Kalbim çok kırıldı.. Kariyer Olarak Yükselmesini İstemiyormuşum..

Şimdi sizle çok kalbimi kıran bir durumu paylaşıcam. Biliyorsunuz ki görüştüğüm biri var ve o da benim gibi öğretmen. Şuan konteyner kentlerde görevli. Ve bunları kaymakam seçiyor. Evi merkezde olduğu için depremden sonra seçilmişti. Şimdi oralarda işlerin çoğunluğunun bittiğini söylüyor. Bırakıp mesleğe dönen çok oldu. Ne zaman yanıma gelse ya da yanına gitsem telefonu 5 dakika susmuyor. Arayan arayan üstüne. Hatta yanından erken döndüğüm bile oluyor. Hafta sonları da çalışıyor. Aradığım zaman çoğunlukla başka biriyle görüşüyor oluyor. O musaitliğe çıkınca konuşabiliyoruz. Görüşelim desek kaymakamıdır korumasıdır işçisidir çaycısıdır servisidir ıvırıdır zıvırıdır her dakika arıyor. Görüşmek için sürekli yüksek lisansını bahane ederek geliyor. Buraya kadar sorun yok, zaten bu kadarını kabul ettim. Ama bugün başlarındaki sorumlu kaymakamın başka konteynerların sorumluluğunu da alacağını, benimkinin yanına başka bir yardımcı öğretmen istediğini soylemiş. Bizimki de ordan atlamış. 'Siz bana araç tahsis edin ben hepsine bakarım' demiş. Kaymakam, vali yardımcısı olmaya çalışıyormuş belki beni de danışmanı yapar dedi hevesli hevesli. Sinirlerim zıpladı. Ben senin hayatının neresindeyim dedim. Hiç bana sormuyorsun, sözde ciddi düşünüyor ya. Sorumluluğu 2 değil hatta 4 katına çıkacak sürekli orda burda olacak. Yoğunluğu daha çok artacak. Hiç beni katmadan, fikrimi sormadan şöyle yaparım şunu ederim şöyle yükselirim demeye başladı. Hiç bizden söz etmedi. Haliyle bozuldum. Ne oldu diye sordu. Ben de: 'biz ne olacağız zaten hiç görüşemiyoruz sorumluluğun 4 kat artacak' dedim. Bana söylediği şey 'Zaten akşamdan akşama konuşuyoruz ya' oldu. Ben şuan onun kadrosunun olduğu yerde görevlendirme olarak çalışıyorum yani kendi yerime dönmek istesem otomatikman o buraya gelecek ya da ücretli öğretmen çalıştıracaklar. Yani burayı ben idare ediyorum. Burda iş yüküm daha ağır. İdarecilik için ders çalışmam gerek yoğunluktan çalışamıyorum. Ama onun hatrına duruyorum. Ayrıca kendisinin de 75li puanı var idareci olmak istese Ekim'de merkezde kadrolu idareci olabilir. Neyse işte bizi düşünmüyorsun hiç kendini düşünerek hareket ediyorsun dedim. Kariyer olarak iyi bir konuma gelebilirim ama dedi. Ben de isteğine saygı duyuyorum ama niye benim fikrimi hiç sormuyorsun zaten arada mesafe var görüşemiyoruz, görüştüğümüzde telefonun susmuyor, sürekli çağırıyorlar böyle daha zor olacak dedim. Bu sefer köy okuluna dönsem daha mı mutlu olacaksın, sen benim yükselmemi istemiyor gibisin, peki ben hademe olsaydım beni kabul eder miydin dedi. Ne alakası var ki benim senin yükseldiğini kıskandığımı mı düşünüyorsun dedim. (Hademe olursa benden daha aşağıda olur statü olarak ve kabul ederim düşüncesinde söyledi) Tabi durur muyum şarladım. Benim endişelerim var ondan dolayı söyledim beni adam yerine koymaman hiç söylememen, danışmaman zoruma gitti. Sen beni kıskanmakla, kariyerine engel olmakla suçluyorsun. Senin kariyer istemen ne kadar doğal ise benim de bu yoğunluktaki biriyle görüşmek istememem gayet doğal dedim. Bu sefer beni yanlış anladın öyle demek istemedim diyip durdu daha belli değil daha konuşmadık kesinliği yok hemen evhamlanıyorsun demeye başladı. Gece soğuk soğuk konuşup telefonu kapattık. Aklımdan çok şey geçti kendi okuluma dönmek kestirip atmak gibi. Çünkü ben onun hayatının planları arasında yokum. Hep kendini düşünüyor. Ben burda yoğunluğa rağmen onu idare ediyorum, tatlı dille söylemek yerine beni direkt suçlamalarda bulunması kalbimi çok kırdı. Ne yapmalıyım bilmiyorum..
Bence hiçbir şey yapmamalısın. O bu yoğunluğa kendini kaptırmış, durup düşünemiyor. Belli ki bu yoğunluk içerisinde sürüklenmekten keyif alıyor. İş yükünün altından kalkmak hoşuna gidiyor. Çok işkolik bir insan olarak ben de öyleyimdir. İlişkisine, sadece aşk değil sosyal ilişkilerine de, gereken zamanı ve özeni vermesi gerektiğini anlayacaktır. Anlamak için geç mi olur bilemeyiz tabii. Ben senin yerinde olsam zamana bırakırdım. İlişkisinin ucundan tutacak mı yoksa ellerinden kayıp gitmesine izin mi verecek bunu izlerdim. Şu durumda sadece aranızdaki iletişimi ve sevgi bağını düşünerek yaptığın uyarıyı, sevgi sebepli sitemi, kıskanma veya engelleme olarak algılıyorsa ilişkiyi sen bitirdiğinde de seni suçlayacak kendini aklayacaktır. Ben olsam bir ay olduğum yerde durur onun beni kazanmak için mi kaybetmek için mi hareket ettiğini gözlemlerdim. Seninle görüşmek için ne kadar çabalıyorsa o kadar çabala, ne kadar arıyorsa o kadar ara bence.Sonuçta ayrılık bir kopma durumu ve olacaksa öyle ya da böyle olur. O da yavaş yavaş bunu yapıyorsa senin bunu ilan eden taraf olup günah keçisi durumuna düşmene gerek yok. İçimizde bir yerler her zaman ayrılan ve cezalandıran taraf olmak ister. Bunu da o seni yavaş yavaş kaybettiğinde ve geldiğinde bulamadığında, bu senin eserin diyerek yapabilirsin. Diyorlardı ya "kadınlar susarak gider.."

