Kan pıhtılaşması (trombofili paneli)

Çok teşekkür ederim doktora gitmedim ama mesaj attım gebelik düşündüğünde muhakkak folik asit ve düşük dozda aspirin kullan dedi nasıl kullanılır aspirin her gün mü içmeliyim
Geçmiş olsun, mutlaka iğne kan sulandırıcı tavsiye ediyor çoğu doktor, bir kaç doktor daha gezmende fayda var gebelik oluşunca. Genelde corasprin 100 mg ve iğne veriyorlar günde 1 doz ikiside, iğneyi doktor ayarlamalı kendin bilemezsin

Geçmiş olsun, mutlaka iğne kan sulandırıcı tavsiye ediyor çoğu doktor, bir kaç doktor daha gezmende fayda var gebelik oluşunca. Genelde corasprin 100 mg ve iğne veriyorlar günde 1 doz ikiside, iğneyi doktor ayarlamalı kendin bilemezsin
Kızlar benimde düşüğüm var ve pıhtılasma cıktı. Kan sulandırıcıları gebe kalınca kullanmamız gerekiyor değil mi? Yoksa hamile kalmayı planlarken de mi kullanmak lazım

Cevap verdiğiniz için teşekkürler özeldeki doktora yazdım kan sulandırıcı aspirin folik asit dedi devletteki doktorum ise sıkıntı yok dedi kime inanacağım bilemedim aklım karıştı

Kızlar benimde düşüğüm var ve pıhtılasma cıktı. Kan sulandırıcıları gebe kalınca kullanmamız gerekiyor değil mi? Yoksa hamile kalmayı planlarken de mi kullanmak lazım
Genelde hamile kalmadan hap kaldıktan sonra iğneye başlanıyor

Cevap verdiğiniz için teşekkürler özeldeki doktora yazdım kan sulandırıcı aspirin folik asit dedi devletteki doktorum ise sıkıntı yok dedi kime inanacağım bilemedim aklım karıştı
Bazı doktorların çok umrunda olmuyor maalesef siz şansa bırakmayın derim

2 gende sıkıntı var pai 4g 5g olmalı sizde 5g5g buda homozigot oluyor diğer gende folik asitle ilgili gebelikte ilk 3 ay yüksek doz olarak folbiol kullanmak gerekiyor mthfr de sıkıntı olunca benimde pai ve mthfr genimde mutasyon var. Gebeliğinizi öğrenince kan sulandırıcı iğne başlamanız gerekiyor. Pai geni büyük rol oynuyormuş gebeliğin devam etmesinde.
Merhaba rahatsız ediyorum kusura bakmayın, galiba aynı genlerimizde problem var, Mthfr c677t olan homozigot, pai 4g-5g olan genimde heterozigot, siz neler kullanmıştınız acaba, doktorum bana hem iğne hemde coraspirin verdi, ağır gelip kanama yapmasından korkuyorum 🥺

Merhaba rahatsız ediyorum kusura bakmayın, galiba aynı genlerimizde problem var, Mthfr c677t olan homozigot, pai 4g-5g olan genimde heterozigot, siz neler kullanmıştınız acaba, doktorum bana hem iğne hemde coraspirin verdi, ağır gelip kanama yapmasından korkuyorum 🥺
Benim mthfr a1298c birde pai 5g5g . Hem iğne hem coraspin bana ağır geldi ama her bünye farklıdır doktor biçok şeyi göz önünde bulundururarak bunlara karar veriyor. Siz muhakkak doktorunuzu dinleyin

Benim mthfr a1298c birde pai 5g5g . Hem iğne hem coraspin bana ağır geldi ama her bünye farklıdır doktor biçok şeyi göz önünde bulundururarak bunlara karar veriyor. Siz muhakkak doktorunuzu dinleyin
Hocada bi an kararsız kaldı, bi ihtimal kanama yapabilir dedi, iğneler ağır gelirde düşüğe yol açar felan diye korktum 🥺 öyle bi durum söz konusu olmaz inşallah, size ağır geldiğinde nasıl bi yol izlendi acaba, neyle devam edildi

Bende korktum aksi bi durum olmasından, ilk defa kese görebildik, kanama kötü bişeye yol açar diye korkuyorum 🥺 size ağır geldiğinde nasıl bi yol izlendi, olumsuz bi durum olmamıştır inşallah

Kızlar benimde sonucuma bakar mısınız bazı doktorlar ilaç igne kullanman gerek dedi bazıları gerek yok dedi kafam karıştı 2 tane kaybimda var ama kalp atışı hiç duyamadik

Eklentiler

• Screenshot_20240406_173734_com.google.android.apps.docs_edit_53525709537665.jpg
    Screenshot_20240406_173734_com.google.android.apps.docs_edit_53525709537665.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba 2 yıllık evliyim 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim eşim ve benim büttün testlerim normal çıktı son çare düşüklerin nedenini öğrenmek için trombofili paneli testi yaptırdım anlayanlar sonuca bı bakabilir mi rica ediyorum şimdiden çok teşekkür ederimEki Görüntüle 3402840
Canım testi nerede yaptırdın ve fiyatı nedir bende yaptıracağım da doktor kendi yerinde istedi güvenemedim belki kendim yaptırırsam daha uygun olur dedim

Canım testi nerede yaptırdın ve fiyatı nedir bende yaptıracağım da doktor kendi yerinde istedi güvenemedim belki kendim yaptırırsam daha uygun olur dedim
Ben kendim yaptirdim düşüğüm yok. 2 genimde mutasyon çıktı. Ankara düzen laboratuvarinda yaptirdim. 6li panel test 6500tl idi aralik ayinda.

Ben anlara bilkent şehir hastanesinde yaptırım 3 tane düşüğüm olduğu için devlet yapıyor 3 düşükten azsa devlet yapmıyor herhangi bir klinkte yaptırabilirsin centrum tüp bebek kliniği uygun anlaraya yakınsan tavsiye ederim

Merhaba 2 yıllık evliyim 2 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim eşim ve benim büttün testlerim normal çıktı son çare düşüklerin nedenini öğrenmek için trombofili paneli testi yaptırdım anlayanlar sonuca bı bakabilir mi rica ediyorum şimdiden çok teşekkür ederimEki Görüntüle 3402840
Merhaba ben de ilk gebeligimde kimyasal ikincisinde de 8. Haftalikken kalp durmasi yasadim. Kan pihtilasmasi sorunum varmis bazi degerlerim seninle ayni. Simdi 4 haftalık hamileyim ve lekeler seklinde kanamam geliyor. Doktorum coraspirin ve oksapar 6000lik kullanmami istedi. Her gun yapiyorum. Sizin durumunuz ne oldu hamileliginiz saglikli bir sekilde devam ediyor mu?

X