Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

arkadaşlar ben 3 tane düşük yaşadım.testler yapıldı kan pıhtılaşması oldugu tespit edildi şimdi hamişliği bekliyorum.benimle aynı dertten muzdarip arkadaşlar var mı?

bende claeksane iğne yiyorum doğuma kadar da yiyecekmişim bende 3 düşük yaptım allah bu meleğime sağlık sıhhat nasip eder inşallah .3.düşüğümde araştırma yapıldı bana nasip işte benimde basiretim bağlandı herhalde araştırın yapın edin demedim fazla ne var diyordum yok bişii olur böle dediler 2. oldu geçen düşükten sonra genelde yaşanır dediler testler yapıldı ama derinlemesine değildi yani 3.den sonra kafam yerine geldiiii tüp bebek merkezine gidip araştırın dedim doktorumuda iyi araştırdım öle gittim allaha şükür 18 haftadayız allah tamamına erdirir inşallah

selam arkadaşlar,
tüm hamile arkadaşları kutluyorum. umarım sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla bebeklerine kavuşurlar. darısıda tüm beleyenlere olur inşallah.
sevgili papatyasüreyya,
canım bugün sinan hocaya sonuç göstermek için gittim. tekrardan adet kanamalarımdaki azalmayı söyledim. oda yine önemli olmadığını söyledi. verdiğim ilaçları kullan oda geçer dedi. aslında birazda geçiştirdi gibi geldi. bende öğleden sonra başka bir hastaneye gittim. doktora anlattım durumu çok güzel dinledi beni ve hsg çekilmem gerektiğini söyledi. şu an adetliyim önümüzdeki hafta çekileceğim filmi. şimdiden korkmaya başladım fakat en temizi çekilip ne olup bittiğini anlamak.

ayşecim merhaba, nihayet rahim filmi çekecek bir hekim bulmana sevindim canım, inşallah bir şey yoktur, hayırlı haberlerini bekliyoruz...çok kısa süren ve fazla acı vermeyen bi uygulama olduğunu okumuştum, çok korkuyorsan istek doğrultusunda genel anesteziyle de yapıldığını duymuştum ama birçok yaptıran adet sancısına benzer bir sancı olduğunu ve operasyondan yarım saat önce ağrı kesici hap almanın bu sancıyı oldukça azalttığını yazmışlar, endişe etme, kafan rahat olacak hiç değilse di mi canım...öpüyorum sevgiler...

papatyam, hoşgeldin aramıza...
inşallah bu defa herşey yolunda gider ve bebeğini sağlıkla alırsın kucağına...
sevgiler

Merhaba arkadaşalar;
Sevgili EYLÜL senin hangi testlerin pozitifti ve iğnenin dozunu da yazarmısın canım.Bende iğneyi göbekten ve bacağımdan yapıyorum uyluk kemiğinin dış tarafına gelecek şekilde bacaktan daha az acı veriyor tavsiye ederim.göbek çevresinde benimde morluklar oluştu bi ara koldan yaptım ama daha çok morardı.Ben fragmin 5000 lik günde bir kez yapıyorum ama uygun doz mu değilmi bilmiyorum çünkü her oktor başka bir şey söyledi.

Sevgili ŞEN; Canım kendine çok iyi bak sürekli yat bu durumda dinlenmek çok faydalıymış bebeğin tutnmasını kolaylaştırmış,Benim içime doğuyor hiç bir problem çıkmayacak moralini yüksek tut.Lütfü beye gideceğini yazmışsın senden bir ricada bulunmak istiyorum ben önümüzde ki günlerde ailelemle ilgili sağlık durumlarını biraz yoluna koyabilirsem Lütfü beye gitmek istiyorum onun telefonunu yazarsan sevinirim.Asıl isteğim ben faktörV ve MTHFR heterezigotum ve bir kere dvt( derin ven trombozu) geçirdim.şimdi hamileliğimin 9. haftasındayım acaba iğnemin dozu ne olmalı Benim için Lütfü beye sorabilir misin iğnemin dozunu?bu konuda her doktor başka birşey söylüyor buralarda çok
çaresizim şuan için elimden birşey gelmiyor.Ankara buraya altı saat sürüyor ve şu aşamada gitmem mümkün değil eğer benim için sorabilirsen inan bana dünyaları bağışlamış olacaksın bana yardımcı olursan çok sevinirim ŞEN. Ama soramazsanda sorun etme doktorlardan laf almanın ne kadar zor olduğunu biliyorum canım.Kendine çok iyi bak gelişmelerden bizleri haberdar et emi.