Bence hiçbir şey yapmamalısın. O bu yoğunluğa kendini kaptırmış, durup düşünemiyor. Belli ki bu yoğunluk içerisinde sürüklenmekten keyif alıyor. İş yükünün altından kalkmak hoşuna gidiyor. Çok işkolik bir insan olarak ben de öyleyimdir. İlişkisine, sadece aşk değil sosyal ilişkilerine de, gereken zamanı ve özeni vermesi gerektiğini anlayacaktır. Anlamak için geç mi olur bilemeyiz tabii. Ben senin yerinde olsam zamana bırakırdım. İlişkisinin ucundan tutacak mı yoksa ellerinden kayıp gitmesine izin mi verecek bunu izlerdim. Şu durumda sadece aranızdaki iletişimi ve sevgi bağını düşünerek yaptığın uyarıyı, sevgi sebepli sitemi, kıskanma veya engelleme olarak algılıyorsa ilişkiyi sen bitirdiğinde de seni suçlayacak kendini aklayacaktır. Ben olsam bir ay olduğum yerde durur onun beni kazanmak için mi kaybetmek için mi hareket ettiğini gözlemlerdim. Seninle görüşmek için ne kadar çabalıyorsa o kadar çabala, ne kadar arıyorsa o kadar ara bence.Sonuçta ayrılık bir kopma durumu ve olacaksa öyle ya da böyle olur. O da yavaş yavaş bunu yapıyorsa senin bunu ilan eden taraf olup günah keçisi durumuna düşmene gerek yok. İçimizde bir yerler her zaman ayrılan ve cezalandıran taraf olmak ister. Bunu da o seni yavaş yavaş kaybettiğinde ve geldiğinde bulamadığında, bu senin eserin diyerek yapabilirsin. Diyorlardı ya "kadınlar susarak gider.."
Elini kolunu bağlayıp oturmak çok zor.

