Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Arkadaslar hamile oldugumu yeni ogrendim Dr hemen igne yazdi clexan 0.6 kullandim 1gun sonra pembe lekelenme basladi Dr 0.4 yazacakti Ben 0.6 istedim acaba cokmu geldi bu dusuge sebep olurmu cok korkuyorum

çok sevindim ALLAH tamamına erdirsin sağlıkla ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşallah.Bende her hamileliğimde 0.4 kullanıyordum işe yaramamıştı bu kez hamile kalırsam bende yükselticem ama bu dozları bazen ikiye ayırıp sabah,akşam veriyolarmış yani mesela 0.3 sabah 0.3 akşam ben bunuda doktora sorucam,ama sen lekelenmeni mutlaka doktoruna sormalısın ve sakın iş falan yapma dinlen bence:KK71::KK71:

çok sevindim ALLAH tamamına erdirsin sağlıkla ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşallah.Bende her hamileliğimde 0.4 kullanıyordum işe yaramamıştı bu kez hamile kalırsam bende yükselticem ama bu dozları bazen ikiye ayırıp sabah,akşam veriyolarmış yani mesela 0.3 sabah 0.3 akşam ben bunuda doktora sorucam,ama sen lekelenmeni mutlaka doktoruna sormalısın ve sakın iş falan yapma dinlen bence:KK71::KK71:

merhaba canım.senin mutasyonların neydi?düşüklerin kaçıncı haftalarda oldu?iğneyi coraspinle beraber kullandınmı?merak ettim genelde 0.4 lük doz fayda verir diye biliyordum.kiloya görede ayarlanıyormuş.allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin..güzel haberlerini bekliyoruz...

merhaba canım.senin mutasyonların neydi?düşüklerin kaçıncı haftalarda oldu?iğneyi coraspinle beraber kullandınmı?merak ettim genelde 0.4 lük doz fayda verir diye biliyordum.kiloya görede ayarlanıyormuş.allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin..güzel haberlerini bekliyoruz...

merhaba canım benim düşüklerim 7ila 8 inci haftalarda oluyordu kalp atışı görünmeyince kürtaj oluyordum,kan pıhtılaşması yüzünden 6 bebek kaybettim.Evet cnm her seferinde hem iğne ,hem corasprin kullandım dahası son 2 hamileliğimde cortizon bile kullandım ama olmadı,ne yabaliriz elimizden gelen başka birşey yok yapılacak herşeyi yapıyoruz,gerisi rabbime kalmış O herşeyin en doğrusunu bilir herşeyin hayırlısı:emir_bebek:

merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
doğumdan sonra kullananlarda paı geni ile ilgili mutasyon oluyor diye biliyorum. sizin bu değerinizde var mı bir problem.
ayrıca, kullandığımız iğneler bildiğiniz gibi kan dolaşımını rahattlatıyor. varislerde kan dolaşımı ile iligli bir problem olduğu için, iğne kullandığınızda damarlarda rahatlama olabilir. tespitiniz doğru olabilir yani.

canım bende de PAI 4G/4G MUTASYONU VAR bu konuda pekde bilgim yok aynı zamanda şuan hamile olma ihtimalim var.Birkaç doktora gittim hepsi farklı yorum yaptı .İğnelerin kullanım şekli ve dozu hakkında ,bazısı ayda bir bazısı her gün bazısıda gerek yok dedi.Ben tek düşük yaptım o yüzden doktorlar çok önemsemiyorlar durumu. Kafam çok karışık bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirm.

canım bende de PAI 4G/4G MUTASYONU VAR bu konuda pekde bilgim yok aynı zamanda şuan hamile olma ihtimalim var.Birkaç doktora gittim hepsi farklı yorum yaptı .İğnelerin kullanım şekli ve dozu hakkında ,bazısı ayda bir bazısı her gün bazısıda gerek yok dedi.Ben tek düşük yaptım o yüzden doktorlar çok önemsemiyorlar durumu. Kafam çok karışık bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirm.

peki, başka mutasyonun var mı? eğer başka mutasyonlarda varsa kullanman gerekir. bazı doktorlar mutasyon olmasa bile öneriyorlar iğneyi. bu konularda uzman bir doktor bulmak şart. umarım hamilesindir..

peki, başka mutasyonun var mı? eğer başka mutasyonlarda varsa kullanman gerekir. bazı doktorlar mutasyon olmasa bile öneriyorlar iğneyi. bu konularda uzman bir doktor bulmak şart. umarım hamilesindir..

