Kapanmak istiyorum ama...

Merak etme rabbim düsündüklerini elbet biliyor bu ikilemini biliyor.. İnsallah sana kolaylik verir.. Ufukta yakin bir evlilik varsa ertele istersen ama kapandiginda inan niye beklemisim diye kendi kendine dövüneceksin :)

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

hayır yok
ilginc olan pek ihtimalde yok benimki bi garip bir hal :)

Bu aralar bende bu aşkla yanıp tutuşuyorum, yanlız benim kıyafetlerim ztn yüzde 90 kapalı bir başörtüsü eksik, geriye dönüp baktığımda herşeyi doya doya yaşamışım ama bir tek içimde burukluk oluşturan şey açık gelinlik, saçta problem değil ama hep aklımda bir gelinlik modeli vardı. Şimdi bunun için ertelesem hayatım karmakarışık uzun süre evlilik bir ilişki vs olmaz ztn buna takılmak çok saçma biliyorum ama bir türlü kendimi ikna edemiyorum bir türlü o hevesimde vazgeçemiyorum adı üstünde heves, önemli olan o gelinliği giymekmi rabbinin rızasını kazanmakmı önemli olan düzgün bir evlilik yapmakmı bunların cevaplarını hep biliyorum ama işin içinden çıkamyorum..
:)) şu an bunu okuyunca sanki son birkaç gündür bunları düşünen beni görüyorum. Çok çok saçma bir düşünce belki ama. Hatta evlilik gibi bir ihtimal de görünmüyor uzunca bir süre ama ben de 1 haftadır bu şekilde düşünüyorum. Ama bu kesinlikle bir vesvese. Tesettürlü gelinliklere bakıyorum onlar da gayet güzel ama içimde kalırsa diye korkuyorum çok çok saçma düşünceler. Nasıl bir vesvese anlayamadım. Namaza da tüm vakitler olmasa da başladım. İnşaallah hiçbir vakti aksatmadan kılmak nasip olur. Öğle namazlarını kılıyorum sabah abdest alıp çıkıyorum. Diğer vakitleri de bundan sonra tam kılmaya çalışacağım. Allah yorum yapan herkesten razı olsun. Inşaallah kayıkıyla farzları yerine getirmek nasip olur hepimize.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce namaza başlamak istiyorum demişsin inan çok sevindim kararını değiştirme :)

Ben de liseye başlamadan önce kuzenimdeyken başımı örtme denemeleri yapmıştık aynada kendime baktığımda dedim ki bu ben miyim gerçekten ?
O kadar benimsedim ki o an dedim tamamdır artık açmıyorum ve Allah'a şükür ki açmadım da :)

Güzel haberlerini bekliyorum canım :13:
Allah razı olsun:) Geçen yıl yaz aylarında kısa kollu kıyafetlerimi giyiyordum ama bu sene nedense artık rahat edemiyorum kollarımı kapatmaya dikkat ediyorum. Rabbim bu güzel farzı layıkıyla yerine getirenlerden eylesin hepimizi. Yavaş yavaş toparlayacağım. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Bazen bu hevesimi söküp almaya çalışan vesveselerden Rabb'ime sığınıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Allah razı olsun:) Geçen yıl yaz aylarında kısa kollu kıyafetlerimi giyiyordum ama bu sene nedense artık rahat edemiyorum kollarımı kapatmaya dikkat ediyorum. Rabbim bu güzel farzı layıkıyla yerine getirenlerden eylesin hepimizi. Yavaş yavaş toparlayacağım. Dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Bazen bu hevesimi söküp almaya çalışan vesveselerden Rabb'ime sığınıyorum. Allah hepinizden razı olsun.

