Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Arkadaşlar merhaba herkese sabır diliyorum, inşallah hepimiz bir an önce güzelliklerle karşılaşırız.

Ben 32. Haftamda kalbinin durması neticesinde kaybetmiştim bebeğimi, ağustosta sezaryen doğum yapmıştım. Genetik test sonucuma göre prothrombin (factor II) ve factor v-leiden heterozigot çıktı. (MTHFR1298 ve Factor XIII ve PAI genleri de heterozigot ancak doktor bunların o kadar etkili olmadığını söyledi. Yani normal olan tek değerim MTHFR 677 bu durumda.) Genetik test sonuçlarımı bir üniversitede isim yapmış hematoloji profesörüne gösterdim, detaylıca her şeyi anlatmaya çalışıp muayene etti. Aile öykümü sordu, gün içerisinde hareketli olup olmadığımı ve daha bir çok konuyu sordu. Nihayetinde normal insanlarda düşük ihtimali 1 iken sende 10; yukarıdaki iki gendeki mutasyon çok nadir görülür ve tüm hamileliğin boyunca her gün kilonun 1/100 mg kadar iğne kullanacaksın dedi. Hatta ailemde, üst soyumda kırk yaş öncesi ani kalp krizi/ölü doğum/felç durumu olmamasına şaşırarak baktı.
Acaba aranızda genetik sonucu ben gibi olup sağlıklı gebelik yapan var mı? Bu konu başlığının ilk sayfasındaki tabloya baktım, benimle ortak genleri mutasyon olanlar var fakat tamamen benimkine benzer olanını bulamadım. Bir de bu şekilde olup kendisinde sağlıksız bir dönem yaşayan oldu mu? Örneğin 3 saatin üzerindeki uçak yolculukları, doğum kontrol hapları ve yarım saati aşan ameliyatlar bir risk bu gruptakiler için.

Son sorum ise; bebeğimi kaybettiğimde pıhtılaşma için protrombin zamanına bakıldı ancak değer normal çıkmıştı, genetik testlerde ise normal olmadığını anlamış olduk, bu iki durum neden farklı bir bilen var mıdır?

Benim factör II ve V heterozigot ve protein S bi pıt düşük
Bi gebelik kaybım var geçen sene
Şimdi 5+1 im ve coraspin 100 iki hafta oldu başlayalı 2 gündür akşamları 4000 lik oksapar verdi dr kiloma oranla yeterli bu doz dedi
Ayrıca temiz içerikli bir folik asit kullandığımı düşünüyorum aylık 30 veriyorum ama devletin verdiğinden iyidir bence
Merhaba, çok geçmiş olsun, umarım güzel haberler almışsınızdır uzun zamandır girmemişsini tekrar sayfaya ancak girerseniz ve beni de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Sizinle aynı genlerimde, hatta daha fazlasında mutasyonum var.

Korunmayı bırakınca coraspin 100 mg içmeye başladım, gebelik olunca da hemen oksapar 0.4 başladık, kontrollerde kan akışları vs ölçülüyor zaten.3 kayıp varsa size de zaten önlem amaçlı verirler bence

aspirin 32. haftadan sonra kesilmesi gerekiyor onu kesmiştik o zaman, oksapar normalde doğuma kadar kullanılıyor ama benim perinatoloğum gerek yok diyip kestirmişti 24. haftadan sonra, bebeğe giden kan akışları çok iyiydi
İkinci gebeliğinizde de şuan yine coraspin ve oksapar kullanıyor musunuz

Evet kullanıyorum, aspirini 32. haftada kestik, oksapara devam ediyorum 0.4 ml
Teşekkür ederim cevap için benimde mthfr ve pai homozigot banada coraspin ve oksopar başlandı önceki gebeliğimde ben enfeksiyon nedenli beş aylık erken doğum yapmak zorunda kaldım kaybettim . Tekrar gebelik düşünüyorum 8 ay geçti üzerinden şimdiki perinatologum coraspin yeterli dedi ama ben ısrarla oksapar isticem. Diğer gebeliğimde 7.hafta küçük bi kanama yaşamıştım progestan ile durmuştu kan sulandırıcı da yapabilir dediler siz yaşadınız mı acaba lekelenme kan sulandırıcı kullanırken

Teşekkür ederim cevap için benimde mthfr ve pai homozigot banada coraspin ve oksopar başlandı önceki gebeliğimde ben enfeksiyon nedenli beş aylık erken doğum yapmak zorunda kaldım kaybettim . Tekrar gebelik düşünüyorum 8 ay geçti üzerinden şimdiki perinatologum coraspin yeterli dedi ama ben ısrarla oksapar isticem. Diğer gebeliğimde 7.hafta küçük bi kanama yaşamıştım progestan ile durmuştu kan sulandırıcı da yapabilir dediler siz yaşadınız mı acaba lekelenme kan sulandırıcı kullanırken
Başınız sağolsun Allah tekrarını yaşatmasın inşallah.Önceki gebeliğimde birinci trimestrda minik minik kanamalar yaşamıştım 3-4 kez, ama yine de kesmedik ilacı.Bu sefer hiç yaşamadım.Bence de isteyin vermiyorsa onu veren doktorlarla devam edin..çok alakasız hastalara veriyorlarken bizim gibilere vermemelerini anlamıyorum..Bana da perinatolog hiç gerek yok demişti