Ben herkesten farklı bakmak istiyorum. İsim gereği konteynerkentlere giden biri olarak. Sevgiliniz gibi mebten atanan konteynerkent cadirkent sorumlularını da çok görüyorum. Gerçekten yoğun insanlar. Ben bu isin sevgilinizin hoşuna gittiğini ve öğretmenliktense idareci olmak istediğini düşündüm. Bu tur aciliyetli yogun isleri seviyor ve bu gecici olabilecegi (belli bir yaşa kadar çok çalışıp sonra sakin bi hayat isteme) gibi kalici da olabilir. Sadece yalakalıktan yaptığını asla düşünmüyorum. İs hoşuna gitmiş ve kariyer değiştirmek istiyor. 9 5 mesai sabit maas ogretmenligin nispeten sakin dunyasi onu kesmemis. Ben de sevgilim de boyle islerdeyiz ve anlasiyoruz ama farkli hayat tarzindan biriyle yapamazdim. Size değer verme vakit ayırma konusuna değinemem onu siz bilirsiniz.

Bence kırılmana gerek yok.biz burada genç kızlarımıza hep kendi istikablini düşün demiyor mıyuz, o da kendi istikbalini düşünüyor demekki.
Seninle evlenene kadar belki aynı yerde olmaz, daha iyi bir yere geçer, yanına gelir, şimdiden orada kaldı diye birşey yokki, sanki haftaya evleniyorsunuz.
Her şartta dha iyi imkana sahip olabilecek olanı diğerini desteklemeli, belki o da senden o destrği bekledi, ben olsam senden destek beklerdim. Sonuçta evli değilsiniz, sana sormak zorunda değil, söylemesi tabiki gerekir,böyle bir durum var ben gitmek istiyorum imkanlarım çok iyi olacak vs der, sen de git tabiki detain, olay kapanır. Evleneceğiniz zaman tekrar değerlendirirsiniz. Sonuçta onun yada snein iyi yerde olman ilerde ailnize de olunlu yansımayacak mı?
Ben de flörtken 10 saatlik mesafeye tayin olmuştum,babam merkrzi bir yere geçmemi istiyordu, bunu anlattım. Eşimle flörttük, ben daha sormadan mutlaka git ben bir şekilde gelirim snein yanına dddi bana cesaret verdi ve ben gittim. Gittikten 1,5 yıl sonra evlendik.

Ben herkesten farklı bakmak istiyorum. İsim gereği konteynerkentlere giden biri olarak. Sevgiliniz gibi mebten atanan konteynerkent cadirkent sorumlularını da çok görüyorum. Gerçekten yoğun insanlar. Ben bu isin sevgilinizin hoşuna gittiğini ve öğretmenliktense idareci olmak istediğini düşündüm. Sadece yalakalıktan yaptığını asla düşünmüyorum. İs hoşuna gitmiş ve kariyer değiştirmek istiyor. Size değer verme vakit ayırma konusuna değinemem onu siz bilirsiniz.
Onlar atanan kişiler değiller orda geçici görevlendirme olan kişiler. Ve asla hoşuna gitmiyor sürekli şikayet ediyor. Sırf danışman olmak için katlanıyormuş meğer.