oyy nasıl sevindim bu mübarek günde anlatamam :KK9: Allah senden de ailenden de razı olsun canım benim :KK54:

bende 19 falandm birden bire kapandm kendi irademle nasıl oldu anlamadm kendimi kapalı buldum rbbm istedi emretti ve ben düşğnmeden kapandm . O istedi mi herkesi döndürür bunu anladm . Yoksa ben ve kapalılık hiç 40yıl düşğnsem aklıma gelmezdi ailemin dini yönden kapanmak falan yanından bile geçmiolardı aşılıcak kmse yoktu . Zaten kapandm tam kendim gibi biriyle ewlendm nasip işte rabbm beni ğüzel bi insanla ödüllendrdi ben ona 1 adım gttim o bana çok büyük bi adım.attım hamd olsun çok şükür çok mutluyum karnımdaki ewladmda inşallah allahtan korkusu olan hayrlı ewlatlardan eylesin . Allah sanada gerçekten kapanma iradesi versin canım . Vesveseler çok duyarsın engellenirsin . Allah onlarla savaşma gücü versin güç versin inşallah ...

bende 19 falandm birden bire kapandm kendi irademle nasıl oldu anlamadm kendimi kapalı buldum rbbm istedi emretti ve ben düşğnmeden kapandm . O istedi mi herkesi döndürür bunu anladm . Yoksa ben ve kapalılık hiç 40yıl düşğnsem aklıma gelmezdi ailemin dini yönden kapanmak falan yanından bile geçmiolardı aşılıcak kmse yoktu . Zaten kapandm tam kendim gibi biriyle ewlendm nasip işte rabbm beni ğüzel bi insanla ödüllendrdi ben ona 1 adım gttim o bana çok büyük bi adım.attım hamd olsun çok şükür çok mutluyum karnımdaki ewladmda inşallah allahtan korkusu olan hayrlı ewlatlardan eylesin . Allah sanada gerçekten kapanma iradesi versin canım . Vesveseler çok duyarsın engellenirsin . Allah onlarla savaşma gücü versin güç versin inşallah ...
Âmin âmin âmin inşaallah. Allah razı olsun. Rabbim mutluluğunuzu daim etsin, herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

1aylikk
Kapali biri olarak yazmak istiyorum size :) 18 yasinda üniversite öğrencisi yim. Hep kapanmak istediğimi söylüyorum. Ama hep de erteliyordum. Bütün ibadetlerim tam da bir bu mu eksik olarak düşünüyordum. Bir gün çok yakin arkadaş im(kapali) bak canim düşün ki bi işte calisip günlük ali yosun parani, bugün calistin cebinde 10liran var yarin da calistin ama sonraki gün hasta olsan cebinde paran olur. Yani ne yaparsan senin yararina dedi. Bunu söyledi ben sanki bir şey bulmuş gibi çok sasirdim AA inanmiyorum cidden diye. Ve ertesi gün kapandim. Arkadaş imin verdiği ornek beni inanilmaz etkiledi tarifi yok. Hayatimda ilk kez birşey görmüş kadar sasirmistim. Su an kapaliyim. Normalde bi ortamda erkek arkadaşlar im rahatça küfur ederken simdi yanlislikla ağzindan kacinca bin kere özür diliyor. Ayni mekana acikken gittiğimde asılan garson kapandigimda ne alirsiniz kardeşim dedi. Beni en çok bu mutlu ediyor. Bakilmamak,dikkat çekmemek,saygi. Hic çekinme tez vakitte kapan işallah. Boşver kim ne derse desin. Ben beyaz ten kipkizil saçlar dar acik kiyafetlerle geziyodum. Nasil şasirdi herkes tahmin edemezsin :)) sort da giydim deri etek de. Pişman değilim hevesim kalma di hiçbirşey de allahim affetsin. VE kapanirken bütün kiyafetlerimi bi daha giyemem diye dağittim. Sakin öyle yapma evde kendine giyer sin evlenince eşine :) çok uzun yazdim hakkini helal et allaha emanet ol :)

