Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
haşlanmış brokoli kokusuna tahammül edemiyorum.bi ara eski işyerimdeki arkadaşlar her öğlen brokoli haşlayıp yediler.diyet yaptılar güya..kendim yemediğim halde , bıktım brokoliden:))

kızlar kalori sayarken çıtayı çok hızlı düşürmeyin. ben 1800 ile başladım 500e kadar indim ve sonunda hiçbir şey yiyemez olmuştum çünkü direkt kilo verme duruyordu hatta kilo alıyordum.

bugün kalori miktari 1022...

pek bir sey yiyemedim.. neden mi??? birinden duydugum bir seyi uyguladim ve benim istahimi bu kadar kesebilecegini pek tahmin etmemistim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: sabah kalkinca direk kendime bi bardak kahve yaptim, accik yarim yagli süt ve 10 gram seker (aslinda sekersiz ya da tatlandirici ile icerim ama kabizlik icin seker sabahlari aliyorum) sonra da bi bardak yesil cay.... önemli olan sicak bir seyler icmekti ve ise yaradi.. bakalim ne zamana kadar ise yarayacak.. bence bi deneyin sizde de ise yariyor mu bu yöntem... sonra da yazalim birbirimize...

bugün kalori miktari 1022...

pek bir sey yiyemedim.. neden mi??? birinden duydugum bir seyi uyguladim ve benim istahimi bu kadar kesebilecegini pek tahmin etmemistim :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: sabah kalkinca direk kendime bi bardak kahve yaptim, accik yarim yagli süt ve 10 gram seker (aslinda sekersiz ya da tatlandirici ile icerim ama kabizlik icin seker sabahlari aliyorum) sonra da bi bardak yesil cay.... önemli olan sicak bir seyler icmekti ve ise yaradi.. bakalim ne zamana kadar ise yarayacak.. bence bi deneyin sizde de ise yariyor mu bu yöntem... sonra da yazalim birbirimize...

gözün aydın regencim..mucize formülünü bulmuşsun..kim tutar artık seni..inşallah uzun vadede işe yarar.ben aylardır kalori saydığım için az yemeye alıştım..bazen akşam oluyor hala 600 lerdeyim..kaloriyi 1000 e çıkarmak için uğraşıyorum..

gözün aydın regencim..mucize formülünü bulmuşsun..kim tutar artık seni..inşallah uzun vadede işe yarar.ben aylardır kalori saydığım için az yemeye alıştım..bazen akşam oluyor hala 600 lerdeyim..kaloriyi 1000 e çıkarmak için uğraşıyorum..

ay insallah canim yaa insallah... zaten önemli olan da uzun vadede ise yaramasi.. bakalim su adet dönemini atlatayim ndan sonra tartilcam..

aslinda az kalori alinca bu seferde vücut ona alisiyor ve normale dönünce geliyor kilolar :95::95::95::95::95::95::95: iste buna sinir oluyorum...

selam kizlar ben bir diyet günlügüne yaziyorum menülerimi fakat ba$ka hiçkimse yazmadigi için motivasyonum dü$üyor, benide araniza alirmisiniz? vermem gereken 15 kilo var ama 10 versemde çok memnun olurum, kalori bakimindan çok fazla endi$elenmiyorum fakat tatliya kar$i koyamiyorum acikinca veya yemekten sonra canim hep $ekerli $eyler istiyor, bu yüzden sizin desteginizle zayiflamak istiyorum. Eskidende buraya yaziyordum ama 900 kal alsam bile kilo aliyordum kötü beslendigim için yani çok az protein çok az süt ürünleri meyvesiz kalori diyeti yapiyordum ve bu yüzden kilo aliyordum, $imdi hayatima protein ve meyve ekledim bakalim bu sefer verecekmiyim :)

sabah
1 bardak diyet süt 75
1 lokma diyet peynir 20

ögle
yarim ha$lanmi$ tavuk budu 100
bir dilim kizarmi$ yumurtali ekmek 180
diyet peynir 150
1 domates 20

ara
1 tane küçük bisküvi 45

ak$am
4 ka$ik makarna 250
1 kase yogurt 85
2 lokma tereyagli ekmek 80

ara
çok az cips 80
yarim kesme esmer $eker 15
çay 0
1 lokma çikolata ve bir biskuvi 200

toplam 1300 civari

leyya88 merhaba.. o yemekten sonra tatli krizi bende de oluyor.. sanirim aliskanlikla ilgili bir sey.. eger 20 dakika kendine hakim olur da bir sey yemezsen beyin 20 dakika icinde o istegi unutuyormus.. denedim gercekten dogru.. ama adet dönemlerinde zor biraz :KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