zaten 4 tane mutasyona bakıldı sadece 1600@factor II,MTHFR8C677T),BİRDE FACTOR V BUNLARIN HEPSİ NEGATİF SADECE PAI mutasyonu var gözüküyor yapılanlara göre kafam çok karışık aynı zamanda görev sebebi ile çok gelişmiş bir ilde olmadığımız için iyice tedirginim.Yapılması gereken başka tahliller var mı onuda bilmiyorum .Burda gittiğim doktor tek düşük için bu kadar tahlil bile fazla istersen iğne ve asprine başlarız dedi benim istememle olur mu bu işler:KK43:

zaten 4 tane mutasyona bakıldı sadece 1600@factor II,MTHFR8C677T),BİRDE FACTOR V BUNLARIN HEPSİ NEGATİF SADECE PAI mutasyonu var gözüküyor yapılanlara göre kafam çok karışık aynı zamanda görev sebebi ile çok gelişmiş bir ilde olmadığımız için iyice tedirginim.Yapılması gereken başka tahliller var mı onuda bilmiyorum .Burda gittiğim doktor tek düşük için bu kadar tahlil bile fazla istersen iğne ve asprine başlarız dedi benim istememle olur mu bu işler:KK43:

doktor bu alanda uzman olmayınca tepkileri bu şekilde oluyor. istersen lütfi beye bir mail yaz. genelde cevap yazıyor maillere.. küçük bir şehirde yaşadığından vs den bahsedersen cevap verir sanırım. lütfü önderoğlu, google yazdığında mail adresi çıkar. ama dediğim gb bu konularda uzman bir doktor bulmak şart.

Genelde en az iki dusuk yapmissan arastiriyorlarmis....

ben bir doktora sordum arkadaslar tekrarlayan dusuklerde hangi testleri yaptirmam lazim diye, altta yazilanlari soyledi.

pihtilasma bozukluklari testi,
antifosfolipid testi,
genetik testi,
tiroid testi,

zaten hepsi kandan bakiliyor..

Birde muhim olan tek dusuk olsa bile arastirmak ve onlemini almak herhangi bir saglik sorunu varsa, bizim gibi 3 veya 3'den fazla dusuk yapmayi beklemek hem psikolojik acidan cok buyuk bir yikim kisinin kendisi ve esi icin, kismen depresif durumlar, vucudun yipranmasi ve zaman kaybi. Ben onceden yani ilk dusugumde bakilmasini isterdim ama dusunemedim dusuklerin tekrarlanacagini...boyle oldu yapilacak birsey yok su asamada. Cozulsunde bundan sonra cozulsun insallah her ne sorun varsa. Daha tahlilleri yaptirma asamasindayim, benim agustos sonu belli olacak kismetse insallah. Ama sana zaman kaybetme birkac doktora daha gorun ve ondan sonra sana da mantikli gelen bir yolda veya tedavi seklinde karar kil. Doktor emin degilse ve senin istegine gore hareket edecekse o da saglam olmaz. Rabbim hepimizi hayirlisiyla anne yapar insallah, saglikli hayirli bebekler verir dilerim en kisa zamanda.

Arkadaslar hamile oldugumu yeni ogrendim Dr hemen igne yazdi clexan 0.6 kullandim 1gun sonra pembe lekelenme basladi Dr 0.4 yazacakti Ben 0.6 istedim acaba cokmu geldi bu dusuge sebep olurmu cok korkuyorum

oncelikle gozun aydin canim hayirli olsun ve rabbim devamina erdirsin insallah.
Canim stres yapmadan hemen bir doktoruna danis, belki progesterone verebilir (biryerden okumustum igne kullanipda kanamasi olanlara bir doktor progesterone takviyesi yapmis kanamayi onlemek icin, isede yaramis) ama emin degilim, benide haberdar et, nasil bir yontem uygulayacak senin icin. Rabbbim yardimcin olsun, bebegini ve seni korusun insallah

Genelde en az iki dusuk yapmissan arastiriyorlarmis....

ben bir doktora sordum arkadaslar tekrarlayan dusuklerde hangi testleri yaptirmam lazim diye, altta yazilanlari soyledi.

pihtilasma bozukluklari testi,
antifosfolipid testi,
genetik testi,
tiroid testi,

zaten hepsi kandan bakiliyor..

Birde muhim olan tek dusuk olsa bile arastirmak ve onlemini almak herhangi bir saglik sorunu varsa, bizim gibi 3 veya 3'den fazla dusuk yapmayi beklemek hem psikolojik acidan cok buyuk bir yikim kisinin kendisi ve esi icin, kismen depresif durumlar, vucudun yipranmasi ve zaman kaybi. Ben onceden yani ilk dusugumde bakilmasini isterdim ama dusunemedim dusuklerin tekrarlanacagini...boyle oldu yapilacak birsey yok su asamada. Cozulsunde bundan sonra cozulsun insallah her ne sorun varsa. Daha tahlilleri yaptirma asamasindayim, benim agustos sonu belli olacak kismetse insallah. Ama sana zaman kaybetme birkac doktora daha gorun ve ondan sonra sana da mantikli gelen bir yolda veya tedavi seklinde karar kil. Doktor emin degilse ve senin istegine gore hareket edecekse o da saglam olmaz. Rabbim hepimizi hayirlisiyla anne yapar insallah, saglikli hayirli bebekler verir dilerim en kisa zamanda.