Son düzenleme:
1aylikk
Kapali biri olarak yazmak istiyorum size :) 18 yasinda üniversite öğrencisi yim. Hep kapanmak istediğimi söylüyorum. Ama hep de erteliyordum. Bütün ibadetlerim tam da bir bu mu eksik olarak düşünüyordum. Bir gün çok yakin arkadaş im(kapali) bak canim düşün ki bi işte calisip günlük ali yosun parani, bugün calistin cebinde 10liran var yarin da calistin ama sonraki gün hasta olsan cebinde paran olur. Yani ne yaparsan senin yararina dedi. Bunu söyledi ben sanki bir şey bulmuş gibi çok sasirdim AA inanmiyorum cidden diye. Ve ertesi gün kapandim. Arkadaş imin verdiği ornek beni inanilmaz etkiledi tarifi yok. Hayatimda ilk kez birşey görmüş kadar sasirmistim. Su an kapaliyim. Normalde bi ortamda erkek arkadaşlar im rahatça küfur ederken simdi yanlislikla ağzindan kacinca bin kere özür diliyor. Ayni mekana acikken gittiğimde asılan garson kapandigimda ne alirsiniz kardeşim dedi. Beni en çok bu mutlu ediyor. Bakilmamak,dikkat çekmemek,saygi. Hic çekinme tez vakitte kapan işallah. Boşver kim ne derse desin. Ben beyaz ten kipkizil saçlar dar acik kiyafetlerle geziyodum. Nasil şasirdi herkes tahmin edemezsin :)) sort da giydim deri etek de. Pişman değilim hevesim kalma di hiçbirşey de allahim affetsin. VE kapanirken bütün kiyafetlerimi bi daha giyemem diye dağittim. Sakin öyle yapma evde kendine giyer sin evlenince eşine :) çok uzun yazdim hakkini helal et allaha emanet ol :)
Estağfurullah canım ya ne hakkı:) sizler yazınca ben daha mutlu oluyorum daha da hevesli oluyorum. Allah razı olsun. Gerçekten en çok da bazı erkeklerin kötü bakışlarından tiksinti gelmeye başladı. Ne kadar ağır dursam da bazı erkekler açık olanlara yiyecekmiş gibi bakıyor kendime kızıyorum o zaman. Inşaallah tez vakitte nasip olur bana da.

Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

Ben 20 yaşındayım ve geçen sene kapandımcçok şükür. Benimde kapanmadan önce aklımda hep kapanmak vardı icraata geçiremiyodum. Bir gün aniden yarin kapanicam ve oyle disari cikicam dedim alisveriş yaptım ve ertesi gün kapandim. Herşey insanin kendinde bitiyo çok şükür. ALLAH sizede nasip eder INŞALLAH.

Herkese selamlar.
Ben 28 yasindayim ve an itibariyle bir universitede ogretim gorevlisiyim. Bundan uc ay once kapanmaya karar verdim. Karar verdim diyorum cunku henuz bu kararimi gerceklestiremedim. Arada sirada kapali bir arkadasimla gizli gizli kapanip disari cikiyorum. Ailem ve arkadaslarim asiri tepki verecek diye dusunuyorum, cok umrumda degil aslinda onemli olan Allah cc nin rizasi tabii ki ama yine de insan adim atamiyor. Eylulde Amerika'ya tasinacagiz esimle. Esim beni destekliyor bu konuda cok sukur. Ben de onceleri siak bakmadigim yurt disi meselesine sicak bakmaya basladim cunku orda diledigim gibi giyinebilecegim. Ucaga binerken kapanmayi dusunuyorum. Kiyafetlerimi her seyimi hazirladim cok sukur, sadece dualariniza ihtiyacim var su an. Lutfen bana dua edin. Allah cesaretimi artirsin, islerimi kolay kilsin.

Estağfurullah canım ya ne hakkı:) sizler yazınca ben daha mutlu oluyorum daha da hevesli oluyorum. Allah razı olsun. Gerçekten en çok da bazı erkeklerin kötü bakışlarından tiksinti gelmeye başladı. Ne kadar ağır dursam da bazı erkekler açık olanlara yiyecekmiş gibi bakıyor kendime kızıyorum o zaman. Inşaallah tez vakitte nasip olur bana da.