sevgili mormenekşe,
şimdilik iyiyim teşekkürler, bi de kalp atışlarını duyabilirsem hayırlısıyla biraz daha rahatlıycak içim...iğne konusunda bende çok bocaladım biliyorsun hala da ikna olmuş değilim, "acaba geç mi kaldım başlamakta, acaba dozu çok mu düşük?" diye halen kendi kendimi yemekteyim, allah yardımcımız olsun...
lütfü beye senin için sorarım elbette...cevap verir mi bilmiyorum ama bi şansımı denerim. özel muayenehane telefonu: 0 312 446 52 99, e-mail:eek:nderolu@hacettepe.edu.tr, istersen doktorun mail adresine de yazabilirsin sorunu fırsat buldukça cevap yazıyor... kendine ve bebişimize iyi bak.öpüyorum. sevgiler

sevgili pulsar, allah korumuş seni... umarım bundan sonraki gebeliğin sağlıklı sıhhatli olur ve kavuşursun bebeğine...allah daha beterinden korusun esirgesin...temmuzda hayırlı haberler vermen dileğiyle...

eylülcüm, senin iğnelerin 0,6 lıktı di mi yanılmıyorsam, acaba dozu fazla mı geldi de alerji yaptı? bi doktoruna danış bence... ben iğnemi kendim yapmaya cesaret edemiyorum, poliklinikte yaptırıyorum karından, bir problem yok, hatta bazen izi bile belli olmuyor, öyle fazla bi acı da yok, özellikle 45 derecelik açıyla vurmanız ve yavaş enjekte etmeniz gerekiyor, dik açıyla ve çok hızlı enjekte edildiğinde hem çok acıyor hemde kızarıklık oluyor.bu arada ben 51 kiloyum, sen daha mı zayıfsın??? sevgiler

Arkadaşlar hepinizin iyi haberlerini almak çok güzel.Özellikle Şencim sana şunu söylemek isterim pozitif düşünce herşeyi büyük ölçüde hallediyor.Daha önce çok ağladığın zaman kanaman olduğunu yazmıştın.Bebek ilk haftalardan itibaren bizi hissediyor biliyorsun.O yüzden hep iyi yönde düşünmemiz lazım.Aklına ters bişey geldiğinde karnını hafifçe okşa ve unutmaya çalış.

Mimozacım günaydın.Dün fırsat bulup da giremedim hiç.Mesajını aldım canım.7 Mayısa 12 gün kala ben yine hamilelik belirtilerini psikolojik olarak yaşamaya başladım.Sabahları hergün yediğim şeyler hoşuma gitmemeye başladı.Göğüs hassasiyetleri zaten her ay oluyor.Bir de sanırım aspirinden olacak midem de belli saatelerde hafif bir bulantı hissi var.Hamile kalmayı hem istiyorum hem de korkuyorum.Umarım başka bir sorun yaşamayız.Haziran ayında da kromozom testimiz var.Doktorum gebelik olsa bile o testi yapalım demişti.Sana yapmışlarmıydı canım onu?

elacım inşallah hamilesindir bu ay, o pisikolojik belirtiler bende de hep olur, göğüslerim hassaslaşmaz ama hiç o yüzden ondan anlayamam ben, aspirin benim midemi de çok kötü yapıyor bu sebepten doktorumun tavsiyesi üzerine ben akşamları yatarken alıyorum rahat ediyorum böylelikle, kromozom testi yapılmadı bize, doktorum da hiç bahsetmedi bile, bebeğe otopsi yapıldı hiçbir anormallik yoktu, herşeyiyle sağlıklı bir kız bebekti, ama olmadı işte, kısmet...

ben bu ay ovulasyon testleriyle ovulasyon günümü belirleyebildim fakat çok geç oldu 17. gün test pozitif verdi, 24 saat sonra oluyor ya ovulasyon yani 18. günde, bence çok geç kafam ona takılıyor dünden beri, bu sabahta ateşimi ölçtüm hiiç yükselme yok, sanki ovulasyon olmamış gibi, zaten doktor, kanamam bitince gittiğimde bu ay çatlama olmayabilir demişti ve sanırım bence de çatlama olmadı yani bu ay hiç ümidim yok benim, zaten günleride doğru dürüst değerlendiremedik artık önümüzdeki ay bakalım ne olacak...
sevgiler.

selam arkadaşlar,
tüm hamile arkadaşları kutluyorum. umarım sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla bebeklerine kavuşurlar. darısıda tüm beleyenlere olur inşallah.
sevgili papatyasüreyya,
canım bugün sinan hocaya sonuç göstermek için gittim. tekrardan adet kanamalarımdaki azalmayı söyledim. oda yine önemli olmadığını söyledi. verdiğim ilaçları kullan oda geçer dedi. aslında birazda geçiştirdi gibi geldi. bende öğleden sonra başka bir hastaneye gittim. doktora anlattım durumu çok güzel dinledi beni ve hsg çekilmem gerektiğini söyledi. şu an adetliyim önümüzdeki hafta çekileceğim filmi. şimdiden korkmaya başladım fakat en temizi çekilip ne olup bittiğini anlamak.
Ayşecim merhaba ;
Rahim filmi çektireceğin için gergin olmana hiç gerek yok inan bana. Yalnız anestezi altında çektirmen şartıyla tabii. Bende önce anestesi olmadan bir deneyelim dendi. Mümkün değil olmuyor. Sonra hafif bir anestezi verildi. 5 dakika içinde olup bitiyor. Ben filmden yarım saat önce kas gevşetici almıştım ( buscopan ). Faydasını görmüş olabilirim. Sonrasında otururken filan hafif hafif ağrıların oluyor , hani hamken spor yaparsın da her tarafın tutulur onun gibi . Hafif kanama oluyor endişelenme. Kesinlikle korkacak birşey yok, ben 3-4 ay korkudan çektirmemiştim, kendime kızıyorum şimdi.

