Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba şen evet canım hamileyim bende sabah önce folic asit biraz geçince aspirin alıyorum akşam 18:00-18:30 gb de iğneyi yapıyoruz. Evet canım okudum zannedersem sen hemen başlamak istiyordun dr un da bebeğin kalp atışını duyunca endişelenme canım dr una güven muhakkak bildiği bişey vardır. sana kaçlık iğne verecek biliyor musun? ya ben okuyorum genelde 4lük claxan kullanıyorlar ben hemen 6lığa başladım mesela.

sevgili eylül, tekrar tebrik ederim:teytey:, sağlıklı bir gebelik geçirmen dileğiyle:nazar:, allah kucağına da almak nasip etsin inşallah...bilgi için teşekkürlera.s.. genelikle 0.4 lük kullananıyorlar ama 0.6 lık kullananlarda var merak etme... benim şu an devam ettiğim doktorum herhangi bir doz söylemedi, ayın 26 sında söyliycek. ben üç prof.a aynı anda gittim canım emin olmak için. bunlardan biri bana tekrar gelmeden gebe kalırsan hemen 0.2 lik başla demişti, yarın başlıycam kesin karar verdim. bende sabah önce aç karna troid hapı, kahvaltı sonrası coraspin, öğleye doğru 12 gibi folbiol alıyorum, iğneyi de 18.30-19.00 gibi vurdurmayı düşünüyorum, hem aspirinle yakın zamanda almış olmam, hemde iş çıkışı polikliniğe uğrar vurdururum, biz kendimiz yapamıycaz galiba iğneyi, eşimde bende korkuyoruz yapmaktan...bi de sen karın boşluğuna mı uyguluyorsun iğneyi yoksa kol-bacak vs. mi? reçetesinde karın boşluğuna sağ ve sol dönüşümlü diyorrr ama ben kol ve bacaktan yapanları da okumuştum...
neyse canım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah...
sevgiler

merhaba şen evet canım hamileyim bende sabah önce folic asit biraz geçince aspirin alıyorum akşam 18:00-18:30 gb de iğneyi yapıyoruz. Evet canım okudum zannedersem sen hemen başlamak istiyordun dr un da bebeğin kalp atışını duyunca endişelenme canım dr una güven muhakkak bildiği bişey vardır. sana kaçlık iğne verecek biliyor musun? ya ben okuyorum genelde 4lük claxan kullanıyorlar ben hemen 6lığa başladım mesela.

claxan06 ben iğneyi bulamadım piyasada yokmuş kızlar siz yenimi aldınız

sevgili ballım53, ben dün aldım, benim aldığım eczanede 0.4 lük ve 0.6 lık vardı....ben 0.2 lik alacaktım yoktu ellerinde ama yarım saat içinde getirttiler depodan. var piyasada başka bir eczaneye bak canım.
sen ne zaman kullanmaya başlıycaksın???
sevgiler

sevgili ballım53, ben dün aldım, benim aldığım eczanede 0.4 lük ve 0.6 lık vardı....ben 0.2 lik alacaktım yoktu ellerinde ama yarım saat içinde getirttiler depodan. var piyasada başka bir eczaneye bak canım.
sen ne zaman kullanmaya başlıycaksın???
sevgiler

ben hamileyim daha 5 haftalık dr verdi 10 tane kullan dedi daha önceden düşüklerim olmuştu ama 1 tane doğurdum bende dr iğne verince kendi drumu aradım oda kanaman yoksa kullanma dedi şaştım kaldım ne yapacağıma kendi druma gitmedim o yüzden kendi drumun dediğinimi dinlesem ne yapsam

arkadaşlar sizde hamileliğin en başında kan pıhtılaşma süresi testi yapılmadı mı ben de yapılmıştı drun ilk baktığı da oydu iyi demişti acaba bu süre hamilelik süresincemi değişiyor yani anlamak istediğim şu hamile olan irine yada olmayı düşünen brirne böyle bi test yapılsa sorun ortadan kalkmaz mı