Onlar atanan kişiler değiller orda geçici görevlendirme olan kişiler. Ve asla hoşuna gitmiyor sürekli şikayet ediyor. Sırf danışman olmak için katlanıyormuş meğer.

Pardon atanma kelimesini yanlış kullanmışım evet evet biliyorum 😁 bence yine de ayni kapiya cikar kariyer değiştirmek istiyor öğretmenliği sevmiyor. Bence şimdi siz engellerseniz ilerde sizi suçlar. Bence şu aşamada o kendini düşünmeli siz kendinizi. Yürürse yürür yurumezse nasip değilmiş diye düşünürdüm ben olsam...

Sırf danışman olmak için ne demek?
Ne olduğu önemli m?
Demekki o mevkide olmak istiyor, bu bir suç mu?
O zaman istifasını versin boşuna meb bünyesinde yer kaplamasın. Atama bekleyen binlerce zümrem var. Bunu yalakalıkla yapması da cabası. Ayriyeten böyle bir fikri olduğunu bilmiyordum bilmem hakkımdı bence. Çünkü beni de etkileyen bir şey. Ona göre devam ederim ya da etmem. Dün ağzı kulaklarında anlatınca öğrendim. Ve haliyle ben bu ilişkide korkuluk muyum diye sorguladım.

O zaman istifasını versin boşuna meb bünyesinde yer kaplamasın. Atama bekleyen binlerce zümrem var. Bunu yalakalıkla yapması da cabası. Ayriyeten böyle bir fikri olduğunu bilmiyordum bilmem hakkımdı bence. Çünkü beni de etkileyen bir şey. Ona göre devam ederim ya da etmem. Dün ağzı kulaklarında anlatınca öğrendim. Ve haliyle ben bu ilişkide korkuluk muyum diye sorguladım.
Bi yukarda yazdıklarımı oku
Yanlış düşünüyorsun.
İnsan hemen oma göre devam ederiö ya da etmem diyorsa bencr sorun sende, sen ilişkiden emin değilsin, o sana devam ederim ya da etmem diyor mu?

Ben herkesten farklı bakmak istiyorum. İsim gereği konteynerkentlere giden biri olarak. Sevgiliniz gibi mebten atanan konteynerkent cadirkent sorumlularını da çok görüyorum. Gerçekten yoğun insanlar. Ben bu isin sevgilinizin hoşuna gittiğini ve öğretmenliktense idareci olmak istediğini düşündüm. Bu tur aciliyetli yogun isleri seviyor ve bu gecici olabilecegi (belli bir yaşa kadar çok çalışıp sonra sakin bi hayat isteme) gibi kalici da olabilir. Sadece yalakalıktan yaptığını asla düşünmüyorum. İs hoşuna gitmiş ve kariyer değiştirmek istiyor. 9 5 mesai sabit maas ogretmenligin nispeten sakin dunyasi onu kesmemis. Ben de sevgilim de boyle islerdeyiz ve anlasiyoruz ama farkli hayat tarzindan biriyle yapamazdim. Size değer verme vakit ayırma konusuna değinemem onu siz bilirsiniz.
Bana da buna kaymakam danışmanı olmak için “katlandığı” geçici bir süreç gibi geldi. Ulvi bir görev gibi görüp idealist yaklaştığını sanmıyorum bu tiplerin. Çok tanıdım çünkü, böyleleri hep parsayı toplama derdindedir. Bu da şimdiden başlamış altına araba isteyerek. Olabilir, herkesin kendi tercihidir ama keşke o kadroları işgal etmeseler.

