Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Insallah evladiniza busefer kavusursunuz.fazlada ustune dusup istememek lazim herhalde.belkide biz cok istedigimiz icin olmuyordur.kader kismet.zaten bu defa hamile kalirsam 6 aya kadar getirebilirsem 7.ayda dicem alin hemen.kanama falan gelmeden.napayim bilmiyorum.hergun dusunmekten uzulmekten hamile kalamadan kanser olacam bugidisle. Ayrica genetik yada bu kromozom bozukluk annede olsa bile bebekte olmayabiliyormus.yada annede olmasa bile anne baba kromozomlari dizilirken hatali olabiliyormus.tamamen tesaduf yani..eee bu doktor ne diye hep dusuk yaparsin tup bebek dene dedi anlamadim.26 yasindayim.tup bebek icin acele etmeli miyim bilmiyorum.zaten ona maddi gucumde yetmez suan.
San bişi diyimmi inan bana son beş yılda tamamen bıraktım bak inan bana tam üç sefer hamile kaldım

San bişi diyimmi inan bana son beş yılda tamamen bıraktım bak inan bana tam üç sefer hamile kaldım
Sizin gen hangisiydi acaba? Tebrik ederim Rabbim saglıcakla kucagınıza almayı nasip etsin inşallah. Yıllar sonra mucizeniz gelmis Masallah darısı bize olsun dualarınızda esirgemeyin

Teşekkür ederim rabbim isteyen herkese nasip etsin
Mthfr c677t homozigot benimki
Benimde aynı gen. Ben tüp bebekle hamile kalmıstım embriyom genetik taramalıydı 1.kalite.kese gorundukten snra bes haftalıkken cok sıvı acık kırmızı kanamayla kaybettim. Bu sırada coraspin ve 0.4 luk iğne kullanıyordm.
Daha snra genetik uzm ve hematoloji uzm gittim. İkiside bana ilacların fazla geldigi için kaybetmis olablcgmi soyledi. Belki aspirin olabilir ama iğneye gerek yokmus dedi. Bu gen düşüklerin sebebi degil dediler. Şuan 4.denemeye hazırlanıyorum bende. Bir tek perinatologa gitmedm gebelik olursa gdip fikir alırım ama önerirse dahi sanırım kullanmayacağım..

Benimde aynı gen. Ben tüp bebekle hamile kalmıstım embriyom genetik taramalıydı 1.kalite.kese gorundukten snra bes haftalıkken cok sıvı acık kırmızı kanamayla kaybettim. Bu sırada coraspin ve 0.4 luk iğne kullanıyordm.
Daha snra genetik uzm ve hematoloji uzm gittim. İkiside bana ilacların fazla geldigi için kaybetmis olablcgmi soyledi. Belki aspirin olabilir ama iğneye gerek yokmus dedi. Bu gen düşüklerin sebebi degil dediler. Şuan 4.denemeye hazırlanıyorum bende. Bir tek perinatologa gitmedm gebelik olursa gdip fikir alırım ama önerirse dahi sanırım kullanmayacağım..
Benim ilk gebelikte tüp bebekti aynı şeyler benimde başıma geldi inşallah bu sefer kavuşursun evladına

Benim 2 tane gebeliğim oldu. 2020 mart ayında 6 haftalıkken kanama oldu ve kürtaj oldum. Bişi demediler neden olduğuna dair bişey demediler. 2021 mayıs ayında tüp bebek yaptımyaa karar verdim ama onun öncesinde bir hafta kadar Bi baş ağrım oldu hiç geçmedi. Nöroloji ye gittim Bi sürü test yaptı. Bi test Ana profili pozitif çıkınca romatolğa yönlendirdi. O da Bi kaç test yaptı ve beta glikoprotein 1 ıgm antikorum yüksek çıktı. Bundan dolayı kan sulandırıcı kullanman gerek dedi. Tüp bebek tedavisine başladık ama 2 embriyo oldu. Diğerleri boş çıktı. Transfer yaptık ama tutmadı. Kan sulandırıcı hapa devam ettim. Ama iğne vermedi doktor. Transef sonrası tekrar beta glikoprotein 1 ıgm testi yaptırdım yine yüksek çıktı. Kan sulandırıcıyq devam edeceksin dedi doktor. Pıhtılaşmaga yakınlığın var dedi. Sonra genetik bölümüne gittim anlattım durumumu. Eşimden De kan aldılar. Kromozom analizinde sıkıntı yok ama PAI SERPİNE 1 MUTASYON ANALİZİ = Heterozigot 4G/5G

FAKTÖR XIII V34L =Heterozigot 34vl şekilde çıktı. Tıbbi genetik doktoru gebelikte iğne kullanman gerekebilir dedi. 2021 Aralık ayında tekrar hamile olduğumu öğrendim. Tüp bebek doktoruma bu sonuçları yolladım hemen hamilesin. İğneyle başla hemen dedi. Enox4000 ve coraspirin kullandım hergün. Ancak 10.haftada bebeğin kalbi durmuş. Hiç bişi anlamadık 9. Haftada herşey yolunda düşük riski yok iyi demişti doktor.