Slm şencim ikimizde bu iğneyi kullanıyoruz birbirimizi olacaklardan haberdar edelim tamam. İğneyi kendim yapmaya cesaret edemiyorum belki alıştıktan sonra deneyebilirim dün doktorum bana dediki 2 gündür sol kolumdan yapıyorduk yarın sağ kol sonra göbek daha sonrada bacak tan yapıp vücudunda gezdirelim demişti. İnan başka bişey için olsa hevesle bu iğneyi yaptırmazdım dile kolay şuan için 6 ay kullanıcam umarım bebeklerimize şifa ve faydası olur .

merhaba ballımcım biz eşimin görevi dolayısıyla şırnak-cizrede yaşıyoruz. ben taaa buralardan bulabildiysem sende bulabilirsin canım tasalanma.

ya cesaretim olsa kendime yapardım uygulaması çok basit aslında iki parmak ucunla derini kaldırıp deri altına uygulanıyormuş fakat ben korkuyorum.

Hepinize uzun bir aradan sonra sevgiyle MERHABA ARKADAŞLAR;
Uzun zamandır siteye giremiyordum son bir aydır peş peşe bir sürü şok yaşadım.Biliyorsunuz bende de faktör v ve mtfhr heterezigot bir de üstüne dvt denilen damar tıkanıklığını yaşadım ve tedavi görüyordum , bebeğimde olmuyordu,derken bir ay önce bthcg değerimin 43 çıktığını öğrendim, inanamadım ne yapacağımı bilemedim burası küçük bir ilçe hemen drlara gittim diğer illerdeki doktorları aradım hiç kimseden iğneyle ilgili kesin bir bilgi alamadım derken annem ve babamın çok ağır bir trafik kazası geçirdiği haberini aldım dünyam allak bullak oldu.
İşte ogün bu gündür annem ve babamların sağlık durumlarıyla uğraşıyorum izin aldım onlara baktım ameliyat tedavi vs vs.çok şükür yarın hastaneden taburcu oluyorlar.Bu kadar yoğunlukta ben hamileliğimin 2. ayına girmişim ben bile şaşırdım zaman ne kadar çabuk geçti.
Bu arada ben kendi durumumla hiç ilgilenemedim aslında ankara ya Lütfü Beye gitmeyi düşünüyordum ama fırsat olmadı.
Ben şu anda FRAGMİN 5000 İU luk iğne yapıyorum günde bir defa.çocuk aspininin bölerek bir yarım bir çeyrek içiyorum, birde folik plas va tabi.
Ama aradığım kimi doktorlar daha önce dvt geçirdiğim için günde iki defa 10000 dozluk yapmamı söylüyorlar bazıları ise günde bir defa 5000 lik dozun yeterli olacağını söylüyorlar. Ben ne yapacaımı şaşırdım kimin söylediği daha doğru bilemiyorum.Kanım fazala sulanırsa da tehlikeli iğne az gelirse de tehlikeli çok korkuyorum ve çaresiz durumdayım
Bu arada ŞEN ve EYLÜL ; sizidede çok çok tebrik ediyorum umarım sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız Allahtan dilerim ki diğer tüm arkadaşlarımızın da en kısa zamanda bebek haberlerini alırız Allah hepimize bir bebek verir inşallah
Hepinizi sevgiyle öpüyorum iğnenin dozu hakkında bilgi edindikçe paylaşırsak sevinirim..

Slm şencim ikimizde bu iğneyi kullanıyoruz birbirimizi olacaklardan haberdar edelim tamam. İğneyi kendim yapmaya cesaret edemiyorum belki alıştıktan sonra deneyebilirim dün doktorum bana dediki 2 gündür sol kolumdan yapıyorduk yarın sağ kol sonra göbek daha sonrada bacak tan yapıp vücudunda gezdirelim demişti. İnan başka bişey için olsa hevesle bu iğneyi yaptırmazdım dile kolay şuan için 6 ay kullanıcam umarım bebeklerimize şifa ve faydası olur .

selam eylülcüm, ben bugün 5+2 oldum canım ve bu iğne konusunda ki kararsızlık ve çaresizlik beni çok yordu, başka birşey düşünemez olmuştum sonunda olan oldu dün öğleye doğru az da olsa kanamam geldi, hemen doktoru aradık derhal yat dinlen istirahatten başka birşey önermiyorum bu aşamada dedi, ama ben dinlemedim hemen gidip diğer doktorumun söylemiş olduğu 0.2 lik(2000) clexane iğnemi ilk kez yaptırdım karından, dönüşte de progestan alıp başladım, çok şükür kanamam devam etmedi, şu an dinleniyorum şimdilik kanamamda yok inşallah tekrarlamaz, nasıl korktum anlatamam.... öpüyorum canım. umarım hepimiz ,için herşey yolunda gider...