cevabin için te$ekkürler canim, aslinda bende denedim yemekten sonra oyalaninca unutuyorum fakat binde bir ba$ariyorum resmen agzimin suyu akiyor bo$ $eker isteyecek kadar :KK43: birde dukan diyetini denemek istiyorum ama $eker yüzünden yapamiyorum offf

cevabin için te$ekkürler canim, aslinda bende denedim yemekten sonra oyalaninca unutuyorum fakat binde bir ba$ariyorum resmen agzimin suyu akiyor bo$ $eker isteyecek kadar :KK43: birde dukan diyetini denemek istiyorum ama $eker yüzünden yapamiyorum offf

valla ben öyle belli bi diyet uygulamiyorum cünkü tutamiyorum.. :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17: bugün mesela iki top dondurma yedim :131::131::131::131::131::131: dayanamadim yaa napiimmm... bi ara iyi tutuyordum kendimi nerde o eski azim :97::97::97::97: napcambilmiyorum bebek sahibi de olmak istyiorum bu iloyla baslarsam 90la bitiririm galiba :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

dünkü kalori:682:KK43:(((((1200 kaloriye ayarlayamıyorum bi türlü kendimi:KK43:(((

slm kızlar bende kalori sayıyordum şimdi de holywood diyetine başladım

Merhaba,ben saat 6 dan sonra bir şey yemiyorum..Gece 1-2 gibi bir bardak süt içiyorum..Birde 6 aylık bebeğim var,emziriyorum..

Bugün yediklerimin kalorisini hesapladım 899 çıktı..Genelde de böyle besleniyorum..Gün içinde çok hareketliyim..Ama kilom neden azalmıyor?Hipotiroid hastasıyım ama ilaç da kullanıyorum..Her gün yediklerimi hesaplayacağım bakalım kaç kg gidecek?

Ya kimse yok mu kalori hesabı ile zayıflayan???:KK9:

Ben warımm :KK3: we herkesee selam :80:
Bu yöntemle 1 ayda 4 kilo werdim.qünde minimum 1300. kal. zaman zaman 1600 we 1800 kal. kadar çıktım üstelik ama herqün 30 dk. fitnesle denqeledim bunu sanırım.
Ama tatile qidince abarttım bayaqı we aldım ikisini we $imdi yeniden kalori saymaya ba$lıcam

Merhaba,ben saat 6 dan sonra bir şey yemiyorum..Gece 1-2 gibi bir bardak süt içiyorum..Birde 6 aylık bebeğim var,emziriyorum..

Bugün yediklerimin kalorisini hesapladım 899 çıktı..Genelde de böyle besleniyorum..Gün içinde çok hareketliyim..Ama kilom neden azalmıyor?Hipotiroid hastasıyım ama ilaç da kullanıyorum..Her gün yediklerimi hesaplayacağım bakalım kaç kg gidecek?

aldıqın kalori çok dü$ük bu yüzden kilon azalmıyor olabilir mi? Kilonu boyunu bilmiyorum ama
qünlük almak qereken kaloriyi hesapla bir istersen we onun altına dü$memeye çalı$

Ben warımm :KK3: we herkesee selam :80:
Bu yöntemle 1 ayda 4 kilo werdim.qünde minimum 1300. kal. zaman zaman 1600 we 1800 kal. kadar çıktım üstelik ama herqün 30 dk. fitnesle denqeledim bunu sanırım.
Ama tatile qidince abarttım bayaqı we aldım ikisini we $imdi yeniden kalori saymaya ba$lıcam

aldıqın kalori çok dü$ük bu yüzden kilon azalmıyor olabilir mi? Kilonu boyunu bilmiyorum ama
qünlük almak qereken kaloriyi hesapla bir istersen we onun altına dü$memeye çalı$

66 kiloyum boyum 158 ..Hesaplayayım..İyiki geldin tek başına sıkıcı oluyor :)

66 kiloyum boyum 158 ..Hesaplayayım..İyiki geldin tek başına sıkıcı oluyor :)

kilona qöre cidden çok az kalori alıyormu$sun üstelik bebeqini emziriyorsun buda fazladan en az 500 kal. alman demektir:) 1500 kaloriden daha dü$ük beslenmemeye çalı$ bence.Sanırım doqum sonrası kiloları bunlar:) benimde öylee de:) imkanın warsa kalori harcamasını hızlandıracak eqzersizlerle destekleyebilirsin aerobik qibi mesela ben çok faydasını qördüm canım.

X