Kürtaj oldum yine bu sefer genetik araştırmaya gönderdik. Sonuç ne çıkar bilmiyorum ama doktor büyük ihtimalle pıhtı atmıştır dedi. Yada sağlıksız bir embriyodur bu yüzden kalbi durmuştur. Dedi.

Bundan sonra nasıl Bi yol izlycem bilmiyorum. Tüp bebeğin de garantisi yok diyor doktor. Ama yüzde 70 canlı doğum olasılığın var diyor doktor. Ben çok kararsızım. Tekrardan denemekten korkuyorum. Bu değerler çok yüksek değil pıhtılaşma için biz her ihtimale karşı iğneyi verdik demişti doktor ama düşük lü geldi dozlar acaba. Kadın doğımcular çok önbilemedimemsemiyor galiba. Hematoloji ye mi gitsem bide. Napsam
Hamile kalir kalmaz önce hematolojiye gitmenizi tavsiye ederim kanınızdaki pıhtilasmaya bakılarak dogru igne dozunu ayarlar hatta hamilelik boyunca her hafta gidip doz ayaraması yaptirirsaniz daha iyi takip edilir proteini de biraz azaltmanizı öneririm pihtilasma yapiyor çunkü Allah evlatlarınizın şefaatine nail eylesin inşAllah endişe etmeyin çözümü olan bir durum🌷

Hamile kalir kalmaz önce hematolojiye gitmenizi tavsiye ederim kanınızdaki pıhtilasmaya bakılarak dogru igne dozunu ayarlar hatta hamilelik boyunca her hafta gidip doz ayaraması yaptirirsaniz daha iyi takip edilir proteini de biraz azaltmanizı öneririm pihtilasma yapiyor çunkü Allah evlatlarınizın şefaatine nail eylesin inşAllah endişe etmeyin çözümü olan bir durum🌷
Teşekkür ederim. Hematoloji ye muhakkak gitmem gerekiyor anlaşılan. Protein in pıhtılaşmaya yaptığı No bilmiyordum.

Teşekkür ederim. Hematoloji ye muhakkak gitmem gerekiyor anlaşılan. Protein in pıhtılaşmaya yaptığı No bilmiyordum.
Evet yapıyormuş ben de yeni öğrendim metioninden fakir diyet diye yazarsanız bununla ilgili bilgiler çıkıyor ve diyetisyenden alinmiş diyet listeleri var biraz zor bir diyet ama ben faydasını gördüm😊

Kızlar selam, bir kalp durması (6haftalık) bir dış gebelik bir de kimysal geçirdim.
Mthfr 1298 homozigot var.
Rahim filmi temiz,genetik testlerimiz temiz çıktı.
4klomen olumsuz oldu 2 de femara denediö biri kimyasal oldu.
Var mı benim durumumda olanlar? Ne önerirsiniz? Nelere dikkat ediyorsunuz?

Kızlar selam, bir kalp durması (6haftalık) bir dış gebelik bir de kimysal geçirdim.
Mthfr 1298 homozigot var.
Rahim filmi temiz,genetik testlerimiz temiz çıktı.
4klomen olumsuz oldu 2 de femara denediö biri kimyasal oldu.
Var mı benim durumumda olanlar? Ne önerirsiniz? Nelere dikkat ediyorsunuz?
Merhaba
Benim pai homozigot 1298 heterozigot. Ama ben sizim durumunuzun pıhtılaşma kaynaklı oldugunu düşünmüyorum. Kendi durumumun da pıhtılaşmadan kaynaklandığını düşünmüyorum. Bazı genler hariç çok önemli bir şey değil.
Amhınıza baktırın baktırmadıysanız. Eşinizin sperm değerlerine de tabii.

Merhaba
Benim pai homozigot 1298 heterozigot. Ama ben sizim durumunuzun pıhtılaşma kaynaklı oldugunu düşünmüyorum. Kendi durumumun da pıhtılaşmadan kaynaklandığını düşünmüyorum. Bazı genler hariç çok önemli bir şey değil.
Amhınıza baktırın baktırmadıysanız. Eşinizin sperm değerlerine de tabii.
Amh 2,5 canım
Eşimde iki kez baktırdı normal çıktı hep. Bencede pıhtılaşma ile ilgisi de yok artık nasip 😌

Kızlar selam, 2 kimyasal sonrası pıhtılaşma testi sonucumda bir gen homozigot çıktı. Genetik doktoru gebelik oluşana kadar coraspin ve b12 kullanmam gerektiğini söyledi. Gebelik oluşunca da iğne kullanmalıymışım. Aynı durumu yaşayanlarınız var mı tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Eklentiler