Ayşecim bence filmin çekilmesi çok iyi olacak , için rahat edecek en azından .Bir sorun varsa halledip öyle hamile kalmalısın. Kendine iyi bak, rahat ol..Sevgiler..

selam arkadaşlar,
sevgili papatyasüreyya,
Ayşecim merhaba ;
Rahim filmi çektireceğin için gergin olmana hiç gerek yok inan bana. Yalnız anestezi altında çektirmen şartıyla tabii. Bende önce anestesi olmadan bir deneyelim dendi. Mümkün değil olmuyor. Sonra hafif bir anestezi verildi. 5 dakika içinde olup bitiyor. Ben filmden yarım saat önce kas gevşetici almıştım ( buscopan ). Faydasını görmüş olabilirim. Sonrasında otururken filan hafif hafif ağrıların oluyor , hani hamken spor yaparsın da her tarafın tutulur onun gibi . Hafif kanama oluyor endişelenme. Kesinlikle korkacak birşey yok, ben 3-4 ay korkudan çektirmemiştim, kendime kızıyorum şimdi.

Ayşecim bence filmin çekilmesi çok iyi olacak , için rahat edecek en azından .Bir sorun varsa halledip öyle hamile kalmalısın. Kendine iyi bak, rahat ol..Sevgiler..

Ayşecim merhaba ;

Ayşecim merhaba ;

Ayşecim merhaba ;

selam arkadaşlar,
sevgili papatyasüreyya,
Ayşecim merhaba ;

Ayşecim merhaba ;

Aynı mesajı bin kere gönderme becerisi gösterip siteyi meşgul ettiğim için kusura bakmayın. Nasıl oldu anlamadım..Ayşe fazlasıyla bilgilenmiştir harhalde !! Neyse görüşmek üzere arkadaşlar.

sevgili papatyasüreyya,

canım önerilerin için çok teşekkürler. bu arada gerçekten fazlasıyla bilgilendiğim :)
filmi şu an için anestezisis çekinmeyi düşünüyorum. ağrı eşiğim yüksektir aslında birazda ona güveniyorum. hayırlısıyla inşallah bunu da atlatırım diyorum. bugün randevumu aldım. haftaya perşembe günü çekileceğim. sonuçlar çıkınca yazarım yine.

Sevgili şen bence senin iğnenin dozu bildiğim kadarıyla şu aşamada yeterli çünkü sen daha önce dvt geçirmedin.Burada gittiğim doktorlardan biri daha önce dvt yani damat tıkanıklığı geçirmemiş kişilerde 2000 doz civarında doz önerdiklerini söylemişti. hatırlarsan bi arkadaş sadece bebe aspirini ile bile doğum yaptı.sen bana göre çok şanslısın ama doktor sana en doğrusunu söyleyecektir içini rahat tut canım sevgiler.

Yukarıda yazılarını okuduğum arkadaşlara hamilelik belirtileri konusunda birşeyler yazmak istedim.Ben artık heray hamilemiyim diye tüm belirtileri araştırıp öğrenmeye çalıştım bazen psikolojikmen hamile olduğumu düşündüm ama hep hüsrana uğradım her ay yumurtlama ve adet dönemlerim yaklaştıkça yaşadıklarımı bır allah bir de ben biliyorum.Çok ağladım çok üzüldüm.Şu an hamileyim ama riskli olduğu için çok tedirginim ve hiçte hamileliğimin tadını çıkaramıyorum her gün rüyamda düşük yaptığımı görüyorum çok huzursuzum.
Umarım sizlerde benim yaşadıklarımı yaşamadan en kısa zamanda hamile kalısınız.

Ben hep hamile kalınınca gögüslerin çok ağrıdığını sızladığını okumuştum dolayısıyle her ay adet belirtisi olarakta yaşanan göğüs ağrılarını hamilelik belirtisi olarakta karıştırıyordum.
Ama hamile kalınca yaşanan ağrı aslında adet ağrısından biraz daha farklıymış benim göğüslerim hamile kaldığım ay sanki dış kısmı derisi yanıyormuş gibi bir ağrı oldu göğüs uçlarına yakın bölgelerin dış yüzeyleri yanıyor gibi ağrımıştı.Ayrıca adet günüme yaklaşık bir hafta kala geceleri sık idrara çıkmaya başlamıştım.Belki siz de bu belirtileri yaşarsınız en kısa zamanda tüm dualarım hamile olmayı bekleyen arkadaşlarımla.

X