Kan sulandırıcılara rağmen ikinci kez bebeğimin kalbi durdu

Bu sitede okuduklarıma bakınca kolay hamile kalabilmek bile büyük bi şans diye düşünüyorum. Düşük bile yapsam bir kere pozitif test görmek istiyorum diye dua edeni bile gördüm. Tekrar hamile olduğunda elbette sevineceksin öyle düşünme. Sağlıksız bebeği doğanın eleme şekli düşük yapmak. Elbette çok üzücü ama bazen böyle üst üste sağlıksız bebek denk gelebiliyor. Ama bu ilerdeki gebeliğin sağlıksız olacak anlamına gelmiyor. Şu an duygusal bakıyorsun her gebeliğin aynı olacak diye düşünüyorsun. Ama emin ol eninde sonunda anne olacaksın. Benim de 2 düşükten sonra sağlıklı oldu. Bu gebeliğim de her gün bebeğime bişey olacak stresiyle geçiyor. Stres iyi bişey değil ama bebekler o kadar hassas olmuyor merak etme. Stres yüzünden düşük yapılmaz. Arkadaşların yazdıklarını da uygula mutlaka rahim filmi kan tahlilleri falan. Eğer hepsi yapıldıysa sıradaki bebeğini bekleyeceksin. Eninde sonunda bebeğin gelecek hiç korkma
Rahim filmi dışında genetik testlerimiz yapıldı eşimle. Yalnız birkaç kişiden sperm testi versin gibi şeyler duydum. Onu da doktora sordum gerek yok yaptırma diyor anlamadım neden gerek yok dediğini belkide spermlerden sağlıksız oluyor bebek bilmiyorum. Şuan tekrar gebelik planlama fikri bile beni öyle korkutuyor ki

Hevesim kalmadı zaten iki yıl aradan sonra o kadar tedaviden sonra kendiliğinden hamile kaldım iki kürtajdan sonra tekrar 4 kez hamile kalmak için çabalar mıyım bilmiyorum içimde bir acı var sanki geçmiyor bide çevredekilerin daha hisetmedin bu kadar üzülüyorsun ağlıyorsun diyorlar yol bilmem bebek büyük olunca ya da doğumda sonra ölseydi daha mı iyi diye teselli ediyorlar ama bu tarz teselliler benim canımı daha çok acıtıyor 3gebelik de 4 kayıp belki artık olmayacak bilmiyorum artık gerçekten ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum üzgünüm sadece ve geçmiyor.
Aynı şeyleri ben de duyuyorum. Gençsiniz daha çok çocuğun olur, olsun en azından hamile kalabiliyosun, daha küçüktü zaten millet doğurup da kaybediyor vs vs artık o kadar sıkıldım ki hiç kimseye kürtaj olduğumu hamile olduğumu bile söylemedim bu sefer çünkü bu saçmalıkları duymaktan çok sıkıldım

4 bebeğini kaybetmiş ve kan pıhtılaşması olan bir kadin olarak canı yürekten acınızı paylaşıyorum.

İlaclari nasıl kullandınız sabah corasprin 100 luk akşam oksapar 0.4 luk kullanmadınız mı? Aksatma oldu mu?

İlkinin düşük sebebi kan pıhtılaşması mı dediler dozu neden arttırmadılar?
Gülerek okudum çünkü birebir aynı teselliler hatta bugün bunların hepsini yine duydum 😀

İlkinde pıhtılaşmam olduğunu bilmiyordum onun sebebini buna bağladılar ikincisinde sabah coraspin akşam oksapar aynı sizin dediğiniz gibi kullanıyordum 0.4lük verdi doktor ama zaten 50 kiloyum kiloma göre bu dozun yeterli olduğunu söyledi. Rahim filmiyle alakalı bişey söylemedi hiç bişey yaptırmana gerek yok sağlıklısın tekrar deneyeceksin dedi sadece ama içim hiç rahat değil.
O zaman tek sebep kan sulandırıcı değil mi acaba? Ben senelerdir uğraştığım için bir çok tuhaf şey öğrendim mesela artık makrofaj aşısı var onu bir araştırın belki işinize yarar. Örnek vereyim bazı vücutlar çocukları algılamıyormus mesela alerjen bünyeler savaşıyormuş çocukla bana böyle dediler en son biliyor musunuz ilginç ama bir arkadaşım makrofaj aşısı yaptırdı ve tuttu çok şükür onun için her duyduğumu herkese söylüyorum hepimiz bilinçlenelim destek olalım

Rahim filmi dışında genetik testlerimiz yapıldı eşimle. Yalnız birkaç kişiden sperm testi versin gibi şeyler duydum. Onu da doktora sordum gerek yok yaptırma diyor anlamadım neden gerek yok dediğini belkide spermlerden sağlıksız oluyor bebek bilmiyorum. Şuan tekrar gebelik planlama fikri bile beni öyle korkutuyor ki
Sperm çok etkilemiyor sanırım çünkü zaten sağlıklı güçlü olan sperm yumurtaya ulaşıyor. Bizim gibi sayılı hücre değil bi de milyon tane sperm oluyor. O yüzden sanırım doktor gerek yok demiş. Rahim filmi çektirebilirsin belki o bi cevap olur sana. Ama büyük ihtimalle sebebi bulunamıyor düşüklerin. Sabretmek dışında yapılacak bişey yok. Kendini üzme hiç. Yaşın çok genç zaten. Anne olmak için çok vaktin var

Siz doktorunuzu değiştirin, eşiniz mutlaka üroloji doktoruna muayene olsun ve test yaptırsın. Gebe kalabiliyorsan spermde sorun yoktur diyorlar ama sperm kalitesi de önemli.

X