Kapalı komedonu olup geçiren var mı arkadaşlar?

Hayır nemlendirici sürünce değil mesela sabah sürüyorsun akşam yikamiyorsun ve üzerine tekrar sürüyorsun veya direk sabahki sürdüğünle yatarsan o yağ kir komedon ve sivilceye dönüşür onu demek istedim.
Ha evet anladım haklısınız
Bu arada göz çevresinde oluşması da aynı şekilde genetik olması dışında bakım yaparken dikkat edilmemesi veya göze uygun krem kullanılıyorsa temizliğine dikkat edilmemesi. Benim eşimin de göz kapağının üzerinde var ve evet hiç dikkat etmez büyük ihtimalle o yüzden oluyor.
Çok sinir bozucu göz çevresinde olması insan müdahale de edemiyor.
Gittiğim bakım merkezi komedon temizleme işlemi yapıyormuş ama güvenemiyorum. İyi bir bakım rutini oluşturduktan sonrada geçmezse son çare dr a giderim artık

Ha evet anladım haklısınız

Çok sinir bozucu göz çevresinde olması insan müdahale de edemiyor.
Gittiğim bakım merkezi komedon temizleme işlemi yapıyormuş ama güvenemiyorum. İyi bir bakım rutini oluşturduktan sonrada geçmezse son çare dr a giderim artık
Evet bence direk doktora gidin bence en doğrusu o olur.

Canım glikolik asitli tonik veya serumlardan kullanabilir. veya direkt aha/bha yazanlarda olur dikkat etmen gereken şey haftada 3 gün akşamları sürmek ertesi güne de güneşten korunmak.

Aha bha lı ürünler kullanmak eğer bunlara güvenmiyorsanız elma sirkesi ve suyla seyreltip pamuk yardımıyla yüzünüzü her gece silin sabah güneş kreminizi aksatmayın

X