Bi yukarda yazdıklarımı oku
Yanlış düşünüyorsun.
İnsan hemen oma göre devam ederiö ya da etmem diyorsa bencr sorun sende, sen ilişkiden emin değilsin, o sana devam ederim ya da etmem diyor mu?
Niye desin ki köyde çalışan evden okula okuldan eve giden biriyim. İşine geliyor. Kariyer de ilişkilerde çok önemli bence. Örneğin asker polis biriyle olmak istemem çünkü iş dinamikleri farklı. Beraber geçirilecek olan kaliteli zaman onemli. Sürekli kulağına telefon yapışan biriyle olmak beni yorar açıkçası.

Burhan bence genel olarak yanlış yerdesin, yani şuraya anlattığın tiplerin hiçbiri sana uygun değil. Bence biraz ara ver, ille de boşta kalmayayım diye her cazip gelene alıcı gözüyle bakma, önce tanımaya çalış, acele etme.

KOnuya geleyim adam öğretmen diyince gülme geldi, öğretmenin kariyer yükselmesi ne olabilir Alllah aşkına sanki adam şirket CEOsu olacakmış da taş koymuşsun gibi :halay: Sarf ettiği cümle de ayrıca aptalca, sen benim yükselmemi istemiyorsun ne demek rakip misiniz, yarışıyor musunuz, yükselip ne olacak zaten o apayrı bir konu, şu cümleyi sarf edecek salaklıkta olduğu için ayrılırdım.

Burhan bence genel olarak yanlış yerdesin, yani şuraya anlattığın tiplerin hiçbiri sana uygun değil. Bence biraz ara ver, ille de boşta kalmayayım diye her cazip gelene alıcı gözüyle bakma, önce tanımaya çalış, acele etme.

KOnuya geleyim adam öğretmen diyince gülme geldi, öğretmenin kariyer yükselmesi ne olabilir Alllah aşkına sanki adam şirket CEOsu olacakmış da taş koymuşsun gibi :halay: Sarf ettiği cümle de ayrıca aptalca, sen benim yükselmemi istemiyorsun ne demek rakip misiniz, yarışıyor musunuz, yükselip ne olacak zaten o apayrı bir konu, şu cümleyi sarf edecek salaklıkta olduğu için ayrılırdım.
Aslında şu sıralar bahsettiğim kişilerin hepsi aynı kişi. 😁 bir şekilde ikna ediliyorum. Ama yanlış yerde olduğumun farkındayım. Aynen o cümlesine ben de hem sinir oldum hem çok kırıldım çünkü öyle biri değilim.

Niye desin ki köyde çalışan evden okula okuldan eve giden biriyim. İşine geliyor. Kariyer de ilişkilerde çok önemli bence. Örneğin asker polis biriyle olmak istemem çünkü iş dinamikleri farklı. Beraber geçirilecek olan kaliteli zaman onemli. Sürekli kulağına telefon yapışan biriyle olmak beni yorar açıkçası.
İlişkilerde önemli ama bu duurmda artıık seçmişsin, önüne ne çıkarsa anlayışlı olman lazım.
Bu kadar abartılacak bir durum yok
Ben olsa mutlu olurdum
Ayrıca hayatın ne getireceği belli olmax
Bugün danışman olur, ordan başka yere atlar.

Kaymakam yardımcı isteyeceğim yanına falan derken direkt atlayıp altıma araç verin ben tek başına her şeyi hallederim demesi benim midemi çok bulandirdi ya.
Kraldan çok kralcı tipler oluyor bunlar genelde.
Yardıma ihtiyacın varsa vardır yani sırf yalakalık için ben tek hallederim falanlar iyyy.
Bu arkadaşın gözü yükseklerde siyaset işlerine falan girmek istiyor belli ki.
Ama zor yani kaymakam yardımcılığiyla falan bilemedim.
Ki o da garanti değil.
Ama tutup dese ki ya bu ilişki benim için önemli haklısın senin fikrini alıp öyle konuşmam lazımdı falan diye bir nebze derdim.
Hademeden girmiş kariyerden çıkmış iğrenç bir bakış açısı var.
Ben bu tipte adamlardan hiç hoşlanmıyorum.
Ben de öğretmenim atanamadim böyleler kadrolarda yer kaplamasa da bizi atasalar keşke 😂

Aslında şu sıralar bahsettiğim kişilerin hepsi aynı kişi. 😁 bir şekilde ikna ediliyorum. Ama yanlış yerde olduğumun farkındayım. Aynen o cümlesine ben de hem sinir oldum hem çok kırıldım çünkü öyle biri değilim.