ben böyle bir durumdan habersizdim ilk düşükte doktorum kendisi demişti üniversitede hocaydı aralım istersen diye çünkü ben çok ağlamıştım üzülmüştüm halime doktor bile üzülmüştü anlıycağınız..Ama şimdi o şehre gitme imkanım yok malesef .Ona göre her gün asprin ve ayda bir iğne vurulmam yeterliydi.Dediğin çok doğru canım bir düşük bile insanı bu kadar yıpratırken .....rabbim hepimizi korusun.Buradaki doktorlarda dedi zaten tek düşükte bu kadar tahlile ne gerek var diye.O yüzden güvenemiyorum ya zaten.

doktor bu alanda uzman olmayınca tepkileri bu şekilde oluyor. istersen lütfi beye bir mail yaz. genelde cevap yazıyor maillere.. küçük bir şehirde yaşadığından vs den bahsedersen cevap verir sanırım. lütfü önderoğlu, google yazdığında mail adresi çıkar. ama dediğim gb bu konularda uzman bir doktor bulmak şart.

sağol canım şansımı deniycem...

merhaba kızlar,
dün saat 12:40 da oğlum eymene kavuştum
36+2 gece lekelenmem oldu sabahta suyum geldi
bebektede bendede sorun olmadıgı ıcın bugun cıkısımızı yaptılar
oğluşum ıyı hamldolsun bende ıyıyım hıc korkulacak bısey degılmıs
ne sonda ne acıklıga bakma hepsı sızde bıtıyo kendınızı kasmayın yeter
sıze ayrıntılarlar anlatırım sonra suan dıkıslerım bıraz acıyo

:nazar:
merhaba kızlar,

:nazar:Gözünüz aydın ALLAH analı babalı sğlıkla büyütsün darısı hepimizin ve tüm isteyenlerin başına inşallah.:nazar::nazar::emir_bebek:

merhaba kızlar,

canim ne kadar guzel bir haber, oglunla tum ailenle birlikde mutlu bir hayat diliyorum size, dilerim cok mutlu olursunuz, bebegini de saglikli bir sekilde buyutursun.
Darisi biz isteyenlerin basina insallah, amin. ama nasil kasmayalim kendimizi, cok zor, inan cok zor canim. Rabbim yardimcimiz olsun insallah. bebegine bir opucukde bizden kondur. :KK66::nazar:

:nazar:
merhaba kızlar,

:nazar::nazar::nazar::KK16::KK76::KK9::KK9::KK64::KK64::KK64::KK66::KK66:maaşallah anım gözünadın.Allah hayırlı ömürler versn yavruna.çok sevindim.darısı da bizlerin başına inşallaah:nazar::nazar:

canim hangi hastaneye gidiyorsun, doktorun iyimi, tavsiye edermisin? iyi bir doktor ariyorum da, birkac isim aldim, aralarindan secme yapicam.

merhaba kızlar,

:nazar: ne güzel, gözünüz aydın... sağlıkla güzel günlerde büyütün inş eymen'i.... sizin ağrılarınızda bir an önce geçer inş... :nazar:

merhaba kızlar,

:KK64::KK64::KK64: azracım gözün aydın.tatlım.çok sevindim.rabbim yavrunuzu size bağışlasın.

Son düzenleme:
arkadaşlar hepinize ıyı akşamlar dogum yapan arkadaşım gule gule buyut bebişini inşalla
ben aslında eskı bır uyeyım ama cokk uzun zamndır gırmıyordum
7 yıldır evlıyım 2 düşüğüm vr gecen yıl kendım ıstegımle daha dogrusu burdan duymuştum kan pıhtılaşmasını testını yaptırdım homozigot mutant cıktı
sonrasında bır suru doktora gıttım kımı aşılama dedı kımı tüp bebek dedı kımı öyle dedı kimi böyle dedı bır sonuca varamadık yanı:KK43: tekrardanda gebe kalamadım tabı.gecen hafta bır doktora gıttım o benı zeynep kamıle yonlndrıdı genetık uzmanına onla gorüş sonra gel dedı de
yalnız arkadaşlar bende panık atak var ve ben doktora gıtmeye korkuyorum
yanı bu kan pıhtılaşması bızım saglıgımız ı etkılermı
kalp krızı gcırırmıyım
beyın kanaması felç vb bi çok hastalık işte
o yuzden cok korkumdan dogru duzgun araştıramadım bıle
normalde sebebı bılınmeyen ınfertılıteydım şimdı bu cıktı bılemıyorum napcaz edıcez bır yol gosterırsenız mınnettar kalıcam.bu arada sabahtan berı gıdcegımı zdoktorun ne dıycegını kafama taktıgım ıcın baya zor durumdayım panık atak malum

X