Aynen aynen. Insan bir kere aklina kapanmayi ya da zerre kadar dusuncesini koyunca daha once rahat ettigi kiyafetler rahatsiz etmeye basliyor sanki. Ya da en azindan ben boyle hissediyorum. Sanki herkes bana bakiyor, kollarima, saclarima...Ben gardrobumu bir gunde degistirmedim 4 aylik evliyim. Esimle tanistigim zamanlar bir sene kadar once yani gayet acik rahat giyinen biriydim, ama zaman icerisinde bu kiyafetlerimi uzun efil efil elbiselerle hirkalarla gomleklerle degistirdim. Calikusu tarzini sevdigimden kendime gore zevkime gore kiyafet bulmakta da zorlanmadim cok sukur. Simdi esarplarimi bonelerimi bile aldim hevesle. Sanki eylulde dogacak cocugumu bekler gibi heyecanliyim kapanmak icin. Allahim nasip etsin ve eylul bir an once gelsin istiyorum.

Aynen aynen. Insan bir kere aklina kapanmayi ya da zerre kadar dusuncesini koyunca daha once rahat ettigi kiyafetler rahatsiz etmeye basliyor sanki. Ya da en azindan ben boyle hissediyorum. Sanki herkes bana bakiyor, kollarima, saclarima...Ben gardrobumu bir gunde degistirmedim 4 aylik evliyim. Esimle tanistigim zamanlar bir sene kadar once yani gayet acik rahat giyinen biriydim, ama zaman icerisinde bu kiyafetlerimi uzun efil efil elbiselerle hirkalarla gomleklerle degistirdim. Calikusu tarzini sevdigimden kendime gore zevkime gore kiyafet bulmakta da zorlanmadim cok sukur. Simdi esarplarimi bonelerimi bile aldim hevesle. Sanki eylulde dogacak cocugumu bekler gibi heyecanliyim kapanmak icin. Allahim nasip etsin ve eylul bir an once gelsin istiyorum.

Sen ,niyetini bozma arkadaşım.Vakti saati gelince o da olur inşaAllah...Ben de 2004 te ramazandan birgün önce kapandım.Yüce Rabbim o isteği kalbine verdiyse nasip te edecektir inşaAllah... Eğer kendi isteğinle kapanıyorsan tüm olumsuz eleştirilere kulak tıkıyorsun.:)) Yüce Rabbimin bu güzel dileğini en kısa zamanda gerçekleştirmesi dileğimle...sevgiler...

Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

Ben kapanali 3 sene oldu nasil kapandim hemen anlatayim canim :)
Acikken namazlarimi kilardim ama hep bir eksiklik yasardim ve kurani kerimi o yasima kadar hic basindan sonuna kadar okumamistim....

Karsima kapanmam icin cok sebepler cikti diyelim gördügüm rüyalar vs....

Kurani kerimi okuduktan sonra kapanmaya iyice niyetledim ve bir cuma günü kapanip ciktim disari kendime esarp almaya :)
Ama icimde hep ya pisman olursam ya yapamazsam diye korkular vardi birazda ailem....

Babam tepki gösterdi ama oralı olmadim simdi zaten herkes bu duruma alıstı diyelim ;-)

Insallah kapanirsin canim :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben kapanali 3 sene oldu nasil kapandim hemen anlatayim canim :)
Acikken namazlarimi kilardim ama hep bir eksiklik yasardim ve kurani kerimi o yasima kadar hic basindan sonuna kadar okumamistim....

Karsima kapanmam icin cok sebepler cikti diyelim gördügüm rüyalar vs....

Kurani kerimi okuduktan sonra kapanmaya iyice niyetledim ve bir cuma günü kapanip ciktim disari kendime esarp almaya :)
Ama icimde hep ya pisman olursam ya yapamazsam diye korkular vardi birazda ailem....

Babam tepki gösterdi ama oralı olmadim simdi zaten herkes bu duruma alıstı diyelim ;-)

Insallah kapanirsin canim :)

Iniaallah arkadaşlar ya ben de bu durumumdan rahatsız olmaya başladım artık.

