaltı çok önemli
biberon mamasını dediğin gibi götürüyor
mamayı azaltmaya karar verdim ben de alışacak diye korkuyorum
meyve çorba işte başka türlü ek şeylere alıştırmaya çalışıyorum

batu da kahvaltı yemiyo , bakıcı çözümünü bulmuş ayrı ayrı yediriyo , önce peyniri ezip yediriyo , ardından tuzsuz ekmeği ufalayıp ufalayıp veriyo , ardından sütünü içiriyo , en son da bi kaşık pekmezi yediriyo yoksa hepsi bi arada mümkünatı yok yemiyo inatçı keçim benim

benim kızım 2o aylık ablaları sayılır ama halen karışım yiyo çünkü kahvaltıdan nefret ediyo benle atıştırısa vermiyorum ama bişey yemezse karışım veriyorum bu arada size önercem şey bisküvi yerine büyümek vermeniz çünkü bisküvinin raf ömrü var büyümeği buzlunuzu kyun bi 15 dk önce çıkarın hemen yumuşuyo zatenhepinizi iyi günler

batu da kahvaltı yemiyo , bakıcı çözümünü bulmuş ayrı ayrı yediriyo , önce peyniri ezip yediriyo , ardından tuzsuz ekmeği ufalayıp ufalayıp veriyo , ardından sütünü içiriyo , en son da bi kaşık pekmezi yediriyo yoksa hepsi bi arada mümkünatı yok yemiyo inatçı keçim benim

canım denemek lazım aslında
bence çok mantıklı
çünkü zehra da peyniir falan tek başına çok severek yiyo

benim kızım 2o aylık ablaları sayılır ama halen karışım yiyo çünkü kahvaltıdan nefret ediyo benle atıştırısa vermiyorum ama bişey yemezse karışım veriyorum bu arada size önercem şey bisküvi yerine büyümek vermeniz çünkü bisküvinin raf ömrü var büyümeği buzlunuzu kyun bi 15 dk önce çıkarın hemen yumuşuyo zatenhepinizi iyi günler

canım büyümek derken büyümek sandviç ekmekleri var onnarı mı kastediyosun yoksa bebek ekmeklerini mi?
büyümek sanviç ekmeğini ben kullanıyorum zaten mamasına ufalıyorum azcık

ya arkadaşlar bende kahvaltıyı 80cc devam mamasıyla hazırlıyorum içine pekmez peynir tereyağ. biraz fındık biraz ceviz 2 de bebe bisküvüsü koyuyorum ama çok cıvık oluyo. sizinkilerdemi öyle oluyo.katılaştırmak için ne yapmak lazım.bi de kaşık silikon kullanıyorum siz hangi kaşığı kullanıyorsunuz?

benimkindede genel bi iştahsızlık var.ama biz yerken nasıl bakıyo hatta sinirleniyo ona vermiyoruz diye.ben anladım aslında bizim yediklerimizden yemek istiyo sıpam.dişleri yok diye ben ağzına bşey vermeye çekiniyorum ama beraber masaya oturuyoruz her zaman o mamasını meyvesini falan yiyo ama yemek istemiyo oluyo.ben masada yoğurda mesala minicik ekmek banıp veriyorum nasıl güzel yiyo şap şap ses çıakrıyo gülüyo:) baka baka öğrendi nasıl yemek yeneceğini.yemeyen çocuklar için ayrı ayrı vermek en güzeli.geçen sabahta kahvaltı yaparken midesi bulandı bi de bu çıktı şimdi hemen öğürmeye başlıyo ve kusuyo.kustu nitekim yedirdiklerim boşa gitti.bende bari peynir yemiş olsun diye azar azar peynir verdim bi güzel yedi valla.

X