Son düzenleme:
sevgili mormenekşe, nasıl merak ettik seni... ailen için çok üzüldüm çok çok geçmiş olsun,allah acil şifalar versin.
hamilelik haberine çokkkk sevindim canımmmmm,allah tamamına erdirsin,sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin allah.
bence 5000 liğe devam et , aspirinde kullanıyorsun nasılsa,sanki 10000 lik çok gibi geldi bana ama tabii en doğrusunu hekimler bilir, hoş onlarında hepsi ayrı bişi söylüyorlar ama.... allah yardımcımız olsun...
sen ne zaman başladın iğnelere??
öpüyorum...sevgiler

Son düzenleme:
şencim geçmiş olsun canım. Şu durumda iğneye başlaman sanki faydalı olmuş gb ama benimde anlamadığım dr sen bu haldeyken niye bekletiyor. Hakkında hayırlısı olsun bende daha 4+5 im gözüm sürekli iç çamaşıımda insan yaşayınca üstünden atamıyorum dilerim Allah bebeklerimizi bize bağışlar canım sende sakin ol sıkma kendini bol bol dinlenmeye çalış öpüyorum seni.

merhaba şencim,
canım yaşadığın sıkıntıyı inan çok iyi anlıyorum. inşallah her şey yoluna girer. birde gerçekten lütfü hocanın dediği gibi istirahat etmeye çok dikkat et. bence bizim durumumuzda oda çok önemli. tabi bende eylüle katılıyorum. sinan hocanın önerdiği iğnelere başlaman iyi olmuş. zaten perşembe günü randevumuz vardı. umarım o görüşmende o seni daha iyi aydınlatır. bu arada moralini yüksek tut ve kendine iyi bak. çok öpüyorum.

sevgili mormenekşe,
uzun zamandır haber alamayınca meraklamıştık ailene çok geçmiş olsun canım umarım bir an önce herşey yoluna girer. bu arada buradan hamile arkadaşların haberlerini aldıkça çok mutlu oluyorum. üzüntülü bir dönem geçirmişsin ama anladığım kadarıyla şu an her şey yolunda galiba. canım iğneleri yeni mi kullanmaya başladın yoksa ilk öğrendiğin andan itibaren kullandın mı anlayamadım. bu konuda bizleri aydınlatırsan sevinirim. seni tekrar kutluyorum ve herşeyin güzel devam etmesini diliyorum.

arkadaslar daha öncede yazmistim bende de faktor 5 leiden mutasyonu var.ben bes aylik hamile iken kan pihilasmalarim cogaldi ve dr ignenin dozajini artirmisti 7 aylik hamile iken kan cok sivilasmis bebegimin kalb sesleri normal gelmeyince hemen kan testi yapildi cok fazla sivilastigi icin tekrar ignenin dozaji düsürüldü yani benim gibi olanlar arkadaslar cok iyi takip etmelisiniz ve cok SIK araliklarla dr ye gitmelisiniz cünkü bizim kan degerlerimizin ne olacagi belli olmuyor.ama sakin korkmayin ve panik yapmayin icinizi ferah tutun cünkü sizin heyecaniniz ve panikleriniz bebegi etkiliyor doktorum bana öyle demisti.ben dogurdum arkadaslar simdi ikincisini dusunuyorum umarim sizde saglikli sihatli bebislerinizi alirsiniz kucaginiza hepinize sevgilerrrrr

Sevgili Mormenekşe ;
Yaşadıklarından dolayı çok çok geçmiş olsun annene ve babana acil şifalar diliyorum. Bu arada birde hayırlı haberin var onun içinde çok çok tebrik ediyorum. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder inşallah. Sevgiler ...