Başınız sağolsun Allah tekrarını yaşatmasın inşallah.Önceki gebeliğimde birinci trimestrda minik minik kanamalar yaşamıştım 3-4 kez, ama yine de kesmedik ilacı.Bu sefer hiç yaşamadım.Bence de isteyin vermiyorsa onu veren doktorlarla devam edin..çok alakasız hastalara veriyorlarken bizim gibilere vermemelerini anlamıyorum..Bana da perinatolog hiç gerek yok demişti
Amin çok teşekkür ederim 🤍kesinlikle istiycem en azından 28.haftaya kadar yaşam sınırına kadar yani kullanmak istiyorum coraspini zaten 32 gibi kesiyor hepsi sanırım. Sağlıkla kucağınıza alın sizde. Bikaç yıl önce aktiftim burada sizi hatırlıyorum femara kullanmıştınız sanırım bir ara gebelik haberinizi okumuştum bende ilk 9 haftalık kayıp ardından 3sene gebe kalamadım sebepsiz interfilite yüzünden oğlumda da böyle başıma geldi.😔bir oğlunuz vardı sanırım şimdi ne geliyor🥰

Amin çok teşekkür ederim 🤍kesinlikle istiycem en azından 28.haftaya kadar yaşam sınırına kadar yani kullanmak istiyorum coraspini zaten 32 gibi kesiyor hepsi sanırım. Sağlıkla kucağınıza alın sizde. Bikaç yıl önce aktiftim burada sizi hatırlıyorum femara kullanmıştınız sanırım bir ara gebelik haberinizi okumuştum bende ilk 9 haftalık kayıp ardından 3sene gebe kalamadım sebepsiz interfilite yüzünden oğlumda da böyle başıma geldi.😔bir oğlunuz vardı sanırım şimdi ne geliyor🥰
Teşekkür ederim🙏🏻Evet bizde sorun olmadığı halde 2 kayıp sonrası gebe kalamadım psikolojim çok kötüydü doktorum en son düşük doz femara ile destekleyelim dedi rahim filmi + femara kullandığım ay oğluma hamile kaldım…Şimdi kızım geliyor inşallah sağ salim kavuşuruz ve darısı başınıza en kısa zamanda 🤲🏻

Teşekkür ederim🙏🏻Evet bizde sorun olmadığı halde 2 kayıp sonrası gebe kalamadım psikolojim çok kötüydü doktorum en son düşük doz femara ile destekleyelim dedi rahim filmi + femara kullandığım ay oğluma hamile kaldım…Şimdi kızım geliyor inşallah sağ salim kavuşuruz ve darısı başınıza en kısa zamanda 🤲🏻
Ay ne kadar güzel darısı bana inşallah. İki meyveninde tadını almış olucaksınız nekadar muhteşem bi nimet. Rabbim ailenize iyilik sağlık versin 🤍🤲

Banada ısrarıma rağmsn vermeyıp kestiler 11haftalıkken kaybettim ikizlerin kalbi durdu😔Doktorları anlamak çok zor artık.Hepimiz iyi doktorlara denk gelelim inşallah🤲🏻🤲🏻

Banada ısrarıma rağmsn vermeyıp kestiler 11haftalıkken kaybettim ikizlerin kalbi durdu😔Doktorları anlamak çok zor artık.Hepimiz iyi doktorlara denk gelelim inşallah🤲🏻🤲🏻
Amin inşallah..Başınız sağolsun inşallah bir daha başınıza böyle birşey gelmez sağlıklı ilerleyen gebeliğiniz olur 🤲🏻

Kızlar varmı bişey ler

Eklentiler

• IMG_9772.jpeg
    IMG_9772.jpeg
    120,3 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba ben de dün pai heterozigot mthrf homozigot oldugumu öğrendim. Düşük öyküm yok. İlk gebeliğim tebdiren yaptirdim. Doktorum annenin sagligi icin ilac veya igne kullaniyoruz fetal sagliga dogrudan bir etkisi kanitlanmadi dedi. Corapsin verdi. Diğer testler için hematologa yönlendirdi. Mthrf mutasyonunu folatla çözmeyi uygun buldu simdilik. Sizin pıhtılaşmaya dayanan fetal kayip öykünüz var mı?

Merhaba ben de dün pai heterozigot mthrf homozigot oldugumu öğrendim. Düşük öyküm yok. İlk gebeliğim tebdiren yaptirdim. Doktorum annenin sagligi icin ilac veya igne kullaniyoruz fetal sagliga dogrudan bir etkisi kanitlanmadi dedi. Corapsin verdi. Diğer testler için hematologa yönlendirdi. Mthrf mutasyonunu folatla çözmeyi uygun buldu simdilik. Sizin pıhtılaşmaya dayanan fetal kayip öykünüz var mı?
Evet ilk gebeliğim pıhtılaşma sebepliydi hemen ardından bende genetik testleri yaptırdım öğrendim. Çok iyi yapmışsınız testleri önden yaptırarak bence her ebeveyn olmayı düşünen çiftlere bu kromozom ve trombofoli testleri yapılmalı önden tedbir amaçlı

Evet ilk gebeliğim pıhtılaşma sebepliydi hemen ardından bende genetik testleri yaptırdım öğrendim. Çok iyi yapmışsınız testleri önden yaptırarak bence her ebeveyn olmayı düşünen çiftlere bu kromozom ve trombofoli testleri yapılmalı önden tedbir amaçlı
Kromozomu yaptirmadim nasil olsa artik hamileyim diye. Fetal dna testi yaptıracağız. Hala luzum var mıdır kromozom testine?

Gerek yok şuan Allah tamamına erdirsin gebeliğinizi fetal dna yı özellikle mi istiyorsunuz
Ben gebeligimin herhangi bir noktasinda kafasiz bi doktorun surasinda su mu var acaba diyerek beni sinir hastasi etmesin diye istiyorum acikcasi. Onkoloji hastasiyim ayni zamanda 🤏 kadar falan bi tahammülüm kaldı genel olarak herseye. :)

X