• IMG_20220215_095830.jpg
    IMG_20220215_095830.jpg
    82,8 KB · Görüntüleme: 79
Kızlar selam, 2 kimyasal sonrası pıhtılaşma testi sonucumda bir gen homozigot çıktı. Genetik doktoru gebelik oluşana kadar coraspin ve b12 kullanmam gerektiğini söyledi. Gebelik oluşunca da iğne kullanmalıymışım. Aynı durumu yaşayanlarınız var mı tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Coraspin b12'ye devam edin eğer haşimatonuz varsa çinko ve magnezyum da almanızı öneririm kilonuza göre iğne verecektir zaten dr'nuz ama siz yine de her ihtimale kalrşı gebe
kalir kalmaz hematoloğa gidip ignenin yeterli gelip gelmedigine baktirin hatta bunu haftada 1 yaptırmanızı tavsiye ederim beklenen adet tarihinden 4/5 gün önce test yapmaya özen gösterin iğneye ne kadar erken başlarsaniz o kadar iyidir üzülmeyin tedavisi olan bir durum Allah C.C. sağlıkla nasip etsin inşAllah

Ben 3 düşük yaşadım 2 gen homozigot 1gen heterozigottu.
Çok şükür 2021 ağustosta kucağıma aldım bebeğimi şuan 7 aylık olmak üzere 🥰
Banada gebe kalana kadar her gün coraspirin verilmişti ama ne yazıkki ben coraspirin kullandığım süreçte hamile kalamadım adet düzenim bozuldu vs.
Aslında kaldım kimyasal oldu.Çok kolay hamile kalabilirken coraspirinle kalamadım.Arastirdim benim gibi olanlar olmuş hatta forumda bir arkadaşla tanışmıştım onunla hep aynı şeyleri yaşıyorduk düşükler, coraspirin sonrası kimyasal gebelik..
En nihayetinde coraspirini bıraktım bu sefer hamile kaldığımda hemen iğne+coraspirin başladım ve bebeğimi kucağıma aldım.İnsallah sizde en kısa süre de alırsınız kucağınıza ve bekleyen herkes için diliyorum çünkü insan gerçekten çok yıpranıyor umutsuzluga kapılıyor.Hiç kavuşamayacakmışsın gibi hissediyorsun.Forumda kendin gibi olanları arastırmaktan sabah ediyordum her gece ...Ve bu forumdan öğrendim bir çok şeyi hiç bir doktorda bana şu şu testleri yaptır pıhtılaşma olabilir demedi.
O yüzden bende çevremde de dahil olmak üzere herkesi bilgilendirmek istiyorum..İnşallah isteyen herkese nasip etsin Allah🙏

Ben 3 düşük yaşadım 2 gen homozigot 1gen heterozigottu.
Çok şükür 2021 ağustosta kucağıma aldım bebeğimi şuan 7 aylık olmak üzere 🥰
Banada gebe kalana kadar her gün coraspirin verilmişti ama ne yazıkki ben coraspirin kullandığım süreçte hamile kalamadım adet düzenim bozuldu vs.
Aslında kaldım kimyasal oldu.Çok kolay hamile kalabilirken coraspirinle kalamadım.Arastirdim benim gibi olanlar olmuş hatta forumda bir arkadaşla tanışmıştım onunla hep aynı şeyleri yaşıyorduk düşükler, coraspirin sonrası kimyasal gebelik..
En nihayetinde coraspirini bıraktım bu sefer hamile kaldığımda hemen iğne+coraspirin başladım ve bebeğimi kucağıma aldım.İnsallah sizde en kısa süre de alırsınız kucağınıza ve bekleyen herkes için diliyorum çünkü insan gerçekten çok yıpranıyor umutsuzluga kapılıyor.Hiç kavuşamayacakmışsın gibi hissediyorsun.Forumda kendin gibi olanları arastırmaktan sabah ediyordum her gece ...Ve bu forumdan öğrendim bir çok şeyi hiç bir doktorda bana şu şu testleri yaptır pıhtılaşma olabilir demedi.
O yüzden bende çevremde de dahil olmak üzere herkesi bilgilendirmek istiyorum..İnşallah isteyen herkese nasip etsin Allah🙏
Ben ilk kimyasaldan sonra aslında pıhtılaşmadan şüphelenip doktoruma danışmadan coraspin kullanmıştım ve hemen ertesi ay hamile kaldım tekrar kimyasal oldu. Öyle olunca artık doktorum genetiğe yönlendirdi ve bir gen homozigot çıktı işte. Şuan coraspin ve b12 kullanıyorum. Hamile kalırsam doktoruma gidicem tekrar iğne başlamasını isticem çünkü ilkinden sonra da coraspine rağmen kimyasal oldu demekki coraspin tek başına yeterli gelmedi bana. İnşallah bu sefer olursa sağlıklı ilerler gerçekten zor ve yıpratıcı bir süreç Allah herkesin yardımcısı olsun 🙏

X