Şencim , çok geçmiş olsun inşallah bir daha sorun yaşamazsın. Kolay değil ama çok fazla streslenmemeye çalış . Düşük tehditleri yaşanabiliyor bu dönemlerde benimde ilkinde olmuştu 5 haftalıkken daha tutunamamış falan demişti dr progestan vermişti birkaç gün sonra problem kalmamıştı. Aslında 13. haftaya kadar falan dinlenmen piskolojik olarakta rahatlatır belki . Bu arada yapmıyorsundur eminim ama evdeki bütün işleri bırak bence . Sevgiler....

selam eylülcüm, ben bugün 5+2 oldum canım ve bu iğne konusunda ki kararsızlık ve çaresizlik beni çok yordu, başka birşey düşünemez olmuştum sonunda olan oldu dün öğleye doğru az da olsa kanamam geldi, hemen doktoru aradık derhal yat dinlen istirahatten başka birşey önermiyorum bu aşamada dedi, ama ben dinlemedim hemen gidip diğer doktorumun söylemiş olduğu 0.2 lik(2000) clexane iğnemi ilk kez yaptırdım karından, dönüşte de progestan alıp başladım, çok şükür kanamam devam etmedi, şu an dinleniyorum şimdilik kanamamda yok inşallah tekrarlamaz, nasıl korktum anlatamam.... öpüyorum canım. umarım hepimiz ,için herşey yolunda gider...
Sevgili şencim ; hem tebrik ediyorum hem geçmiş olsun diyorum..

İğne konusunda kafan epey karışık gördüğümüz kadarıyla. Ben de senin gibi hissediyorum. Benim de geçen hafta Lütfü beyle görüşmem vardı. Bende rahimle ilgili sorunlar vardı ( yapışıklıklar filan ) önce onların çözülmesi gerekiyordu. Yaptığı inceleme sonucu rahmin artık uygun durumda olduğunu gelecek aydan itibaren gebelik deneyebileceğimizi söyledi. İğne konusunu ben de sordum. 4-5. haftada heparin başlayacağımızı söyledi. ( bu da hamile olduğumu öğrendiğim haftaya denk geliyor sanırım , çünkü gecikme olduğunda zaten 4 haftalık sayılıyor, son adetten itibaren gebelik hesaplandığı için ) Hamile olduğumu öğrendiğimde hemen gelmemi istedi. Metionin diyetini sordum, gerek olmadığını kendisinin önermediğini , canımın istediğini yiyebileceğimi söyledi.
Şu an aspirine ( 80lik ya da 100 lük ) devam etmemi , bir de folik asite devam etmemi istedi. Yalnız benim durumum MTFHR HOMOZİGOT , faktör 5 lerim normaldi. Protein c , s normal aralıkta. O yüzden bana önerileri farklı olmuş olabilir, arkadaşlar yanlış yönlenmesin.

Umarım ben de gelecek ay iyi haberler veririm sizlere , çok istiyorum.. Herkese sevgiler...

Selamlar ve sevgiler herkese
Arkadaşlar benimde bundan önce bir adet boş gebeliğim oldu ve 8 haftalıkken kürtaj oldum.5 ay sonra yeniden hamile kaldım ve hamileliğim aşırı derecede grip olduğum bi döneme denk geldi ve doktor kontrolünde antibiyotik kullandım.Ama maalesef 4 haftalıkken bebeğimi düşürdüm.Biz sebebi antibiyotik olarak düşündük ama kullandığım ilaç kesinlikle düşük yaptırmazmış.Ben hemen bir üniversite hastanesinde yapılabilecek tüm testleri yaptırdım ve mthfr 1298 heterozigot çıktı.Doktorum sebebi bulmamıza çok sevindi.Düşük sebepleri içinde tedavisi en kesin olanlardan biri olduğunu söyledi ve beni çok rahatlattı.Sonrasında bu siteye üye oldum ve yazdıklarınız beni çok rahatlattı.Şimdi ilk kez bu ay bebek denemelerine başladık umarım hepimiz için herşey çok güzel olur.

Arkadaşlar benim bir de arkadaşım var kan pıhtılaşması sorunu olup şu an ikinci sağlıklı bebeğine hamile olan.Sizlerdende sağlıklı gebelik sürdürenleri görünce çok mutlu oldum gerçekten.Doktorum bana da 50 mg çocuk aspirini ve Folbiol verdi.Hamile kalırkalmaz da karından iğne.Ben her ay bir an önce gebeliğimi saptamak adına adetime bir hafta kala bhcg desti yaptırıyorum.
Tedaviye ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi dedi doktorum.

X