Kan pıhtılaşması (trombofili paneli)

dilek0711

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2023
50
7
21
Merhaba 2 yıllık evliyim 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim eşim ve benim büttün testlerim normal çıktı son çare düşüklerin nedenini öğrenmek için trombofili paneli testi yaptırdım anlayanlar sonuca bı bakabilir mi rica ediyorum şimdiden çok teşekkür ederim
D32A6EC7-7A1A-4262-8C1D-076687FF1EC0.jpeg

Merhaba 2 yıllık evliyim 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim eşim ve benim büttün testlerim normal çıktı son çare düşüklerin nedenini öğrenmek için trombofili paneli testi yaptırdım anlayanlar sonuca bı bakabilir mi rica ediyorum şimdiden çok teşekkür ederimEki Görüntüle 3402840
Merhaba benim de ikinci kez düşük eşimle testlerim normal çıktı demişsiniz hangi testler yapıldı ?
Bu arada testinize göre düşük sebebi pıhtılaşma gibi durmuyor.

Merhaba 2 yıllık evliyim 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim eşim ve benim büttün testlerim normal çıktı son çare düşüklerin nedenini öğrenmek için trombofili paneli testi yaptırdım anlayanlar sonuca bı bakabilir mi rica ediyorum şimdiden çok teşekkür ederimEki Görüntüle 3402840
2 gende sıkıntı var pai 4g 5g olmalı sizde 5g5g buda homozigot oluyor diğer gende folik asitle ilgili gebelikte ilk 3 ay yüksek doz olarak folbiol kullanmak gerekiyor mthfr de sıkıntı olunca benimde pai ve mthfr genimde mutasyon var. Gebeliğinizi öğrenince kan sulandırıcı iğne başlamanız gerekiyor. Pai geni büyük rol oynuyormuş gebeliğin devam etmesinde.

2 gende sıkıntı var pai 4g 5g olmalı sizde 5g5g buda homozigot oluyor diğer gende folik asitle ilgili gebelikte ilk 3 ay yüksek doz olarak folbiol kullanmak gerekiyor mthfr de sıkıntı olunca benimde pai ve mthfr genimde mutasyon var. Gebeliğinizi öğrenince kan sulandırıcı iğne başlamanız gerekiyor. Pai geni büyük rol oynuyormuş gebeliğin devam etmesinde.
Çok teşekkür ediyorum sizin kaybınız var mı peki benim gibi

Çok teşekkür ediyorum sizin kaybınız var mı peki benim gibi
Evet 2020 yılında oldu 9 haftada hemen genetik kromozom testleri yapıldı doktor sonuçlar çıkana kadar hamile kalma demişti o sıra bir de kimyasal yaşadım sonuçlar çıkana kadar.

Evet 2020 yılında oldu 9 haftada hemen genetik kromozom testleri yapıldı doktor sonuçlar çıkana kadar hamile kalma demişti o sıra bir de kimyasal yaşadım sonuçlar çıkana kadar.
Kromozom testiniz normal miydi peki benim normal çıktı eşimede bakıldı onunda normal çıktı

Bi doktorum çok önemli değil dedi ama ben inanmadım özel olduğu için para tuzağı sanırım
Bazı doktorlar önemsemiyor tekrar tekrar düşük yapılmasını o yüzden rahat oluyorlar, mutlaka iğne veren doktora gidin dozunun ayarlanması bile çok önemli kan sulandırıcının

Benimkinede bakabilir misiniz

Eklentiler

• E2306D47-63AC-4596-AFCC-EFE531A70CC4.jpeg
    E2306D47-63AC-4596-AFCC-EFE531A70CC4.jpeg
    64,2 KB · Görüntüleme: 65
Sizin 3 gen heterozigot pai 4g 4g olanda heterozigot oluyor. Gebelik oluştuğunda doktorunuz uygun gördüğü tedavi ile ilerleyecektir coraspin veya kan sulandırıcı iğne başalayabilir
Çok teşekkür ederim doktora gitmedim ama mesaj attım gebelik düşündüğünde muhakkak folik asit ve düşük dozda aspirin kullan dedi nasıl kullanılır aspirin her gün mü içmeliyim

Çok teşekkür ederim doktora gitmedim ama mesaj attım gebelik düşündüğünde muhakkak folik asit ve düşük dozda aspirin kullan dedi nasıl kullanılır aspirin her gün mü içmeliyim
Sizi yanıltmak istenem her gün içilir ama yinede doktora tekrar danışmak gerek. Sağlıklı bir gebelik dilerim Allahtan cümlemize 🤍🤲

X