Kararsizlik

coco-star

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
6
2
29
merhaba arkadaslar, cok fazla kararsizlik yasadigim bir donemdeyim, yorumlarinizi almak istedim.

29 yasindayim yurt disinda calisiyor ve yasiyorum. Artik hayatimda ciddi bir iliski ve evlilik istedigim donemdeyim fakat bulundugum yerde bu pek kolay degil gibi gorunuyor. TR de malum sartlar oldugu icin donup donmeme konusunda kararsizim.

Nasip kismet deyip birakmali miyim?

Türkiye'nin geldiği hâl ortada. Oradaki işiniz,yaşam şartlarınız daha iyiyse Türk erkekleri için gelmeye değmez. İleride pişman olursunuz. Ben ülke değiştirdim o kadar fedakarlık yaptım,başıma gelene bak der durursunuz. Kimse için yaşam şartlarınızdan vazgeçmeyin. Yaşınız daha genç birisi olur olmazsa da dünyanın sonu değil. Bir tık daha sosyal olursanız bence birini bulabilirsiniz.

Evlenmek için dönmek mi.Tabi dönün yalnız sakın temelli dönmeyin.Nasilsa geri dönmek isteyeceksiniz.Üstelik iyi bir evlilik yapıp sonsuza kadar mutlu olmaňiz kesin degilki.Kesinlik şu an orada mesleğiniz ve kariyeriniz olduğu doneler bu.Burasi bol çocuklu boşanmaların cenneti oldu.Tabi şansınızı deneyebilirsiniz.Buraya dönecek olursanız da evlilik yapacak olursanız da mutlaka bı B planınız olsun.Hayatinizin en büyük pismanligi olmasın bu kararınız.Ha Ülkemi özledim deseydiniz farklı yorum yapardım.Siz evlenmek deyince yorumum bu

Bu arada yanlış anlaşılmasın ben evlilik düşmanı değilim.Sadece evlenmek amacıyla tüm hayatını alt üst etmek büyük risk

Bir Türk’le evlenmek zorunda mısınız?
degilim tabi ama farkli dilde anlasmak bir garip geliyor, o yuzden cok iliski yurutebilecegimi dusunmuyorum.

Evlenmek için dönmek mi.Tabi dönün yalnız sakın temelli dönmeyin.Nasilsa geri dönmek isteyeceksiniz.Üstelik iyi bir evlilik yapıp sonsuza kadar mutlu olmaňiz kesin degilki.Kesinlik şu an orada mesleğiniz ve kariyeriniz olduğu doneler bu.Burasi bol çocuklu boşanmaların cenneti oldu.Tabi şansınızı deneyebilirsiniz.Buraya dönecek olursanız da evlilik yapacak olursanız da mutlaka bı B planınız olsun.Hayatinizin en büyük pismanligi olmasın bu kararınız.Ha Ülkemi özledim deseydiniz farklı yorum yapardım.Siz evlenmek deyince yorumum bu
bir yandan ben de boyle dusunuyorum ama cocuk sahibi de olmak istedigim icin yasim geciyormus her seye gec kaliyormus gibi hissediyorum.

buraya dönerseniz mesleğinizi yapabilir misiniz? sizi nasıl bir hayat bekler?

degilim tabi ama farkli dilde anlasmak bir garip geliyor, o yuzden cok iliski yurutebilecegimi dusunmuyorum.

bir yandan ben de boyle dusunuyorum ama cocuk sahibi de olmak istedigim icin yasim geciyormus her seye gec kaliyormus gibi hissediyorum.
Hiçbir kadın Türk erkeğiyle aynı dili konuşmuyor ki. Bambaşka bi tür bambaşka bi kötülük cinsi Türk erkeği.

Buraya döndüğünde pişman olursanız tekrar Estonyaya dönme durumunuz olabilecek mi?Burda da istediğiniz gibi biri ile evlenmeniz de garanti değil ki..ülkemde yaşamak istiyorum diyorsanız o ayrı tabii

Bulunduğunuz ülkede erkek yok mu? Evlenmek için dönülür mü hiç. Çok yanlış kişiler yurt dışında :KK51:

Dil konusunda kısıtlı mısınız? Yoksa şu sebeple mi diyorsunuz; aynı esprilere gülünmüyor, anadildeki kadar samimi bir ilişki kurulamıyor gibi.. Ben de 8 ay yabancı biriyle birliktelik yaşamıştım bu sebeplerden yeterince bağ kuramadığımı hissedip ayrıldım, o yüzden sordum. Bence Estonya'da da Türkler vardır. Türklerle yakın temasa geçebileceğiniz topluluklara üye misiniz? En iyi o şekilde tanışılıyor çünkü.

X