Ben kapanalı henüz 6 ay oldu. Şuan üniversiteye gidiyorum. Küçümseyici bir sürü bakış atıyolar ve inan ummrumda olmuyo. Ve ilk senin gibi düşünerek temellerini attım bu işin. Ilk namaza başladım. Allah'a her gün bana bu güzelliği nasip etsin diye dua ettim. Daha sonradan hep dini kitaplar okudum. Peygamberimizin hayatını okudum, sohbetlere katıldım vs. En sonunda Allah de ötesini bırak kitabını okudum ondan sonra kimse tutamadı beni kapanıverdim hamdolsun. Ama benden tavsiye erteleme derim. Şeytan hak yoluna dönen gençle çok uğraşır. Allah yardımcımız olsun. Allah'ım inşallah kapanmak isteyenlere de nasip eder.

Allah razı olsun. Dualarınızda beni de unutmazsanız gerçekten çok memnun olurum. Inşaallah Rabbim isteyen herkese nasip eder.

Rabbim inşallah nasip eder sana . Ben kapandığımda lise sona gidiyordum ve hep aklımda şöyle bi düşünce vardı eğer kapanacaksam lise bittikten sonra olsun asla düşünmemiştim okula giderken kapanmayı ama bi anda bi arkadaşımla karar verip kapandık . Çok korkuyodum arkadaşlarım ne der diye ama aklımda da şu vardı benim hayatım boyunca her daim yanımda sadece Rabbim olacak neden o insanların düşünceleri benim ne yapmak istediğime engel olsunki . Ve bahseden arkadaşlar olmuş ama bende söyleyeyim gerçekten çevrendeki insanlar çok saygı duyuyorlar bana otobüslerde teşekkür eden teyzeler amcalar oluyo yada genç yaştakiler asla benim yanımda küfür etmiyolar saygılı davranıyorlar . Bunların hepsi çok güzel duygular inşallah sende en kısa zamanda bu duyguları tadarsın :)

Bende anlatmazsam çatlarım nerdeyse her tanış olduğum herkesde bilir deşifre olma sebebim bile olabilir :KK70: :KK70:

5.sınıftan çıkar çıkmaz kapandım ortaokul imam hatibe gittim

3 sene gayet güzel seve seve örttüm

kii annem babam lise bitince kapan okula giderken örtüyosun gelince aç derlerdi
yok derdimde bişey demezdim

neyyse liseye geçtik imam hatibe devam etmeyi çok isterdim ancak bazı hocalar yüzünden gitmek istemedim..şimdiki aklım olsa kesinlikle giderdim o ayrı

meslek lisesine geçtim anaa bütün kızlar açık
tabii gençlik hevesi
eve gittim ben aççam saçımı dedim
annem direk assslaa!!!!:KK37:ben tabi bu tepkiyi hiç beklemiyorum

bununda sebebi
ortaokuldayken bi nişana gittik anacım pek bi hoş giyinmiş dışarda örtülü ancak orda açaçak
ki o zamanlar bayanlar tamamen ayrı eğlenti yapardı
erkekler şimdiki gibi zırt pırt her ortama dalmazlardı
neyse bana diyo aç şu kafanı ben yoooooooook didimde yok
kız aç diyorum bak kızı kapalı anası saçını açmış derler :KK31:
eğildi
'emme sen açmak istersin ahada şu andım olsun açtırmam ' :KK45::KK45:

neyse babam nasılsa izin verir takmaz dedim
babama dedim
yoooooooook herşeyi iste bunu isteme
:KK30::KK30::KK30::KK30: ben tabi hiç beklemiyorum bu tepkiyi yıkıldım:KK53:
o sene biraz zor geçti benim için

ama şükürler olsunki izin vermemişler
ALLAH cc onlardan sonsuzlarca kez razı olsun

bende karar aşamasındayım feracemi giiyorum ancak eşerbımıda siyaha çevirmek istiyorum inşALLAH banada bu nasip olur

dualarım seninle canım
emin ol çok iyi hissedeceksin :KK9::KK9::KK9:

bayağıda uazattım ha :KK70::KK52:

Son düzenleme:
Bende anlatmazsam çatlarım nerdeyse her tanış olduğum herkesde bilir deşifre olma sebebim bile olabilir :KK70: :KK70:

5.sınıftan çıkar çıkmaz kapandım ortaokul imam hatibe gittim

3 sene gayet güzel seve seve örttüm

kii annem babam lise bitince kapan okula giderken örtüyosun gelince aç derlerdi
yok derdimde bişey demezdim

neyyse liseye geçtik imam hatibe devam etmeyi çok isterdim ancak bazı hocalar yüzünden gitmek istemedim..şimdiki aklım olsa kesinlikle giderdim o ayrı

meslek lisesine geçtim anaa bütün kızlar açık
tabii gençlik hevesi
eve gittim ben aççam saçımı dedim
annem direk assslaa!!!!:KK37:ben tabi bu tepkiyi hiç beklemiyorum

bununda sebebi
ortaokuldayken bi nişana gittik anacım pek bi hoş giyinmiş dışarda örtülü ancak orda açaçak
ki o zamanlar bayanlar tamamen ayrı eğlenti yapardı
erkekler şimdiki gibi zırt pırt her ortama dalmazlardı
neyse bana diyo aç şu kafanı ben yoooooooook didimde yok
kız aç diyorum bak kızı kapalı anası saçını açmış derler :KK31:
eğildi
'emme sen açmak istersin ahada şu andım olsun açtırmam ' :KK45::KK45:

neyse babam nasılsa izin verir takmaz dedim
babama dedim
yoooooooook herşeyi iste bunu isteme
:KK30::KK30::KK30::KK30: ben tabi hiç beklemiyorum bu tepkiyi yıkıldım:KK53:
o sene biraz zor geçti benim için

ama şükürler olsunki izin vermemişler
ALLAH cc onlardan sonsuzlarca kez razı olsun

bende karar aşamasındayım feracemi giiyorum ancak eşerbımıda siyaha çevirmek istiyorum inşALLAH banada bu nasip olur

dualarım seninle canım
emin ol çok iyi hissedeceksin :KK9::KK9::KK9:

bayağıda uazattım ha :KK70::KK52:

Allah razı olsun hepinizden. Gerçekten çok istiyorum yavaş yavaş dikkat ediyorum. Önce namazlarıma sonra dilime davranışlarıma (gıybet dedikodudan uzak durmaya çalışıyorum ) sonra da kıyafetlerime dikkat etmeye başladım. Şimdi tişört neredeyse hiç giymiyorum. Hep yarım kol uzun kol giyiyorum. Inşaallah çok sürmez de bana da nasip olur. Dualarınızda beni de unutmayın. Açıklığım normal gelmesin bana. Allah hepinizden razı olsun.

Rabbim inşallah nasip eder sana . Ben kapandığımda lise sona gidiyordum ve hep aklımda şöyle bi düşünce vardı eğer kapanacaksam lise bittikten sonra olsun asla düşünmemiştim okula giderken kapanmayı ama bi anda bi arkadaşımla karar verip kapandık . Çok korkuyodum arkadaşlarım ne der diye ama aklımda da şu vardı benim hayatım boyunca her daim yanımda sadece Rabbim olacak neden o insanların düşünceleri benim ne yapmak istediğime engel olsunki . Ve bahseden arkadaşlar olmuş ama bende söyleyeyim gerçekten çevrendeki insanlar çok saygı duyuyorlar bana otobüslerde teşekkür eden teyzeler amcalar oluyo yada genç yaştakiler asla benim yanımda küfür etmiyolar saygılı davranıyorlar . Bunların hepsi çok güzel duygular inşallah sende en kısa zamanda bu duyguları tadarsın :)
Allah razı olsun. Inşaallah nasip olur en kısa zamanda.

X