Ablacım adam dangalak ötesi neden ayrılmıyorsun inanamıyorum :KK51:

Kaymakam yardımcı isteyeceğim yanına falan derken direkt atlayıp altıma araç verin ben tek başına her şeyi hallederim demesi benim midemi çok bulandirdi ya.
Kraldan çok kralcı tipler oluyor bunlar genelde.
Yardıma ihtiyacın varsa vardır yani sırf yalakalık için ben tek hallederim falanlar iyyy.
Bu arkadaşın gözü yükseklerde siyaset işlerine falan girmek istiyor belli ki.
Ama zor yani kaymakam yardımcılığiyla falan bilemedim.
Ki o da garanti değil.
Ama tutup dese ki ya bu ilişki benim için önemli haklısın senin fikrini alıp öyle konuşmam lazımdı falan diye bir nebze derdim.
Hademeden girmiş kariyerden çıkmış iğrenç bir bakış açısı var.
Ben bu tipte adamlardan hiç hoşlanmıyorum.
Ben de öğretmenim atanamadim böyleler kadrolarda yer kaplamasa da bizi atasalar keşke 😂
Keşke kaymakam yardımcılığı olsa 😁 kaymakam vali yardımcısı olacakmış bu da danışmanı olma hayalleri içerisinde. 😁

Son düzenleme:
Benim eşim işkolik.
Nişanımıza yetisemiyordu neredeyse,iş bağlıyordu o gün büyük bir iş bitirmişti,ucu ucuna yetisti.
Ben sorun etmedim,tembellik yada birilerine yaranılarak kazanılan tek bir kuruşu olmamıştır zira. Adam calismayı seviyor ama evde cocuklarıyla benimle gecirebilecek yarım saati bile kiymetli hale getirmeye cabalar. Her pazar ailece bir gezimiz,etkinligimiz olur özellikle çocukların istekleri dogrultusunda yaparız bunu da.
Kendi egitimiyle,donanımıyla, çabasıyla, yeteneğiyle iş bitiriyor,kimseye sırtını dayamıyor,arkasına almaya çalışmıyor.
Bu işle ilgili olan kısmı bana yeterince itici geldi(vali sayesinde terfi beklentisi vs)vasıfsız biri olsa yine amenna diyebilirim ama bu adam öğretmen olmuş yani,kendi emegiyle cabasıyla bir yere gelemeyeceginden cok mu emin ki birilerine yanasıp arkasına almaya calışıyor? bu sanırım hayatta en nefret ettiğim hatta tiksindiğim insan tipidir ve maalesef epey çoğaldılar heryerdeler asla bulundukları yerin hakkını vermiyorlar ve maalesef yakışmıyorlar da konumlarına. Sakil duruyorlar sonradan görmelikleri ile.
Ben buz gibi soğurdum sanırım,diğer sorunların pek bir manası da kalmazdı.
Hayat senin hayatın tabi ama bence seninde bir yanın bundan epeyce rahatsız. Iyi düşün tart ona göre karar ver. Ayrılsanda bir kaybın olacağını düşünmüyorum. O kendi derdine yansın.

Keşke kaymakam yardımcılığı olsa 😁 kaymakam vali yardımcısı olacakmış bu da danışmanı olma hayalleri içerisinde. 😁

Hemşocum bu adam sana göre değil vazgeç bu sevdadan,

Kariyer planı bile tavuğun suyunun suyu.

Bence sen git kaymakamla evlen çatlasın o da 😄

X